Об утверждении Положения о порядке оформления и выдачи служебных удостоверений руководителям центральных исполнительных органов, ведомств Республики Казахстан, работникам Аппарата Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 января 1996 г. N 82. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 24 июня 1997 г. N 1008. ~P971008.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемое Положение о порядке оформления и выдачи служебных удостоверений руководителям центральных исполнительных органов, ведомств Республики Казахстан, работникам Аппарата Правительства Республики Казахстан.
2. Признать утратившим силу постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 9 июня 1995 г. N 806 "Об утверждении Положения о порядке оформления и выдачи служебных удостоверений руководителям республиканских органов, работникам Аппарата Кабинета Министров Республики Казахстан".
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕНО
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 января 1996 г. N 82
П О Л О Ж Е Н И Е
о порядке оформления и выдачи служебных удостоверений
руководителям центральных исполнительных органов,
ведомств Республики Казахстан, работникам
Аппарата Правительства Республики Казахстан
I. Общие положения
Служебное удостоверение руководителя центрального исполнительного органа, ведомства Республики Казахстан, его заместителей, работника Аппарата Правительства Республики Казахстан является официальным документом, подтверждающим фактически занимаемую им должность в Аппарате Правительства, министерстве, государственном комитете, ином центральном исполнительном органе и ведомстве Республики Казахстан, на которую он назначен постановлением Правительства или приказом Руководителя Аппарата Правительства.
Удостоверения, подписанные Премьер-Министром Республики Казахстан, Первым заместителем Премьер-Министра, Руководителем Аппарата Правительства, его заместителем дают их владельцам право входа в Резиденцию Президента (Площадь Республики, 4), Аппарат Правительства (Площадь Республики, 13), Дом Парламента, в здания всех государственных органов и иных организаций Республики Казахстан.
II. Порядок изготовления и оформления
удостоверений
1. Изготовление удостоверений возлагается на Отдел кадровой работы и Производственно-эксплуатационное объединение Аппарата Правительства.
2. Обложки удостоверений изготавливаются из натуральной кожи коричневого цвета с изображением Государственного герба Республики Казахстан и надписью типографским шрифтом: "Казакстан Республикасынын Укiметi". В развернутом виде удостоверения имеют размер 65х190 мм.

Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдарының, ведомстволарының басшыларына, Қазақстан Республикасы Үкiметi Аппаратының қызметкерлерiне қызмет куәлiктерiн ресiмдеу және беру тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1996 жылғы 23 қаңтар N 82. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1997.06.24. N 1008 қаулысымен. ~P971008
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары мен ведомстволар басшыларына, Қазақстан Республикасы Үкiметi Аппаратының қызметкерлерiне қызмет куәлiктерiн ресiмдеу және беру тәртiбi туралы қоса берiлiп отырған Ереже бекiтiлсiн.
2. "Республикалық органдардың басшыларына, Қазақстан
Республикасының Министрлер Кабинетi Аппаратының қызметкерлерiне қызмет
куәлiктерiн ресiмдеу және беру тәртiбi туралы Ереженi бекiту туралы"
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 9 маусымдағы
N 806
P950806_
қаулысының күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
бiрiншi орынбасары
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 23 қаңтардағы
N 82 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдарының,
ведомстволарының басшыларына, Қазақстан Республикасы Үкiметi
Аппаратының қызметкерлерiне қызмет куәлiктерiн ресiмдеу және
беру тәртiбi туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
Қазақстан Республикасы орталық атқарушы органының ведомствосы басшысының, оның орынбасарларының Қазақстан Республикасы Үкiметi Аппараты қызметкерiнiң қызмет куәлiгi оның Қазақстан Республикасы Үкiметi Аппаратында, министрлiкте, мемлекеттiк комитетте, өзге де орталық атқарушы органда және ведомствода Үкiметтiң қаулысымен немесе Қазақстан Республикасы Үкiметi Аппараты Басшысының бұйрығымен тағайындалып, iс жүзiнде атқаратын лауазымын растайтын ресми құжат болып табылады.
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi, Премьер-Министрдiң бiрiншi орынбасары, Үкiметi Аппаратының Басшысы, оның орынбасары қол қойған куәлiктер олардың иелерiне Президенттiң Резиденциясына (Республика алаңы, 4), Үкiметтiң Аппаратына (Республика алаңы, 13), Парламент үйiне, Қазақстан Республикасының барлық мемлекеттiк органдары мен өзге де ұйымдарының үйлерiне кiру құқын бередi.
II. Куәлiктердi жасау және ресiмдеу тәртiбi
1. Куәлiктердi жасау Үкiмет Аппаратының Кадр жұмысы бөлiмi мен өндiрiстiк-пайдалану бiрлестiгiне жүктеледi.
2. Куәлiктердiң мұқабалары Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк елтаңбасы бейнеленген және баспа қарпiмен "Қазақстан Республикасының Үкiметi" деп жазылған қоңыр түстi табиғи былғарыдан жасалады. Куәлiктiң ашылған күйiндегi көлемi 65х190 мм.

3. Вкладыши удостоверений (форматом 62х88 мм) обеспечены защитным тангиром в верхней части удостоверения на расстоянии 9 мм от верхнего края на границах тангирных сеток находится защитная полоса (микрошрифт) с надписью:"Казакстан Республикасы" и национальным орнаментом. На вкладышах слева в левом углу место для фотографии. В центре вкладыша находится стилизованное изображение шанырака, внутри которого помещено изображение солнца с лучами и парящего орла - национального символа Республики Казахстан. На вкладышах справа в левом углу находится изображение Государственного герба Республики Казахстан и национального орнамента. В центре вкладыша находится стилизованное изображение шанырака, внутри которого помещено изображение солнца с лучами и парящего орла - национального символа Республики Казахстан.
4. На левой и правой внутренних сторонах удостоверения выше защитной полосы типографским шрифтом на казахском и русском языках синей краской набирается текст: "Республика Казахстан" - для руководителей государственных органов, "Аппарат Правительства" - для служащих и иных работников Аппарата Правительства. Ниже отбивочной полосы черным шрифтом указывается номер удостоверения, фамилия, имя, отчество, занимаемая должность его владельца. Внизу, на левой внутренней стороне, располагается подпись Премьер-Министра Республики Казахстан или Первого заместителя Премьер-Министра, Руководителя Аппарата Правительства или его заместителя. По нижнему краю правой внутренней стороны указывается срок действия удостоверения (как правило, выдается сроком на два года). На левой внутренней стороне удостоверения наклеивается цветная или черно-белая фотография (анфас) без светлого угла размером 30х40 мм.
5. После подписи удостоверения в правом нижнем углу фотографии накладывается оттиск гербовой печати. Полностью подготовленные левый и правый вкладыши удостоверения впрессовываются в прозрачную защитную пленку.
III. Порядок выдачи удостоверений
6. Удостоверения выдаются:
а) за подписью Премьер-Министра Республики Казахстан (в его отсутствие - за подписью Первого заместителя Премьер-Министра) - руководителям центральных исполнительных органов, не входящих в состав Правительства, заместителям министров, заместителям председателей государственных комитетов, руководителям ведомств, заместителям руководителей центральных исполнительных органов и организаций Республики Казахстан, заместителям Руководителя Аппарата Правительства, заведующим, заместителям заведующих Отделами Аппарата Правительства, руководителям других структур, созданных решением Правительства;
б) за подписью Руководителя Аппарата (в его отсутствие - за подписью заместителя Руководителя Аппарата) - работникам Аппарата Правительства Республики Казахстан;
в) отдельной категории должностных лиц удостоверения могут быть выданы с разрешения Руководителя Аппарата.
Удостоверения без соответствующего оформления считаются недействительными.

3. Куәлiктердiң жапсырмалары (форматы 62х88 мм) қорғаныш тангирмен қапталған куәлiктiң жоғарғы бөлiгiнде жоғарғы бетiнде 9 мм қашықтықта тангир үлдiрiнiң шетiнде "Қазақстан Республикасы" деп жазылып, ұлттық өрнек ойылған қорғаныш жолағы (микрошрифт) бар. Жапсарланған сол жағындағы бұрышта сурет орны. Жапсырманың ортасында стилдiк бейнесi бар шаңырақ бейнеленген, оның iшiнде шапағын шашқан күн мен Қазақстан Республикасының ұлттық нышаны - қанат қаққан қыран бейнесi бар.
4. Куәлiктiң iшкi сол және оң жақтарында қорғаныш жолағынан жоғарыда баспа қарпiмен қазақ және орыс тiлдерiнде көк бояумен мемлекеттiк органдардың басшылары үшiн "Қазақстан Республикасы", Үкiмет Аппаратының қызметшiлерi және өзге де қызметкерлерi үшiн - "Үкiмет Аппараты" мәтiнi жазылады. Үзiк жолақтан төменде қара әрiппен куәлiктiң нөмiрi, оның иесiнiң фамилиясы, аты, тегi, атқаратын лауазымы көрсетiледi. Төменде, iшкi төмен жағында Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң немесе Премьер-Министрдiң бiрiншi орынбасарының, Қазақстан Республикасы Үкiметi Аппараты Басшысының немесе оның орынбасарының қолы тұрады. Iшкi оң жағындағы төменгi шетiнде куәлiктiң қолданылу мерзiмi (әдетте, екi жылға берiледi) көрсетiледi. Куәлiктiң iшкi сол жағында түрлi-түстi немесе ақ-қара түстi, көлемi 30х40 мм фотосурет (анфас) ақ бұрышсыз жапсырылады.
5. Куәлiкке қойылған қолдан кейiн фотосуреттiң оң жағындағы төменгi бұрышында гербтiк мөрдiң таңбасы басылады. Куәлiктiң толық дайындалған сол және оң жапсырмалары мөлдiр қорғаныш үлдiрiне бастырылады.
III. Куәлiктердi беру тәртiбi
6. Куәлiктер:
а) Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң (ол жоқ болса - Премьер-Министрдiң бiрiншi орынбасарының) қолы қойылып - Үкiметтiң құрамына кiрмейтiн орталық атқарушы органдардың басшыларына Қазақстан Республикасы министрлерiнiң орынбасарларына, мемлекеттiк комитеттер төрағаларының орынбасарларына, орталық атқарушы органдар мен ұйымдар басшыларының орынбасарларына, Үкiмет Аппараты Басшысының орынбасарларына Үкiмет Аппараты бөлiмдерi меңгерушiлерiне, меңгерушiлердiң орынбасарларына, Үкiметтiң шешiмiмен құрылған басқа да құрылымдардың басшыларына;
б) Аппарат Басшысының қолы қойылып (ол жоқ болса - Аппарат Басшысы орынбасарының қолы қойылып) - Қазақстан Республикасы Үкiметi Аппаратының қызметкерлерiне;
в) лауазымды адамдардың жеке санатына куәлiктер Аппарат Басшысының рұқсатымен берiлуi мүмкiн.
Тиiсiнше ресiмделмеген куәлiктер жарамсыз саналады.

Сотрудникам, временно принятым на работу в Аппарат Правительства, для входа в Резиденцию Президента (Площадь Республики, 4), Аппарата Правительства (Площадь Республики, 13), Дом Парламента Канцелярией Правительства выдается временный пропуск установленного образца
7. Лицу, впервые назначенному на должность, вручение удостоверения осуществляется под роспись Отделом кадровой работы Аппарата Правительства с разъяснением правил пользования документом и порядка его хранения. При назначении на новую должность ранее выданное удостоверение в обязательном порядке возвращается в Отдел кадровой работы Аппарата Правительства. Руководители отделов Аппарата Правительства периодически проверяют наличие удостоверений у подчиненных сотрудников. В случае утраты или порчи удостоверения его владелец докладывает об этом в письменной форме Руководителю Аппарата Правительства.
По каждому факту утраты, порчи, передачи удостоверения другим лицам либо его использования в нарушение установленных правил по поручению Руководителя Аппарата Отделом кадровой работы в недельный срок проводится служебное расследование, принимаются меры к розыску документа, устранению причин, приведших к происшествию. По результатам расследования виновные привлекаются к ответственности в соответствии с установленным порядком.
Утраченные удостоверения объявляются недействительными, о чем сообщается в полк милиции по охране правительственных учреждений, дипломатических представительств ГУО при Министерстве внутренних дел Республики Казахстан.
Заключение по факту утраты удостоверения и разрешение на выдачу нового утверждаются Руководителем Аппарата и передаются в Отдел кадровой работы.
При освобождении от занимаемой должности лицо, имеющее удостоверение, сдает его в управление (отдел) кадров или работнику, ответственному за работу с кадрами по месту работы, с последующей передачей в Отдел кадровой работы Аппарата Правительства. О случаях невыполнения этого требования сообщается в Отдел кадровой работы Аппарата Правительства.
При освобождении от занимаемой должности работник Аппарата Правительства должен в трехдневный срок сдать свое удостоверение в Отдел кадровой работы Аппарата Правительства.
IV. Порядок учета и уничтожения удостоверений
8. Учет выдачи удостоверений ведется Отделом кадровой работы Аппарата Правительства в специально заведенных книгах, которые хранятся в сейфе наравне с секретными документами.
Ответственность за правильность оформления и учет выдачи удостоверений возлагается на заведующего Отделом кадровой работы Аппарата Правительства.

Үкiметтiң Аппаратына уақытша жұмысқа қабылданған қызметкерлерге Президенттiң Резиденциясына (Республика алаңы, 4), Үкiметтiң Аппаратына (Республика алаңы,13), Парламент үйiне кiру үшiн Үкiметтiң Кеңсесi белгiлеген үлгiдегi уақытша рұқсаттама берiледi.
7. Лауазымға алғаш тағайындалған адамға куәлiктi тапсыруды оны алғанына қолын қойғызып, құжатты пайдалану ережесi мен оны сақтау тәртiбiн түсiндiрiп, Үкiмет Аппаратының Кадр жұмысы бөлiмi жүзеге асырады. Жаңа лауазымға тағайындалған жағдайда бұрын берiлген куәлiк мiндеттi түрде Үкiмет Аппаратының Кадрлар жұмысы бөлiмiне қайтарылады. Үкiмет Аппараты бөлiмдерiнiң басшылары қарамағындағы қызметкерлерiнiң куәлiктерi бар-жоғын дүркiн-дүркiн тексерiп отырады. Куәлiк жоғалған немесе бүлiнген жағдайда оның иесi бұл туралы Үкiмет Аппаратының Басшысына жазбаша нысанда баяндайды.
Куәлiктi жоғалту, бүлдiру, басқа адамдарға беру немесе оны белгiленген ережелердi бұзып пайдаланудың әрбiр фактiсi бойынша Аппарат Басшысының тапсырмасымен Кадр жұмысы бөлiмi құжатты iздеу, оқиғаның орын алуына әкеп соққан себептердi жою шараларын қолданады. Тексеру қорытындысы бойынша кiнәлi адамдар белгiленген тәртiпке сәйкес жауапкершiлiкке тартылады.
Жоғалған куәлiктер жарамсыз деп жарияланады, бұл туралы Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi жанындағы Бас күзет басқармасының Үкiмет мекемелерiн, дипломатиялық өкiлдiктердi қорғау жөнiндегi милиция полкына хабарланады.
Жоғалған куәлiк бойынша қорытынды мен жаңасының берiлуiне рұқсатты Аппарат Басшысы бекiтедi де, Кадр Жұмысы бөлiмiне бередi.
Атқарған лауазымынан босатылғанда куәлiгi бар адам оны кейiн Үкiмет Аппараты Кадр жұмысы бөлiмiне беру үшiн кадр басқармасына (бөлiмге) немесе жұмыс орнындағы кадр жұмысына жауапты қызметкерге тапсырады. Бұл талап орындалмаған жағдайда Үкiмет Аппаратының Кадр жұмысы бөлiмiне хабарланады.
Үкiмет Аппаратының Қызметкерi атқарған қызметiнен босатылған жағдайда өз куәлiгiн үш күн мерзiмде Үкiмет Аппаратының Кадр жұмысы бөлiмiне тапсыруы тиiс.
IV. Куәлiктердi есепке алу және жою тәртiбi
8. Куәлiктер берудiң есебiн Үкiмет Аппаратының Кадр жұмысы бөлiмi арнайы лайықталған кiтаптарда жүргiзедi, олар Кадр жұмысы бөлiмiнiң сейфiнде құпия құжаттармен бiрдей сақталады.
Куәлiктердi ресiмдеу мен берiлу есебiнiң дұрыстығына жауапкершiлiк Үкiмет Аппаратының Кадр жұмысы бөлiмiнiң меңгерушiсiне жүктеледi.

9. Удостоверения, сданные в Отдел кадровой работы Аппарата Правительства, а также переданные из республиканских органов, периодически подлежат уничтожению с составлением соответствующего акта, утверждаемого Руководителем Аппарата Правительства.

9. Үкiмет Аппаратының Кадр жұмысы бөлiмiне тапсырылған, сондай-ақ республикалық органдардан берiлген куәлiктер Үкiмет Аппаратының Басшысы бекiткен тиiстi актi жасалып, дүркiн-дүркiн жойылуы тиiс.