О дополнительных мерах по финансово-экономическому оздоровлению предприятий Карагандинского угольного бассейна
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 июля 1996 г. N 908
В целях финансово-экономического оздоровления и обеспечения стабильной работы предприятий Карагандинского угольного бассейна Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом в установленном законом порядке:
создать на базе предприятий (приложение 1) государственного предприятия "Карагандашахтуголь" акционерное общество закрытого типа;
предусмотреть в передаточном акте правопреемство акционерного общества по всем обязательствам предприятий в отношении кредиторов и должников;
передать шахты "Долинская", "Шерубай-Нуринская" специализированному предприятию "Карагандаликвидшахт" для проведения работ по их закрытию".<*>
Сноска. Пункт 1 - дополнен новым абзацем постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 июля 1996 года  N 926а
2. Признать создаваемое акционерное общество несостоятельным должником и провести в отношении него реабилитационные процедуры через государственный Реабилитационный банк Республики Казахстан, уполномочив Председателя Правления Банка подписать контракт на внешнее управление с Любимовым И.И.
3. Утвердить состав комиссии по оценке и анализу структуры долгов, разработки механизма и сроков их погашения согласно приложению 2.
4. Министерству финансов Республики Казахстан:
в соответствии с налоговым законодательством решить вопрос о продлении акционерному обществу сроков уплаты налогов (кроме подоходного налога с физических лиц и платежей в Пенсионный фонд), неприменении штрафных санкций;
до 18 июля 1996 года выделить на безвозвратной основе 652,8 млн. (шестьсот пятьдесят два миллиона восемьсот тысяч) тенге государственному Реабилитационному банку Республики Казахстан для указанного акционерного общества. Государственному Реабилитационному банку Республики Казахстан до 20 июля 1996 года полученные средства направить на осуществление первоочередных реорганизационных мероприятий по акционерному обществу, согласованных с Министерством энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан.<*>
Сноска. В абзаце третьем заменены слова - постановлением Правительства РК от 11 октября 1996 г.  N 1253
5. Акционерному обществу до 10 августа 1996 года представить на утверждение в Министерство энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан программу работ на второе полугодие 1996 года.

Қарағанды көмiр бассейнiнiң кәсiпорындарын қаржы-экономикалық сауықтыру жөнiндегi қосымша шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1996 жылғы 16 шiлде N 908
Қарағанды көмiр бассейнiнiң кәсiпорындарын қаржы-экономикалық сауықтыру және олардың тұрақты жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi белгiленген заң тәртiбiмен:
"Қарағандышахтакөмiр" мемлекеттiк кәсiпорнының кәсiпорындары базасында жабық үлгiдегi акционерлiк қоғам құрсын /1 қосымша/;
өткiзу актiсiнде кәсiпорынның несие берушiлерi мен борышкерлерiне қатысты барлық мiндеттемелерi бойынша акционерлiк қоғамның құқықтық мұрагерлiгi көзделсiн.
"Долинская, "Шерубай-Нұра" шахталары оларды жабу жөнiндегi жұмысты жүргiзу үшiн "Карағандаликвидшахт" мамандырылған кәсiпорнына берiлсiн.
2. Құрылатын акционерлiк қоғам дәрменсiз борышкер деп танылсын және оны сырттай басқару үшiн И.И. Любимовпен контрактiге қол қоюға Банк Басқармасы Төрағасына сенiм бiлдiре отырып Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Медетшi банкi арқылы оңалту рәсiмдерi жүргiзiлсiн.
3. 2-қосымшаға сәйкес қарыздар құрылымын бағалау және талдау, олардың өтеу тетiгi мен мерзiмдерiн белгiлеу жөнiндегi комиссияның құрамы бекiтiлсiн.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
акционерлiк қоғамның салық төлеу мерзiмдерiн ұзарту /заңды тұлғалардан алынатын табыс салығы мен Зейнет қорына төленетiн төлемдерден басқа/, айыппұл шараларын қолданбау мәселелерiн салық заңдарына сәйкес шешсiн;
аталған акционерлiк қоғам үшiн 652,8 млн. /алты жүз елу екi миллион сегiз жүз мың/ теңгенi 1996 жылдың 18 шiлдесiне дейiн Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Медетшi банкiне қайтарымсыз негiзде бөлсiн.<*>
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Медетшi банкi Қазақстан Республикасының Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгiмен келiсiлген, акционерлiк қоғам бойынша бiрiншi кезектегi қайта ұйымдастыру шараларын жүзеге асыру үшiн алынған қаражаттарды 1996 жылдың 20 шiлдесiне дейiн жiберсiн.
ЕСКЕРТУ. 4-тармақтың 3-шi абзацына өзгерiс енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1996.10.11. N 1253 қаулысымен
5. Акционерлiк қоғам 1996 жылдың екiншi жарты жылына арналған жұмыстардың бағдарламасын 1996 жылдың 10 тамызына дейiн Қазақстан Республикасының Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгiнiң бекiтуiне берсiн.

6. Специализированному предприятию "Карагандаликвидшахт" в срок до 1 августа 1996 г. представить в Правительство Республики Казахстан программу проведения ликвидационных работ.<*>
Сноска. Пункт 6 - в редакции постановления Правительства Республики Казахстан от 24 июля 1996 года  N 926а
7. Контроль за исполнением настоящего постановления и координацию работы акционерного общества возложить на Министра энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан Храпунова В.В.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 июля 1996 г. N 908
П Е Р Е Ч Е Н Ь
государственных предприятий, преобразуемых
в акционерное общество закрытого типа и
подлежащих финансированию
Шахта "Кировская"
Шахта им. Горбачева
Шахта им. 50-летия Октябрьской революции
Шахта им. Байжанова
Обогатительная фабрика "Сабурханская"<*>
Сноска. Приложение 1 - с изменениями, внесенными постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 июля 1996 года  N 926а .
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 июля 1996 г. N 908
С О С Т А В
комиссии по оценке и анализу структуры
долгов, разработки механизма и сроков
их погашения <*>
Сноска. Состав комиссии изменен постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 января 1997 г.  N 57 .
Розе В.Е.          - председатель Карагандинского
территориального комитета по управлению
государственным имуществом, заместитель
акима Карагандинской области,
председатель комиссии
Кынатов М.П.       - первый заместитель Председателя Правления
государственного Реабилитационного банка
Республики Казахстан,
заместитель председателя
Клякин В.В.        - заместитель Министра энергетики и угольной
промышленности Республики Казахстан,
заместитель председателя
Члены комиссии:
Абдувалиева Т.В.   - начальник Главного управления экономики,
санации предприятий и рыночных отношений
Министерства промышленности и торговли
Республики Казахстан
Абиев Б.С.         - начальник отдела Главной налоговой
инспекции Министерства финансов Республики
Казахстан
Жарылгапов Н.      - начальник Таможенного управления по
Карагандинской области
Мусалимов И.Г.     - первый заместитель акима Карагандинской
области
Насенов А.Б.       - заместитель Председателя Правления
Эксимбанка Казахстан
Нукенов Б.         - начальник Карагандинской областной
налоговой инспекции
Рясков Е.Я.        - начальник Управления по угольной и атомной
промышленности Министерства энергетики и
угольной промышленности Республики
Казахстан

6. "Карағандаликвидшахт" мамандырылған кәсiпорны 1996 жылғы 1
тамызға дейiнгi мерзiмде Қазақстан Республикасының Үкiметiне жою жұмыстарын жүргiзу бағдарламасын тапсырсын.<*>
ЕСКЕРТУ. Қаулы жаңа 6-тармақпен толықтырылды, 6-тармақ
7-тармақ болып саналды - ҚРҮ-нiң 1996.07.24. N 926а қаулысымен .
7. Осы қаулының орындалуына және акционерлiк қоғам жұмыстарын үйлестiруге бақылау жасау Қазақстан Республикасының Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрi В.В.Храпуновқа жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрiнiң
орынбасары
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 16 шiлдедегi
N 908 қаулысына
1-қосымша
Жабық үлгiдегi акционерлiк қоғам болып қайта
құрылатын және қаржыландыруға жататын
мемлекеттiк кәсiпорындардың
ТIЗБЕСI
"Киров" шахтасы
Горбачев атындағы шахта
Октябрь Революциясының 50 жылдығы атындағы шахта
Байжанов атындағы шахта
"Сабырхан" байыту фабрикасы
ЕСКЕРТУ. Қосымшадан сөздер алынып тасталды - ҚРҮ-нiң 1996.07.24. N 926a қаулысымен .
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 16 шiлдедегi
N 908 қаулысына
2-қосымша
Қарыздар құрылымын бағалау және талдау, оларды
өтеу тетiгi  мен мерзiмдерiн белгiлеу жөнiндегi
комиссияның
ҚҰРАМЫ
Розе В.Е.           - Меммүлiктi басқару жөнiндегi Қарағанды
аумақтық комитетiнiң төрағасы, Қарағанды
облысы әкiмiнiң орынбасары, комиссия
төрағасы<*>
Қынатов М.П.         - Қазақстан Республикасының мемлекеттiк
Медетшi банкi басқармасы төрағасының
бiрiншi орынбасары, төрағаның
орынбасары<*>
Клякин В.В.         - Қазақстан Республикасы Энергетика және
көмiр өнеркәсiбi министрiнiң орынбасары,
төраға орынбасары
Комиссия мүшелерi:
Әбдуәлиева Т.В.     - Қазақстан Республикасы Өнеркәсiп және
сауда министрлiгiнiң Экономика,
кәсiпорындарды санациялау және нарықтық
қатынастар бас басқармасының бастығы
Әбиев Б.С.          - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
Бас салық инспекциясының бөлiм бастығы
Жарылғапов Н.       - Қарағанды облысы бойынша кеден
басқармасының бастығы
Мұсәлiмов И.Ғ.      - Қарағанды облысы әкiмiнiң бiрiншi
орынбасары
Нәсенов А.Б.        - Қазақстан Экспорт-импорт банкi басқармасы
төрағасының орынбасары
Нүкенов Б.          - Қарағанды облыстық салық инспекциясының
бастығы
Рясков Е.Я.         - Қазақстан Республикасы Энергетика және
көмiр өнеркәсiбi министрлiгiнiң көмiр
және атом өнеркәсiбi жөнiндегi
басқармасының бастығы
ЕСКЕРТУ. Құрамға өзгерiстер енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1997.01.14.
N 57 қаулысымен .