О пpедоставлении льгот пpедпpиятиям и оpганизациям по налогу на экспоpт товаpов (услуг)
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 9 октябpя 1992 года N 844. Утратило силу - постановлением Кабинета Министров РК от 2 августа 1995 г. N 1069
В целях реализации постановления Президента Республики Казахстан от 10 апреля 1992 г. N 716 "О формировании валютных фондов и введении налога на экспорт в 1992 году, усилении контроля за осуществлением валютных операций" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Установить, что предприятиям и организациям, независимо от форм собственности и ведомственной принадлежности, зарегистрированным и расположенным на территории республики, устанавливаются льготные ставки налога на экспорт на объем валютной выручки, полученной при экспорте следующей продукции (услуг) собственного производства:
промышленных товаров народного потребления - 2 процента;
пищевкусовых товаров, кроме сырья для их производства, - 2 процента;
строительных материалов - 2 процента;
лекарственных препаратов - 0,5 процента;
платных услуг, предоставляемых иностранным делегациям и гражданам, - 1 процент;
продуктов переработки отвалов (хвостов) промышленных предприятий и другого приравненного к ним сырья с применением современных технологий - 1 процент.
2. Установить, что от налога на экспорт освобождается продукция, поставляемая предприятиями на экспорт под закуп продовольствия и зерна в соответствии с решениями Кабинета Министров республики.
3. Сохранить льготное налогообложение валютной выручки для отдельных предприятий и организаций, установленное ранее принятыми решениями Кабинета Министров Республики Казахстан.
Премьер-министр
Республики Казахстан

Кәсiпорындар мен ұйымдарға тауарлар (көрсетiлетiн қызмет) экспортына салынатын салық жөнiнен жеңiлдiктер беру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1992 жылғы 9 қазан N 844. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995.08.02. N 1069 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "1992 жылы валюта қорын жасау және экспорт салығын енгiзу, валюта операцияларын жүзеге асыруға бақылауды күшейту туралы" 1992 жылғы 10 сәуiрдегi N 716 қаулысын жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Меншiк нысанына және ведомстволық бағыныстылығына қарамастан республика территориясында тiркелген және орналасқан кәсiпорындар мен ұйымдарға өз өндiрiсiнiң өнiмдерiн (көрсетiлетiн қызметтi) экспортқа шығарған кезде алынған валюталық түсiмiнiң көлемiне экспорт салығының жеңiлдiк берiлетiн ставкалары белгiленетiн болсын, ол өнiмдер мыналар:
халық тұтынатын өнеркәсiп тауарлары - 2 процент;
тәттi тамақ өнiмдерi, оларды өндiруге арналған шикiзаттан басқасы - 2 процент;
құрылыс материалдары - 2 процент;
дәрi-дәрмек препараттары - 0,5 процент;
шетел делегациялары мен азаматтарына көрсетiлетiн ақылы қызмет - 1 процент;
өнеркәсiп кәсiпорындарының күресiндiлерiн (қалдықтарын) және оларға
теңестiрiлген басқа да шикiзатты осы заманғы технологияларды қолдану
арқылы өңдеуден алынған өнiмдер - 1 процент.
2. Экспорт салығынан кәсiпорындар республика Министрлер Кабинетiнiң
шешiмдерiне сәйкес азық-түлiк пен астық сатып алу үшiн экспортқа шығаратын
өнiмдер босатылатын болып белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң бұрын қабылданған
шешiмдерi арқылы белгiленген жекеленген кәсiпорындар мен ұйымдар үшiн
валюта түсiмiне жеңiлдiкпен салық салу сақталатын болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi