О реализации Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, "О Дорожном фонде"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 февраля 1996 г. N 221. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 5 декабря 2000 г. N 1809 ~P001809.
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 21 декабря 1995 г. N 2701, имеющим силу Закона, U952701_ "О Дорожном фонде" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. (Пункт 1 утратил силу - постановлением Правительства РК от 1 июля 1998 г. N 623 P980623_ )
2. Установить, что задолженность плательщиков по платежам в Дорожный фонд по состоянию на 1 января 1996 года подлежит зачислению в соответствующий Дорожный фонд.
3. Предоставить право:
использования средств республиканского Дорожного фонда Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в определенном Правительством Республики Казахстан порядке, областных дорожных фондов - Республиканскому государственному казенному предприятию "Казахавтодор" в определенном акимами областей порядке, дорожного фонда города Алматы - Акиму города в установленном им порядке.
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 1 июля 1998 г. N 623 P980623_ ; от 9 декабря 1998 г. N 1266 Р981266_ .
4. Ответственность за использование средств республиканского Дорожного фонда возлагается на Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, областных дорожных фондов - на акимов областей, дорожного фонда города Алматы - на акима города Алматы.
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 1 июля 1998 г. N 623 P980623_ .
5. Утвердить:
перечень международных организаций, освобождаемых от уплаты в Дорожный фонд отчислений пользователей автомобильных дорог, согласно приложению 1;
положение о классификации автомобильных дорог Республики Казахстан согласно приложению 2;
положение об использовании средств из республиканского Дорожного фонда согласно приложению 4;
распределение средств, получаемых за въезд, выезд и транзитный проезд по территории Республики Казахстан согласно приложению 5.
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 1 июля 1998 г. N 623 P980623_ .
6. Акимам областей привести порядок использования средств областных дорожных фондов в соответствие с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, "О Дорожном фонде".
7. Министерству транспорта и коммуникаций совместно с Министерством финансов республики Казахстан и Государственным комитетом Республики Казахстан по статистике и анализу в месячный срок уточнить порядок и формы отчетности о затратах на содержание и развитие автомобильных дорог общего пользования.

"Жол қоры туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығын жүзеге асыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 21 ақпан N 221. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2000.12.05. N 1809 қаулысымен. ~P001809
"Жол қоры туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 21 желтоқсандағы N 2701 U952701_ Заң күшi бар Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1.
ЕСКЕРТУ. 1-тармақтың күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1998.07.01. N 623
қаулысымен.
2. 1996 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша Жол қорының төлемдерi бойынша төлеушiлердiң берешектерi тиiстi Жол қорына аударылуы тиiс.
3. Мынадай құқықтар берiлсiн:
Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген тәртiппен - республикалық Жол қорының қаржыларын Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi, ал облыстық жол қорларын - облыс әкiмдерi белгiлеген тәртiппен "Қазақ автомобиль жолдары" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны Алматы қаласы жол қорының қаражатын - қаланың әкiмi өзi белгiлеген тәртiппен пайдалансын;
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ өзгертiлдi - ҚРҮ-нiң 1998.07.01. N 623
қаулысымен. P980623_
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ өзгертiлдi - ҚРҮ-нiң 1998.12.09. N 1266
қаулысымен. P981266_
4. Республикалық Жол қорының қаржысын пайдалануға - Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi, ал облыстық жол қорларын пайдалануға жауапкершiлiк - облыс әкiмдерiне Алматы қаласы жол қорының қаражатын пайдалануға жауапкершiлiк - Алматы қаласының әкiмiне жүктелсiн.
ЕСКЕРТУ. 4-тармақ өзгертiлдi- ҚРҮ-нiң 1998.07.01. N 623
қаулысымен.
5. Мыналар бекiтiлсiн:
Автомобиль жолдарын пайдаланушылардың 1-қосымшаға сәйкес Жол қорына аударымдардан босатылған халықаралық ұйымдардың тiзбесi;
2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы автомобиль жолдарының жiктелiсi туралы ереже;
4-қосымшаға сәйкес республикалық Жол қорының қаржысын пайдалану туралы ереже;
5-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының аумағына кiру, шығу және өткенi үшiн алынатын қаржыны бөлу.
ЕСКЕРТУ. 5-тармақ өзгертiлдi, 3-қосымша күшiн жойды - ҚРҮ-нiң
1998.07.01. N 623 қаулысымен.
6. Облыстардың әкiмдерi облыстық жол қорының қаржысын пайдалану тәртiбiн "Жол қоры туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығына сәйкес келтiрсiн.
7. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен және Қазақстан Республикасының Статистика және талдау жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен бiрлесiп бiр ай мерзiмде ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын ұстау мен дамытудың тәртiбi мен шығындары туралы есеп беру нысандарын нақтыласын.

8. Внести в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 26 апреля 1995 г. N 557 P950557_ "О мерах по развитию и совершенствованию организации международных автомобильных перевозок в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 14, ст. 169) следующие изменения:
пункты 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"5. Установить, что средства, получаемые за въезд, выезд и транзитный проезд по территории Республики Казахстан, взимаются в национальной валюте - тенге по курсу Национального Банка Республики Казахстан на день платежа и зачисляются в республиканский Дорожный фонд.
6. Таможенному комитету Республики Казахстан обеспечить представление таможенными органами на местах ежеквартального отчета Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан о количестве выданных разрешений в срок до 10 числа, следующего за отчетным периодом месяца".
9. Признать утратившими силу:
постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 19 марта 1992 г. N 260 "О реализации постановления Верховного Совета Республики Казахстан о введении в действие Закона Республики Казахстан "О Дорожном фонде" (САПП Республики Казахстан, 1992 г., N 12, ст. 201);
приложение 5 к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 26 апреля 1995 г. N 557 "О мерах по развитию и
совершенствованию организации международных автомобильных перевозок в
Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 14,
ст. 169).
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 21 февраля 1996 г. N 221
П Е Р Е Ч Е Н Ь
международных организаций, освобождаемых от уплаты
в Дорожный фонд отчислений пользователей
автомобильных дорог [ льгота]
1. ООН (Организация Объединенных Наций, Секретариат)
2. ПРООН (Программа развития ООН)
3. ОЭС (Организация Экономического Сотрудничества)
4. ЮНЕСКО (Организация по сотрудничеству в области культуры и
образования)
5. ОБСЕ (Организация по безопасности и сотрудничеству в Европе)
6. МВФ (Международный валютный фонд)
7. МБРР (Международный Банк Реконструкции и Развития)
8. МФК (Международная финансовая корпорация)
9. МАР (Международная ассоциация развития)
10. МАГИ (Международное агентство гарантий инвестиций)
11. ЕБРР (Европейский Банк Реконструкции и Развития)
12. АБР (Азиатский Банк Развития)
13. ВТО (Всемирная Торговая организация)
14. ВТО (Всемирная туристская организация)
15. Интелсат
16. Интерпол
17. МЭС (Мировой Энергетический Совет)
18. ВОЗ (Всемирная организация здравоохранения)
19. Международная Федерация Обществ Красного Креста и Красного
Полумесяца

8. "Қазақстан Республикасында халықаралық автомобиль тасымалын дамыту мен ұйымдастыруды жетiлдiру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 29 сәуiрдегi N 557 P950557_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1995 ж., N 14, 169-бап) мынадай өзгертулер енгiзiлсiн:
5 және 6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Қазақстан Республикасының аумағына кiру, шығу және өткенi үшiн алынатын қаржы төлем күнгi Ұлттық Банктiң бағамы бойынша ұлттық валютада - теңгемен алынады және республикалық Жол қорына аударылады деп белгiленсiн.
6. Қазақстан Республикасының Кеден комитетi есеп айынан кейiнгi айдың 10-на дейiн берiлген рұқсаттардың саны туралы жергiлiктi кеден органдарының Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiне тоқсан сайын есеп беруiн қамтамасыз етсiн".
9. Мыналардың күшi жойылған деп танылсын:
"Жол қоры туралы" Қазақстан Республикасы Заңын енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң қаулысын жүзеге асыру
туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы
19 наурыздағы N 260 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, N 12,
201-бап).
"Қазақстан Республикасындағы халықаралық автомобиль тасымалын
дамыту мен ұйымдастыруды жетiлдiру жөнiндегi шаралар туралы"
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 26 сәуiрдегi
N 557
P950557_
қаулысына 5-қосымша (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1995
ж., N 14, 169-бап).
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 21 ақпандағы
N 221 қаулысына
1 қосымша
Жол қорына аударым төлеуден босатылған автомобиль
жолын пайдаланушы халықаралық ұйымдардың
ТIЗБЕСI
1. БҰҰ (Бiрiккен Ұлттар Ұйымы, Хатшылық)
2. БҰҰДБ (БҰҰ Дамыту бағдарламасы)
3. ЭЫҰ (Экономикалық Ынтымақтастық Ұйымы)
4. ЮНЕСКО (Мәдениет және бiлiм саласындағы ынтымақтастық
жөнiндегi ұйым)
5. ЕҚЫҰ (Еуропадағы қауiпсiздiк және ынтымақтастық жөнiндегi ұйым)
6. ХВҚ (Халықаралық валюта қоры)
7. ХҚЖДБ (Халықаралық Қайта Жаңарту және Даму Банкi)
8. ХҚК (Халықаралық Қаржы Корпорациясы)
9. ХДА (Халықаралық Даму ассоциациясы)
10. ХИКА (Халықаралық инвестициялық кепiлдiк агенттiгi)
11. ЕҚЖДБ (Еуропалық Қайта Жаңарту және Даму Банкi)
12. АДБ (Азиялық Даму Банкi)
13. ДСҰ (Дүниежүзiлiк Сауда Ұйымы)
14. ДТҰ (Дүниежүзiлiк Турист Ұйымы)
15. Интелсат
16. Интерпол
17. ӘЭК (Әлемдiк Энергетика Кеңесi)
18. ДДҰ (Дүниежүзiлiк денсаулық сақтау ұйымы)
19. Халықаралық Қызыл крест және Қызыл Жарты ай Федерациясы

20. Международный Комитет Красного Креста
21. Национальные общества Красного Креста и Красного Полумесяца
(кроме Национального общества Красного Креста и Красного
Полумесяца Республики Казахстан)
22. МАС (Международный астрономический союз)
23. Межпарламентский союз
24. БДИПЧ (Бюро по демократическим институтам и правам человека)
25. МОТ (Международная организация труда)
26. МСА (Международный союз архитекторов)
27. МАБО (Международная ассоциация библиотечных организаций)
28. НОК (Национальный Олимпийский Комитет)
29. МАГАТЭ (Международное агентство по атомной энергии)
30. ММО (Международная морская организация)
31. ИКАО (Международная организация гражданской авиации)
32. МСИ (Международный статистический институт)
33. МОС (Международная организация по стандартизации)
34. МОЭМ (Международная организация законодательства в области
метрологии)
35. МСА (Международный совет архивов)
36. СТС (Совет Таможенного сотрудничества)
37. МЭБ (Международное эризоотическое бюро)
38. СНГ (Содружество Независимых Государств)
39. Корпус Мира
40. ЮНИСЭФ (Детский фонд)
41. Агентство по международному развитию (ЮСАИД)
42. Информационное агентство США (ЮСИС)
43. КЕС (Комиссия Европейских сообществ)
44. Исполнительный комитет Межгосударственного Совета Казахстана,
Узбекистана и Кыргызстана
45. Управление Верховного Комиссара ООН по делам беженцев (УВКБ)
46. Программа ООН по контролю над наркотиками (ЮНДКП)
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 21 февраля 1996 г. N 221
П О Л О Ж Е Н И Е
о классификации автомобильных дорог
Республики Казахстан
1. Автомобильные дороги, расположенные на территории Республики Казахстан, подразделяются на автомобильные дороги общего пользования и хозяйственные автомобильные дороги, улицы городов и иных населенных пунктов.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 1 июля 1998 г. N 623 P980623_ )
2. Автомобильные дороги общего пользования по своему народнохозяйственному и административному значению подразделяются на:
республиканские автомобильные дороги;
местные автомобильные дороги.
3. Хозяйственные автомобильные дороги подразделяются на подъездные, технологические, служебные, патрульные, обеспечивающие нужды своих владельцев и находящиеся на их балансе.
3-1. Улицы городов и иных населенных пунктов находятся на балансе местных исполнительных органов.
Сноска. Дополнено пунктом 3-1 - постановлением Правительства РК от 1 июля 1998 г. N 623 P980623_ .
4. К республиканским автомобильным дорогам относятся:
автомобильные дороги, соединяющие столицу Республики Казахстан с областными центрами;
автомобильные дороги, соединяющие областные центры;
автомобильные дороги, обеспечивающие важнейшие межгосударственные транспортные связи;
автомобильные дороги, являющиеся подъездами к объектам международного значения;
специальные автомобильные дороги.

20. Халықаралық Қызыл Крест комитетi
21. Қызыл Крест және Қызыл Жарты ай Ұлттық қоғамдары (Қазақстан
Республикасы Қызыл Крест пен Қызыл Жарты ай Ұлттық қоғамынан басқа)
22. ХАО (Халықаралық астрономия одағы)
23. Парламентаралық одақ
24. ДИАҚБ (Демократиялық институттар мен адам құқығы жөнiндегi
бюро)
25. ХЕҰ (Халықаралық Еңбек Ұйымы)
26. ХСО (Халықаралық сәулетшiлер одағы)
27. ХҚҰА (Халықаралық кiтапхана ұйымдары ассоциациясы)
28. ҰОК (Ұлттық Олимпиадалық Комитетi)
29. АЭХА (Атом энергиясы жөнiндегi халықаралық агенттiк)
30. ХТҰ (Халықаралық Теңiз ұйымы)
31. ХААҰ (Халықаралық азаматтық авиация ұйымы)
32. ХСИ (Халықаралық статистика институты)
33. СХҰ (Стандарттау жөнiндегi халықаралық ұйым)
34. МЗХҰ (Метрология саласындағы заңдар халықаралық ұйымы)
35. ХАК (Халықаралық архивтер кеңесi)
36. КЫК (кеден Ынтымақтастығы Кеңесi)
37. ХЭБ (Халықаралық эризоотика бюросы)
38. ТМД (Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы)
39. Бейбiтшiлiк Корпусы
40. ЮНИСЕФ (Балалар қоры)
41. Халықаралық даму жөнiндегi агенттiк (ЮСАИД)
42. АҚШ ақпарат агенттiгi (ЮСИС)
43. ЕҚК (Еуропалық Қоғамдық Комиссиясы)
44. Қазақстан, Өзбекстан және Қырғызстан Мемлекетаралық
Кеңесiнiң атқару комитетi
45. БҰҰ Жоғарғы Комиссияларының босқындар iсi жөнiндегi
басқармасы (ЖКББ)
46. Есiрткiге бақылау жасау жөнiндегi БҰҰ бағдарламасы
(ЮНДКП)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 21 ақпандағы
N 221 қаулысына
2 қосымша
Қазақстан Республикасының автомобиль
жолдарының жiктелiсi туралы
ЕРЕЖЕ
1. Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан автомобиль жолдары ортақ пайдаланудағы автомобиль жолдары және шаруашылық автомобиль жолдары қалалар мен өзге де елдi мекендердiң көшелерi болып бөлiнедi.
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ өзгердi - ҚРҮ-нiң 1998.07.01. N 623 қаулысымен.
P980623_
2. Жалпы қолданудағы автомобиль жолдары өзiнiң халық шаруашылығы және әкiмшiлiк маңызына қарай:
республикалық автомобиль жолдары;
жергiлiктi автомобиль жолдары болып бөлiнедi.
3. Шаруашылық автомобиль жолдары оларды иеленушiлер қажетiн қамтамасыз ететiн және олардың балансында болатын кiретiн, технологиялық, қызметтiк, патрульдiк болып бөлiнедi.
3-1. Қалалар мен өзге де елдi мекендердiң көшелерi жергiлiктi атқарушы органдардың балансында болады.
ЕСКЕРТУ. 3-1-тармақпен толықтырылды - ҚРҮ-нiң 1998.07.01. N 623
қаулысымен. P980623_
4. Республикалық автомобиль жолдарына мыналар жатады:
Қазақстан Республикасының астанасын облыстар орталықтарымен қосатын автомобиль жолдары;
облыс орталықтарымен қосатын автомобиль жолдары;
мемлекетаралық маңызды көлiк қатынасын қамтамасыз ететiн автомобиль жолдары;
халықаралық маңызы бар объектiлерге кiретiн автомобиль жолдары;
арнайы автомобиль жолдары.

5. К местным автомобильным дорогам относятся:
автомобильные дороги, соединяющие областные центры с районными центрами, соседние районные центры между собой и районные центры с населенными пунктами, имеющими число жителей более 100 человек;
автомобильные дороги, обеспечивающие важнейшие областные автотранспортные связи (подъезды к железнодорожным станциям, аэропортам, речным портам, культурным центрам и историческим памятникам).
6. Перечень республиканских автомобильных дорог утверждается правительством Республики Казахстан по представлению Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
7. Перечень местных автомобильных дорог утверждается областными маслихатами по согласованию с Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
8. В наименование автомобильной дороги общего пользования должны входить названия начального и конечного населенных пунктов, а при необходимости - промежуточных пунктов.
9. Километраж автомобильных дорог общего пользования ведется:
для дорог, выходящих из столицы Республики Казахстан, - от здания Парламента Республики Казахстан;
для дорог, выходящих из других пунктов, - от зданий соответствующих маслихатов, почт либо государственных, общественных зданий, расположенных в центре населенного пункта.
10. Под протяженностью дорог общего пользования принимается:
для дорог, соединяющих между собой населенные пункты, расстояние между границами соответствующих населенных пунктов;
для дорог, соединяющих между собой другие автомобильные дороги общего пользования или примыкающих к ним, - пересечения осей сопрягающихся дорог;
для дорог, соединяющих географические, исторические или иные объекты, - расстояния между границами этих объектов.
11. Под протяженностью улиц городов и иных населенных пунктов принимается расстояние в пределах границ соответствующих городов и населенных пунктов.
Сноска. Дополнено пунктом 11 - постановлением Правительства РК от 1 июля 1998 г. N 623 P980623_ .
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 21 февраля 1996 г. N 221
П О Л О Ж Е Н И Е
об использовании средств из
республиканского Дорожного фонда
Средства республиканского Дорожного фонда направляются на:
финансирование расходов по содержанию, ремонту, реконструкции, строительству, проектированию и инженерному обустройству республиканских автомобильных дорог и сооружений на них, включая разработку нормативно-технической документации, научно-исследовательские, опытно-конструкторские работы;
обеспечение контроля за техническим состоянием и качественным содержанием автомобильных дорог;
приобретение необходимых для обслуживания автомобильных дорог транспортных средств, машин, механизмов и материалов, долевое участие в развитии предприятий промышленности строительных материалов, строительной индустрии и машиностроения;
улучшение условий труда и быта работников государственных дорожных предприятий;
участие в международных дорожных организациях;
подготовку и переподготовку кадров государственных дорожных предприятий;
управление дорожным хозяйством с финансированием эксплуатационных и иных затрат казенных предприятий автомобильных дорог, оплату расходов, связанных со сбором средств в Дорожный фонд;
дотации в областные дорожные фонды;
обустройство автомобильных дорог, открытых для международного сообщения, строительство и техническое оснащение пунктов пропуска, а также содержание и оснащение органов, осуществляющих реализацию и контроль за соблюдением разрешительной системы въезда, выезда и транзитного проезда автотранспортных средств по территории Республики Казахстан;
прочие цели, связанные с развитием дорожного хозяйства республики.
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 21 февраля 1996 г. N 221
Р А С П Р Е Д Е Л Е Н И Е
средств, получаемых за въезд, выезд и транзитный
проезд по территории Республики Казахстан
_____________________________________________________________________
Назначение направляемых                !       Отчисления
средств                         !       в процентах
----------------------------------------------!----------------------

5. Жергiлiктi автомобиль жолдарына мыналар жатады:
облыс орталықтарын аудан орталықтарымен көршiлес аудан орталықтарын және аудан орталықтарын 100 адам және одан артық тұрғыны бар елдi мекендермен байланыстыратын автомобиль жолдары;
маңызды облыстық автокөлiк қатынасын (темiр жол бекеттерiне, аэропорттарға, өзен порттарына, мәдени орталықтарға және тарихи ескерткiштерге ену жолдары) қамтамасыз ететiн автомобиль жолдары.
6. Республикалық автомобиль жолдарының тiзбесiн Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң ұсынуымен Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiтедi.
7. Жергiлiктi автомобиль жолдары тiзбесiн Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң келiсiмi бойынша облыстық мәслихат бекiтедi.
8. Жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдары атауына бастапқы және ақырғы, ал қажет болған жағдайда - аралық елдi мекендердiң атауы енгiзiлуi тиiс.
9. Жалпы пайдаланудағы автомобиль жолының шақырымын өлшеу мыналар бойынша жүзеге асырылады:
Қазақстан Республикасының астанасынан шығатын жолдар үшiн - Қазақстан Республикасының Парламентi үйiнен;
басқа елдi мекендерден шығатын жолдар үшiн - елдi мекеннiң орталығында орналасқан тиiстi мәслихаттар, почта немесе мемлекеттiк, қоғамдық үйлерден.
10. Жалпы пайдаланудағы жолдар ұзындықтары бойынша:
елдi мекендердi өзара қосатын жолдар үшiн - сәйкес келетiн елдi мекендердiң шекаралары арасындағы арақашықтық;
жалпы пайдаланудағы басқа автомобиль жолдарын өзара
жалғастыратын жолдар немесе оларға жанасатын жолдар үшiн -
түйісетiн жолдардың осымен қиылысы;
географиялық, тарихи немесе өзге объектiлердi бiрiктiретiн
жолдар үшiн - осы объектiлер шекаралары арасындағы арақашықтық.
11. Қалалар мен өзге де елдi мекендер көшелерiнiң ұзындығы
ретiнде тиiстi қалалар мен елдi мекендер шекараларының шегiндегi
қашықтық алынады.
ЕСКЕРТУ. Жаңа 11-тармақпен толықтырылды - ҚРҮ-нiң 1998.07.01.
N 623 қаулысымен.
P980623_
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 21 ақпандағы
N 221 қаулысына
4 қосымша
Республикалық Жол қорының қаражатын
пайдалану туралы
ЕРЕЖЕ
Республикалық Жол қорының қаражаты мына бағыттарға:
нормативтi-техникалық құжаттамалар, ғылыми-зерттеу, тәжiрибе-құрастырмалық жұмыстар әзiрлемелерiн қоса алғанда республикалық автомобиль жолдары мен оларға арналған ғимараттарды ұстауға, жөндеуге, қайта жаңартуға, құрылысқа және жобалау мен инженерлiк құрылыс шығындарын қаржыландыруға;
автомобиль жолдарының техникалық жағдайы мен сапалық жай-күйiне бақылауды қамтамасыз етуге;
көлiк құралдары, машиналар, механизмдер мен материалдар алуға, құрылыс материалдары, құрылыс индустриясы және машина жасау кәсiпорындарын дамытуға үлестiк қатысуға;
мемлекеттiк жол кәсiпорындары қызметкерлерiнiң еңбек және тұрмыстық жағдайларын жақсартуға;
халықаралық жол ұйымдарына қатысуға;
мемлекеттiк жол кәсiпорындарының кадрларын даярлау мен қайта даярлауға;
автомобиль жолдары қазыналық кәсiпорындарының пайдалану және басқа шығындарын қаржыландырумен жол шаруашылығын басқару, Жол қорына қаржы жинаумен байланысты шығындарды өтеуге;
облыстық жол қорларына дотацияларға;
халықаралық қатынас үшiн ашық автомобиль жолдарын салу, өткiзу
пункттерiнiң құрылысына және техникалық жабдықтауға, сондай-ақ
Қазақстан Республикасының аумағы бойынша автомобиль құралдарының
кiру, шығу және жол-жөнекей басып өтудiң рұқсат етiлген жүйесiн
жүзеге асыруды қамтамасыз ететiн және сақталуын бақылайтын органдарды
ұстауға және жабдықтауға;
республиканың жол шаруашылығын дамытумен байланысты басқа да
мақсаттарға жұмсалады.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 21 ақпандағы
N 221 қаулысына
5 қосымша
Қазақстан Республикасының аумағына кiргенi, шыққаны
және жол-жөнекей басып өткенi үшiн
алынған қаражатты бөлу
___________________________________________________________________
|   Аударым,
Қаражаттың жұмсалу мақсаты            |  процентпен
____________________________________________________|______________

1                           !           2
----------------------------------------------!----------------------
Таможенному комитету Республики Казахстан на
строительство и техническое оснащение пунктов
пропуска на маршрутах международного
автомобильного сообщения, их развитие и
эксплуатацию, включая объекты инфраструктуры             13
В республиканский Дорожный фонд на содержание,
ремонт, реконструкцию, строительство,
проектирование и инженерное обустройство
автомобильных дорог, открытых для
международного автомобильного сообщения                  70
Акимам областей и г. Алматы на обустройство
населенных пунктов, расположенных вдоль
автомобильных дорог, открытых для
международного автомобильного сообщения,
улучшение экологической обстановки, соблюдение
законности и правопорядка при осуществлении
международных автомобильных перевозок                    10
Министерству внутрених дел Республики
Казахстан на техническое оснащение
органов Государственной автомобильной
инспекции на маршрутах международного
автомобильного сообщения                                 3
Государственному комитету Республики
Казахстан по охране государственной
границы на повышение технического
оснащения пунктов пропуска на маршрутах
международного автомобильного сообщения                  1
Транспортной инспекции Министерства
транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
на изготовление бланков Разрешений, содержание
служб по реализации и контролю за соблюдением
разрешительной системы, проездом тяжеловесных
и крупногабаритных транспортных средств
и провозом опасных грузов по автомобильным
дорогам, открытым для международного
сообщения                                                3

1                          |       2
____________________________________________________|______________
Қазақстан Республикасының Кеден комитетiне халықара.
лық автомобиль қатынасы маршруттарындағы өткiзу
пункттерiн салуға және техникалық жабдықтауға,
оларды дамытуға және пайдалануға, инфрақұрылым
объектiлерiн қоса                                           13
Республикалық Жол қорына халықаралық автомобиль
қатынасы үшiн ашық автомобиль жолдарын ұстауға,
жөндеуге, қайта жаңартуға, жол салуға, жобалауға
және инженерлiк жайғастыруға                                70
Облыстардың және Алматы қаласының әкiмдерiне
халықаралық автомобиль қатынасы үшiн ашық автомобиль
жолдарының бойына орналасқан елдi мекендердi
жайғастыруға, экологиялық ахуалды жақсартуға,
халықаралық автомобиль тасымалын жүзеге асырған кезде
заңдылықты және құқық тәртiбiнiң сақталуы                    10
Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгiне
халықаралық автомобиль қатынасы маршруттарындағы
Мемлекеттiк автомобиль инспекциясы органдарын
техникалық жарақтандыруға                                     3
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекараны
қорғау жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне халықаралық
автомобиль қатынасы маршруттарындағы өткiзу
пункттерiн техникалық жарақтандыруды арттыруға                1
Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар
министрлiгiнiң көлiк инспекциясына рұқсат бланкiлерiн әзiрлеуге, халықаралық қатынас үшiн ашық автомобиль жолдары бойымен ауыр салмақты және iрi көлемдi көлiк құралдарының жүрiп өтуi және қауiптi жүктер тасымалында рұқсат етiлген жүйенi жүзеге асыру мен сақталуын бақылау қызметiн ұстауға 3