О внесении изменений и дополнения в постановления Правительства Республики Казахстан от 13 мая 2019 года № 271 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Концепции развития Ассамблеи народа Казахстана (до 2025 года) на 2019 – 2021 годы" и от 25 октября 2019 года № 801 "Об утверждении Национального плана мероприятий по организации и проведению 25-летия Конституции Республики Казахстан и Ассамблеи народа Казахстана"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 мая 2021 года № 341
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнение:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 13 мая 2019 года № 271 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Концепции развития Ассамблеи народа Казахстана (до 2025 года) на 2019 – 2021 годы":
в Плане мероприятий по реализации Концепции развития Ассамблеи народа Казахстана (до 2025 года) на 2019 – 2021 годы, утвержденном указанным постановлением:
в примечании:
в расшифровке аббревиатур:
строку:
"
РГУ "Қоғамдық келісім" – республиканское государственное учреждение "Қоғамдық келісім" при Президенте Республики Казахстан
"
изложить в следующей редакции:
"
РГУ "Қоғамдық келісім" – республиканское государственное учреждение "Қоғамдық келісім" Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан
";
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 25 октября 2019 года № 801 "Об утверждении Национального плана мероприятий по организации и проведению 25-летия Конституции Республики Казахстан и Ассамблеи народа Казахстана":
в Национальном плане мероприятий по организации и проведению 25-летия Конституции Республики Казахстан и Ассамблеи народа Казахстана, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Организация и проведение мероприятий, посвященных 25-летию Конституции Республики Казахстан":
в подразделе "2. Информационно-разъяснительные мероприятия":
строку, порядковый номер 11, исключить;
строку, порядковый номер 12, изложить в следующей редакции:
"
12.
Размещение заказных материалов в ведущих зарубежных СМИ, посвященных 25-летию Конституции Республики Казахстан
в течение 2020 года
публикация материалов в СМИ
МИД
в пределах предусмотренных средств по бюджетной программе 019 "Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики"
республиканский бюджет
";
в подразделе "3. Мероприятия научно-экспертного сопровождения":

Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан халқы Ассамблеясының (2025 жылға дейінгі) даму тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2019 – 2021 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" 2019 жылғы 13 мамырдағы № 271 және "Қазақстан Республикасының Конституциясы мен Қазақстан халқы Ассамблеясының 25 жылдығын ұйымдастыру және өткізу жөніндегі ұлттық іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" 2019 жылғы 25 қазандағы № 801 қаулыларына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 24 мамырдағы № 341 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) "Қазақстан халқы Ассамблеясының (2025 жылға дейінгі) даму тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2019 – 2021 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 13 мамырдағы № 271 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан халқы Ассамблеясының (2025 жылға дейінгі) даму тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2019 – 2021 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарына:
ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуында:
"
"Қоғамдық келісім" РММ – Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Қоғамдық келісім" республикалық мемлекеттік мекемесі"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
"Қоғамдық келісім" РММ – Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Қоғамдық келісім" республикалық мемлекеттік мекемесі"
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
"Қоғамдық келісім" РММ – Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің "Қоғамдық келісім" республикалық мемлекеттік мекемесі".
";
2) "Қазақстан Республикасының Конституциясы мен Қазақстан халқы Ассамблеясының 25 жылдығын ұйымдастыру және өткізу жөніндегі ұлттық іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 25 қазандағы № 801 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Конституциясы мен Қазақстан халқы Ассамблеясының 25 жылдығын ұйымдастыру және өткізу жөніндегі ұлттық іс-шаралар жоспарында:
"Қазақстан Республикасы Конституциясының 25 жылдығына арналған іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу" деген бөлімде:
"2. Ақпараттық-түсіндіру іс-шаралары" деген кіші бөлімде:
реттік нөмірі 11-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 12-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
12.
Шетелдік жетекші БАҚ-та Қазақстан Республикасы Конституциясының
25 жылдығына арналған тапсырыспен материалдарды орналастыру
2020 жыл бойы
БАҚ-та материалдар жариялау
СІМ
019 "Ақпараттық-имидждік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет
";
"3. Ғылыми-сараптамалық сүйемелдеу іс-шаралары" деген кіші бөлімде:

строки, порядковые номера 15, 16, изложить в следующей редакции:
"
15.
Проведение на базе Института законодательства и правовой информации научно-практической конференции в онлайн-формате, посвященной 25-летию Конституции Республики Казахстан
август 2020 года
конференция
МЮ
-
не требуется
16.
Организация и проведение лекций и "открытых уроков", в том числе в онлайн-формате, посвященных 25-летию Конституции Республики Казахстан, в высших и средних общеобразовательных учебных заведениях и иных организациях с участием судей и членов Конституционного Совета и правоохранительных органов
в течение 2020 года
информация в МИОР
МОН, КС (по согласованию), ГП (по согласованию), ВС (по согласованию), МВД
-
не требуется
";
строку, порядковый номер 24, исключить;
в подразделе "4. Общественно-массовые мероприятия":
строку, порядковый номер 26, изложить в следующей редакции:
"
26.
Организация праздничного концерта, посвященного 25-летию Конституции Республики Казахстан, в онлайн-формате
август 2020 года
концерт
МКС, КС (по согласованию), акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
137 177 тыс. тенге по бюджетной программе 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела" 105 "Проведение социально значимых и культурных мероприятий"
республиканский бюджет
";
строку, порядковый номер 28, изложить в следующей редакции:
"
28.
Проведение в городе Нур-Султане международной конференции в онлайн-формате на тему "Конституция XXI века – верховенство права, ценность человека и эффективность государства" с участием руководства страны, представителей авторитетных международных организаций, органов конституционной юстиции других стран и научной общественности
август 2020 года
информация в МИОР
КС (по согласованию), ГП (по согласованию), МИД, акимат города Нур-Султана
33765 тыс. тенге по бюджетной программе 006 "Представительские затраты"
республиканский бюджет
";
строку, порядковый номер 29, исключить;
в разделе "Организация и проведение мероприятий, посвященных 25-летию Ассамблеи народа Казахстана":
в подразеле "1. Организационно-методические мероприятия":
строку, порядковый номер 41, исключить;
строки, порядковые номера 42, 43, изложить в следующей редакции:
"
42.
Проведение расширенного заседания ассоциации кафедр Ассамблеи народа Казахстана, посвященного 25-летию Ассамблеи народа Казахстана, в онлайн-формате
второе полугодие 2020 года
протокол заседания
МОН, РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию)
-
не требуется
43.
Проведение круглых столов, конференций, семинаров, посвященных 25-летию Ассамблеи народа Казахстана, в том числе в онлайн-формате
в течение 2020 года
информация в МИОР
МОН, РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
-
не требуется
";
в подразделе "2. Информационно-разъяснительные мероприятия":
строку, порядковый номер 51, изложить в следующей редакции:
"
51.
Выпуск роликов о развитии института Ассамблеи народа Казахстана
второе полугодие 2020 года
видеоролики
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), МИОР

реттік нөмірлері 15, 16-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
15.
Заңнама және құқықтық ақпарат институтының базасында онлайн-форматта Қазақстан Республикасы Конституциясының
25 жылдығына арналған ғылыми-практикалық конференция өткізу
2020 жылғы тамыз
конференция
Әділетмині
-
талап етілмейді
16.
Судьялардың, Конституциялық Кеңес мүшелерінің және құқық қорғау органдары өкілдерінің қатысуымен жоғары және жалпы орта білім беретін оқу орындарында және өзге де ұйымдарда дәрістер мен "ашық сабақтар", оның ішінде онлайн-форматта ұйымдастыру және өткізу
2020 жыл бойы
АҚДМ-ға ақпарат
БҒМ, КК (келісу бойынша), БП (келісу бойынша), ЖС (келісу бойынша), ІІМ
-
талап етілмейді
";
реттік нөмірі 24-жол алып тасталсын;
"4. Қоғамдық-бұқаралық іс-шаралар" деген кіші бөлімде:
реттік нөмірі 26-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
26.
Қазақстан Республикасы Конституциясының
25 жылдығына арналған мерекелік концертті
онлайн-форматта ұйымдастыру
2020 жылғы тамыз
концерт
МСМ, КК (келісу бойынша),
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, әкімдіктері
033
"Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы
105 "Әлеуметтік маңызы бар және мәдени іс-шаралар өткізу" кіші бағдарламасы бойынша 137 177 мың теңге
республикалық бюджет
";
реттік нөмірі 28-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
28.
Нұр-Сұлтан қаласында ел басшылығының, беделді халықаралық ұйымдар, басқа елдердің конституциялық әділет органдары мен ғылыми қауым өкілдерінің қатысуымен онлайн-форматта "XXI ғасырдың Конституциясы – құқықтың үстемдігі, адамның құндылығы және мемлекеттің тиімділігі" тақырыбында халықаралық конференция өткізу
2020 жылғы тамыз
АҚДМ-ға ақпарат
КК (келісу бойынша), БП (келісу бойынша),
СІМ, Нұр-Сұлтан қаласының әкімдігі
006 "Өкілдік шығыстар" бюджеттік бағдарламасы бойынша
33 765 мың теңге
республикалық бюджет
";
реттік нөмірі 29-жол алып тасталсын;
"Қазақстан халқы Ассамблеясының 25 жылдығына арналған іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу" деген бөлімде:
"1. Ұйымдық-әдістемелік іс-шаралар" деген кіші бөлімде:
реттік нөмірі 41-жол алып тасталсын;
реттік нөмірлері 42, 43-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
42.
Қазақстан халқы Ассамблеясының 25 жылдығына арналған Қазақстан халқы Ассамблеясының кафедралары қауымдастығының кеңейтілген отырысын онлайн-форматта өткізу
2020 жылғы
II жартыжылдық
отырыс хаттамасы
БҒМ,
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша)
-
талап етілмейді
43.
Қазақстан халқы Ассамблеясының 25 жылдығына арналған дөңгелек үстелдерді, конференцияларды, семинарларды оның ішінде онлайн-форматта өткізу
2020 жыл бойы
АҚДМ-ға ақпарат
БҒМ, "Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша),
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
-
талап етілмейді
";
"2. Ақпараттық-түсіндіру іс-шаралары" деген кіші бөлімде:
реттік нөмірі 51-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
51.
Қазақстан халқы Ассамблеясы институтының дамуы туралы роликтер шығару
2020 жылғы екінші жартыжылдық
бейнероликтер
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша), АҚДМ

15 000 тыс. тенге по бюджетной программе 001 "Формирование государственной политики в сфере информации и общественного развития"
республиканский бюджет
";
в подразделе "3. Мероприятия научно-экспертного сопровождения":
строку, порядковый номер 54, изложить в следующей редакции:
"
54.
Проведение в онлайн-формате расширенного заседания научно-экспертного совета Ассамблеи народа Казахстана, посвященного 25-летию Ассамблеи народа Казахстана
в течение 2020 года
информация в МИОР
ТОО "Институт этнополитических исследований" (по согласованию), РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию)
в пределах выделенных средств по бюджетной программе 001 "Формирование государственной политики в сфере информации и общественного развития"
республиканский бюджет
";
в подразделе "4. Международные мероприятия":
строку, порядковый номер 58, исключить;
строку, порядковый номер 59, изложить в следующей редакции:
"
59.
Проведение за рубежом серии "круглых столов", научно-практических конференций в онлайн-формате, посвященных 25-летию Ассамблеи народа Казахстана, с участием депутатов Парламента Республики Казахстан, членов Ассамблеи народа Казахстана
в течение 2020 года
информация в МИОР
МИД, Парламент Республики Казахстан (по согласованию)
-
не требуется
";
строку, порядковый номер 60, исключить;
в подразделе "5. Общественно-массовые мероприятия":
строки, порядковые номера 61, 62, 64, исключить;
строку, порядковый номер 65, изложить в следующей редакции:
"
65.
Организация экспозиций и выставок в музеях, посвященных 25-летию Ассамблеи народа Казахстана, в онлайн-формате
в течение 2020 года
информация в МИОР
МКС, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
-
не требуется
";
строку, порядковый номер 67, исключить;
в примечании:
в расшифровке аббревиатур:
строку:
"РГУ "Қоғамдық келісім" – республиканское государственное учреждение "Қоғамдық келісім" при Президенте Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"РГУ "Қоғамдық келісім" – республиканское государственное учреждение "Қоғамдық келісім" Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан";
дополнить строкой следующего содержания:
"ТОО "Институт прикладных этнополитических исследований" – товарищество с ограниченной ответственностью "Институт прикладных этнополитических исследований".".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин

001 "Ақпарат және қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша 15 000 мың теңге
республикалық бюджет
";
"3. Ғылыми-сараптамалық сүйемелдеу іс-шаралары" деген кіші бөлімде:
реттік нөмірі 54-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
54.
Қазақстан халқы Ассамблеясы ғылыми-сараптамалық кеңесінің Қазақстан халқы Ассамблеясының
25 жылдығына арналған кеңейтілген отырысын онлайн-форматта өткізу
2020 жыл бойы
АҚДМ-ға ақпарат
"Қолданбалы этносаяси зерттеулер институты" ЖШС (келісу бойынша), "Қоғамдық келісім" РММ (келісім бойынша)
001 "Ақпарат және қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша бөлінген қаражат шегінде
республикалық бюджет
";
"4. Халықаралық іс-шаралар" деген кіші бөлімде:
реттік нөмірі 58-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 59-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
59.
Шетелде Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының, Қазақстан халқы Ассамблеясы мүшелерінің қатысуымен онлайн-форматта Қазақстан халқы Ассамблеясының
25 жылдығына арналған дөңгелек үстелдер сериясын, ғылыми-практикалық конференциялар өткізу
2020 жыл бойы
АҚДМ-ға ақпарат
СІМ, Қазақстан Республикасының Парламенті (келісу бойынша)
-
талап етілмейді
";
"5. Қоғамдық-бұқаралық іс-шаралар" деген кіші бөлімде:
реттік нөмірлері 61, 62, 64-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірі 65-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
65.
Музейлерде Қазақстан халқы Ассамблеясының
25 жылдығына арналған экспозициялар мен көрмелерді онлайн-форматта ұйымдастыру
2020 жыл бойы
АҚДМ-ға ақпарат
МСМ,
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
-
талап етілмейді
";
реттік нөмірі 67-жол алып тасталсын;
ескертпеде:
аббревиатуралардың толық жазылуында:
мына "Қоғамдық келісім" РММ – Қазақстан Республикасы Президенті жанындағы "Қоғамдық келісім" республикалық мемлекеттік мекемесі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қоғамдық келісім" РММ – Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің "Қоғамдық келісім" республикалық мемлекеттік мекемесі";
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қолданбалы этносаяси зерттеулер институты" ЖШС" – "Қолданбалы этносаяси зерттеулер институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин