Об оплате pасходов слушателей куpсов и дpугих учебных заведений системы повышения квалификации и пеpеподготовки кадpов
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 23 апpеля 1993 г. N 327. Утратило силу постановлением Правительства РК от 7 июля 2006 года N 646
Сноска. Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 23 апpеля 1993 г. N 327 утратило силу постановлением Правительства РК от 7 июля 2006 года N  646 .
Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет :
1. Установить суточные расходы, выплачиваемые в течение первого месяца обучения иногородним слушателям курсов и других учебных заведений системы повышения квалификации и переподготовки кадров, направленным на обучение с отрывом от работы, в размере 80 процентов от нормы суточных на служебные командировки. Суточные расходы иногородним слушателям выплачиваются за каждый день нахождения работника на учебе, а в последующий период слушателям, получающим заработную плату менее трехкратной величины минимальной заработной платы в месяц, выплачивается стипендия в размере 20 процентов минимальной заработной платы в месяц.
Оплата проезда слушателей к месту учебы и обратно, суточных за время нахождения в пути, командировочных расходов, а также выплата стипендии осуществляются за счет министерств, ведомств, предприятий, организаций, учреждений по месту основной работы.
На время обучения слушатели обеспечиваются общежитием гостиничного типа с оплатой расходов за счет направляющей стороны.
При отсутствии общежития возмещение расходов за проживание в гостиницах осуществлять по предъявленным документам.
2. Признать утратившими силу постановления Кабинета Министров
Республики Казахстан от 5 марта 1992 г. N 199 "Об оплате расходов
слушателей курсов и других учебных заведений системы повышения
квалификации и переподготовки кадров" (САПП Республики Казахстан,
1992 г., N 9, ст. 170) и от 3 декабря 1992 г. N 1021 "О внесении
изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан"
(САПП Республики Казахстан, 1992 г., N 47, ст. 701).
3. Настоящее постановление ввести в действие с 1 марта 1993 г.
Первый заместитель
Премьер-министра
Республики Казахстан

Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және қайта даярлау жүйесiндегi курстар мен басқа да оқу орындарының тыңдаушыларының шығыстарын төлеу туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 23 сәуiр 1993 ж. N 327. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2006.07.07. N 646 Қаулысымен
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және қайта даярлау жүйесiндегi курстар мен басқа да оқу орындарының жұмысынан қол үзiп оқуға жiберiлген сырттан келген тыңдаушыларына оқудағы алғашқы айының iшiнде төленетiн тәулiктiк шығыстары iссапарға арналған тәулiктiк норманың 80 процентi мөлшерiнде белгiленсiн. Сырттан келген тыңдаушыларға тәулiктiк шығыстар қызметкердiң оқудағы әр күнi үшiн төленедi, ал одан кейiнгi кезеңде ең төменгi айлық жалақының үш есе мөлшерiнен кем жалақы алатын тыңдаушыларға ай сайын ең төменгi жалақының 20 процентi мөлшерiнде стипендия төленедi.
Тыңдаушылардың оқитын жерлерiне барып-қайту жол кiресiн, жолда болған уақытына тәулiктiгiн, iссапар шығындарын төлеу, сондай-ақ стипендиялар төлеу негiзгi жұмыс орны бойынша министрлiктердiң, ведомстволардың, кәсiпорындардың, ұйымдардың, мекемелердiң есебiнен жүзеге асырылады.
Оқуда болған кезiнде тыңдаушылар оқуға жiберген тараптың есебiнен шығыстары төленiп, мейманхана үлгiсiндегi жатақханамен қамтамасыз етiледi.
Жатақхана болмаған жағдайда мейманханада тұрғаны үшiн шығыстар ұсынылған құжаттар бойынша өтеледi.
2. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру мен қайта даярлау жүйесiндегi курстар мен басқа да оқу орындарының тыңдаушыларының шығыстарын төлеу туралы" 1992 жылғы 5 наурыздағы N 199 қаулысының (Қазақстан Республикасы ПҮАЖ, 1992 ж., N 9, 170-бап) және "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер енгiзу туралы" 1992 жылғы 3 желтоқсандағы N 1021 қаулысының (Қазақстан Республикасы ПҮАЖ, 1992 ж., N 47, 701-бап) күшi жойылған деп танылсын.
3. Осы қаулы 1993 жылғы 1 наурыздан күшiне енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрiнiң
бiрiншi орынбасары