О создании Координационного совета по профилактике и борьбе со СПИДом в Республике Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 5 августа 1995 г. N 1084. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 1 сентября 2004 года N 922 (P040922)
В связи с осложнением эпидемиологической ситуации по СПИДу и в целях предотвращения дальнейшего распространения ВИЧ-инфекции в республике Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Координационный совет по профилактике и борьбе со СПИДом.
2. Утвердить прилагаемые:
Положение о Координационном совете по профилактике и борьбе со СПИДом.
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 7 июля 1998 г. N 647 P980647_ .
3. Министерству здравоохранения Республики Казахстан совместно с заинтересованными министерствами и ведомствами разработать и представить на рассмотрение Кабинета Министров Республики Казахстан Государственную программу по профилактике и борьбе со СПИДом в республике.
4. Министерству финансов Республики Казахстан:
изыскать источники финансирования для приобретения диагностических тест-систем и оборудования на сумму 10 млн. (десять миллионов) тенге;
предусмотреть необходимые ассигнования для реализации Государственной программы по профилактике и борьбе со СПИДом при формировании проекта бюджета республики на 1996 год.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 5 августа 1995 г. N 1084
Положение
о Координационном совете по
профилактике и борьбе со СПИДом <*>
Сноска. Положение - в редакции постановления Правительства РК от 20 мая 2003 г. N 468  .
1. Общие положения
1. Координационный совет по профилактике и борьбе со СПИДом (далее - Совет) образован с целью обеспечения взаимодействия центральных и местных исполнительных органов, международных и других организаций в проведении мероприятий по предупреждению распространения ВИЧ-инфекции на территории Республики Казахстан.
2. В состав Совета входят представители заинтересованных центральных исполнительных органов, международных и других организаций.
3. Совет осуществляет свою деятельность в соответствии с законодательством Республики Казахстан и настоящим Положением.
2. Основные задачи и функции Совета
4. Основными задачами Совета являются выработка предложений по:
1) совершенствованию законодательных и иных нормативных правовых актов в части, касающейся вопросов профилактики и борьбы со СПИД;
2) координации работы центральных и местных исполнительных органов и обеспечению взаимодействия с международными и другими организациями с целью проведения мероприятий по предупреждению распространения ВИЧ/СПИД;

Қазақстан Республикасында СПИД-тiң алдын алу және онымен күрес жөнiндегi үйлестiру кеңесiн құру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 5 тамыз N 1084. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.09.01. N 922 қаулысымен.
СПИД жөнiндегi эпидемиологиялық жағдайдың асқынуына байланысты және республикада ВИЧ-инфекциясының одан әрi таратылуын болғызбау мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. СПИД-тiң алдын алу және онымен күрес жөнiндегi үйлестiру кеңесi құрылсын.
2. Мыналар бекiтiлсiн:
СПИД-тiң алдын алу және онымен күрес жөнiндегi үйлестiру кеңесiнiң құрамы (қоса берiлiп отыр).
Ескерту. 2-тармақтың 2 абзацы күшін жойды - ҚР Үкіметінің 1998.07.07. N 647   қаулысымен .
3. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi мүдделi министрлiктермен және ведомстволармен бiрлесе отырып, республикада СПИД-тiң алдын алу және онымен күрес жөнiндегi Мемлекеттiк бағдарламаны әзiрлеп, оны Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қарауына ұсынсын.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
10 миллион (он миллион) теңге сомасына диагностикалық тест-жүйелерi мен жабдықтар сатып алу үшiн қаржыландыру көздерiн iздестiрсiн;
1996 жылға арналған республика бюджетiнiң жобасын қалыптастыру кезiнде СПИД-тiң алдын алу және онымен күрес жөнiндегi Мемлекеттiк бағдарламаны жүзеге асыру үшiн қажеттi қаражатты қарастырсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 5 тамыздағы
N 1084 қаулысымен
Бекiтiлген
ЖҚТБ-ның алдын алу және оған қарсы күрес жөнiндегі үйлестiру кеңесi туралы ереже <*>
Ескерту. Ереже жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2003.05.20. N 468   қаулысымен
1. Жалпы ережелер
1. ЖҚТБ-ның алдын алу және оған қарсы күрес жөнiндегi үйлестiру кеңесi (бұдан әрi - Кеңес) Қазақстан Республикасының аумағында АҚТҚ инфекциясы таралуының алдын алу жөнiндегi iс-шараларды жүргiзуде орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың, халықаралық және басқа да ұйымдардың өзара іс-қимылын қамтамасыз ету мақсатында құрылған.
2. Кеңестiң құрамына мүдделi орталық атқарушы органдардың, халықаралық және басқа да ұйымдардың өкiлдерi кiредi.
3. Кеңес өз қызметiн Қазақстан Республикасының заңнамасына және осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
2. Кеңестің негізгi мiндеттерi мен функциялары
4. Кеңестiң негiзгi мiндеттерi мыналар бойынша ұсыныстар әзiрлеу болып табылады:
1) ЖҚТБ-ның алдын алу және оған қарсы күрес мәселелерiне қатысты бөлiгiнде заңнамалық және басқа да нормативтiк құқықтық кесiмдердi жетілдiру;
2) АҚТҚ/ЖҚТБ таралуының алдын алу жөнiндегi іс-шараларды жүргiзу мақсатында орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың жұмысын үйлестiру мен халықаралық және басқа да ұйымдардың өзара iс-қимылын қамтамасыз ету;