О создании Республиканского научного центpа пpоблем культуpы
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 6 февpаля 1995 г. N 113. (Утратило силу - постановлением Правительства РК от 24 марта 1998 г. N 256 ~P980256 )
Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Принять предложение Министерства культуры Республики Казахстан, согласованное с Министерством науки и новых технологий, Министерством образования, Министерством финансов, Министерством экономики Республики Казахстан о создании Республиканского научного центра проблем культуры на базе Республиканского института повышения квалификации работников культуры, Республиканского центра народного творчества и культурно-досуговой деятельности, Республиканского методического кабинета по учебным заведениям культуры и искусства.
Организацию Центра произвести в пределах финансовых и материальных ресурсов, выделенных Министерству культуры Республики Казахстан на содержание вышеназванных учреждений.
Установить, что областные центры народного творчества и культурно-досуговой деятельности осуществляют организационно-методические мероприятия по развитию художественного творчества и повышению квалификации работников культуры в регионах.
2. (Пункт 2 утратил силу - постановлением Правительства РК от 23 мая 1997 г. N 878 P970878_ )
3. Определить следующие основные направления деятельности Республиканского научного центра проблем культуры:
организация культурологических исследований, анализ важнейших вопросов социально-экономической политики в сфере культуры;
разработка проектов программ возрождения национальной культуры, изучение и прогнозирование динамики культурных процессов;
определение и внедрение в практику современных форм и методов деятельности учреждений культуры и искусства;
развитие художественного творчества;
обеспечение учреждений и учебных заведений культуры и искусства научно-методической и учебной литературой;
организация переподготовки и повышения квалификации кадров.
4. Распространить на:
руководящих работников, руководителей структурных подразделений, научных сотрудников, профессорско-преподавательский состав условия оплаты труда, определенные для высших учебных заведений;
специалистов, методистов и обслуживающий персонал условия оплаты труда работников культурно-просветительных учреждений.
5. Министерству культуры Республики Казахстан в месячный срок утвердить структуру Республиканского научного центра проблем культуры.
6. (Пункт 6 утратил силу - постановлением Правительства РК от 23 мая 1997 г. N 878 P970878_ )
Премьер-министр
Республики Казахстан

Мәдениет проблемаларының республикалық ғылыми орталығын құру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 6 ақпан N 113. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998.03.24. N 256 қаулысымен. ~P980256
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгiнiң Қазақстан Республикасының Ғылым және жаңа технологиялар министрлiгiмен, Бiлiм министрлiгiмен, Қаржы министрлiгiмен, Экономика министрлiгiмен келiсiлген Республикалық мәдениет қызметкерлерiнiң бiлiктiлiгiн арттыру институтының, Республикалық халық шығармашылығы және мәдени демалыс қызметi орталығының, Мәдениет пен өнер оқу орындары жөнiндегi республикалық әдiстемелiк кабинеттiң негiзiнде Мәдениет проблемаларының республикалық ғылыми орталығын құру туралы ұсынысы қабылдансын.
Орталықты ұйымдастыру Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгiне жоғарыда аталған мекемелердi ұстауға бөлiнген қаржы және материалдық ресурстар негiзiнде жүргiзiлсiн.
Халық шығармашылығы мен мәдени демалыс қызметiнiң облыстық орталықтары аймақтарда көркем шығармашылық пен мәдениет қызметкерлерiнiң бiлiктiлiгiн арттыру жөнiндегi ұйымдастырушылық-әдiстемелiк шараларды жүзеге асыратын болып белгiленсiн.
2. <*>
ЕСКЕРТУ. 2-тармақтың күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1997.05.23.
N 878 қаулысымен. P970878_
3. Мәдениет проблемаларының республикалық ғылыми орталығы қызметiнiң негiзгi бағыттары мыналар болып белгiленсiн:
мәдениеттану зерттеулерiн ұйымдастыру, мәдениет саласында әлеуметтiк-экономикалық саясаттың маңызды мәселелерiн талдау;
ұлттық мәдениеттiң қайта өрлеу бағдарламаларының жобаларын әзiрлеу, мәдениет процестерiнiң динамикасын зерттеу мен болжау;
мәдениет пен өнер мекемелерi жұмысының қазiргi кездегi нысандары мен әдiстерiн анықтау және iс жүзiне енгiзу;
халық шығармашылығын дамыту;
мәдениет және өнер мекемелерi мен оқу орындарын ғылыми-әдiстемелiк әдебиетпен және оқу әдебиетiмен қамтамасыз ету; кадрларды қайта даярлау мен бiлiктiлiгiн арттыруды ұйымдастыру.
4. Басшы қызметкерлерге, құрылымдық бөлiмшелер басшыларына, ғылыми қызметкерлерге, профессорлық-оқытушы құрамға жоғары оқу орындарына белгiленген еңбек ақы төлеу шарттары;
мамандарға, методистерге және қызмет етушi құрамға
мәдени-ағарту мекемелерi қызметкерлерiне белгiленген еңбек ақы
төлеу шарттары қолданылсын.
5. Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлiгi бiр ай
мерзiм iшiнде Мәдениет проблемаларының республикалық ғылыми
орталығының құрылымын бекiтсiн.
6.
<*>
ЕСКЕРТУ. 6-тармақтың күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1997.05.23.
N 878 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi