О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 1141 "О некоторых вопросах приватизации на 2016 – 2020 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 августа 2020 года № 504.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 1141 "О некоторых вопросах приватизации на 2016 – 2020 годы" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 77-78-79, ст. 588) следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к указанному постановлению:
в перечне крупных организаций республиканской собственности, подлежащих приватизации в приоритетном порядке:
в разделе "Министерство энергетики Республики Казахстан":
строку, порядковый номер 9.1, исключить;
в разделе "Министерство культуры и спорта Республики Казахстан":
строку, порядковый номер 11.1, исключить;
заголовок раздела "Министерство цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан";
в приложении 3 к указанному постановлению:
в перечне крупных дочерних, зависимых организаций национальных управляющих холдингов, национальных компаний и иных юридических лиц, являющихся аффилированными с ними, предлагаемых к передаче в конкурентную среду в приоритетном порядке:
в разделе "Акционерное общество "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына":
строку, порядковый номер 16.1, изложить в следующей редакции:
"
16.
1.
Акционерное общество "Қазақстан темiр жолы", в составе которого:
IPO
1)
акционерное общество "Казтеміртранс"
2)
акционерное общество "Пассажирские перевозки", в составе которого:
2.1)
акционерное общество "Багажные перевозки"
2.2)
акционерное общество "Вагон сервис"
2.3)
акционерное общество "Пригородные перевозки"
3)
товарищество с ограниченной ответственностью "Актауский Морской Северный Терминал"
";
строку, порядковый номер 17.2, изложить в следующей редакции:
"
17.
2.
Акционерное общество "Национальная компания "КазМунайГаз", в составе которого:
IPO
1)
товарищество с ограниченной ответственностью "Урихтау Оперейтинг"
2)
товарищество с ограниченной ответственностью "Павлодарский нефтехимический завод"
3)
TH KazMunaiGas N.V., в составе которого:
3.1)
товарищество с ограниченной ответственностью "ПетроКазахстан Ойл Продактс"
4)
товарищество с ограниченной ответственностью "Атырауский нефтеперерабатывающий завод", в составе которого:
4.1)
товарищество с ограниченной ответственностью
"РТИ АНПЗ"

"Жекешелендірудің 2016 – 2020 жылдарға арналған кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 1141 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 7 тамыздағы № 504 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Жекешелендірудің 2016 – 2020 жылдарға арналған кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 1141 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 77-78-79, 588-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
басым тәртіппен жекешелендіруге жататын республикалық меншіктегі ірі ұйымдардың тізбесінде:
"Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі" деген бөлімде:
реттік нөмірі 9.1-жол алып тасталсын;
"Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі" деген бөлімде:
реттік нөмірі 11.1-жол алып тасталсын;
"Қазақстан Республикасының цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі" деген бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі";
көрсетілген қаулыға 3-қосымшада:
басым тәртіппен бәсекелес ортаға беруге ұсынылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық компаниялардың және олармен үлестес болып табылатын өзге де заңды тұлғалардың еншілес, тәуелді ірі ұйымдарының тізбесінде:
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы деген бөлімде:
реттік нөмірі 16.1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
16.
1.
"Қазақстан темір жолы" акционерлік қоғамы, оның құрамындағы:
IPO
1)
"Қазтеміртранс" акционерлік қоғамы
2)
"Жолаушылар тасымалы" акционерлік қоғамы, оның құрамындағы:
2.1)
"Багаж тасымалдау" акционерлік қоғамы
2.2)
"Вагон сервис" акционерлік қоғамы
2.3)
"Қала маңындағы тасымалдау" акционерлік қоғамы
3)
"Ақтау теңіз солтүстік терминалы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
";
реттік нөмірі 17.2-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
17.
2.
"ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы, оның құрамындағы:
IPO
1)
"Урихтау Оперейтинг" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
2)
"Павлодар мұнай-химия зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
3)
TH KazMunaiGas N.V., оның құрамында:
3.1)
"ПетроҚазақстан Ойл Продактс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
4)
"Атырау мұнай өңдеу зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, оның құрамындағы:
4.1)
"АМӨЗ КИД" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі

5)
товарищество с ограниченной ответственностью "KMG Automation"
6)
товарищество с ограниченной ответственностью "Тениз Сервис", в составе которого:
6.1)
товарищество с ограниченной ответственностью "KAZ M-I"
7)
KMG International N.V., в составе которого:
7.1)
Rompetrol Exploration & Production
7.2)
Rompetrol Drilling SLR
7.3)
Benon Rompetrol LLC
7.4)
Rompetrol Well Services S.A.
7.5)
KazMunayGas Engineering B.V.
7.6)
Palplast S.A.
7.7)
Rompetrol Logistics SRL
7.8)
Global Security Sistem S.A.
7.9)
Rominserv Valves IAIFO SRL
7.10)
Rompetrol Petrochemical SRL
7.11)
TH KMG Singapore Pte Ltd
7.12)
Byron Shipping LTD
8)
товарищество с ограниченной ответственностью "НМСК "Казмортрансфлот", в составе которого:
8.1)
Alatau Shipping Ltd.
8.2)
Altai Shipping Ltd.
8.3)
Kazmortransflot Ltd.
8.4)
Kazmortransflot UK Ltd.
9)
товарищество с ограниченной ответственностью "KMGEP Catering"
";
строку, порядковый номер 19.4, изложить в следующей редакции:
"
19.
4.
Акционерное общество "Самрук-Энерго", в составе которого:
IPO / продажа стратегическому инвестору
1)
товарищество с ограниченной ответственностью "Экибастузская ГРЭС-1 имени Булата Нуржанова"
2)
акционерное общество "Станция Экибастузская ГРЭС-2"
3)
Forum Muider BV (товарищество с ограниченной ответственностью "Богатырь Көмiр")
4)
акционерное общество "Алматинские электрические станции"
5)
акционерное общество "Алатау Жарык Компаниясы"
6)
товарищество с ограниченной ответственностью "Алматыэнергосбыт"
7)
товарищество с ограниченной ответственностью "Тегис Мунай", в составе которого:
7.1)
товарищество с ограниченной ответственностью "Мангышлак Мунай"
";
в разделе "Акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан темір жолы":
строку, порядковый номер 39.24, исключить;
в разделе "Акционерное общество "Самрук-Энерго":
строку, порядковый номер 50.35, исключить;
в приложении 4 к указанному постановлению:
в перечне дочерних, зависимых компаний акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына", предлагаемых к передаче в конкурентную среду:
в разделе "Акционерное общество "Национальная компания "КазМунайГаз":
строку, порядковый номер 46, исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 62-1, следующего содержания:
"62-1. Товарищество с ограниченной ответственностью "Парк хранения сжиженного газа";
в приложении 5 к указанному постановлению:
в перечне организаций республиканской собственности, подлежащих приватизации:
в разделе "Министерство культуры и спорта Республики Казахстан":
строку, порядковый номер 44.2, исключить;
в разделе "Министерство финансов Республики Казахстан":
строку, порядковый номер 68.3, исключить;

5)
"KMG Automation"
жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
6)
"Теңіз Сервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, оның құрамында:
6.1)
"KAZ M-I" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
7)
KMG International N.V., оның құрамындағы:
7.1)
Rompetrol Exploration & Production
7.2)
Rompetrol Drilling SLR
7.3)
Benon Rompetrol LLC
7.4)
Rompetrol Well Services S.A.
7.5)
KazMunayGas Engineering B.V.
7.6)
Palplast S.A.
7.7)
Rompetrol Logistics SRL
7.8)
Global Security Sistem S.A.
7.9)
Rominserv Valves IAIFO SRL
7.10)
Rompetrol Petrochemical SRL
7.11)
TH KMG Singapore Pte Ltd
7.12)
Byron Shipping LTD
8)
"Қазақтеңізкөлікфлоты" ҰТКҚК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, оның құрамындағы:
8.1)
Alatau Shipping Ltd.
8.2)
Altai Shipping Ltd.
8.3)
Kazmortransflot Ltd.
8.4)
Kazmortransflot UK Ltd.
9)
"KMGEP Catering" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
";
реттік нөмірі 19.4-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
19.
4.
"Самұрық-Энерго" акционерлік қоғамы,
оның құрамындағы:
IPO /
стратегиялық инвесторға
сату
1)
"Болат Нұржанов атындағы Екібастұз ГРЭС-1" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
2)
"Екібастұз ГРЭС-2 станциясы" акционерлік қоғамы
3)
Forum Muider BV ("Богатырь Көмір" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі)
4)
"Алматы электр станциялары" акционерлік қоғамы
5)
"Алатау Жарық Компаниясы" акционерлік қоғамы
6)
"Алматыэнергосбыт" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
7)
"Тегіс Мұнай" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, оның құрамындағы:
7.1)
"Маңғышлақ Мұнай" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
";
"Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 39.24-жол алып тасталсын;
"Самұрық-Энерго" акционерлік қоғамы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 50.35-жол алып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 4-қосымшада:
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының бәсекелес ортаға беруге ұсынылатын еншілес, тәуелді компанияларының тізбесінде:
"ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 46-жол алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 62-1-жолмен толықтырылсын:
"62-1. "Сұйытылған газды сақтау паркі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
көрсетілген қаулыға 5-қосымшада:
жекешелендіруге жататын республикалық меншіктегі ұйымдардың тізбесінде:
"Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі" деген бөлімде:
реттік нөмірі 44.2-жол алып тасталсын;
"Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі" деген бөлімде:
реттік нөмірі 68.3-жол алып тасталсын;

строку, порядковый номер 71.6, исключить;
в разделе "Министерство обороны Республики Казахстан":
строку, порядковый номер 81.1, исключить;
в приложении 6 к указанному постановлению:
в перечне организаций коммунальной собственности, предлагаемых к передаче в конкурентную среду:
в разделе "Акимат Туркестанской области":
строки, порядковые номера 340.6, 347.13, 350.16, 352.18, 355.21, 357.23, 361.27, 363.29, 364.30, 365.31, 366.32, исключить;
в разделе "Акимат города Нур-Султана":
строку, порядковый номер 417.9, исключить;
строку, порядковый номер 425.17, исключить;
раздел "Акимат города Шымкент", строку, порядковый номер 441.1, исключить;
дополнить разделом "Акимат города Шымкента", строками, порядковые номера 447.1, 448.2, 449.3, 450.4, 451.5, 452.6, 453.7, 454.8, 455.9, 456.10, следующего содержания:
"447.1. Акционерное общество "Аэропорт Шымкент"
448.2. Государственное коммунальное казенное предприятие "Центральный водно-спортивный комплекс" Управления физической культуры и спорта города Шымкента"
449.3. Товарищество с ограниченной ответственностью "Дворец спорта" города Шымкента"
450.4. Товарищество с ограниченной ответственностью "Шымкент жасыл қала"
451.5. Акционерное общество "Профессиональный футбольный клуб "Ордабасы"
452.6. Товарищество с ограниченной ответственностью "АрхНана-Проект"
453.7. Товарищество с ограниченной ответственностью "Шымкент Тұрғын үй қызмет"
454.8. Товарищество с ограниченной ответственностью "ЛТД Тұрмыс"
455.9. Товарищество с ограниченной ответственностью "Техническая инспекция"
456.10. Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Таза қала" государственного учреждения "Управление энергетики и коммунального хозяйства города Шымкента".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин

реттік нөмірі 71.6-жол алып тасталсын;
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі" деген бөлімде:
реттік нөмірі 81.1-жол алып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 6-қосымшада:
бәсекелес ортаға беруге ұсынылатын коммуналдық меншіктегі ұйымдардың тізбесінде:
"Түркістан облысының әкімдігі" деген бөлімде:
реттік нөмірлері 340.6, 347.13, 350.16, 352.18, 355.21, 357.23, 361.27, 363.29, 364.30, 365.31, 366.32-жолдар алып тасталсын;
"Нұр-Сұлтан қаласының әкімдігі" деген бөлімде:
реттік нөмірі 417.9-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 425.17-жол алып тасталсын;
"Шымкент қаласының әкімдігі" деген бөлімде реттік нөмірі 441.1-жол алып тасталсын;
"Шымкент қаласының әкімдігі" деген бөліммен, мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 447.1, 448.2, 449.3, 450.4, 451.5, 452.6, 453.7, 454.8, 455.9, 456.10-жолдармен толықтырылсын:
"447.1 "Шымкент әуежайы" акционерлік қоғамы
448.2.       "Шымкент қаласының дене шынықтыру және спорт басқармасының "Орталық су-спорт кешені" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
449.3.       "Шымкент қаласының "Спорт сарайы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
450.4.       "Шымкент жасыл қала" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
451.5. "Ордабасы" кәсіби футбол клубы" акционерлік қоғамы
452.6.       "АрхНана-Проект" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
453.7.       "Шымкент Тұрғын үй қызмет" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
454.8.       "ЛТД Тұрмыс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
455.9.       "Техникалық инспекция" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
456.10. "Шымкент қаласының энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің "Таза қала" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі А. Мамин