О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О выделении целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на 2021 год"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 августа 2020 года № 537
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О выделении целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на 2021 год".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
УКАЗ
ПРЕЗИДЕНТА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
О выделении целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на 2021 год
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Выделить целевой трансферт из Национального фонда Республики Казахстан в республиканский бюджет на 2021 год в размере 1 (один) триллион тенге, в том числе на:
1) реализацию мероприятий в области жилищного строительства в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020 - 2025 годы - 179 619 395 тысяч тенге;
2) реализацию мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы - 116 756 211 тысяч тенге;
3) реализацию мероприятий в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 - 2021 годы "Еңбек"- 68 295 012 тысяч тенге;
4) реализацию мероприятий в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025" и Механизма кредитования приоритетных проектов - 66 210 672 тысячи тенге;
5) реализацию мероприятий в моногородах и регионах в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года - 48 569 415 тысяч тенге;
6) целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие газотранспортной системы - 30 855 854 тысячи тенге;
7) целевые трансферты на развитие бюджету Акмолинской области, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов - 19 000 000 тысяч тенге;
8) развитие тепло-, электроэнергетики - 18 843 890 тысяч тенге;
9) создание космического ракетного комплекса "Байтерек" на базе ракеты космического назначения среднего класса нового поколения для запусков беспилотных космических аппаратов - 23 160 549 тысяч тенге;
10) целевое перечисление в акционерное общество "Администрация Международного финансового центра "Астана" - 11 820 830 тысяч тенге;

"Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2021 жылға арналған нысаналы трансферт бөлу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 27 тамыздағы № 537 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2021 жылға арналған нысаналы трансферт бөлу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ПРЕЗИДЕНТІНІҢ ЖАРЛЫҒЫ
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2021 жылға арналған
нысаналы трансфсрт бөлу туралы
ҚАУЛЬІ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2021 жылға арналған республикалық бюджетке 1 (бір) триллион теңге мөлшерінде нысаналы трансферт, оның ішінде:
1) Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 - 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй құрылысы саласындағы іс-шараларды іске асыруға - 179 619 395 мың теңге;
2) Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 - 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыруға - 116 756 211 мың теңге;
3) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 - 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыруға - 68 295 012 мың теңге;
4) "Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде іс-шараларды іске асыруға - 66 210 672 мың теңге;
5) Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде моноқалалар мен өңірлерде іс-шараларды іске асыруға - 48 569 415 мың теңге;
6) облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне газ тасымалдау жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттеріне - 30 855 854 мың теңге;
7) Ақмола облысының бюджетіне, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттсріне қалалардың шеткі аумақтарындагы әлеуметгік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттеріне - 19 000 000 мың теңге;
8) жылу-, электр знергетикасын дамытуға - 18 843 890 мың теңге;
9) ұшқышсыз ғарыш аппараттарын ұшыру үшін орта сыныптағы ғарыштық мақсаттағы жаңа буын зымыранының базасында "Бәйтерек" ғарыштық зымыран кешенін құруға - 23 160 549 мың теңге;
10) "Астана" халықаралық қаржы орталығының әкімшілігі" акционерлік қоғамына нысаналы аударымға - 11 820 830 мың теңге;

11) увеличение уставного капитала акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала акционерного общества "Экспортная страховая компания "KazakhExport" для поддержки казахстанских производителей несырьевых товаров и поставщиков услуг на внешних рынках и усиления их конкурентоспособности за счет предоставления эффективных финансовых мер поддержки экспорта - 5 000 000 тысяч тенге;
12) целевое перечисление в акционерное общество "Национальная компания "QazExpoCongress" - 3 095 308 тысяч тенге;
13) создание и ввод в эксплуатацию космической системы связи "KazSat-2R" - 3 000 000 тысяч тенге;
14) повышение доступности финансовых услуг - 152 317 769 тысяч тенге;
15) повышение доступности информации о земельных ресурсах - 9 186 082 тысячи тенге;
16) обеспечение исполнения государственного оборонного заказа - 244 269 013 тысяч тенге.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев

11) экспортты қолдаудың тиімді қаржылык шараларын ұсыну есебінен қазақстандық шикізаттық емес тауарларды өндірушілер мен сыртқы нарықтарға көрсетілетін қызметті жеткізушілсрге қолдау көрсету және олардың бәсекеге қабілеттілігін күшейту үшін кейіннен "KazakhExport" экспорттық сақтандыру компаниясы" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайта отырып "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының жарғылық каниталын ұлғайтуға - 5 000 000 мың теңге;
12) "QazExpoCongress" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына нысаналы аударымға - 3 095 308 мың теңге;
13) "KazSat-2R" ғарыштық байланыс жүйесін құруға және пайдалануға беруге - 3 000 000 мың теңге;
14) қаржылық көрсетілетін қызметтердің қолжетімділігін арттыруға - 152 317 769 мың теңге;
15) жер ресурстары туралы ақпаратқа қолжетімділікті арттыруға - 9 1 86 082 мың теңге;
16) мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты орындауды қамтамасыз етуге - 244 269 013 мың теңге бөлінсін.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті Қ.Тоқаев