О создании Республиканского государственного предприятия "Дирекция государственных резиденций в г. Акмоле" Управления Делами Президента Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 октября 1997 г. N 1428
В связи с передислокацией высших и центральных государственных органов в г. Акмолу, в целях обеспечения проведения официальных мероприятий, а также размещения, обслуживания на высоком уровне прибывающих делегаций и отдельных лиц Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Республиканское государственное предприятие "Дирекция государственных резиденций в г. Акмоле" Управления Делами Президента Республики Казахстан (далее - Предприятие) на праве хозяйственного ведения.
2. Определить, что Управление Делами Президента Республики Казахстан является органом государственного управления Предприятием, а также органом, осуществляющим по отношению к нему функции субъекта права государственной собственности.
3. Установить, что деятельность Предприятия будет направлена на:
обеспечение проведения официальных мероприятий, а также размещения, обслуживания на высоком уровне прибывающих делегаций и отдельных лиц;
обслуживание высших и центральных государственных органов, юридических лиц и граждан, в том числе иностранных.
4. Управлению Делами Президента Республики Казахстан в установленном порядке утвердить и зарегистрировать устав Предприятия, сформировать уставный фонд, решить другие организационные вопросы.
5. Министерству юстиции Республики Казахстан в установленном
порядке подготовить и внести в Правительство Республики Казахстан
проект постановления о внесении дополнения в Перечень
республиканских государственных предприятий, утвержденный
постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 июня 1996 г.
N 790 "О Перечне республиканских государственных предприятий" (САПП
Республики Казахстан, 1996 г., N 29, ст. 256).
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасының Президентi Iс Басқармасының "Ақмола қаласындағы мемлекеттiк резиденциялар дирекциясы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 8 қазандағы N 1428
Жоғары және орталық мемлекеттiк органдардың Ақмола қаласына көшiрiлуiне байланысты, ресми шараларды жүргiзудi, сондай-ақ келетiн делегациялар мен жекелеген адамдарды орналастыруды, жоғары деңгейде қызмет көрсетудi қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Президентi Iс Басқармасының шаруашылық жүргiзу құқығымен "Ақмола қаласындағы мемлекеттiк резиденциялар дирекциясы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны (бұдан әрi - Кәсiпорын) құрылсын.
2. Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс Басқармасы Кәсiпорынды мемлекеттiк басқару органы, сондай-ақ мемлекеттiк меншiк құқығы субъектiсiнiң оған қатысты функциясын жүзеге асыратын орган болып табылады деп айқындалсын.
3. Кәсiпорынның қызметi мына бағыттарда жүргiзiледi деп белгiленсiн:
ресми шараларды жүргiзудi, сондай-ақ келетiн делегациялар мен жекелеген адамдарды орналастыруды, жоғары деңгейде қызмет көрсетудi қамтамасыз ету;
жоғары және орталық мемлекеттiк органдарға, заңды тұлғалар мен азаматтарға, соның iшiнде шетелдiктерге қызмет көрсету.
4. Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс Басқармасы белгiленген тәртiппен Кәсiпорынның жарғысын бекiтсiн және тiркеуден өткiзсiн, жарғылық қорын қалыптастырсын, басқа да ұйымдастыру мәселелерiн шешетiн болсын.
5. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi "Республикалық
мемлекеттiк кәсiпорындардың тiзбесi туралы" Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 1996 жылғы 25 маусымдағы N 790
P960790_
қаулысымен
(Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 29, 256-құжат) бекiтiлген
республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың тiзбесiне белгiленген
тәртiппен толықтыру енгiзу туралы қаулының жобасын әзiрлесiн және
Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
мiндетiн атқарушы