Об установлении платы за использование радиочастотного ресурса Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 1996 г. N 1526. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 13 сентября 1999 г. N 1387 ~P991387.
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 октября 1996 г. N 1266 P961266_ "О Государственной межведомственной комиссии по радиочастотам Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить ставки разовой и годовой платы за использование радиочастотного ресурса Республики Казахстан согласно приложению 1.
2. Установить, что при проведении конкурса на использование радиочастотного ресурса утвержденная ставка разовой платы является стартовой ценой.
3. Установить, что пользователи вносят разовую и годовую плату после закрепления диапазона (номинала) частот согласно приложению 2.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по согласованию с Государственным комитетом Республики Казахстан по ценовой и антимонопольной политике пересматривать размеры ставок разовой и годовой платы два раза в год с учетом цены продажи проведенных конкурсов.
5. Комиссии по проведению конкурса на право использования радиочастотного спектра в Республике Казахстан учесть в условиях конкурса вопросы эффективности использования радиочастотного спектра и соблюдения технико-экономических требований пользователями.
6. Государственному налоговому комитету, Министерству финансов Республики Казахстан осуществлять контроль за правильностью начисления, своевременностью и целевым использованием денежных средств.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 декабря 1996 г. N 1526
Ставки
платы за использование радиочастотного ресурса
1. Фиксированная и подвижная связь
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Полосы    і   Мощность   і Годовая плата  і  Разовая плата за
радиочастот, і используемой і    за один     і  один дуплексный
МГц      і РЭС (базовой і  дуплексный    і  канал, долл. США
і станции), Вт іканал, долл. СШАі
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
1       і      2       і       3        і         4
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
0,09-30,0     от 0,5 до 5,0     151,43             1514,3
от 5 до 50        302,86             3028,6
от 50 до 250      454,29             4542,9

Қазақстан Республикасының радиожиiлiк ресурсын пайдаланғаны үшiн ақы төлеудi белгiлеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 11 желтоқсан N 1526. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 1999.09.13. N 1387 қаулысымен. ~P991387
"Қазақстан Республикасының Радиожиiлiктер жөнiндегi мемлекеттiк ведомствоаралық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 15 қазандағы N 1266 P961266_ қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының радиожиiлiк ресурсын пайдаланғаны үшiн бiржолғы және жылдық ақы төлеу ставкалары 1-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
2. Радиожиiлiк ресурсын пайдалануға конкурс өткiзу кезiнде бiржолғы ақы төлеу ставкасы старттық баға болып табылады деп белгiленсiн.
3. Пайдаланушылар бiржолғы және жылдық төлем ақыны жиiлiк өрiсi (номинал) бекiтiлгеннен кейiн 2-қосымшаға сәйкес енгiзедi деп белгiленсiн.
4. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Қазақстан Республикасының Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен келiсiм бойынша бiржолғы және жылдық төлем ақы ставкасының мөлшерiн өткiзiлген конкурстардың сату бағасын ескере отырып жылына екi рет қайта қарасын.
5. Қазақстан Республикасында радиожиiлiк спектрiн пайдалану
құқығына конкурс өткiзу жөнiндегi комиссия конкурс шарттарында
пайдаланушылардың радиожиiлiк спектрiн пайдалану тиiмдiлiгi мен
техникалық-экономикалық талаптардың сақталуы мәселелерiн ескерсiн.
6. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк салық комитетi, Қаржы
министрлiгi есептеулердiң дұрыс жүргiзiлуiне, ақша қаражаттарының
уақтылы әрi мақсатты пайдаланылуына бақылауды жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 11 желтоқсандағы
N 1526 қаулысына
1-қосымша
Радиожиiлiгi ресурсын пайдаланғаны үшiн төлем
СТАВКАСЫ
1. Тiркелген және жылжымалы байланыс
___________________________________________________________________
Радиожиiлiктердiң|  Пайдаланылған РЭС       |Бiр дуплектi|Бiр дуплектi
алабы, МГц       |қуаты (базалық станция),Вт|канал үшiн |канал үшiн
|                          |жылдық     |бiр жолғы
|                          |төлем      |төлем
|                          | АҚШ долл. | АҚШ долл.
____________________________________________________________________
1        |             2            |       3   |    4
____________________________________________________________________
0,09-30,0     | 0,5-тен 5,0 дейiн        |  151,43   | 1514,3
| 5-тен 50 дейiн           |  302,86   | 3028,6
| 50-ден 250 дейiн         |  454,29   | 4542,9

от 250 до 1000    605,71             6057,1
свыше 1000        757,14             7571,4
31-100        от 0,5 до 5       15,14              151,4
от 5 до 50        30,29              302,9
от 50 до 250      45,29              452,9
от 250 до 1000    60,57              605,7
свыше 1000        75,71              757,1
101-200       от 0,5 до 5       106,0              1060,0
от 5 до 50        212,0              2120,0
от 50 до 250      318,0              3180,0
от 250 до 1000    424,0              4240,0
свыше 1000        530,0              5300,0
201-400       от 0,5 до 5       90,86              908,6
от 5 до 50        181,71             1817,1
от 50 до 250      272,57             2725,7
от 250 до 1000    363,43             3634,3
свыше 1000        454,29             4542,9
401-800       от 0,5 до 5       75,71              757,1
от 5 до 50        151,43             1514,3
от 50 до 250      227,14             2271,4
от 250 до 1000    302,86             3028,6
свыше 1000        378,57             3785,7
801-1000
от 0,5 до 5       454,29             4542,9
от 5 до 50        605,71             6057,1
от 50 до 250      757,14             7571,4
от 250 до 1000    908,57             9085,7
свыше 1000        1060,0             10600,0
1001-1500     от 0,5 до 5       75,71              757,1
от 5 до 50        151,43             1514,3
от 50 до 250      227,14             2271,4
от 250 до 1000    302,86             3028,6
свыше 1000        378,57             3785,7
1501-4500     от 0,5 до 5       60,57              605,7
от 5 до 50        121,14             1211,4
от 50 до 250      181,71             1817,1
от 250 до 1000    242,86             2428,6
свыше 1000        302,86             3028,6
4501-9000     от 0,5 до 5       75,71              757,1
от 5 до 50        151,43             1514,3
от 50 до 250      227,14             2271,4
от 250 до 1000    302,86             3028,6
свыше 1000        378,57             3785,7
свыше 9000    от 0,5 до 5       90,86              908,6
от 5 до 50        181,71             1817,1
от 50 до 250      272,57             2725,7
от 250 до 1000    363,43             3634,3
свыше 1000        454,29             4542,9
Сноска. При объявлении конкурса на организацию и эксплуатацию сетей
сотовой связи стартовая цена на полосы радиочастот сотовой связи
определяется конкурсной комиссией.
** Ставки годовой платы для операторов сетей сотовой связи любых
стандартов не подлежат изменению (за исключением инфляции доллара США)
до 2002 года.
Сноска. В сноску к приложению 1 внесены изменения - постановлением
Правительства РК от 27 мая 1998 г. N 488
P980488_
.

| 250-ден 1000 дейiн       |  605,71   | 6057,1
| 1000-нан жоғары          |  757,14   | 7571,4
31 - 100      | 0,5-тен 5,0 дейiн        |  15,14    | 151,4
| 5-тен 50 дейiн           |  30,29    | 302,9
| 50-ден 250 дейiн         |  45,29    | 452,9
| 250-ден 1000 дейiн       |  60,57    | 605,7
| 1000-нан жоғары          |  75,71    | 757,1
101-200       | 0,5-тен 5,0 дейiн        |  106,0    | 1060,0
| 5-тен 50 дейiн           |  212,0    | 2120,0
| 50-ден 250 дейiн         |  318,0    | 3180,0
| 250-ден 1000 дейiн       |  424,0    | 4250,0
| 1000-нан жоғары          |  530,0    | 5300,0
201-400       | 0,5-тен 5,0 дейiн        |  90,86    | 908,6
| 5-тен 50 дейiн           |  181,71   | 1817,1
| 50-ден 250 дейiн         |  272,57   | 2725,7
| 250-ден 1000 дейiн       |  363,43   | 3634,3
| 1000-нан жоғары          |  457,29   | 4542,9
401-800       | 0,5-тен 5,0 дейiн        |  75,71   | 757,1
| 5-тен 50 дейiн           |  151,43  | 1514,3
| 50-ден 250 дейiн         |  227,14  | 2271,4
| 250-ден 1000 дейiн       |  302,86  | 3028,6
| 1000-нан жоғары          |  378,57  | 3785,7
801-1000
| 0,5-тен 5,0 дейiн        |  454,29   | 4542,9
| 5-тен 50 дейiн           |  605,71   | 6057,1
| 50-ден 250 дейiн         |  757,14   | 7571,4
| 250-ден 1000 дейiн       |  908,57   | 9085,7
| 1000-нан жоғары          |  1060,0   | 10600,0
1001-1500     | 0,5-тен 5,0 дейiн        |  75,71    | 757,1
| 5-тен 50 дейiн           |  151,43   | 1514,3
| 50-ден 250 дейiн         |  227,14   | 2271,4
| 250-ден 1000 дейiн       |  302,86   | 3028,6
| 1000-нан жоғары          |  378,57   | 3785,7
15010-4500    | 0,5-тен 5,0 дейiн        |  60,57    | 605,7
| 5-тен 50 дейiн           |  121,14   | 1211,4
| 50-ден 250 дейiн         |  181,71   | 1817,1
| 250-ден 1000 дейiн       |  242,86   | 2428,6
| 1000-нан жоғары          |  302,86   | 3028,6
4501-9000     | 0,5-тен 5,0 дейiн        |  75,71    | 757,1
| 5-тен 50 дейiн           |  151,43   | 1514,3
| 50-ден 250 дейiн         |  227,14   | 2271,4
| 250-ден 1000 дейiн       |  302,86   | 3028,6
| 1000-нан жоғары          |  378,57   | 3785,7
9000 жоғары   | 0,5-тен 5,0 дейiн        |  90,86    | 908,6
| 5-тен 50 дейiн           |  181,71   | 1817,1
| 50-ден 250 дейiн         |  272,57   | 2725,7
| 250-ден 1000 дейiн       |  363,43   | 3634,3
| 1000-нан жоғары          |  454,29   | 4542,9
___________________________________________________________________
Ескерту. Соталық байланыс желiлерiн ұйымдастыруға және
пайдалануға арналған конкурстық соталық байланыс радиожиiлiгi
белдеулерiнiң бастапқы бағасын конкурстық комиссия белгiлейдi.
Ескерту. Кез келген стандарттағы соталық байланыс желiлерiнiң
операторлары үшiн жылдық ақының ставкалары 2002 жылға дейiн
өзгертуге жатпайды (АҚШ долларының инфляциясын қоспағанда).
ЕСКЕРТУ. Ескертпе өзгертiлдi және жаңа Ескертумен толықтырылды -
ҚРҮ-нiң 1998.05.27. N 488 қаулысымен.
P980488_

2. Телевидение
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Диапазон    і   Мощность,  і Годовая плата  і  Разовая плата за
і      Вт      і    за один     і      один ТВ
і              і   ТВ канал,    і  канал, долл. США
і              і   долл. США    і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Дециметровый   до 1              714,29            714,29
от 1 до 10        2857,14           14285,7
от 10 до 100      5714,29           57142,9
от 100 до 1000    11428,57          114285,7
Метровый       до 1              1428,58           1428,58
от 1 до 10        4285,71           8571,42
от 10 до 100      11428,58          22857,16
от 100 до 1000    12857,14          64285,7
свыше 1 кВт       17142,86          171428,6
3. Радиовещание
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Диапазон,   і   Мощность,  і Годовая плата  і  Разовая плата за
МГц       і      Вт      і    за один     і      один РВ
і              і   РВ канал,    і  канал, долл. США
і              і   долл. США    і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
60-74        до 50             385,71            771,42
88-108       от 50 до 100      1542,86           4628,58
от 100 до 1000    6171,43           30857,15
от 1 до 4 кВт     12342,86          61714,3
свыше 4 кВт       18514,29          92571,45
Примечания:
1. Ставки ежегодной и разовой оплаты за использование частот на
фиксированную и подвижную связь действительны на закрепленную
территорию (область, город, район) Республики Казахстан.
2. Ставки ежегодной и разовой платы на телевидение и
радиовещание:
в городах Алматы, Акмоле умножаются на 1;
в других областных центрах - на 0,8;
в городах областного подчинения - на 0,5;
в районных центрах - на 0,1.
3. Оплата производится в национальной валюте (в тенге) по курсу
доллара на момент оплаты.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 декабря 1996 г. N 1526
Пользователи вносят:
разовую плату в республиканский бюджет в течение 10 дней после закрепления диапазона (номинала) частот.
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 23 декабря 1998 г. N 1322 P981322_ .

2. Теледидар
___________________________________________________________________
Диапазоны       | Қуаты, Вт               |Бiр ТД      |Бiр ТД
|                         |каналы үшiн |каналы үшiн
|                         |жылдық төлем|бiр жолғы тө.
|                         |АҚШ долл.   |лем АҚШ долл.
___________________________________________________________________
Дециметрлiк     |1-ге дейiн               | 714,29     | 714,29
|1-ден 10-ға дейiн        | 2857,14    |14285,7
|10-нан 100-ге дейiн      | 5714,29    | 57142,9
|100-ден 1000-ға дейiн    | 11428,57   |114285,7
___________________________________________________________________
Метрлiк        |1-ге дейiн               | 1428,58    | 1428,58
|1-ден 10-ға дейiн        | 4285,71    | 8571,42
|10-нан 100-ге дейiн      | 11428,58   | 22857,16
|100-ден 1000-ға дейiн    | 12857,14   | 64285,7
| 1 КВт жоғары            | 17142,86   |171428,6
___________________________________________________________________
3. Радио хабарын тарату
___________________________________________________________________
Диапазоны       | Қуаты, Вт               |Бiр радио.   |Бiр радио.
МГц            |                         |хабарын      |хабарын
|                         |тарату каналы|тарату
|                         |үшiн жылдық  |каналы үшiн
|                         |төлем,       |бiр жолғы тө.
|                         |АҚШ долл.    |лем АҚШ долл.
___________________________________________________________________
60 - 74       | 50 Вт дейiн             | 385,71      | 771,42
88 - 108      | 50-ден 100 Вт дейiн     | 1542,86     | 4628,58
| 100-ден 1000 Вт         | 6171,43     | 30857,15
| 1-ден 4 кВт дейiн       | 12342,86    | 61714,3
| 4 кВт жоғары            | 18514,29    | 92571,45
___________________________________________________________________
Ескерту:
1. Тiркелген және жылжымалы байланысты пайдаланған жиiлiктердiң
жылдық және бiржолғы төлемi ставкаларының Қазақстан Республикасының
бекiтiлген (облыс, қала, аудан) аумағында күшi бар.
2. Теледидар мен радио хабарын таратуға арналған жылдық және
бiржолғы төлемнiң ставкасы:
Алматы мен Ақмола қалаларында 1-ге;
басқа облыстардың орталығында - 0,8-ге;
облыстық бағыныстағы қалаларда - 0,5-ке;
аудан орталықтарында - 0,1-ге көбейтiледi.
3. Төлем доллар бағамы бойынша ұлттық валютада (теңгеде)
төленедi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 11 желтоқсандағы
N 1526 қаулысына
2-қосымша
Пайдаланушылар:
бiржолғы төлем ақыны республикалық бюджетке жиiлiк өрiсi
(номинал)  бекiтiлгеннен кейiн 10 күн iшiнде;
ЕСКЕРТУ.2-қосымша өзгерді - ҚРҮ-нің 1998.12.23. N 1322 қаулысымен.
P981322_