О квотах на экспорт продукции государственного значения Республики Казахстан в 1994 году
Постановление Кабинета Министров Республики КАзахстан от 16 ноября 1993 года N 1142
Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить квоты на экспорт продукции государственного значения в 1994 году согласно приложению (без учета поставок в страны СНГ и Балтии).
2. Министерству экономики Республики Казахстан в 5-дневный срок довести до заинтересованных министерств и ведомств объемы квот на экспорт продукции государственного значения.
3. Министерствам и ведомствам Республики Казахстан по согласованию с Министерством экономики Республики Казахстан обеспечить в 2-недельный срок доведение указанных объемов квот до Министерства внешнеэкономических связей Республики Казахстан в разрезе предприятий - производителей продукции государственного значения.
4. Министерству внешнеэкономических связей Республики Казахстан в недельный срок довести до глав областных администраций и предприятий - производителей квоты на экспорт продукции государственного значения с указанием государственных внешнеторговых компаний-экспортеров.
5. Установить, что лицензии на неотгруженные объемы продукции, выданные хозяйствующим субъектам по квотам 1993 года, пролонгации не подлежат, за исключением лицензий на продукцию, произведенную в 1993 году и подтвержденную соответствующими документами.
6. Министерству транспорта Республики Казахстан в первоочередном порядке обеспечить выделение и своевременную подачу транспортных средств под отгрузку продукции на экспорт.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 16 ноября 1993 г. N 1142
Квоты на экспорт
продукции государственного значения Республики Казахстан
в 1994 году (без учета поставок в страны СНГ и Балтии)
Сноска. В приложение внесены изменения постановлением от 26 апреля
1994 г. N 435.
________________________________________________________________________
Наименование продукции                    ! Единица      ! Величина
! измерения    !   квот
------------------------------------------------------------------------
Нефть                                      тыс.т.            5600
в том числе без СП                    тыс.т.            2400
Уголь для коксования      тыс.т.            1000
Дизельное топливо                          тыс.т.             490
Бензин автомобильный                       тыс.т.             100
Мазут топочный                             тыс.т.             800
Газ природный                              млрд.куб.м.          3
Медь                                       тыс.т.             146
Цинк                                       тыс.т.             134
Свинец                                     тыс.т.              70
Хромовая руда                              тыс.т.            1100
Ферросплавы                                тыс.т.             650
Алюминиевые сплавы                         т                  500
Прокат черных металлов                     тыс.т.            1200
Жесть белая                                тыс.т.              80
Редкие и редкоземельные металлы,
соединения и изделия из них                млн.долларов       200

1994 жылы Қазақстан Республикасының мемлекеттiк маңызы бар өнiмдерiн экспортқа шығаруға арналған квоталар туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 16 қараша 1993 ж. N 1142
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. 1994 жылы мемлекеттiк маңызы бар өнiмдердi экспортқа шығаруға арналған квоталар қосымшаға сәйкес (ТМД мен Балтық елдерiне өнiм берiп тұруды қоспағанда) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi мемлекеттiк маңызы бар өнiмдердi экспортқа шығаруға арналған квоталардың мөлшерiн 5 күндiк мерзiмде мүдделi министрлiктер мен ведомстволарға жеткiзетiн болсын.
3. Қазақстан Республикасының министрлiктерi мен ведомстволары Қазақстан Республикасы Экономика министрлiгiнiң келiсуi бойынша 2 апталық мерзiмде аталған квота мөлшерiн мемлекеттiк маңызы бар өнiмдердi өндiретiн кәсiпорындар бойынша Қазақстан Республикасының Сыртқы экономикалық байланыстар министрлiгiне жеткiзсiн.
4. Қазақстан Республикасының Сыртқы экономикалық байланыстар министрлiгi мемлекеттiк сыртқы сауда компанияларын-экспортерлердi көрсете отырып, мемлекеттiк маңызы бар өнiмдердi экспортқа шығаруға арналған квоталарды бiр апталық мерзiмде облыс әкiмдерi мен өнiм өндiрушi кәсiпорындарға жеткiзсiн.
5. Шаруашылық жүргiзушi субъектiлерге жөнелтiлмеген өнiм
мөлшерiне арналып 1993 жылғы квоталар бойынша берiлген
лицензиялардың, 1993 жылы өндiрiлген және тиiстi құжаттамамен
расталған өнiмдердiң лицензияларынан басқасы, мерзiмi ұзартуға
жатпайды.
6. Қазақстан Республикасының Көлiк министрлiгi экспортқа
шығарылатын өнiмдердi жөнелту үшiн көлiк құралдары бөлiнуiн және
уақтылы берiлiп тұруын бiрiншi кезектегi тәртiппен қамтамасыз
етсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 16 қарашадағы
N 1142 қаулысына
Қосымша
1994 жылы Қазақстан Республикасының мемлекеттiк
маңызы бар өнiмдерiн экспортқа шығаруға (ТМД мен
Балтық елдерiне өнiм берiп тұруды қоспағанда) арналған
Квоталар
______________________________________________________________________
Өнiм атауы                               ! Өлшем         ! Квотаның
! бiрлiгi       ! мөлшерi
----------------------------------------------------------------------
Мұнай                                        мың т.         5600
оның iшiнде БК-ны қоспағанда               мың т.         2400
Кокстеуге арналған көмiр                     мың т.         1000
Дизель отыны                                 мың т.          490
Автомобиль бензинi                           мың т.          100
Жағатын мазут                                мың т.          800
Табиғи газ                                   млрд. текше м.    3
Мыс                                          мың т.          146
Мырыш                                        мың т.          134
Қорғасын                                     мың т.           70
Хром рудасы                                  мың т.         1100
Ферроқорытпалар                              мың т.          650
Алюминий қорытпалары                         т.              500
Қара металдар прокаты                        мың т.         1200
Ақ қаңылтыр                                  мың т.           80
Сирек және жерде сирек кездесетiн металдар,
олардың қосындылары мен бұйымдары            млн. доллар     200