О мерах по ускорению процесса обмена и выдачи паспортов и удостоверений личности гражданам Республики Казахстан
П о с т а н о в л е н и е Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 1996 г. N 1137
В целях активизации процесса документирования населения Республики Казахстан паспортами и удостоверениями личности Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Министерству внутренних дел Республики Казахстан:
до конца 1997 года создать региональный центр документирования населения в г.Акмоле, в течение 1998 года - в г.Уральске;
разрешить до конца 1998 года средства от реализации населению паспортов и удостоверений личности, поступившие на специальный счет, использовать на развитие органов Министерства внутренних дел Республики Казахстан сверх средств. предусмотренных в установленном порядке в республиканском бюджете на соответствующий финансовый год. <*>
Сноска. Абзац третий - в редакции постановления Правительства РК от 13 августа 1997 г. N 1255 P971255_ .
2. Акимам областей, города Алматы принять меры по выделению паспортным подразделениям органов внутренних дел ассигнований на содержание дополнительной штатной численности, обеспечению их помещениями, отвечающими требованиям по приему граждан, а также необходимым оборудованием и оргтехникой на период массового документирования населения.
3. Внести в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 5 апреля 1993 г. N 256 P930256_ "Об утверждении Положения о паспортной системе в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 10, ст.124) следующее изменение:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Замену паспортов старого образца на паспорта и удостоверения личности нового образца граждан Республики Казахстан завершить до 31 декабря 1998 года".
Премьер-Министр
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасының азаматтарына паспорттар мен жеке басының куәлiктерiн айырбастау және беру процесiн жеделдету жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 18 қыркүйек N 1137
Қазақстан Республикасының халықтарын паспортпен және жеке басының куәлiгiмен құжаттандыру процесiн жандандыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгiне:
халықты құжаттандырудың аймақтық орталығы Ақмола қаласында 1997 жылдың аяғына дейiн, Орал қаласында 1998 жыл iшiнде құрылсын;
паспорттар мен жеке басының куәлiктерiн сатудан арнаулы шотқа түскен қаражатты, 1998 жылдың аяғына дейiн, республикалық бюджетте тиiстi қаржылық жылға арнап белгiленген тәртiппен көзделген қаражаттан тыс, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң органдарын дамытуға пайдалануға рұқсат етсiн. <*>
ЕСКЕРТУ. 1-тармақтың 3-абзацы жаңа редакцияда - ҚРҮ-нiң
1997.08.13. N 1255 қаулысымен. P971255_
2. Облыстардың, Алматы қаласының әкiмдерi iшкi iстер органдарының паспорт бөлiмшелерiне қосымша штат санын ұстауға, оларды азаматтарды қабылдау жөнiндегi талаптарға жауап беретiн үй-жайлармен, сондай-ақ қажеттi жабдықтармен және халықты жаппай құжаттандыру кезеңiнде ұйымдастыру техникаларымен қамтамасыз етуге қаражат бөлу жөнiнде шаралар қабылдасын.
3. "Қазақстан Республикасындағы паспорт жүйесi туралы Ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 5 сәуiрдегi N 256 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 10, 124-құжат) мынадай өзгерту енгiзiлсiн:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Паспорттардың ескi үлгiсiн Қазақстан Республикасы азаматтарының жаңа үлгiдегi паспорттар мен жеке басының куәлiктерiне ауыстыру 1998 жылғы 31 желтоқсанға дейiн аяқталсын".
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi