О совершенствовании системы научного обеспечения агропромышленного комплекса Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 июля 1997 г. N 1175
В целях совершенствования системы научного обеспечения агропромышленного комплекса, а также в связи с изменениями в административно-территориальном устройстве Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан провести в установленном порядке приватизацию:
Республиканского государственного казенного предприятия "Жезказганская государственная областная сельскохозяйственная опытная станция", предусмотрев передачу его перспективной тематики, объема финансирования, части основных и оборотных средств и земельных ресурсов, необходимых для проведения научных исследований, Карагандинскому научно-исследовательскому институту сельского хозяйства;
Республиканского государственного казенного предприятия "Семипалатинская государственная областная сельскохозяйственная опытная станция", предусмотрев передачу его перспективной тематики, объема финансирования, части основных и оборотных средств и земельных ресурсов, необходимых для проведения научных исследований, Восточно-Казахстанскому научно-исследовательскому институту сельского хозяйства, возложив на него ответственность за научное обеспечение отраслей агропромышленного комплекса юго-восточного региона Казахстана.
2. Ликвидировать:
научно-производственное объединение "Кокшетау" с головной научной организацией "Кокшетауский научно-исследовательский институт сельского хозяйства" с передачей их перспективной тематики, объема финансирования, части основных и оборотных средств и земельных ресурсов, необходимых для проведения научных исследований, Казахскому научно-исследовательскому институту зернового хозяйства имени А.И.Бараева;
Талдыкорганский научно-исследовательский институт сельского хозяйства с передачей его перспективной тематики, объема финансирования, части основных и оборотных средств и земельных ресурсов, необходимых для проведения научных исследований, Казахскому научно-исследовательскому институту земледелия имени В.Р.Вильямса;
Целиноградскую научно-исследовательскую ветеринарную станцию Казахского научно-исследовательского ветеринарного института.
3. Переименовать научные организации и республиканские государственные казенные предприятия Национального академического центра аграрных исследований Республики Казахстан согласно прилагаемому перечню.
4. Преобразовать Республиканское государственное казенное предприятие "Государственная областная сельскохозяйственная опытная станция НПО "Шымкент" в Республиканское государственное казенное предприятие "Опытное хозяйство по семеноводству Южно-Казахстанского НИИ сельского хозяйства" и передать перспективную тематику его научных исследований, объем финансирования Южно-Казахстанскому научно-исследовательскому институту сельского хозяйства.

Қазақстан Республикасының агроөнеркәсiп кешенiн ғылыми тұрғыдан қамтамасыз ету жүйесiн жетiлдiру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1997 жылғы 24 шiлдедегi N 1175
Агроөнеркәсiп кешенiн ғылыми тұрғыдан қамтамасыз ету жүйесiн жетiлдiру мақсатында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылымының өзгеруiне байланысты Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi белгiленген тәртiппен мыналарды:
перспективалық тақырыптамасын, қаржыландыру көлемiн, негiзгi және айналымдағы қаражатының бiр бөлiгi мен ғылыми зерттеу жүргiзуге қажеттi жер ресурстарын Қарағанды ауыл шаруашылығы ғылыми-зерттеу институтына берудi көздей отырып, "Жезқазған мемлекеттiк облыстық ауыл шаруашылығы тәжiрибе станциясы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорынын;
перспективалық тақырыптамасын, қаржыландыру көлемiн, негiзгi және айналымдағы қаражатының бiр бөлiгi мен ғылыми зерттеу жүргiзуге қажеттi жер ресурстарын Шығыс Қазақстан ауыл шаруашылығы ғылыми-зерттеу институтына берудi көздеп, оған Қазақстан Республикасының оңтүстiк шығыс аймағының өнеркәсiп кешенi салаларын ғылыми қамтамасыз ету жауапкершiлiгiн жүктей отырып, "Семей мемлекеттiк облыстық ауыл шаруашылығы тәжiрибе станциясы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнын жекешелендiрсiн.
2. Мыналар таратылсын:
перспективалық тақырыптамасы, қаржыландыру көлемi, негiзгi және айналымдағы қаражатының бiр бөлiгi мен ғылыми зерттеу жүргiзуге қажеттi жер ресурстары А.И.Бараев атындағы Қазақ астық шаруашылығы ғылыми-зерттеу институтына берiле отырып, "Көкшетау" ғылыми-өндiрiстiк бiрлестiгi "Көкшетау ауыл шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты" бас ғылыми ұйымымен бiрге;
перспективалық тақырыптамасы, қаржыландыру көлемi, негiзгi және айналымдағы қаражатының бiр бөлiгi мен ғылыми зерттеу жүргiзуге қажеттi жер ресурстары В.Р.Вильямс атындағы Қазақ егiншiлiк ғылыми-зерттеу институтына берiле отырып, Талдықорған ауыл шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты;
Қазақ мал дәрiгерлiгi ғылыми-зерттеу институтының Целиноград мал дәрiгерлiгi ғылыми-зерттеу станциясы.
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық академиялық аграрлық зерттеулер орталығының ғылыми ұйымдары мен республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорындарының атаулары қоса берiлiп отырған Тiзбеге сәйкес өзгертiлсiн.
4. "Шымкент ғылыми-өндiрiстiк бiрлестiгiнiң мемлекеттiк облыстық ауыл шаруашылығы тәжiрибе станциясы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны "Оңтүстiк Қазақстан ауыл шаруашылығы ғылыми-зерттеу институтының тұқым шаруашылығы жөнiндегi тәжiрибе шаруашылығы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны болып қайта құрылсын және оның ғылыми зерттеулерiнiң перспективалық тақырыптамасы, қаржыландыру көлемi Оңтүстiк Қазақстан ауыл шаруашылығы ғылыми-зерттеу институтына берiлсiн.