О проведении научно-исследовательских работ по сохранению генофонда диких животных
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 1997 г. N 149. (Утратило силу - постановлением Правительства РК от 14 октября 1998 г. N 1035 ~P981035 )
В целях проведения научных исследований по разработке биотехнологических основ сохранения генофонда диких животных, занесенных в Красную книгу, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Разрешить Институту зоологии и генофонда животных Министерства науки - Академии наук произвести отлов двух самцов и трех самок архаров, в том числе в 1997 году - двух самцов и одной самки и в 1998 году - двух самок.
Отлов произвести в счет лимита добычи архаров, установленного органам лесного хозяйства на 1997 год постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 марта 1995 г. N 348 P950348_ "О проведении научно-исследовательских работ по изучению возможности ограниченного изъятия животных, занесенных в Красную книгу" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 10, ст. 120).
2. Министерству экологии и биоресурсов Республики Казахстан обеспечить в 1997-1998 годах своевременную выдачу разрешений на отлов указанных животных и установить контроль за их использованием.
3. Министерству науки - Академии наук Республики Казахстан установить контроль за проведением эксперимента и информировать Правительство Республики Казахстан о результатах проведенных исследований.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

Жабайы жануарлардың гендiк қорын сақтау жөнiндегi ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 4 ақпан N 149. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1998.10.14. N 1035 қаулысымен. ~P981035
Қызыл кiтапқа енгiзiлген жабайы жануарлардың гендiк қорын сақтаудың биотехнологиялық негiздерiн әзiрлеу жөнiнде ғылыми зерттеулер жүргiзу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Ғылым министрлiгi - Ғылым Академиясы Зоология және жануарлар генофонды институтына екi еркек және үш ұрғашы арқар, оның iшiнде 1997 жылы - екi еркек және бiр ұрғашы және 1998 жылы - екi ұрғашы арқар аулауға рұқсат етсiн.
Аулау "Қызыл кiтапқа енгiзiлген хайуанаттарды шектеп алудың мүмкiндiктерiн зерделеу жөнiндегi ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 28 наурыздағы N 348 P950348_ қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1995 ж., N 10, 120-құжат) орман шаруашылығы органдарына 1997 жылға арнап бекiтiлген арқар аулау лимитiнiң есебiнен жүргiзiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Экология және биоресурстар министрлiгi 1997-1998 жылдары аталған жануарларды аулауға уақтылы рұқсат берiлуiн қамтамасыз етсiн және олардың пайдаланылуына бақылау орнатсын.
3. Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi - Ғылым Академиясы ғылыми тәжiрибенiң жүргiзiлуiне бақылау орнатсын және жасалған зерттеулердiң нәтижелерi туралы Қазақстан Республикасының Үкiметiне хабарлап отырсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi