О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2018 года № 423 "Об утверждении Государственной программы развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2017 – 2021 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 января 2020 года № 1.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2018 года № 423 "Об утверждении Государственной программы развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2017 – 2021 годы" (САПП Республики Казахстан, 2018 г., № 39-40-41, ст. 215) следующие изменения и дополнения:
в Государственной программе развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2017 – 2021 годы, утвержденной указанным постановлением:
в разделе 1. "Паспорт":
строку:
"
Ответственные за реализацию
1) Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан, Министерство национальной экономики Республики Казахстан, Министерство финансов Республики Казахстан, Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан, Министерство образования и науки Республики Казахстан, Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, Министерство внутренних дел Республики Казахстан, Министерство иностранных дел Республики Казахстан, Министерство энергетики Республики Казахстан, Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан, Министерство культуры и спорта Республики Казахстан, Министерство здравоохранения Республики Казахстан, Министерство оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, Национальный Банк Республики Казахстан (по согласованию), акиматы областей, городов Астана, Алматы и Шымкент;
"
изложить в следующей редакции:
"
Ответственные
за реализацию
1) Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан, Министерство национальной экономики Республики Казахстан, Министерство финансов Республики Казахстан, Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, Министерство образования и науки Республики Казахстан, Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, Министерство внутренних дел Республики Казахстан, Министерство иностранных дел Республики Казахстан, Министерство энергетики Республики Казахстан, Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан, Министерство культуры и спорта Республики Казахстан, Министерство здравоохранения Республики Казахстан, Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан, Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан, Национальный Банк Республики Казахстан (по согласованию), акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента;
";
строку:
"
Целевые индикаторы
Достижение в 2021 году следующих показателей:
1) индекс производительности труда в сельском хозяйстве к уровню 2015 года (в 2017 году – 112 %, в 2018 году – 118 %, в 2019 году – 196 %, в 2020 году – 228 %, в 2021 году – 267 %);
2) индекс физического объема валовой продукции (услуг) сельского хозяйства к уровню 2015 года (в 2017 году – 108 %, в 2018 году – 113 %, в 2019 году –154,2 %, в 2020 году – 170,5 %, в 2021 году – 190,2 %);

"Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 12 шілдедегі № 423 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 5 қаңтардағы № 1 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 12 шілдедегі № 423 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2018 ж., № 39-40-41, 215-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасында:
"Паспорт" деген 1-бөлімде:
мына:
"
Іске асыруға жауаптылар
1) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі, Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі, Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі, Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі, Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі (келісім бойынша), облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері;
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Іске асыруға жауаптылар
1) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі, Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі, Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі, Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі, Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі, Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі, Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі, Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі (келісу бойынша), облыстардың, Нұр-Cұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері;
";
мына:
"
Нысаналы индикаторлар
2021 жылы мынадай көрсеткіштерге қол жеткізу:
2015 жылғы деңгеймен салыстырғанда ауыл шаруашылығындағы еңбек өнімділігі индексі (2017 жылы – 112 %, 2018 жылы – 118 %, 2019 жылы – 196 %, 2020 жылы – 228 %, 2021 жылы – 267 %);
2015 жылғы деңгеймен салыстырғанда жалпы ауыл шаруашылығы өнімінің (көрсетілетін қызметтерінің) нақты көлем индексі (2017 жылы – 108 %, 2018 жылы – 113 %, 2019 жылы – 154,2 %, 2020 жылы – 170,5 %, 2021 жылы – 190,2 %);

3) индекс физического объема инвестиций в основной капитал в сельском хозяйстве к уровню 2015 года (в 2017 году – 159 %, в 2018 году –185 %, в 2019 году – 304 %, в 2020 году – 395,3 %, в 2021 году – 516 %);
4) индекс физического объема инвестиций в основной капитал в производстве продуктов питания к уровню 2015 года (в 2017 году – 102 %, в 2018 году – 122 %, в 2019 году – 185,2 %, в 2020 году – 204,5 %, в 2021 году – 221,9 %);
5) объем импорта продовольственных товаров (в 2017 году – 2 466 млн. долл. США, в 2018 году – 2 377 млн. долл. США, в 2019 году – 2 288 млн. долл. США, в 2020 году – 2 196 млн. долл. США, в 2021 году – 2 105 млн. долл. США);
6) объем воды в системах повторного и оборотного водоснабжения в промышленности:
повторное (в 2017 году – 0,7 км3, в 2018 году – 0,71 км3, в 2019 году – 0,73 км3, в 2020 году – 0,75 км3, в 2021 году – 0,7 км3);
оборотное (в 2017 году – 7,33 км3, в 2018 году – 7,38 км3, в 2019 году – 7,46 км3, в 2020 году – 7,54 км3, в 2021 году – 7,62 км3);
7) объем экспорта переработанной сельскохозяйственной продукции (в 2017 году –1 081,0 млн. долл. США, в 2018 году – 1 150,0 млн. долл. США, в 2019 году – 1 270,0 млн. долл. США, в 2020 году – 1 650,0 млн. долл. США, в 2021 году – 2 400,0 млн. долл. США);
расход воды на орошение (в 2017 году – 8 608 куб.м/га, в 2018 году – 8 223 куб.м/га, в 2019 году – 7 873 куб.м/га, в 2020 году – 7 548 куб.м/га, в 2021 году – 7 348 куб.м/га).
"
изложить в следующей редакции:
"
Целевые индикаторы
Достижение в 2021 году следующих показателей:
1) индекс производительности труда в сельском хозяйстве к уровню 2015 года (в 2017 году – 112 %, в 2018 году – 118 %, в 2019 году – 196 %, в 2020 году – 228 %, в 2021 году – 267 %);
2) индекс физического объема валовой продукции (услуг) сельского хозяйства к уровню 2015 года (в 2017 году – 108 %, в 2018 году – 113 %, в 2019 году –154,2 %, в 2020 году – 170,5 %, в 2021 году – 190,2 %)
3) индекс физического объема инвестиций в основной капитал в сельском хозяйстве к уровню 2015 года (в 2017 году – 159 %, в 2018 году –185 %, в 2019 году – 304 %, в 2020 году – 395,3 %, в 2021 году – 516 %);
4) индекс физического объема инвестиций в основной капитал в производстве продуктов питания к уровню 2015 года (в 2017 году – 102 %, в 2018 году – 122 %, в 2019 году – 185,2 %, в 2020 году – 204,5 %, в 2021 году – 221,9 %);
5) объем импорта продовольственных товаров (в 2017 году – 2 466 млн. долл. США, в 2018 году – 2 377 млн. долл. США, в 2019 году – 2 288 млн. долл. США, в 2020 году – 2 196 млн. долл. США, в 2021 году – 2 105 млн. долл. США);

3) 2015 жылғы деңгеймен салыстырғанда ауыл шаруашылығындағы негізгі капиталға салынған инвестициялардың нақты көлем индексі (2017 жылы – 159 %, 2018 жылы – 185 %, 2019 жылы – 304 %, 2020 жылы – 395,3 %, 2021 жылы – 516 %);
4) 2015 жылғы деңгеймен салыстырғанда тамақ өнімдері өндірісіндегі негізгі капиталға салынған инвестициялардың нақты көлем индексі (2017 жылы – 102 %, 2018 жылы – 122 %, 2019 жылы – 185,2 %, 2020 жылы – 204,5 %, 2021 жылы – 221,9 %);
5) азық-түлік тауарлары импортының көлемі (2017 жылы – 2 466 млн. АҚШ доллары, 2018 жылы – 2 377 млн. АҚШ доллары, 2019 жылы – 2 288 млн. АҚШ доллары, 2020 жылы – 2 196 млн. АҚШ доллары, 2021 жылы – 2 105 млн. АҚШ доллары);
6) өнеркәсіпте қайталама және айналымды сумен жабдықтау жүйелеріндегі су көлемі: қайталама (2017 жылы – 0,7 км3, 2018 жылы – 0,71 км3, 2019 жылы – 0,73 км3, 2020 жылы – 0,75 км3, 2021 жылы – 0,77 км3); айналымды (2017 жылы – 7,33 км3, 2018 жылы – 7,38 км3, 2019 жылы – 7,46 км3, 2020 жылы – 7,54 км3, 2021 жылы – 7,62 км3);
7) өңделген ауыл шаруашылығы өнімдері экспортының көлемі (2017 жылы – 1 081,0 млн. АҚШ доллары, 2018 жылы – 1 150,0 млн. АҚШ доллары, 2019 жылы – 1 270,0 млн. АҚШ доллары, 2020 жылы – 1 650,0 млн. АҚШ доллары, 2021 жылы – 2 400,0 млн. АҚШ доллары);
8) суаруға арналған су шығысы (2017 жылы – 8 608 текше м/га, 2018 жылы – 8 223 текше м/га, 2019 жылы – 7 873 текше м/га, 2020 жылы – 7 548 текше м/га, 2021 жылы – 7 348 текше м/га);
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Нысаналы индикаторлар
2021 жылы мынадай көрсеткіштерге қол жеткізу:
1) 2015 жылғы деңгеймен салыстырғанда ауыл шаруашылығындағы еңбек өнімділігі индексі (2017 жылы – 112 %, 2018 жылы – 118 %, 2019 жылы – 196 %, 2020 жылы – 228 %, 2021 жылы – 267 %);
2) 2015 жылғы деңгеймен салыстырғанда жалпы ауыл шаруашылығы өнімінің (көрсетілетін қызметтерінің) нақты көлем индексі (2017 жылы – 108 %, 2018 жылы – 113 %, 2019 жылы – 154,2 %, 2020 жылы – 170,5 %, 2021 жылы – 190,2 %);
3) 2015 жылғы деңгеймен салыстырғанда ауыл шаруашылығындағы негізгі капиталға салынған инвестициялардың нақты көлем индексі (2017 жылы – 159 %, 2018 жылы – 185 %, 2019 жылы – 304 %, 2020 жылы – 395,3 %, 2021 жылы – 516 %);
4) 2015 жылғы деңгеймен салыстырғанда тамақ өнімдері өндірісіндегі негізгі капиталға салынған инвестициялардың нақты көлем индексі (2017 жылы – 102 %, 2018 жылы – 122 %, 2019 жылы – 185,2 %, 2020 жылы – 204,5 %, 2021 жылы – 221,9 %);
5) азық-түлік тауарлары импортының көлемі (2017 жылы – 2 466 млн. АҚШ доллары, 2018 жылы – 2 377 млн. АҚШ доллары, 2019 жылы – 2 288 млн. АҚШ доллары, 2020 жылы – 2 196 млн. АҚШ доллары, 2021 жылы – 2 105 млн. АҚШ доллары);

6) объем воды в системах повторного и оборотного водоснабжения в промышленности:
повторное (в 2017 году – 0,7 км3, в 2018 году – 0,71 км3, в 2019 году – 0,73 км3, в 2020 году – 0,75 км3, в 2021 году – 0,77 км3);
оборотное (в 2017 году – 7,33 км3, в 2018 году – 7,38 км3, в 2019 году – 7,46 км3, в 2020 году – 7,54 км3, в 2021 году – 7,62 км3);
7) объем экспорта переработанной сельскохозяйственной продукции (в 2017 году –1 081,0 млн. долл. США, в 2018 году – 1 150,0 млн. долл. США, в 2019 году – 1 270,0 млн. долл. США, в 2020 году – 1 650,0 млн. долл. США, в 2021 году – 2 400,0 млн. долл. США);
расход воды на орошение (в 2017 году – 8 608 куб.м/га, в 2018 году – 8 223 куб.м/га, в 2019 году – 7 873 куб.м/га, в 2020 году – 7 548 куб.м/га, в 2021 году – 7 348 куб.м/га).
";
строку:
"
Источники и объемы финансирования
Общие расходы, предусмотренные в республиканском и местных бюджетах на реализацию Госпрограммы в 2017 – 2021 годах, составят всего 2 774,6 млрд. тенге (РБ – 1 740,1 млрд. тенге*, МБ – 768,2 млрд. тенге*, другие источники – 266,3 млрд. тенге), в том числе:
2017 год:
всего – 372,7 млрд. тенге;
РБ – 232,5 млрд. тенге;
МБ – 140,2 млрд. тенге;
2018 год:
всего – 454,4 млрд. тенге;
РБ – 262 млрд. тенге;
МБ – 150,1 млрд. тенге;
другие источники – 42,3 млрд. тенге;
2019 год:
всего – 507,6 млрд. тенге;
РБ – 290,6 млрд. тенге;
МБ – 156,7 млрд. тенге;
другие источники – 60,2 млрд. тенге;
2020 год:
всего – 660,2 млрд. тенге;
РБ – 423,2 млрд. тенге;
МБ – 160,5 млрд. тенге;
другие источники – 76,5 млрд. тенге;
2021 год:
всего – 779,5 млрд. тенге;
РБ – 531,8 млрд. тенге;
МБ – 160,5 млрд. тенге;
другие источники – 87,1 млрд. тенге;
"
изложить в следующей редакции:
"
Источники и объемы финансирования
Общие расходы, предусмотренные в республиканском и местных бюджетах на реализацию Госпрограммы в 2017 – 2021 годах, составят всего 2 947,1 млрд. тенге (РБ – 1 829,5 млрд. тенге*, МБ – 849,9 млрд. тенге*, другие источники – 267,8 млрд. тенге), в том числе:
2017 год:
всего – 372,7 млрд. тенге;
РБ – 232,5 млрд. тенге;
МБ – 140,2 млрд. тенге;
2018 год:
всего – 454,4 млрд. тенге;
РБ – 262 млрд. тенге;
МБ – 150,1 млрд. тенге;
другие источники – 42,3 млрд. тенге;
2019 год:
всего – 507,6 млрд. тенге;
РБ – 290,6 млрд. тенге;
МБ – 156,7 млрд. тенге;
другие источники – 60,2 млрд. тенге;
2020 год:
всего – 745,6 млрд. тенге;
РБ – 468,4 млрд. тенге;
МБ – 200,6 млрд. тенге;
другие источники – 76,5 млрд. тенге;
2021 год:
всего – 866,8 млрд. тенге;
РБ – 576,0 млрд. тенге;
МБ – 202,1 млрд. тенге;

6) өнеркәсіпте қайталама және айналымды сумен жабдықтау жүйелеріндегі су көлемі: қайталама (2017 жылы – 0,7 км3, 2018 жылы – 0,71 км3, 2019 жылы – 0,73 км3, 2020 жылы – 0,75 км3, 2021 жылы – 0,77 км3);
айналымды (2017 жылы – 7,33 км3, 2018 жылы – 7,38 км3, 2019 жылы – 7,46 км3, 2020 жылы – 7,54 км3, 2021 жылы – 7,62 км3);
7) өңделген ауыл шаруашылығы өнімдері экспортының көлемі (2017 жылы – 1 081,0 млн. АҚШ доллары, 2018 жылы – 1 150,0 млн. АҚШ доллары, 2019 жылы – 1 270,0 млн. АҚШ доллары, 2020 жылы – 1 650,0 млн. АҚШ доллары, 2021 жылы – 2 400,0 млн. АҚШ доллары);
8) суаруға арналған су шығысы (2017 жылы – 8 608 текше м/га, 2018 жылы – 8 223 текше м/га, 2019 жылы – 7 873 текше м/га, 2020 жылы – 7 548 текше м/га, 2021 жылы – 7 348 текше м/га);
";
мына:
"
Қаржыландыру көздері мен көлемі
Мемлекеттік бағдарламаны 2017 – 2021 жылдары іске асыруға республикалық және жергілікті бюджеттерде көзделген жалпы шығыстар барлығы 2 774,6 млрд. теңгені (РБ – 1 740,1 млрд. теңге*, ЖБ – 768,2 млрд. теңге*, басқа көздер – 266,3 млрд. теңге) құрайды, оның ішінде:
2017 жылы:
барлығы – 372,7 млрд. теңге;
РБ – 232,5 млрд. теңге;
ЖБ –140,2 млрд. теңге;
2018 жылы:
барлығы – 454,4 млрд. теңге;
РБ – 262 млрд. теңге;
ЖБ – 150,1 млрд. теңге;
басқа көздер – 42,3 млрд. теңге;
2019 жылы:
барлығы – 507,6 млрд. теңге;
РБ – 290,6 млрд. теңге;
ЖБ – 156,7 млрд. теңге;
басқа көздер – 60,2 млрд. теңге;
2020 жылы:
барлығы – 660,2 млрд. теңге;
РБ – 423,2 млрд. теңге;
ЖБ – 160,5 млрд. теңге;
басқа көздер – 76,5 млрд. теңге;
2021 жылы:
барлығы – 779,5 млрд. теңге;
РБ – 531,8 млрд. теңге;
ЖБ – 160,5 млрд. теңге;
басқа көздер – 87,1 млрд. теңге.
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қаржыландыру көздері мен көлемі
Мемлекеттік бағдарламаны 2017 – 2021 жылдары іске асыруға республикалық және жергілікті бюджеттерде көзделген жалпы шығыстар барлығы 2 947,1 млрд. теңгені (РБ – 1 829,5 млрд. теңге*, ЖБ – 849,9 млрд. теңге*, басқа көздер – 267,8 млрд. теңге) құрайды, оның ішінде:
2017 жылы:
барлығы – 372,7 млрд. теңге;
РБ – 232,5 млрд. теңге;
ЖБ –140,2 млрд. теңге;
2018 жылы:
барлығы – 454,4 млрд. теңге;
РБ – 262 млрд. теңге;
ЖБ – 150,1 млрд. теңге;
басқа көздер – 42,3 млрд. теңге;
2019 жылы:
барлығы – 507,6 млрд. теңге;
РБ – 2 90,6 млрд. теңге;
ЖБ – 156,7 млрд. теңге;
басқа көздер – 60,2 млрд. теңге;
2020 жылы:
барлығы – 745,6 млрд. теңге;
РБ – 468,4 млрд. теңге;
ЖБ – 200,6 млрд. теңге;
басқа көздер – 76,5 млрд. теңге;
2021 жылы:
барлығы – 866,8 млрд. теңге;
РБ – 576,0 млрд. теңге;
ЖБ – 202,1 млрд. теңге;

другие источники – 88,6 млрд. тенге;
";
в разделе 2. "Введение":
часть вторую изложить в следующей редакции:
"АПК Республики Казахстан (далее – РК) имеет перспективы для дальнейшего развития: существуют рынки сбыта, пашни, есть перспективы развития орошаемого земледелия, усиливаются экспортные позиции масличного, мясного секторов, а по зерну и муке Казахстан в кратчайшие сроки вошел в число крупнейших стран-экспортеров в мире.";
в разделе 3. "Анализ текущей ситуации":

басқа көздер – 88,6 млрд. теңге
" ;
"Кіріспе" деген 2-бөлімде:
екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының (бұдан әрі – ҚР) АӨК одан әрі даму перспективасы бар: өткізу нарықтары, егістіктер, суармалы егіншілікті дамыту перспективасы бар, май, ет секторларының экспорттық позициялары күшеюде, ал астық пен ұн бойынша Қазақстан аса қысқа мерзімде әлемдегі ең ірі экспорттаушы елдердің қатарына кірді.";
"Ағымдағы ахуалды талдау" деген 3-бөлімде:

в подразделе 3.1 "Продовольственная безопасность":
часть семьдесят шестую изложить в следующей редакции:
"Не соблюдаются самые минимальные нормативы обеспеченности населения торговой площадью, утвержденные приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 февраля 2015 года № 160."
раздел 4. "Цели, задачи, целевые индикаторы и показатели результатов реализации Программы" изложить в следующей редакции:

"Азық-түлік қауіпсіздігі" деген 3.1-кіші бөлімде:
жетпіс алтыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 28 ақпандағы № 160 бұйрығымен бекітілген халықты сауда алаңдарымен қамтамасыз етудің ең төменгі нормативтері сақталмайды.";
"Бағдарламаның мақсаттары, міндеттері, нысаналы индикаторлары және оны іске асыру нәтижелерінің көрсеткіштері" деген 4-бөлім мынадай редакцияда жазылсын:

10 000
11 000
";
в разделе "5. Основные направления, пути достижения поставленных целей Программы и соответствующие меры":
в подразделе 5.1. "Обеспечение продовольственной безопасности":
подпункт 1) части третьей изложить в следующей редакции:
"1) проведение акиматами областей дальнейшей диверсификации структуры посевных площадей, предусматривающей переход на высокорентабельные сельскохозяйственные культуры, посредством подписания соглашения (меморандума) по вопросу диверсификации структуры посевных площадей сельскохозяйственных культур;";
часть восьмую исключить;
часть пятнадцатую изложить в следующей редакции:
"Для повышения культуры питания и расширения спроса на качественную продукцию, будут осуществлены мероприятия по пропаганде здорового питания среди населения в соответствии с Государственной программой развития здравоохранения Республики Казахстан на 2020-2025 годы.";
часть шестнадцатую изложить в следующей редакции:
"Своевременное информирование граждан о реализуемых в рамках настоящей Госпрограммы мерах с учетом коммуникационной доступности будет обеспечиваться посредством:
1) производства на одном из республиканских каналов еженедельной программы о развитии агропромышленного комплекса (в репортажном виде);
2) производства на одном из республиканских каналов студийной программы с участием представителей МСХ РК, отраслевых ассоциаций, СХТП;
3) проведения семинаров-тренингов для представителей СМИ по разъяснению политики, проводимой МСХ РК (включая проведение пресс-туров, блог-туров на сельскохозяйственные объекты);
4) организации конкурса среди республиканских СМИ (ТВ, радио, печатные СМИ, социальные сети) на лучший материал о сельском хозяйстве.";
после части двадцать первой дополнить частями следующего содержания:
"Будут усилены меры по переориентации АПК на производство в рамках импортозамещения и экспорта продукции с высокой добавленной стоимостью посредством увеличения загрузки мощностей перерабатывающих предприятий путем субсидирования СХТП за сданную продукцию на переработку, субсидирования затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов глубокой переработки, инвестиционного субсидирования затрат инвесторов на создание и расширение перерабатывающих предприятий, субсидирования ставки вознаграждения по кредитам, выданным на пополнение основных и оборотных средств, субсидирования налога на добавленную стоимость заготовительным организациям.
Будут приняты системные меры по развитию сахарной промышленности, включающие расширение площадей орошаемых земель, субсидирование приобретения семян, минеральных удобрений, средств защиты растений, субсидирование СХТП за сданный объем сахарной свеклы на переработку, инвестиционное субсидирование на строительство и модернизацию сахарных заводов, приобретение сельскохозяйственной техники, субсидирование ставки вознаграждения по кредитам, выданным на пополнение основных и оборотных средств, повышение квалификации кадров по программе распространения знаний.";
часть тридцатую изложить в следующей редакции:

10 000
11 000
";
"Бағдарламаның негізгі бағыттары, оның алға қойылған мақсаттарына қол жеткізу жолдары және тиісті шаралар" деген 5-бөлімде:
"Азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету" деген 5.1-кіші бөлімде:
үшінші бөліктің 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) облыс әкімдіктерінің ауыл шаруашылығы дақылдарының егіс алқаптарының құрылымын әртараптандыру мәселесі жөніндегі келісімге (меморандумға) қол қою арқылы рентабельділігі жоғары ауыл шаруашылығы дақылдарына көшуді көздейтін егіс алқаптарының құрылымын одан әрі әртараптандыруды жүргізуі;";
сегізінші бөлік алып тасталсын;
он бесінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Тамақтану мәдениетін арттыру және сапалы өнімдерге деген сұранысты кеңейту үшін Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2020 – 2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес халық арасында дұрыс тамақтануды насихаттау жөніндегі іс-шаралар жүзеге асырылатын болады.";
он алтыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Коммуникациялық қолжетімділікті ескере отырып, осы Мемлекеттік бағдарлама шеңберінде іске асырылатын шаралар туралы азаматтарды уақтылы хабардар ету:
1) республикалық арналардың бірінде агроөнеркәсіптік кешенді дамыту туралы апта сайын бағдарлама шығару (репортаж түрінде);
2) республикалық арналардың бірінде ҚР АШМ, салалық қауымдастықтар, АШТӨ өкілдерінің қатысуымен студиялық бағдарлама шығару;
3) БАҚ өкілдеріне ҚР АШМ өткізетін саясатты түсіндіру бойынша семинар-тренингтер өткізу (баспасөз турларын, ауыл шаруашылығы объектілеріне блог-турларды өткізуді қоса алғанда);
4) республикалық БАҚ (ТВ, радио, баспа БАҚ, әлеуметтік желілер) арасында ауыл шаруашылығы туралы үздік материалға конкурс ұйымдастыру арқылы қамтамасыз етіледі.";
жиырма бірінші бөліктен кейін мынадай мазмұндағы бөліктермен толықтырылсын:
"Қайта өңдеуге тапсырылған өнім үшін АШТӨ субсидиялау, қайта өңдеуші кәсіпорындардың тереңдете қайта өңдеу өнімдерін өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға арналған шығындарын субсидиялау, қайта өңдеуші кәсіпорындарды құруға және кеңейтуге арналған инвесторлардың шығындарын инвестициялық субсидиялау, қайта өңдеуші кәсіпорындардың кредиттері бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау жолымен қайта өңдеуші кәсіпорындардың қуаттарының жүктемесін ұлғайту арқылы импортты алмастыру және қосылған құны жоғары өнімді экспорттау шеңберінде АӨК-ні өндіріске қайта бағдарлау, негізгі және айналым қаражатын толықтыруға берілген қосылған құн салығын субсидиялау.
Суармалы жерлер алқаптарын кеңейтуді, тұқымдарды, минералдық тыңайтқыштарды, өсімдіктерді қорғау құралдарын сатып алуды субсидиялауды, қайта өңдеуге тапсырылған қант қызылшасының көлемі үшін АШТӨ субсидиялауды, қант зауыттарын салуға және жаңғыртуға инвестициялық субсидиялауды, ауыл шаруашылығы техникасын сатып алуды, негізгі және айналым қаражатын толықтыруға берілген кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауды, ілімдерді тарату бағдарламасы бойынша кадрлардың біліктілігін арттыруды қамтитын қант өнеркәсібін дамыту жөнінде жүйелі шаралар қабылданатын болады.";
отызыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:

"Кроме того, через инвестиционное субсидирование будет возмещаться часть затрат перерабатывающих предприятий на модернизацию действующих и строительство новых заводов. Данная мера показала свою эффективность, так за период реализации инвестиционного субсидирования (с 2014 года) на строительство новых и расширение действующих мощностей инвестиционные субсидии получили 31 предприятие по переработке растениеводческой продукции на общую сумму 2 322,2 млн. тенге, также 91 предприятие по переработке животноводческой продукции на сумму 3 382,2 млн. тенге.";
в подразделе 5.2. "Повышение доступности финансирования для субъектов АПК и обеспечение оптимальных режимов налогообложения субъектов АПК":
после части пятой дополнить частями следующего содержания:
"Также будет обеспечена стабильность мер государственной поддержки в сельском хозяйстве.
В целях обеспечения прозрачности субсидирования будет внедрен принцип публичности заявок на субсидирование.
Для обеспечения эффективности мер государственной поддержки будет внедрен реестр встречных обязательств субъектов АПК для получения мер государственной поддержки, включая субсидирование, кредитование дочерними организациями АО "НУХ "КазАгро".
К встречным обязательствам будут отнесены:
1) диверсификация посевных площадей (для владельцев пашни);
2) увеличение валовой продукции сельского хозяйства (для СХТП);
3) выполнение требований по рациональному использованию земель (для владельцев земель сельскохозяйственного назначения);
4) повышение производительности труда.
Вопрос по обеспечению доступности кормов, в том числе для ЛПХ и фермерских хозяйств, будет решаться путем:
1) выделения МИО сенокосов ЛПХ и фермерским хозяйствам для заготовки кормов, а также реализации базовыми хозяйствами (ТОО, К/Х и др.) ЛПХ и фермерским хозяйствам сена, соломы и зернофуража;
2) установления встречных обязательств получателей субсидий по диверсификации посевных площадей.";
после части шестой дополнить частями следующего содержания:
"Субсидирование ставки вознаграждения по кредитам и лизингу на приобретение основных средств будет осуществляться с установлением ставки вознаграждения, уплачиваемой конечным заемщиком, в размере не ниже 4 % годовых за минусом субсидируемой части.
Будет осуществляться субсидирование ставки вознаграждения по кредитам на пополнение оборотных средств, в том числе для осуществления весенне-полевых и уборочных работ с установлением ставки вознаграждения, уплачиваемой конечным заемщиком, в размере не ниже 5 % годовых за минусом субсидируемой части.
Допускается за счет местного бюджета субсидирование ставки вознаграждения не ниже 2%.
Будет внедрено субсидирование купонного вознаграждениям по облигациям АО "НУХ "КазАгро" для обеспечения его долгосрочной финансовой устойчивости.";
часть девятую изложить в следующей редакции:

"Бұдан басқа, инвестициялық субсидиялау арқылы өңдеуші кәсіпорындардың жұмыс істеп тұрған зауыттарды жаңғыртуға және жаңаларын салуға жұмсаған шығындарының бір бөлігі өтелетін болады. Аталған шара өз тиімділігін көрсетті, осылайша инвестициялық субсидиялау іске асырылған кезеңде (2014 жылдан бері) жаңа қуаттарды кеңейтуге жалпы соммасы 2 322,2 млн. теңгеге өсімдік шаруашылығы өнімдерін өңдеу бойынша 31 кәсіпорын, сондай-ақ 3 382,2 млн. теңге мал шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу жөніндегі 91 кәсіпорын инвестициялық субсидиялар алды.";
"АӨК субъектілері үшін қаржыландыру қолжетімділігін арттыру және АӨК субъектілеріне салық салудың оңтайлы режимдерін қамтамасыз ету" деген 5.2-кіші бөлімде:
бесінші бөліктен кейін мынадай мазмұндағы бөліктермен толықтырылсын:
"Ауыл шаруашылығында мемлекеттік қолдау шараларының тұрақтылығы да қамтамасыз етілетін болады.
Субсидиялаудың ашықтығын қамтамасыз ету мақсатында субсидиялауға арналған өтінімдердің жариялылық қағидаты енгізіледі.
Мемлекеттік қолдау шараларының тиімділігін қамтамасыз ету үшін субсидиялауды, "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ-ға және оның еншілес ұйымдарына кредит беруді қоса алғанда, мемлекеттік қолдау шараларын алу үшін АӨК субъектілерінің қарсы міндеттемелерінің тізілімі енгізілетін болады.
Қарсы міндеттемелерге:
1) егіс алқаптарын әртараптандыру (егістік иелері үшін);
2) ауыл шаруашылығының жалпы өнімін ұлғайту (АШТӨ үшін);
3) жерді ұтымды пайдалану жөніндегі талаптарды орындау (ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер иелері үшін);
4) еңбек өнімділігін ұлғайту жатқызылатын болады.
Мал азығының қолжетімділігін қамтамасыз ету мәселесі, оның ішінде шаруа қожалықтары мен фермерлік шаруашылықтары үшін:
1) базалық шаруашылықтардың (ЖШС, Ш/Қ және т. б.) мал азығын дайындауы, сондай-ақ өткізуі үшін ЖАО-ның ЖҚШ және фермерлік шаруашылықтарға шөп, сабан және дәнді мал азығын бөлуі;
2) егіс алқаптарын әртараптандыру бойынша субсидия алушылардың қарсы міндеттемелерін белгілеу жолымен шешіледі.";
алтыншы бөліктен кейін мынадай мазмұндағы бөліктермен толықтырылсын:
"Негізгі құралдарды сатып алуға арналған кредиттер мен лизинг бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау субсидияланатын бөлігін шегере отырып, соңғы қарыз алушы жылдық 4 %-дан төмен емес мөлшерде төлейтін сыйақы мөлшерлемесін белгілей отырып жүзеге асырылатын болады.
Айналым қаражатын толықтыруға, оның ішінде көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүзеге асыруға арналған кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау субсидияланатын бөлігін шегере отырып, соңғы қарыз алушы жылдық 5 %-дан төмен емес мөлшерде төлейтін сыйақы мөлшерлемесін белгілей отырып жүзеге асырылатын болады.
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен 2 %-дан төмен емес сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға жол беріледі.
Ұзақ мерзімді қаржылық орнықтылықты қамтамасыз ету үшін "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ облигациялары бойынша купондық сыйақыларды субсидиялау енгізілетін болады.";
тоғызыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:

"В рамках дальнейшего совершенствования программы инвестиционного субсидирования государственная поддержка будет ориентирована на наиболее эффективные направления развития, а также решение приоритетных задач сельского хозяйства посредством удешевления инвестиционных затрат и снижения сроков окупаемости инвестиционных проектов путем возмещения части расходов, понесенных субъектом АПК при инвестиционных вложениях, в размере от 25 до 50%.";
части тринадцатую и четырнадцатую исключить;
после части шестнадцатой дополнить частями следующего содержания:
"Для обеспечения рыночно-ориентированного роста сельского хозяйства Всемирным банком будет разработан Проект устойчивого развития животноводства на 5 летний период (далее - Проект).
Проект будет направлен на укрепление институтов, предоставляющих услуги мелким фермерам, включая субсидирование сельского хозяйства, улучшение доступа к финансированию, ветеринарным услугам, а также на совершенствование управления пастбищными угодьями и учет выброса парниковых газов.
При реализации Проекта планируется применение финансового инструмента - заем Всемирного банка в формате Программы, ориентированной на результат (ПОР или PforR).
В целях обеспечения надлежащего качества в подготовке и реализации Проекта также будет создана рабочая группа с участием представителей заинтересованных государственных органов, финансовых и научных институтов и организаций в области животноводства и ветеринарии.
Ключевыми результатами Проекта будут совершенствование системы оказания ветеринарных услуг и учета животных, продвижение модели, в центре которой находится фермер, эффективная агроэкологическая политика для мясной индустрии.
Реализация Проекта позволит развить и нарастить экспорто-ориентированный сектор животноводства мясного направления без роста сопровождения воздействия на окружающую среду.
Первый этап реализации будет осуществлен в рамках настоящей Госпрограммы. Для достижения задач, предусмотренных Проектом, ПОР или PforR будет отражены в рамках утверждения последующей Государственной программы развития АПК.
Эффективность мер государственной поддержки будет оцениваться по результатам выполнения встречных обязательств субъектами АПК.";
части двадцатую, двадцать первую, двадцать вторую, двадцать третью изложить в следующей редакции:
"В связи с низкой заинтересованностью частных финансовых организаций к гарантированию займов СХТП в систему будет привлечено АО "Фонд финансовой поддержки сельского хозяйства" (далее – ФФПСХ). Функционирование на рынке компании с государственным участием позволит продемонстрировать востребованность и потенциал данного инструмента.
На базе ФФПСХ за счет средств государственного бюджета будет создана система компенсации по гарантированию займов.
В целях первоочередного обеспечения требований по выданным ФФПСХ гарантиям средства компенсационного фонда по гарантированию займов будут размещаться на постоянной основе в высоколиквидные финансовые активы (деньги, депозиты в банках второго уровня, государственные ценные бумаги и ценные бумаги, включенные в официальные списки организаторов торгов, функционирующих на территории РК).
В связи с невостребованностью на сегодняшний день услуг по гарантированию исполнения обязательств по зерновым и хлопковым распискам АО "КазАгроГарант" выйдет из систем гарантирования исполнения обязательств по зерновым и хлопковым распискам. Ранее выделенные для оказания данных услуг средства будут после присоединения АО "КазАгроГарант" к ФФПСХ перенаправлены решением единственного акционера ФФПСХ на предоставление иных мер поддержки субъектов АПК.";
части тридцать четвертую и тридцать пятую исключить;
часть сорок пятую изложить в следующей редакции:
"АО "НУХ "КазАгро" будет играть активную роль в построении новой модели экономического роста в АПК. Деятельность АО "НУХ "КазАгро" будет сфокусирована на диверсификацию, цифровую и технологическую модернизацию АПК. При этом завершится процесс трансформации АО "НУХ "КазАгро" в высокоэффективный, компактный и профессиональный институт с высоким уровнем корпоративного управления.";
после части сорок восьмой дополнить частями следующего содержания:
"АКК за счет средств ежегодного бюджетного кредита финансирует субъектов АПК, в том числе для проведения весенне-полевых и уборочных работ. Кредитование субъектов АПК будет осуществляться напрямую и через фондирование финансовых организаций.
С 2021 года будет увеличен срок бюджетного кредитования через АКК на весенне-полевые и уборочные работы с краткосрочного до среднесрочного с погашением суммы основного долга в конце срока.";
часть сорок девятую изложить в следующей редакции:
"ФФПСХ будет осуществлять микрокредитование в рамках приоритетных направлений развития малого бизнеса в сельской местности, а также участвовать в системе гарантирования займов финансовых организаций и системе страхования отраслевых рисков в АПК.
АО "КазАгроФинанс" будет содействовать обновлению сельхозтехники и оборудования в АПК через предоставление лизинговых услуг.";
части пятидесятую и пятьдесят первую исключить;
части пятьдесят вторую и пятьдесят третью изложить в следующей редакции:
"Для привлечения иностранных инвестиций будут проработаны вопросы создания новых инвестиционных фондов.
"Деятельность АО "НК "Продкорпорация" сконцентрируется на:

"Инвестициялық субсидиялау бағдарламасын одан әрі жетілдіру шеңберінде мемлекеттік қолдау неғұрлым тиімді даму бағыттарына, сондай-ақ инвестициялық шығындарды арзандату және инвестициялық салымдар 25-тен 50 %-ға дейінгі мөлшерде болғанда АӨК субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу жолымен инвестициялық жобалардың өтелу мерзімін төмендету жолымен ауыл шаруашылығының басым міндеттерін шешуге бағдарланатын болады.";
он үшінші және он төртінші бөліктер алып тасталсын;
он алтыншы бөліктен кейін мынадай мазмұндағы бөліктермен толықтырылсын:
"Ауыл шаруашылығының нарыққа бағдарланып өсуін қамтамасыз ету үшін Дүниежүзілік банк 5 жылдық кезеңге арналған мал шаруашылығын орнықты дамыту жобасын (бұдан әрі – Жоба) әзірлейтін болады.
Жоба ауыл шаруашылығын субсидиялауды, қаржыландыруға, ветеринариялық көрсетілетін қызметтерге қолжетімділікті жақсартуды қоса алғанда, шағын фермерлерге қызмет көрсететін институттарды нығайтуға, сондай-ақ жайылымдық жерлерді басқаруды жетілдіруге және парниктік газдардың шығарылуын есепке алуға бағытталатын болады.
Жобаны іске асыру кезінде қаржы құралын – Дүниежүзілік банктің қарызын нәтижеге бағдарланған бағдарлама форматында (ЖҰЖ немесе PforR) қолдану жоспарланып отыр.
Жобаны дайындау мен іске асыруда тиісті сапаны қамтамасыз ету мақсатында мал шаруашылығы мен ветеринария саласындағы мүдделі мемлекеттік органдар, қаржы және ғылыми институттар мен ұйымдар өкілдерінің қатысуымен жұмыс тобы құрылатын болады.
Ветеринариялық қызмет көрсету және жануарларды есепке алу жүйесін жетілдіру, орталығында фермер болатын модельді дәріптеу, ет индустриясы үшін тиімді агроэкологиялық саясат жобаның түйінді нәтижелері болмақ.
Жобаны іске асыру ет бағытындағы мал шаруашылығының экспортқа бағдарланған секторын қоршаған ортаға әсерді өсірмей дамытуға және ұлғайтуға мүмкіндік береді.
Іске асырудың бірінші кезеңі осы Мемлекеттік бағдарлама шеңберінде жүзеге асырылатын болады. Жобада көзделген міндеттерге қол жеткізу үшін ЖҰЖ немесе PforR АӨК дамытудың келесі Мемлекеттік бағдарламасын бекіту шеңберінде көрсетілетін болады.
Мемлекеттік қолдау шараларының тиімділігі АӨК субъектілерінің қарсы міндеттемелерді орындау нәтижелері бойынша бағаланатын болады.";
жиырмасыншы, жиырма бірінші, жиырма екінші, жиырма үшінші бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:
"Жеке қаржы ұйымдарының АШТӨ қарыздарын кепілдендіруге қызығушылығының төмен болуына байланысты жүйеге "Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау қоры" АҚ (бұдан әрі – АШҚҚҚ) тартылатын болады. Мемлекет қатысатын компанияның нарықта жұмыс істеуі осы құралдың қажеттігі мен әлеуетін көрсетуге мүмкіндік береді.
АШҚҚҚ базасында мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қарыздарды кепілдендіру бойынша өтемақы жүйесі құрылатын болады.
Берілген АШҚҚҚ кепілдіктері бойынша талаптарды бірінші кезекте қамтамасыз ету мақсатында қарыздарды кепілдендіру жөніндегі өтем қорының қаражаты жоғары өтімді қаржы активтеріне (ҚР аумағында жұмыс істейтін сауда-саттықты ұйымдастырушылардың ресми тізіміне енгізілген ақша, екінші деңгейдегі банктердегі депозиттер, мемлекеттік бағалы қағаздар және бағалы қағаздар) тұрақты негізде орналастырылатын болады.
Бүгінгі күні астық және мақта қолхаттары бойынша міндеттемелердің орындалуына кепілдік беру бойынша көрсетілетін қызметтердің талап етілмеуіне байланысты "ҚазАгроКепіл" АҚ астық және мақта қолхаттары бойынша міндеттемелердің орындалуына кепілдік беру жүйесінен шығады. Аталған қызметтерді көрсету үшін бұрын бөлінген қаражат "ҚазАгроКепіл" АҚ АШҚҚҚ-ға қосылғаннан кейін АШҚҚҚ жалғыз акционерінің шешімімен АӨК субъектілерін қолдаудың өзге шараларын ұсынуға қайта бағытталатын болады.";
отыз төртінші және отыз бесінші бөліктер алып тасталсын;
қырық бесінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ АӨК-дегі экономикалық өсудің жаңа моделін құруда белсенді рөл атқаратын болады. "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ қызметі АӨК-ні әртараптандыруға, цифрлық және технологиялық жаңғыртуға жұмылдырылатын болады. Бұл ретте "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ-ны тиімділігі жоғары, ықшам және корпоративтік басқару деңгейі жоғары кәсіби институтқа айналдыру процесі аяқталады.";
қырық сегізінші бөліктен кейін мынадай мазмұндағы бөліктермен толықтырылсын:
"АНК жыл сайынғы бюджеттік кредит қаражаты есебінен АӨК субъектілерін, оның ішінде көктемгі дала және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қаржыландырады. АӨК субъектілеріне кредит беру тікелей және қаржы ұйымдарын қорын молайту арқылы жүзеге асырылатын болады.
2021 жылдан бастап көктемгі дала және егін жинау жұмыстарына АНК арқылы бюджеттік кредит беру мерзімі қысқа мерзімдіден негізгі борыш сомасы мерзім соңында өтелетін орта мерзімдіге дейін ұзартылатын болады.";
қырық тоғызыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"АШҚҚҚ ауылдық жерлерде шағын бизнесті дамытудың басым бағыттары шеңберінде шағын кредит беруді жүзеге асыратын, сондай-ақ қаржы ұйымдарының қарыздарына кепілдік беру жүйесіне және АӨК-дегі салалық тәуекелдерді сақтандыру жүйесіне қатысатын болады.
"ҚазАгроҚаржы" АҚ лизингтік қызметтер көрсету арқылы АӨК-дегі ауыл шаруашылығы техникасы мен жабдықтарын жаңартуға жәрдемдесетін болады.";
елуінші және елу бірінші бөліктер алып тасталсын;
елу екінші және елу үшінші бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:
"Шетелдік инвестицияларды тарту үшін жаңа инвестициялық қорлар құру мәселелері пысықталатын болады.
"Азық-түлік келісім шарт корпорациясы" ҰК" АҚ қызметі:

1) реализации стабилизационной функции на зерновом рынке, предусматривающей поддержку СХТП путем закупа, организации хранения и реализации зерновых культур и продуктов ее переработки на внутреннем и внешнем рынках;
2) поддержании резервного запаса зерна в целях гарантированного обеспечения страны продовольственным зерном при возникновении чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера;
3) реализации, при необходимости, агентских функций в рамках Исламской организации по продовольственной безопасности, Продовольственной и сельскохозяйственной организации Организации Объединенных Наций (ФАО) и других международных организаций;
4) мониторинге рынка продукции АПК.";
части пятьдесят пятую и пятьдесят шестую изложить в следующей редакции:
"Для дополнительной поддержки отечественных СХТП при продвижении продукции на внешние рынки АО "НК "Продкорпорация" при тесном взаимодействии с уполномоченными органами по продвижению экспорта, заинтересованными государственными органами и дипломатическими представительствами РК за рубежом будет осуществлять:
1) анализ тенденций развития в долго и среднесрочной перспективе внутреннего и внешних рынков продукции АПК по приоритетным экспортным направлениям;
2) информационно–аналитическую поддержку отечественным экспортерам для осуществления беспрепятственного доступа казахстанской сельскохозяйственной продукции на внешние рынки (включая консультационные услуги по экспорту продукции АПК, разработку информационных материалов об условиях ввоза сельскохозяйственной продукции в иностранные государства, формирование информационной базы по тарифным и нетарифным барьерам и другим ограничениям в торговле и так далее).
В соответствии с поручением Главы государства передача в конкурентную среду дочерних и аффилированных организаций АО "НУХ "КазАгро", включенных в Комплексный план приватизации на 2016 – 2020 годы, и оптимизация группы компаний АО "НУХ "КазАгро" приведут к формированию компактного холдинга.";
строку "Схема 3. Планируемая компактная структура группы компаний АО "НУХ "КазАгро" и схему 3 исключить;
после части пятьдесят девятой дополнить частями следующего содержания:
"Проекты по цифровизации в первую очередь будут направлены на 100 % автоматизацию к 2021 году всех мер государственной поддержки, приравненных к государственным услугам. Развитие и интеграция информационных систем будут направлены на обеспечение прозрачности и доступности кредитных продуктов дочерних компаний АО "НУХ "КазАгро" в электронном формате с целью исключения альтернативных вариантов предоставления услуг с обязательной разработкой плана автоматизации со сроком окончания всех работ к декабрю 2021 года.
В целях повышения удобства для заемщиков будет проведена работа по оптимизации линейки кредитных продуктов дочерних компаний АО "НУХ "КазАгро".";
часть шестидесятую исключить;
часть шестьдесят четвертую изложить в следующей редакции:

1) астық дақылдарын және олардың өңделген өнімдерін сатып алуды, сақтауды және ішкі және сыртқы нарықтарда өткізуді ұйымдастыру жолымен АШТӨ-ні қолдауды көздейтін астық нарығындағы тұрақтандыру функциясын іске асыруға;
2) табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған кезде елді азық-түліктік астықпен кепілдендірілген түрде қамтамасыз ету мақсатында астықтың резервтік қорын ұстап тұруға;
3) қажет болған жағдайда, Азық-түлік қауіпсіздігі жөніндегі Ислам ұйымы, Біріккен Ұлттар Ұйымының Азық-түлік және ауыл шаруашылығы ұйымы (ФАО) және басқа да халықаралық ұйымдар шеңберінде агенттік функцияларды іске асыруға;
4) АӨК өнімдері нарығын мониторингтеуге бағытталатын болады.";
елу бесінші және елу алтыншы бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:
"Сыртқы нарықтарға өнімдерін ілгерілету кезінде отандық АШТӨ-ге қосымша қолдау көрсету үшін "Азық-түлік келісім шарт корпорациясы" ҰК" АҚ экспортты ілгерілету жөніндегі уәкілетті органдармен, мүдделі мемлекеттік органдармен және ҚР-ның шетелдегі дипломатиялық өкілдіктерімен өзара тығыз іс-қимыл жасай отырып:
1) басым экспорттық бағыттар бойынша АӨК өнімдерінің ішкі және сыртқы нарықтарының ұзақ және орта мерзімді перспективада даму үрдістерін талдауды;
2) қазақстандық ауыл шаруашылығы өнімдерінің сыртқы нарықтарға кедергісіз қол жеткізуін жүзеге асыру үшін отандық экспорттаушыларға ақпараттық-талдамалық қолдау көрсетуді (АӨК өнімдерінің экспорты жөніндегі консультациялық көрсетілетін қызметтерді, ауыл шаруашылығы өнімдерін шет мемлекеттерге әкелу шарттары туралы ақпараттық материалдар әзірлеуді, саудадағы тарифтік және тарифтік емес кедергілер мен басқа да шектеулер бойынша ақпараттық база қалыптастыруды және т. б. қоса алғанда) жүзеге асыратын болады.
Мемлекет басшысының тапсырмасына сәйкес "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ-ның Жекешелендірудің 2016 – 2020 жылдарға арналған кешенді жоспарына қосылған еншілес және үлестес ұйымдарын бәсекелес ортаға беру және "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ компаниялары тобын оңтайландыру ықшам холдинг қалыптастыруға алып келеді.";
"3-схема. "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ компаниялары тобының жоспарланып отырған ықшам құрылымы" деген жол және 3-схема алып тасталсын;
елу тоғызыншы бөліктен кейін мынадай мазмұндағы бөліктермен толықтырылсын:
"Цифрландыру жөніндегі жобалар, ең алдымен, мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге теңестірілген барлық мемлекеттік қолдау шараларын 2021 жылға қарай 100 % автоматтандыруға бағытталатын болады. Ақпараттық жүйелерді дамыту мен интеграциялау қызмет көрсетудің баламалы нұсқаларын жоққа шығару мақсатында барлық жұмыстарды 2021 жылғы желтоқсанға қарай аяқтау мерзімімен автоматтандыру жоспарын міндетті түрде әзірлей отырып, "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ еншілес компанияларының электрондық форматтағы кредиттік өнімдерінің ашықтығы мен қолжетімділігін қамтамасыз етуге бағытталатын болады.
Қарыз алушылар үшін қолайлылықты арттыру мақсатында "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ еншілес компанияларының кредиттік өнімдері желісін оңтайландыру жұмысы жүргізілетін болады.";
алпысыншы бөлік алып тасталсын;
алпыс төртінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын;
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ-ны қаржыландыру Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссияның

"Финансирование АО "НУХ "КазАгро" будет обеспечено в соответствии с объемом бюджетных средств одобренных протоколом Государственной комиссии по модернизации экономики Республики Казахстан от 26 февраля 2018 года."
в подразделе 5.3. "Повышение эффективности использования земельных ресурсов":
части первую и вторую исключить;
подпункт 12) части третьей изложить в следующей редакции:
"12) постоянный цифровой мониторинг сельскохозяйственных земель (первые 5 лет аренды – ежегодно, в последующие периоды на орошаемой пашне каждые 3 года, на богарной – каждые 5 лет) по заключенным договорам аренды земельных участков на предмет исполнения их условий и рационального использования земель, в том числе пастбищ;";
в подразделе 5.4. "Повышение эффективности использования водных ресурсов":
после части третьей дополнить частью следующего содержания:
"Планируется активно использовать схему финансирования по принципу государственно-частного партнҰрства. Для обеспечения возврата инвестиций для нового подхода планируется выстроить экономически-обоснованную тарифную политику.";
в подразделе 5.5. "Обеспечение доступности рынков сбыта и развитие экспорта":
часть первую изложить в следующей редакции:
"Для создания системы поддержки экспорта и благоприятных условий отечественным производителям, а также переориентации казахстанских сельхозпредприятий на новые рынки сбыта продукции будут:
1) создан реестр экспортных рынков, продуктов и требований стран-импортеров при экспорте продукции АПК на базе цифрового портала;
2) продолжена работа по снятию барьеров и открытию внешних рынков, в том числе стран ЕАЭС, ЕС, Китая, Ирана, стран Центральной, Средней и Юго-Восточной Азии, Персидского залива;
3) продолжена работа по привлечению транснациональных компаний и якорных инвесторов для модернизации/строительства перерабатывающих производств, продвижения казахстанской сельскохозяйственной продукции и продуктов ее переработки под известными брендами, привлечения современных технологий в процессы производства, менеджмента и маркетинга, эта работа проводится совместно с акиматами регионов, специализированными организациями в области привлечения инвестиций и развития экспорта (KazakhInvest, KazakhExport);
4) разработана и внедрена привлекательная инвестиционная среда в части государственной поддержки, обеспечения сырьевой базой, квалифицированными кадрами, инфраструктурой и др.;
5) определены действующие и необходимые для строительства терминалы и хабы в основных экспортоориентированных направлениях для решения транспортно-логистических вопросов;

2018 жылғы 26 ақпандағы хаттамасымен мақұлданған бюджеттік қаражат көлеміне сәйкес қамтамасыз етілетін болады.";
"Жер ресурстарын пайдаланудың тиімділігін арттыру" деген 5.3-кіші бөлімде:
бірінші және екінші бөліктер алып тасталсын;
үшінші бөліктің 12) тармақшаcы мынадай редакцияда жазылсын:
12) жасалған жер учаскелерін жалға алу шарттары бойынша олардың талаптарын орындау және жерлерді, оның ішінде жайылымдарды ұтымды пайдалану тұрғысынан ауыл шаруашылығы жерлерін тұрақты цифрлық мониторингтеу (жалға алудың алғашқы 5 жылында – жыл сайын, кейінгі кезеңдерде суармалы егістікте әрбір 3 жыл сайын, тәлімі жерлерде – әрбір 5 жыл сайын)";
"Су ресурстарын пайдалану тиімділігін арттыру"деген 5.4-кіші бөлімде:
үшінші бөлік мынадай мазмұндағы бөлікпен толықтырылсын:
"Мемлекеттік-жекешелік әріптестік қағидаты бойынша қаржыландыру схемасын белсенді пайдалану жоспарлануда. Инвестициялардың қайтарылуын қамтамасыз ету мақсатында жаңа тәсілдеме үшін экономикалық тұрғыдан негізделген тарифтік саясат құру жоспарланып отыр.";
"Өткізу нарықтарының қолжетімділігін қамтамасыз ету және экспортты дамыту" деген 5.5-кіші бөлімде:
бірінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Экспортты қолдау жүйесін құру және отандық өндірушілер үшін қолайлы жағдайлар жасау, сондай-ақ қазақстандық ауыл шаруашылығы кәсіпорындарын өнім өткізудің жаңа нарықтарына қайта бағыттау үшін:
1) цифрлық портал базасында АӨК өнімдерінің экспорты кезінде экспорттық нарықтардың, өнімдердің және импорттаушы елдер талаптарының тізілімі құрылады;
2) кедергілерді алып тастау және сыртқы нарықтарды, оның ішінде ЕАЭО, ЕО, Қытай, Иран, Орталық, Орта және Оңтүстік-Шығыс Азия, Парсы шығанағы елдері нарықтарын ашу жөніндегі жұмыс жалғасады;
3) өңдеуші өндірістерді жаңғырту/салу, қазақстандық ауыл шаруашылығы өнімдерін және олардың өңделген өнімдерін белгілі брендтермен ілгерілету, өндіріс, менеджмент пен маркетинг процестеріне қазіргі заманғы технологияларды тарту үшін трансұлттық компаниялар мен зәкірлік инвесторларды тарту жөніндегі жұмыс жалғасады. Бұл жұмыс өңірлер әкімдіктерімен, инвестициялар тарту және экспортты дамыту саласындағы мамандандырылған ұйымдармен (KazakhInvest, KazakhExport) бірлесіп жүргізілуде;
4) мемлекеттік қолдау, шикізат базасымен, білікті кадрлармен, инфрақұрылыммен және т. б. қамтамасыз ету бөлігінде тартымды инвестициялық орта әзірленіп, енгізіледі;
5) көлік-логистикалық мәселелерді шешу үшін негізгі экспортқа бағдарланған бағыттарда жұмыс істеп тұрған және салынуы қажет терминалдар мен хабтарды айқындау бойынша жұмыс жүргізіледі;

6) приняты меры по стимулированию производства и продвижения органической продукции, в том числе проведению выставок и презентаций, разработке бренда органической продукции;
7) продолжена работа по созданию института представителей по вопросам АПК в дипломатических учреждениях Казахстана в приоритетно-значимых странах (Китай, страны Европы, Австралия, Южная и Северная Америка и страны Персидского залива);
8) инициировано внесение изменения в законодательство Республики Казахстан в области защиты конкуренции.";
часть тридцатую изложить в следующей редакции:
"Производство и оборот органической и пищевой "халал" продукции
Дальнейшее развитие производства и рынка органической и пищевой "халал" продукции будет осуществляться в рамках дорожных карт развития органического сельского хозяйства, а также производства пищевой "халал" продукции, которыми предполагается решение таких вопросов как:
1) изучение требований и условий доступа на рынок приоритетных стран;
2) выстраивание системы аккредитации и сертификации в соответствии с требованиями приоритетных рынков сбыта;
3) координация деятельности государственных органов по вопросам халал-индустрии;
4) разработка системных документов по созданию и регулированию производства и оборота пищевой "халал" продукции;
5) совершенствование действующей нормативно-правовой базы по вопросам органической продукции и системы государственного контроля и надзора;
6) подготовка и повышение образовательного уровня кадров и специалистов, субъектов АПК и населения;
7) взаимное признание с приоритетными странами-импортерами систем аккредитации и сертификации и документов об оценке соответствия;
8) международное сотрудничество и продвижение на внешние рынки;
9) научные исследования и сопровождение производства органической продукции;
10) информационное сопровождение.";
в подразделе 5.6 "Обеспечение развития аграрной науки, трансферта технологий и уровня компетенций субъектов АПК":
части первую, вторую, третью и четвертую изложить в следующей редакции:
"Для повышения конкурентоспособности АПК Казахстана, снижения производственных расходов, увеличения урожайности культур и продуктивности животных, переработки сельскохозяйственного сырья, модернизации средств производства необходимо обеспечить ускоренное инновационное развитие АПК на основе тесной интеграции образования, науки и производства, разработки и внедрения отечественных научных исследований, трансферта зарубежных эффективных технологий, подготовки и переподготовки кадров, привлечения ведущих отечественных, иностранных специалистов и ученых, востребованных на аграрном рынке страны.
Интеграция научного и кадрового обеспечения АПК позволит:

6) органикалық өнім өндіру мен ілгерілетуді ынталандыру, оның ішінде көрмелер мен таныстырылымдар өткізу, органикалық өнім брендін әзірлеу бойынша шаралар қабылданады;
7) маңыздылығы басым елдердегі (Қытай, Еуропа елдері, Аустралия, Оңтүстік және Солтүстік Америка және Парсы шығанағы елдері) Қазақстанның дипломатиялық мекемелерінде АӨК мәселелері бойынша өкілдер институтын құру жөніндегі жұмыс жалғасады;
8) Қазақстан Республикасының бәсекелестікті қорғау саласындағы заңнамасына өзгерістер енгізу бастамасы көтеріледі.";
отызыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Органикалық және "халал" тамақ өнімдерін өндіру және олардың айналымы
Органикалық және "халал" тамақ өнімдерінің өндірісі мен нарығын одан әрі дамыту органикалық ауыл шаруашылығын дамытудың жол карталары, сондай-ақ "халал" тамақ өнімдерінің өндірісі шеңберінде жүзеге асырылатын болады, олармен мынадай мәселелерді шешу болжанып отыр:
1) басым елдер нарығына қол жеткізу талаптары мен шарттарын зерделеу;
2) басым өткізу нарықтарының талаптарына сәйкес аккредиттеу және сертификаттау жүйесін құру;
3) халал-индустрия мәселелері бойынша мемлекеттік органдардың қызметін үйлестіру;
4) "халал" тамақ өнімдерінің өндірісі мен айналымын құру және реттеу жөніндегі жүйелік құжаттарды әзірлеу;
5) органикалық өнім және мемлекеттік бақылау мен қадағалау жүйесі мәселелері бойынша қолданыстағы нормативтік-құқықтық базаны жетілдіру;
6) кадрлар мен мамандарды, АӨК субъектілері мен халықты даярлау және білім деңгейін арттыру;
7) басым импорттаушы елдермен бірге аккредиттеу мен сертификаттау жүйелерін және сәйкестікті бағалау туралы құжаттарды өзара тану;
8) халықаралық ынтымақтастық және сыртқы нарықтарға ілгерілету;
9) органикалық өнім өндірісін ғылыми зерттеу және сүйемелдеу;
10) ақпараттық сүйемелдеу.";
"Аграрлық ғылымды дамытуды, технологиялар трансфертін және АӨК субъектілерінің құзыреттілік деңгейін қамтамасыз ету" деген 5.6-кіші бөлімде:
бірінші, екінші, үшінші және төртінші бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан АӨК-нің бәсекеге қабілеттілігін арттыру, өндірістік шығындарды төмендету, дақылдардың түсімділігін және жануарлардың өнімділігін ұлғайту, ауыл шаруашылығы шикізатын өңдеу, өндіріс құралдарын жаңғырту үшін білімнің, ғылым мен өндірістің тығыз интеграциясы, отандық ғылыми зерттеулерді әзірлеу және енгізу, шетелдік тиімді технологиялар трансферті, кадрларды даярлау және қайта даярлау, еліміздің аграрлық нарығында сұранысқа ие жетекші отандық, шетелдік мамандар мен ғалымдарды тарту негізінде АӨК-ні жедел инновациялық дамытуды қамтамасыз ету қажет.
АӨК ғылыми және кадрлық қамтамасыз етуді интеграциялау:

1) максимально эффективно использовать кадровый, имущественный, финансовый, интеллектуальный потенциал всех университетов, НИИ, СХОС и ОПХ для осуществления научной, научно-технической и образовательной деятельности и оказания консалтинговых услуг;
2) создать непрерывную систему аграрного образования;
3) сократить сроки внедрения в производство результатов научных исследований;
4) обеспечить подготовку научных кадров для отраслевых НИИ;
5) решить проблему организации и финансирования научных работ;
6) повысить эффективность использования материальных и нематериальных активов НИИ, ВУЗов, СХОС и ОПХ в виде зданий, сооружений, земли, поголовья, интеллектуальной собственности и т.п.;
7) рационально использовать возможности НИИ, ВУЗов, СХОС и ОПХ как базы для внедрения научных разработок, апробации и адаптации отечественных и зарубежных технологий, прохождения производственных практик студентов, функционирования ЦРЗ.
Для качественного повышения уровня компетенции управленческого персонала будет проведена оптимизация количества научных организаций за счет укрупнения. Путем присоединения некоторых профильных организаций проектом оптимизации предусмотрено сокращение количества дочерних организаций НАО "НАНОЦ". Также планируется трансформация некоторых НИИ в научно-производственные центры и сельскохозяйственные опытные станции.
Оптимизация позволит:
1) обеспечить четкую вертикаль управления и методического руководства;
2) повысить научно-кадровый потенциал;
3) обеспечить взаимодействие образования, науки и производства;
4) коммерциализировать результаты научно-технической деятельности;
5) обеспечить трансферт технологий и их адаптацию;
6) обеспечить ориентацию на заказы бизнес-структур;
7) повысить эффективность использования активов и лабораторного оборудования;
8) повысить производительность труда и эффективность субъектов АПК РК. .";
части двенадцатую, тринадцатую и четырнадцатую изложить в следующей редакции:
"Будет проработан вопрос законодательного обеспечения создания двух исследовательских университетов в сфере АПК на базе КазНАУ в г. Алматы (в форме агротехнологического хаба) и КазАТУ в г. Нур-Султан.
Для обеспечения интеграции науки, образования и производства будет проработан вопрос присвоения двум аграрным ВУЗам статуса исследовательских, предусматривающего расширение автономии по примеру АОО "Назарбаев Университет" и функционала в направлении научных исследований, трансферта и адаптации зарубежных технологий и распространения знаний.
Реформирование университетов будет осуществляться в партнерстве с ведущими в мире исследовательскими университетами аграрного профиля (Университет Калифорнии в Дэвисе (UC Davis, США), Университет Вагеннинген (Голландия), Институт AgroParisTech (Франция) с представителями корпорации Agreenium по научным и академическим вопросам, Северо-Западный университет сельского и лесного хозяйства (КНР) и другие) с приглашением зарубежных профессоров для модернизации образовательных программ и преподавания, так:

1) ғылыми, ғылыми-техникалық және білім беру қызметін жүзеге асыру және консалтингтік қызметтер көрсету үшін барлық университеттердің, ҒЗИ-дің, АШТС мен ТӨШ-тің кадрлық, мүліктік, қаржылық, зияткерлік әлеуетін барынша тиімді пайдалануға;
2) аграрлық білім берудің үздіксіз жүйесін құруға;
3) ғылыми зерттеулердің нәтижелерін өндіріске енгізу мерзімдерін қысқартуға;
4) салалық ҒЗИ үшін ғылыми кадрлар даярлауды қамтамасыз етуге;
5) ғылыми жұмыстарды ұйымдастыру мен қаржыландыру проблемасын шешуге;
6) ҒЗИ-дің, ЖОО-ның, АШТС мен ТӨШ-тің ғимараттар, құрылысжайлар, жер, мал басы, зияткерлік меншік және т.с.с. түріндегі материалдық және материалдық емес активтерін пайдалану тиімділігін арттыруға;
7) ғылыми әзірлемелер енгізуге, отандық және шетелдік технологияларды байқаудан өткізуге және бейімдеуге, студенттердің өндірістік практикалардан өтуіне, БТО-ның жұмыс істеуіне арналған базалар ретінде ҒЗИ, ЖОО, АШТС және ТӨШ мүмкіндіктерін ұтымды пайдалануға мүмкіндік береді.
Басқарушы персоналдың құзырет деңгейін сапалы арттыру үшін ірілендіру есебінен ғылыми ұйымдардың санын оңтайландыру жүргізілетін болады. Кейбір бейінді ұйымдарды қосу жолымен оңтайландыру жобасында "ҰАҒББО" КеАҚ-ның еншілес ұйымдарының санын қысқарту көзделген. Сондай-ақ, кейбір ҒЗИ-ді ғылыми-өндірістік орталықтар мен ауыл шаруашылығы тәжірибелік станцияларына айналдыру жоспарланып отыр.
Оңтайландыру:
1) басқару мен әдістемелік басшылықтың нақты вертикалін қамтамасыз етуге;
2) ғылыми-кадрлық әлеуетті арттыруға;
3) білімнің, ғылым мен өндірістің өзара іс-қимылын қамтамасыз етуге;
4) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыруға;
5) технологиялар трансфертін және олардың бейімделуін қамтамасыз етуге;
6) бизнес-құрылымдардың тапсырыстарына бағдарлануды қамтамасыз етуге;
7) активтер мен зертханалық жабдықтарды пайдалану тиімділігін арттыруға;
8) ҚР АӨК субъектілерінің еңбек өнімділігі мен тиімділігін арттыруға мүмкіндік береді.";
он екінші, он үшінші және он төртінші бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:
"Алматы қаласындағы ҚазҰАУ (агротехнологиялық хаб нысанында) және Нұр-Сұлтан қаласындағы ҚазАТУ базасында АӨК саласындағы екі зерттеу университетін құруды заңнамалық қамтамасыз ету мәселесі пысықталатын болады.
Білімнің, ғылым мен өндірістің интеграциялануын қамтамасыз ету үшін екі аграрлық ЖОО-ға "Назарбаев Университеті" ДБҰ үлгісі бойынша дербестікті және ғылыми зерттеулер, шетелдік технологияларды трансферттеу мен бейімдеу және білім тарату бағытындағы функционалды кеңейтуді көздейтін зерттеу мәртебесін беру мәселесі пысықталатын болады.
Университеттерді реформалау білім беру бағдарламаларын жаңғырту және оқыту үшін шетелдік профессорларды шақыра отырып, әлемдегі жетекші аграрлық бейінді зерттеу университеттерімен (Дэвистегі Калифорния университеті (UC Davis, АҚШ), Вагеннинген университеті (Голландия), ғылыми және академиялық мәселелер бойынша Agreenium корпорациясының өкілдерімен AgroParisTech институты (Франция), Солтүстік-Батыс ауыл және орман шаруашылығы университеті (ҚХР) және басқалар) әріптестікте жүзеге асырылатын болады, мәселен:

1) КазАТУ станет центром цифровизации АПК для всех регионов и развития животноводства;
2) КазНАУ будет специализироваться на повышении эффективности орошаемых земель, плодоводства и картофелеводства, сельхозкооперации и развитии животноводства;
3) ЗКАТУ станет центром развития животноводства и ветеринарии.";
в подразделе 5.8. "Повышение качества государственных услуг и обеспечение внедрения цифровых технологий в АПК":
часть шестую изложить в следующей редакции:
"Будут продолжены работы в рамках цифровой повестки ЕАЭС и интеграции с информационными системами государств-членов ЕАЭС.";
часть четырнадцатую изложить в следующей редакции:
"В рамках указанных задач уполномоченным органом в сфере информатизации будет проводиться работа по обеспечению связью и широкополосным доступом к сети Интернет СХТП согласно мероприятиям, предусмотренным Государственной программой "Цифровой Казахстан".";
в подразделе 5.9. "Повышение уровня удовлетворенности условиями жизни населения, проживающего в сельской местности":
часть четвертую изложить в следующей редакции:
"Меры по развитию социальной, инженерной и другой инфраструктуры сельских территорий, а также предоставлению льготной ипотеки будут предусмотрены в рамках действующих программных документов:

1) ҚазАТУ барлық өңірлер үшін АӨК-ні цифрландыру және мал шаруашылығын дамыту орталығына айналады;
2) ҚазҰАУ суармалы жерлердің, жеміс шаруашылығы мен картоп шаруашылығының, ауыл шаруашылығы кооперациясының тиімділігін арттыруға және мал шаруашылығын дамытуға маманданатын болады;
3) БҚАТУ мал шаруашылығы мен ветеринарияны дамыту орталығына айналады.";
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын арттыру және АӨК-ге цифрлық технологияларды енгізуді қамтамасыз ету" деген 5.8-кіші бөлімде:
алтыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"ЕАЭО-ның цифрлық күн тәртібі және ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің ақпараттық жүйелерімен интеграциялану шеңберіндегі жұмыстар жалғасатын болады.";
он төртінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсетілген міндеттер шеңберінде ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган "Цифрлық Қазақстан" мемлекеттік бағдарламасында көзделген іс-шараларға сәйкес АШТӨ-ні байланыспен және Интернет желісіне кең жолақты қолжетімділікпен қамтамасыз ету бойынша жұмыс жүргізетін болады.";
"Ауылдық жерлерде тұратын халықтың өмір сүру жағдайына қанағаттануы деңгейін арттыру" деген 5.9-кіші бөлімде:
төртінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Ауылдық аумақтардың әлеуметтік, инженерлік және басқа да инфрақұрылымын дамыту жөніндегі, сондай-ақ жеңілдетілген ипотека беру жөніндегі шаралар қолданыстағы мынадай бағдарламалық құжаттар аясында көзделетін болады:

1) Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан "Денсаулық";
2) Государственной программы развития образования и науки Республики Казахстан;
3) Государственной программы "Цифровой Казахстан";
4) Государственной программы жилищного строительства "Нұрлы жер";
5) Государственной программы развития регионов до 2025 года;
6) Программ развития территорий и других.";
подпункт 1) части одиннадцатой изложить в следующей редакции:

1) Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың "Денсаулық" мемлекеттік бағдарламасы";
2) Қазақстан Республикасының білім және ғылым саласын дамытудың мемлекеттік бағдарламасы;
3) "Цифрлық Қазақстан" мемлекеттік бағдарламасы;
4) "Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы мемлекеттік бағдарламасы;
5) Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы;
6) Өңірлерді дамыту бағдарламалары және басқалар.";
он бірінші бөліктің 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"1) инвестиционные программы с периодом реализации 10 и более лет в качестве первого этапа их реализации (мясное и молочное животноводство, птицеводство, свиноводство, развитие орошаемого земледелия, интенсивное садоводство, сахарная отрасль и другие);";
часть четырнадцатую изложить в следующей редакции:
"Офис управления Госпрограммой будет синхронизирован с действующими штабами внедрения проектного подхода в государственных органах и региональными штабами внедрения в акиматах областей городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента."
подраздел 6 "Необходимые ресурсы, млн. тенге" изложить в следующей редакции:

"1) іске асыру кезеңі 10 және одан да көп жыл болатын инвестициялық бағдарламалар (іске асырудың бірінші кезеңі ретінде) (етті және сүтті мал шаруашылығы, құс шаруашылығы, шошқа шаруашылығы, суармалы егіншілікті дамыту, қарқынды бақ шаруашылығы, қант саласы және басқалар);";
он төртінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік бағдарламаны басқару офисі мемлекеттік органдардағы жұмыс істеп тұрған жобалық тәсілдемені енгізу штабтарымен және облыстар, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары әкімдіктеріндегі өңірлік енгізу штабтарымен үндес болады.";
"Қажетті ресурстар, млн. теңге" деген 6-кіші бөлім мынадай редакцияда жазылсын:

5 365
10 285
РБ
250-108
28.
Внесение дополнения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 16 апреля 2015 года № 4-1/339 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выпуском зерновых расписок, и перечня документов, подтверждающих соответствие им"
приказ МСХ
декабрь 2020 года
МСХ, МИИР, МНЭ, НПП "Атамекен" (по согласованию), АО "Информационно-учетный центр" (по согласованию),
не требуются
29.
Внесение изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 февраля 2017 года № 50 "Об утверждении Правил субсидирования ставок вознаграждения по кредитам и лизингу технологического оборудования на приобретение сельскохозяйственных животных, а также лизингу сельскохозяйственной техники"
приказ МСХ
июль 2018 года
МСХ, МФ, МНЭ, МИР, НПП "Атамекен" (по согласованию)
не требуются
30
Внесение изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 9-1/71 "Об утверждении Правил субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса"
приказ МСХ
ноябрь 2018 года
МСХ, МФ, МНЭ, МИР, НПП "Атамекен" (по согласованию)
не требуются
31.
Внесение изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 февраля 2017 года № 48 "Об утверждении Правил субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях"
приказ МСХ
июль 2018 года
МСХ, МФ, МНЭ, МИР, НПП "Атамекен" (по согласованию)
не требуются
32.
Увеличение уставного капитала АО "НУХ "КазАгро" для реализации приоритетных целей и задач Государственной программы
млн. тенге
решение РБК
июль
2018 года
МСХ, МФ, МНЭ, акиматы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента,
АО "НУХ "КазАгро"
(по согласованию)

5 365
10 285
РБ
250-108
28.
"Астық қолхаттарын шығара отырып, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметке қойылатын бiлiктiлiк талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 16 сәуірдегі
№ 4-1/339 бұйрығына толықтыру енгізу
АШМ бұйрығы
2020 жылғы желтоқсан
АШМ, ИИДМ, ҰЭМ, "Атамекен" ҰКП
(келісу бойынша), "Ақпараттық-есептеу орталығы" АҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
29.
"Кредиттер және технологиялық жабдықтың, ауыл шаруашылығы малын сатып алудың лизингі, сондай-ақ, ауыл шаруашылығы техникасының лизингі бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 1 ақпандағы
№ 50 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу
АШМ бұйрығы
2018 жылғы
шілде
АШМ, Қаржымині,
ҰЭМ, ИДМ,
"Атамекен" ҰКП
(келісу бойынша)
талап етілмейді
30.
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1/71 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу
АШМ бұйрығы
2018 жылғы
қараша
АШМ, Қаржымині,
ҰЭМ, ИДМ,
"Атамекен" ҰКП
(келісу бойынша)
талап етілмейді
31.
"Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 1 ақпандағы № 48 бұйрығына өзгерістер енгізу
АШМ бұйрығы
2018 жылғы шілде
АШМ, Қаржымині,
ҰЭМ, ИДМ,
"Атамекен" ҰКП
(келісу бойынша)
талап етілмейді
32.
Мемлекеттік бағдарламаның басым мақсаттары мен міндеттерін іске асыру үшін "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
млн. теңге
РБК шешімі
2018 жылғы
шілде
АШМ, Қаржымині,
ҰЭМ, облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісу бойынша)

322
1 248
МБ*
59
40.
Внесение изменений и дополнений в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 января 2017 года № 30 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства"
приказ МСХ
март 2020 года
МСХ, МФ, МНЭ, НПП "Атамекен" (по согласованию)
не требуются
41.
Внесение изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 4-3/177 "Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте"
приказ МСХ
март 2019 года
МСХ, МФ, МНЭ, НПП "Атамекен" (по согласованию)
не требуются
42.
Проработка вопроса по созданию единого оператора в лице системообразующей организации с развитой инфраструктурой и филиальной сетью, представленной во всех областях страны, городах Нур-Султане и Алматы по некоторым видам субсидирования
предложения в Правительство Республики Казахстан
ноябрь 2018 года
МСХ, МНЭ, акиматы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента, НПП "Атамекен" (по согласованию)
не требуются
43.
Проработка вопроса выделения сенокосов ЛПХ и фермерским хозяйствам для заготовки кормов, а также реализации базовыми хозяйствами (ТОО, К/Х и др.) для ЛПХ и фермерским хозяйствам сена, соломы и зернофуража
информация в МСХ

322
1 248
ЖБ*
59
40.
"Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің
2017 жылғы 27 қаңтардағы № 30 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу
АШМ бұйрығы
2020 жылғы наурыз
АШМ, Қаржымині,
ҰЭМ, "Атамекен" ҰКП" АҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
41.
"Басым дақылдар өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығының шығымдылығын және өнім сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егіс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушы 2017 жылғы 27 ақпандағы
№ 4-3/177 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу
АШМ бұйрығы
2019 жылғы наурыз
АШМ, Қаржымині, ҰЭМ, "Атамекен" ҰКП" АҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
42.
Субсидиялаудың кейбір түрлері бойынша еліміздің барлық облыстарында, Астана және Алматы қалаларында дамыған инфрақұрылымы мен филиалдық желісі бар жүйе құраушы ұйым атынан бірыңғай оператор құру мәселесін пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
2018 жылғы қараша
АШМ, ҰЭМ, облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, "Атамекен" ҰКП" (келісу бойынша
талап етілмейді
43.
Базалық шаруашылықтардың (ЖШС, Ш/Қ және т. б.) мал азығын дайындауы, сондай-ақ өткізуі үшін ЖАО-ның ЖҚШ және фермерлік шаруашылықтарға шөп, сабан және дәнді мал азығын бөлу мәселесін пысықтау
АШМ-ге ақпарат

июнь 2020 – 2021 годов
акиматы областей
не требуются
44.
Продвижение проекта соглашения о реализации программы устойчивого развития животноводства
ратифицированное соглашение о займе
декабрь 2020 года
МСХ, МФ
не требуются
45.
Проработка вопроса по внесению изменений в Налоговый кодекс в части введения единого аграрного налога
предложения в Правительство Республики Казахстан
второе полугодие 2019 года
МНЭ, МФ, МСХ, НПП "Атамекен" (по согласованию)
не требуются
Задача 3: Повышение эффективности использования земельных ресурсов
Показатели результатов
1
Обеспеченность обновленными данными государственного земельного кадастра для рационального использования земельных ресурсов
% от площади, подлежащей обследованию, с нарастанием
МСХ, МЦРИАП, акиматы областей

2020 – 2021 жылдары маусым
облыстардың әкімдіктері
талап етілмейді
44.
Мал шаруашылығын орнықты дамыту бағдарламасын іске асыру туралы келісім жобасын ілгерілету
қарыз туралы ратификацияланған келісім
2020 жылғы желтоқсан
АШМ, Қаржымині
талап етілмейді
45.
Бірыңғай аграрлық салықты енгізу бөлігінде салық кодексіне өзгерістер енгізу жөніндегі мәселені пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
2019 жылғы екінші жартыжылдық
ҰЭМ, Қаржымині, АШМ, "Атамекен" ҰКП" (келісу бойынша
талап етілмейді
3-міндет:Жер ресурстарын пайдаланудың тиімділігін арттыру
Нәтижелер көрсеткіштері
1
Жер ресурстарын ұтымды пайдалану үшін мемлекеттік жер кадастрының жаңартылған деректерімен қамтамасыз етілу
зерттеп-қарауға жататын алаңның %-ы өсу ретімен
АШМ, ЦДИАӨМ, облыстардың әкімдіктері

259/100
55.
Создание цифровых сельскохозяйственных карт территории Республики Казахстан с фотоизображением местности на основе аэросъемки
тыс. тенге
цифровая сельскохозяйственная карта
декабрь 2019 – 2021 годов
МСХ, РГП "ГИСХАГИ" (по согласованию)
230
709
434
1 373
РБ*
259/100
56.
Проведение торгов (конкурсов, аукционов) по продаже земельных участков или права аренды земельных участков в электронном виде
информация в МСХ
декабрь 2018 – 2021 годов
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента МСХ, МФ
не требуются
57.
Применение экономических мер к землепользователям и собственникам за неиспользование сельскохозяйственных земель
информация в МСХ
декабрь 2018 – 2021 годов
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента МСХ, МФ
не требуются
58.
Реконструкция и модернизация гидромелиоративных систем востребованных орошаемых земель, из них:
млн. тенге
акты приемки объекта в эксплуатацию

259/100
55.
Аэротүсірілім негізіндегі жердің фотобейнесімен Қазақстан Республикасы аумағының цифрлық ауыл шаруашылығы карталарын жасау
мың теңге
цифрлық ауыл шаруашылығы картасы
2019 – 2021 жылдардағы желтоқсан
АШМ, "АШАІМИ" РМК (келісу бойынша)
230
709
434
1 373
РБ*
259/100
56.
Жер учаскелерін немесе жер учаскесін жалдау құқығын сату бойынша сауда-саттықты (конкурстар, аукциондар) электрондық түрде өткізу
АШМ-ге ақпарат
2018 – 2021 жылдардағы желтоқсан
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, АШМ, Қаржымині
талап етілмейді
57.
Ауыл шаруашылығы жерлерін пайдаланбағаны үшін жер пайдаланушылар мен меншік иелеріне экономикалық шаралар қолдану
АШМ-ге ақпарат
2018 – 2021 жылдардағы желтоқсан
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, АШМ, Қаржымині
талап етілмейді
58.
Сұранысқа ие суармалы жерлердің гидромелиорациялық жүйелерін реконструкциялау және жаңғырту, оның ішінде:
млн. теңге
объектіні пайдалануға қабылдау актісі

24,7
29,5
33,4
37,3
41,1
Мероприятия
103.
Принятие дорожных карт развития органического сельского хозяйства, а также производства пищевой "халал" продукции, которыми предполагается решение таких вопросов как:
изучение требований и условий доступа на рынок приоритетных стран;
выстраивание системы аккредитации и сертификации в соответствии с требованиями приоритетных рынков сбыта;
координация деятельности государственных органов по вопросам халал-индустрии;
разработка системных документов по созданию и регулированию производства и оборота пищевой "халал" продукции;
совершенствование действующей нормативно-правовой базы по вопросам органической продукции,
оказание мер государственной поддержки;
подготовка и повышение образовательного уровня кадров и специалистов, субъектов АПК и населения;
взаимное признание с приоритетными странами-импортерами систем аккредитации и сертификации и документов об оценке соответствия;
международное сотрудничество и продвижение на внешние рынки;
научные исследования и сопровождение производства органической продукции;
информационное сопровождение
дорожные карты по соответствующим направлениям

24,7
29,5
33,4
37,3
41,1
103.
Органикалық ауыл шаруашылығын, сондай-ақ "халал" тамақ өнімдері өндірісін дамытудың жол карталарын қабылдау, олар мынадай мәселелерді шешеді деп болжануда:
басым елдер нарығына қол жеткізу талаптары мен шарттарын зерделеу;
басым өткізу нарықтарының талаптарына сәйкес аккредиттеу және сертификаттау жүйесін құру;
халал-индустрия мәселелері бойынша мемлекеттік органдардың қызметін үйлестіру;
"халал" тамақ өнімдерінің өндірісі мен айналымын құру және реттеу жөніндегі жүйелік құжаттарды әзірлеу;
органикалық өнім мәселелері бойынша қолданыстағы нормативтік-құқықтық базаны жетілдіру,
мемлекеттік қолдау шараларын көрсету;
кадрлар мен мамандардың, АӨК субъектілері мен халықты даярлау және олардың білім деңгейін арттыру;
аккредиттеу және сертификаттау жүйелерін және сәйкестікті бағалау туралы құжаттарды басым импорттаушы елдермен өзара тану;
халықаралық ынтымақтастық және сыртқы нарықтарға ілгерілету;
органикалық өнім өндірісін ғылыми зерттеу және сүйемелдеу;
ақпараттық сүйемелдеу
тиісті бағыттар бойынша жол карталары

2019 – 2020 годы
МСХ, МТИ, заинтересованные ГО, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
не требуются
104.
Принятие мер по снятию барьеров и открытию внешних рынков, а также привлечению ТНК и якорных инвесторов для продвижения отечественной продукции АПК
информация в Правительство Республики Казахстан
март, года следующего за отчетным
МСХ
не требуются
105
Разработка технических регламентов Евразийского экономического союза в сфере АПК, предусмотренных Планом разработки технических регламентов Евразийского экономического союза, и внесение изменений в технические регламенты Таможенного союза, утвержденные Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 1 октября 2014 года № 79
технические регламенты Евразийского экономического союза
ежегодно, 2017 – 2021 годы
МСХ, МНЭ, МТИ, НПП "Атамекен" (по согласованию)
не требуются
106.
Оказание содействия в проведении отраслевых выставок внутри Казахстана
информация в МНЭ
ежегодно 10 марта года, следующего за отчетным
МСХ, НПП "Атамекен" (по согласованию)
не требуются
107.
Предоставление открытых отраслевых данных по рынкам сбыта на сайтах МСХ, АО "НУХ "КазАгро", подведомственных организаций МСХ
информация в МНЭ
10 марта 2018 года
МСХ
не требуются
108.
Содействие заготовительным организациям в заключении договоров с торговыми пунктами и площадками для реализации закупленной продукции
информация в МСХ
ежегодно 15 февраля и 1 июля года, следующего за отчетным
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
не требуются
109.
Изучение структуры рынков по приоритетным видам продукции, имеющим экспортный потенциал в рамках инвестиционных программ (на системной основе)
размещение на сайте
до 20 января года, следующего за отчетным
МСХ, МИД, МТИ, НПП "Атамекен" (по согласованию), АО "НУХ "КазАгро" (по согласованию), АО "Экспортная страховая компания "Kazakh Export" (по согласованию)
не требуются
110.
Подписание ветеринарных соглашений на экспорт КРС, МРС, лошадей, верблюдов, говядины, баранины, конины и субпродуктов, шкур, шерсти и иной продукции со странами-импортерами данной продукции
ветеринарные соглашения
2018 – 2019 годы
МСХ
не требуются

2019 – 2020 жылдар
АШМ, СИМ, мүдделі МО, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
талап етілмейді
104.
Отандық АӨК өнімдерін ілгерілету үшін кедергілерді алып тастау және сыртқы нарықтарды ашу, сондай-ақ ТҰК пен зәкірлік инвесторларды тарту бойынша шаралар қабылдау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
есепті жылдан кейінгі жылдың наурызы
АШМ
талап етілмейді
105.
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерін әзірлеу жоспарында көзделген АӨК саласындағы Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентін әзірлеу және Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2014 жылғы
1 қазандағы № 79 шешімімен бекітілген Кеден одағының техникалық регламенттеріне өзгерістер енгізу
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттері
жыл сайын, 2017 – 2021 жылдар
АШМ, ҰЭМ, ИИДМ, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)
талап етілмейді
106.
Қазақстан ішінде салалық көрмелер өткізуге жәрдем көрсету
ҰЭМ-ге ақпарат
жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 10 наурызы
АШМ, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)
талап етілмейді
107.
АШМ-ның, "Қазагро" ҰБХ" АҚ-ның, АШМ ведомстволық бағынысты ұйымдарының сайтында өткізу нарықтары бойынша ашық салалық деректер ұсыну
ҰЭМ-ге ақпарат
2018 жылғы 10 наурыз
АШМ
талап етілмейді
108.
Дайындаушы ұйымдарға сатып алынған өнімді өткізу үшін сауда пункттерімен және алаңдарымен шарттар жасасуға көмек көрсету
АШМ-ге ақпарат
жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпаны және 1 шілдесі
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
талап етілмейді
109.
Инвестициялық бағдарламалар шеңберінде экспорттық әлеуетке ие, басым өнім түрлері бойынша нарық құрылымын зерделеу
(жүйелі негізде)
сайтқа орналастыру
есепті жылдан кейінгі жылдың 20 қаңтарына дейін
АШМ, ИДМ, СІМ, СИМ, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша), "КазАгро" ҰБХ АҚ (келісу бойынша), "Kazakh Export" экспорттық сақтандыру компаниясы" АҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
110.
ІҚМ, ұсақ мал, жылқы, түйе, сиыр еті, қой еті, жылқы еті және субөнімдер, тері, жүн және өзге өнімдерді импорттаушы елдермен аталған өнімдерді экспорттауға арналған ветеринариялық келісімдерге қол қою
ветеринариялық келісімдер
2018 – 2019 жылдар
АШМ
талап етілмейді

111.
Оказание консультационных услуг СХТП по экспорту продукции, в том числе сопровождению контрактов
информация в МСХ
ежегодно 15 февраля года, следующего за отчетным
НПП "Атамекен" (по согласованию), МСХ, МИД, МТИ
не требуются
112.
Предоставление страхования и гарантирования экспортных контрактов СХТП
информация в МСХ
ежегодно, 15 февраля 2019 – 2022 годов
АО "Экспортная страховая компания "Kazakh Export" (по согласованию)
не требуются

111.
АШТӨ-ге өнімдерді экспорттау, оның ішінде келісмшарттарды сүйемелдеу бойынша консультациялық қызметтер көрсету
АШМ-ге ақпараты
жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпаны
"Атамекен" ҰКП (келісу бойынша), АШМ, СІМ, СИМ
талап етілмейді
112.
АШТӨ-ге экспорттық келісмшарттарды сақтандыруды және кепілдендіруді ұсыну
АШМ-ге ақпарат
жыл сайын, 2019 – 2022 жылдардың 15 ақпаны
"Kazakh Export" экспорттық сақтандыру компаниясы" АҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді

140.
Трансформация КазНАУ в исследовательский университет
постановление Правительства Республики Казахстан
2018 – 2019 годы
МСХ, НАО "НАНОЦ" (по согласованию)
не требуются
141.
Трансформация КазАТУ им С. Сейфуллина в исследовательский университет
постановление Правительства Республики Казахстан
2018 – 2019 годы
МСХ, НАО "НАНОЦ" (по согласованию)
не требуются
142.
Разработка ФЭО по оснащению техникой и оборудованием Казахстанско-Белорусского центра по подготовке специалистов для АПК на базе КазНАУ
заключение МНЭ на ФЭО
декабрь 2018 года
МСХ, НАО "НАНОЦ" (по согласованию)
не требуются

140.
ҚазҰАУ-ды зерттеу университетіне трансформациялау
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
2018 – 2019 жылдар
АШМ, "ҰАҒББО" КеАҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
141.
С.Сейфуллин атындағы ҚазАТУ-ды зерттеу университетіне трансформациялау
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
2018 – 2019 жылдар
АШМ, "ҰАҒББО" КеАҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
142.
ҚазҰАУ базасында АӨК үшін мамандар даярлау жөніндегі Қазақстан-Беларусь орталығын техникамен және жабдықпен жарақтандыру бойынша ҚЭН әзірлеу
ҚЭН-ға ҰЭМ қорытындысы
2018 жылғы желтоқ сан
АШМ, "ҰАҒББО" КеАҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді

143.
Разработка ФЭО по оснащению оборудованием трех исследовательских лабораторий по подготовке специалистов для АПК на базе КазНАУ
заключение МНЭ на ФЭО
декабрь 2018 года
МСХ, НАО "НАНОЦ" (по согласованию)
не требуются
144.
Переориентация части деятельности филиалов АО "Аграрная кредитная корпорация" в формат центров поддержки агробизнеса
отчет в МСХ
декабрь 2019 года
АО "НУХ "КазАгро" (по согласованию)
не требуются
Задача 7: Повышение уровня технической оснащенности и интенсификации производства в АПК
Показатели результатов
1
Уровень обновления продуктивной техники (с учетом приобретения с 2008 года)
%
МСХ, МИИР, акиматы областей

143.
ҚазҰАУ базасында АӨК үшін мамандар даярлау бойынша үш зерттеу зертханасын жабдықпен жарақтандыру бойынша ҚЭН әзірлеу
ҚЭН-ға ҰЭМ қорытындысы
2018 жылғы желтоқ сан
АШМ, "ҰАҒББО" КеАҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
144.
"Аграрлық несие корпорациясы" АҚ филиалдары қызметінің бір бөлігін агробизнесті қолдау орталықтары форматына қайта бағдарлау
АШМ-ге есеп
2019 жылғы желтоқсан
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
7-міндет: АӨК-де техникалық жарақтандыру және өндірісті қарқындату деңгейін арттыру
Нәтижелер көрсеткіштері
1
Өнімді техниканы жаңарту деңгейі (2008 жылдан бастап сатып алынғанды ескере отырып)
%
АШМ, ИИДМ, облыстардың әкімдіктері