О дополнительных мерах по материальной поддержке пенсионеров
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 12 июля 1993 года N 591. Утратило силу постановлением Правительства РК от 12 июля 1996 г. N 899 ~P960899.
В целях дополнительной материальной поддержки пенсионеров в условиях продолжающегося роста цен на основные продукты питания Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Обеспечить с 1 июля 1993 года до осуществления дальнейшего повышения пенсий, установленного постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 22 апреля 1993 г. N 325 P930325_ "О повышении и индексации пенсий в 1993 году", ежемесячные доплаты к пенсиям неработающих пенсионеров, получающих:
полные трудовые пенсии по возрасту, по инвалидности, за выслугу лет, а также пенсии по инвалидности военнослужащих срочной службы - 7000 рублей;
трудовые пенсии при неполном трудовом стаже, а также по случаю потери кормильца - 5600 рублей;
социальные пенсии - 4200 рублей в месяц.
2. Министерству социальной защиты населения Республики Казахстан, главам местных администраций своевременно осуществлять указанные выплаты.
Премьер-министр
Республики Казахстан

Зейнеткерлердi материалдық жағынан қолдау жөнiндегi қосымша шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1993 жылғы 12 шiлде N 591. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996.07.12. N 899 қаулысымен.
Негiзгi азық-түлiктiң бағасы үздiксiз өсiп отырған жағдайда зейнеткерлерге материалдық жағынан қосымша қолдау көрсету мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "1993 жылы зейнетақыны арттыру мен индекстеу туралы" 1993 жылғы 22 сәуiрдегi N 325 қаулысымен белгiленген зейнетақыларды одан әрi арттыру жүзеге асырылғанға дейiн 1993 жылғы 1 шiлдеден бастап, жұмыс iстемейтiн зейнеткерлердiң алатын зейнетақыларына ай сайын қосымша мынадай үстеме ақы жасау қамтамасыз етiлсiн:
жасына байланысты толық еңбек зейнетақысын және мүгедектiгiне байланысты, еңбек сiңiргенi үшiн зейнетақы алатындарға, сондай-ақ мүгедектiгiне байланысты зейнетақы алатын мерзiмдi қызметтiң әскери қызметшiлерiне - 7000 сом;
еңбек стажы толық емес жағдайда зейнетақы алатындарға; сондай-ақ асыраушысынан айырылуына байланысты зейнетақы алатындарға - 5600 сом;
әлеуметтiк зейнетақы алатындарға - айына 4200 сом.
2. Қазақстан Республикасының халықты әлеуметтiк жағынан қорғау министрлiгi жергiлiктi әкiмдер көрсетiлген төлемдер жасауды уақтылы жүзеге асырсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi