Вопросы Комитета культуры Министерства образования, культуры и здравоохранения Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 июня 1998 года N 525 Утратило силу - постановлением Правительства РК от 29 апреля 1999 г. N 500 ~P990500
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 10 октября 1997 г. N 3655 U973655_ "О мерах по дальнейшему повышению эффективности государственного управления в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., N 45, ст. 410) и постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 ноября 1997 г. N 1551 P971551_ "Вопросы реализации Указа Президента Республики Казахстан от 10 октября 1997 г. N 3655" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
Положение о Комитете культуры Министерства образования, культуры и здравоохранения Республики Казахстан;
структуру Комитета культуры Министерства образования, культуры и здравоохранения Республики Казахстан;
перечень организаций, подведомственных Комитету культуры Министерства образования, культуры и здравоохранения Республики Казахстан.
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 1997 г. N 1189 P971189_ "Вопросы Департамента культуры
Министерства образования и культуры Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., N 34, ст. 319).
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 июня 1998 г. N 525
ПОЛОЖЕНИЕ
о Комитете культуры Министерства образования, культуры и
здравоохранения Республики Казахстан
(Комитет культуры Минобразования, культуры и здравоохранения)
Миссия
Комитет культуры Министерства образования, культуры и здравоохранения Республики Казахстан призван содействовать культурно-духовному развитию общества.
I. Общие положения
1. Комитет культуры Министерства образования, культуры и здравоохранения Республики Казахстан (далее - Комитет) является органом государственного управления, автономно осуществляющим исполнительные и контрольные функции в сфере культуры и искусства.
2. Комитет в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Финансирование расходов на содержание аппарата осуществляется за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на содержание Министерства образования, культуры и здравоохранения Республики Казахстан.
4. Комитет является юридическим лицом, имеет свои счета в
банках, обособленное имущество и печать с изображением
Государственного герба Республики Казахстан со своим наименованием
на государственном языке.

Қазақстан Республикасының Білім, мәдениет және денсаулық сақтау министрлігі Мәдениет комитетінің мәселелері
Қазақстан Республикасы Yкіметінің ҚАУЛЫСЫ »1998 жылғы 9 маусым N 525. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 1999.04.29. N 500 қаулысымен. ~P990500
"Қазақстан Республикасында мемлекеттік басқарудың пәрменділігін одан әрі арттыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1997 жылғы 10 қазандағы N 3655 U973655_ Жарлығына ( Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1997 ж., N 45, 410-құжат) және "Қазақстан Республикасы Президентінің 1997 жылғы 10 қазандағы N 3655 Жарлығын іске асыру мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Yкіметінің 1997 жылғы 12
қарашадағы N 1551
P971551_
қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының
Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
Қазақстан Республикасы Білім, мәдениет және денсаулық сақтау
министрлігінің Мәдениет комитеті туралы ереже;
Қазақстан Республикасы Білім, мәдениет және денсаулық сақтау
министрлігі Мәдениет комитетінің құрылымы;
Қазақстан Республикасы Білім, мәдениет және денсаулық сақтау
министрлігінің Мәдениет комитетіне ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың
тізбесі бекітілсін.
2. "Қазақстан Республикасының Білім және мәдениет министрлігі
Мәдениет департаментінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы
Yкіметінің 1997 жылғы 30 шілдедегі N 1189 қаулысының күші жойылған деп
танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкіметінің»1998 жылғы 9 маусымдағы N 525 қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Білім, мәдениет және денсаулық
сақтау министрлігінің Мәдениет комитеті (Білім, мәдениет
және денсаулықминінің Мәдениет комитеті) туралы
ЕРЕЖЕ
МИССИЯСЫ
Мәдениет комитеті қоғамның мәдени-рухани дамуына жәрдемдесуге қызмет
етеді.
I. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Білім, мәдениет және денсаулық сақтау министрлігінің Мәдениет комитеті (бұдан әрі - Комитет) мәдениет пен өнер саласында атқарушылық және бақылау функцияларын дербес жүзеге асыратын мемлекеттік басқару органы болып табылады.
2. Комитет өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, заңдарын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерін, өзгеде нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
3. Аппаратты ұстауға арналған шығыстарды қаржыландыру республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Білім, мәдениет және денсаулық сақтау министрлігін ұстауға көзделген қаражат есебінен жүзеге асырылады.
4. Комитет заңды тұлға болып табылады, банкте өзінің шоттары, оқшауланған мүлкі және өз атауы мемлекеттік тілде жазылып, Қазақстан Республикасының мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі болады.

5. Структура, компетенция и порядок взаимодействия Комитета с
Министерством образования, культуры и здравоохранения определяются
Правительством Республики Казахстан, штатная численность -
Министром.
II. Приоритеты
6. Основными приоритетами деятельности Комитета являются:
сохранение и развитие национальной культуры и культур народов и
этносов, населяющих Республику Казахстан;
сохранение и охрана историко-культурного наследия;
проведение широкомасштабных культурных акций, направленных на
пропаганду лучших достижений и образцов культурно-духовного развития
Казахстана;
расширение и углубление международного культурного сотрудничества как со странами ближнего, так и дальнего зарубежья, формирование отечественного рынка культурной продукции и услуг.
III. Задачи и функции Комитета
7. Основными задачами Комитета являются:
реализация основных направлений социально-экономической политики в сфере культуры, осуществление реформирования отрасли;
разработка текущих и перспективных программ, основных направлений развития казахской национальной культуры, культуры народов Республики Казахстан;
анализ и обобщение практики применения законодательства в сфере своей деятельности, разработка предложений по его совершенствованию, участие в подготовке законодательных и иных нормативных правовых актов в области культуры;
изучение, анализ и прогнозирование отечественного рынка продукции и услуг в области культуры;
создание организационных, производственных и экономических условий для производства кино-, видеофильмов, распространение их на территории Республики Казахстан и за рубежом, обеспечение высокого профессионального и художественного уровня кино-, видеопроизведений;
создание условий для всеобщей доступности информации и культурных ценностей, собираемых и представляемых в пользование библиотекам;
разработка государственных программ и участие в формировании и реализации общегосударственной политики в деле защиты, сохранения и использования памятников истории и культуры, в том числе и письменных, их реставрации и консервации, создание реестра кино-, видеопроизведений, выдача регистрационных удостоверений кино-, видеофильмов, созданных организациями на территории Республики Казахстан;
проведение фестивалей, смотров, конкурсов, айтысов и других мероприятий, направленных на развитие культуры.
8. В соответствии с основными задачами Комитет осуществляет следующие функции:
формирует и выдает на конкурсной основе государственные социально-творческие заказы на создание произведений искусства, организует конкурсы и другие мероприятия, обеспечивающие создание высокохудожественных произведений кино, драматического, музыкального, хореографического, изобразительного, декоративно-прикладного, эстрадного и циркового искусства;
осуществляет руководство по учету, охране, реставрации, использованию и пропаганде памятников истории, материальной и духовной культуры, в установленном порядке разрабатывает и утверждает положения, инструкции и правила по вопросам охраны и использования историко-культурного наследия;
вносит в установленном порядке предложения о присвоении деятелям культуры, искусства и кинематографии почетных званий, государственных наград Республики Казахстан;
вносит в Министерство образования, культуры и здравоохранения Республики Казахстан предложения по созданию, реорганизации и ликвидации подведомственных организаций в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
координирует деятельность районных, городских, областных, республиканских органов культуры по совершенствованию культурного обслуживания населения, развитию и укреплению материально-технической базы.
IV. Права Комитета

5. Комитеттің құрылымын және оның құзыретін, Білім, мәдениет және денсаулық сақтау министрлігімен өзара іс-қимылының тәртібін Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейді. Комитеттің штат санын Министр белгілейді.
II. Басымдықтары
6. Комитет қызметінің негізгі басымдықтары мыналар болып табылады:
Қазақстан Республикасында тұратын халықтар мен этностардың ұлттық мәдениетін сақтау және өркендету;
тарихи-мәдени мұраны сақтау және қорғау;
Қазақстанның мәдени-рухани дамуының ең үздік жетістіктері мен үлгілерін насихаттауға бағытталған кең ауқымды мәдени акциялар жүргізу;
жақын, сондай-ақ алыс шет елдермен халықаралық мәдени ынтымақтастықты кеңейту және тереңдету;
мәдени өнім мен қызмет көрсетулердің отандық рыногын қалыптастыру.
III. Комитеттің міндеттері мен функциялары
7. Комитеттің негізгі міндеттері мыналар:
мәдениет саласында әлеуметтік-экономикалық саясаттың негізгі бағыттарын іске асыру, саланы реформалауды жүзеге асыру;
ағымдағы және перспективалық бағдарламаларды, қазақтың ұлттық мәдениетін, Қазақстан Республикасы халықтарының мәдениетін өркендетудің негізгі бағыттарын әзірлеу;
өз қызметі саласында заңдардың қолданылу практикасын талдау және қорыту, оны жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу, мәдениет саласындағы заң жобаларын және өзге де нормативтік құқықтық актілерді дайындауға қатысу;
мәдениет саласындағы өнім мен қызмет көрсетулердің отандық рыногын зерделеу, талдау және болжамдау;
кино,-бейнефильмдерді жасау үшін ұйымдастырушылық, өндірістік және экономикалық жағдайлар туғызу, оны Қазақстан Республикасы аумағында және шетелде тарату, кино, бейнешығармалардың жоғары кәсіби және көркемдік деңгейін қамтамасыз ету;
кітапханалардың пайдалануындағы жиналған және тапсырылған ақпараттар мен мәдени құндылықтардың жаппай қол жетімділігі үшін жағдайлар жасау;
тарихи және мәдени оның ішінде жазба ескерткіштерді қорғау, сақтау, және пайдалану, қалпына келтіру және өз қалпында сақтау ісінде жалпы мемлекеттік саясатты қалыптастыру мен жүзеге асыруда мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеу жіне оларға қатысу, кино,-бейнешығармаларының тізілімін жасау, Қазақстан Республикасының аумағында ұйымдардың жасаған кино, бейнефильмдеріне тіркеу куәліктерін беру;
мәдениетті өркендетуге бағытталған фестивальдар, байқаулар, конкурстар, айтыстар және басқа да шараларды өткізу.
8. Комитет негізгі міндеттеріне сәйкес мынадай функцияларды жүзеге асырады:
өнер шығармаларын жасауға конкурстық негізде мемлекеттік әлеуметтік- шығармашылық тапсырыстарды қалыптастырады және оларды береді, көркемдігі жоғары кино, драмалық, музыкалық, хореографиялық, бейнелеу өнері, бедерлік-қолданбалы өнер, эстрадалық және цирк өнері туындыларының жасалуын қамтамасыз ететін конкурстар мен басқа да шараларды ұйымдастырады;
тарихи, материалдық және рухани мәдениет ескерткіштерін есепке алу, қорғау, қалпына келтіру, пайдалану және насихаттау бойынша басшылықты жүзеге асырады, белгіленген тәртіппен тарихи-мәдени мұраны қорғау және пайдалану мәселелері жөніндегі ережелерді, нұсқаулықтар мен тәртіптерді жасайды және бекітеді;
мәдениет, өнер және кинематография қайраткерлеріне белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының құрметті атақтарын, марапаттарын беру туралы ұсыныстар енгізеді;
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Білім, мәдениет және денсаулық сақтау министрлігіне ведомстволық бағыныстағы ұйымдарды құру, қайта ұйымдастыру және тарату жөнінде ұсыныстар енгізеді;
халыққа мәдени қызмет көрсетуді жетілдіру, олардың материалдық- техникалық базасын дамыту мен нығайту бойынша аудандық, қалалық, облыстық, республикалық мәдениет органдарының қызметін үйлестіреді.
IV. Комитеттің құқықтары

9. Комитет при осуществлении возложенных на него задач и функций имеет право:
издавать в установленном порядке в пределах своей компетенции нормативные правовые акты (приказы, инструкции, решения и т.п.);
издавать совместные акты с другими государственными органами, запрашивать и получать в установленном порядке информацию от государственных органов, должностных лиц, организаций и их руководителей, граждан, необходимую для выполнения своих функций;
развивать многосторонние международные культурные связи;
создавать экспертные комиссии по просмотру и выдаче заключений по кино-, видеопроизведениям;
проводить фестивали в республике и участвовать в фестивалях, проводимых и за рубежом, организовывать дни профессионального и самодеятельного творчества, конкурсы художественных коллективов и исполнителей, смотры и другие мероприятия, связанные с показом достижений культуры Республики Казахстан;
проводить в установленном законодательством порядке лицензирование археологических и реставрационных работ памятников истории и культуры, а также экспертизу вывозимых из Республики Казахстан культурных ценностей;
осуществлять взаимодействие с профессиональными творческими организациями, а также в пределах своей компетенции координировать деятельность государственных органов по вопросам культуры;
осуществлять государственные функции по отбору, комплектованию и хранению фонда произведений культуры как части духовного национального богатства народа и его культурного наследия;
разрабатывать и осуществлять программы экономического и социального развития культуры, распределять средства республиканского бюджета, выделяемые на целевые программы и проекты, контролировать их рациональное использование;
вносить по согласованию с соответствующими министерствами и ведомствами Республики Казахстан и рассматривать предложения по проектированию и строительству объектов культуры, разрабатывать и утверждать в установленном порядке титульные списки, проекты и сметы на строительство этих объектов, подготавливать и вносить предложения по разработке типовых проектов клубов, библиотек, кинотеатров и других объектов культуры, осуществлять контроль за строительством и расширением технической базы республиканских организаций культуры;
осуществлять руководство деятельностью подведомственных организаций;
осуществлять иные права, предусмотренные законодательством.
V. Организация деятельности
10. Комитет возглавляет Председатель, назначаемый на должность и освобождаемый от должности Правительством Республики Казахстан по представлению Министра образования, культуры и здравоохранения Республики Казахстан.

9. Комитет өзіне жүктелген міндеттер мен функцияларды жүзеге асыруы кезінде:
өз құзыретінің шегінде белгіленген тәртіппен нормативтік құқықтық актілер (бұйрықтар, нұсқаулықтар, шешімдер және т.б.) шығаруға;
басқа мемлекеттік органдармен бірлескен актілер шығаруға;
өзінің функцияларын орындауы үшін белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдардан, лауазымды адамдардан, ұйымдардан және олардың басшыларынан, азаматтардан, қажетті ақпаратты сұратуға және алуға;
көптарапты халықаралық мәдени байланыстарды дамытуға;
кино,-бейнешығармаларын қарау және қорытындылар беру жөнінде сарапшылар комиссияларын құруға;
республикада фестивальдар өткізуге және шетелде өтетін фестивальдарға қатысуға, кәсіби және көркемөнерпаздар шығармашылығы күндерін, көркемдік ұжымдар мен орындаушылардың конкурстарын, Қазақстан Республикасы мәдениетінің жетістіктерін көрсетуге байланысты байқаулар мен басқа да шараларды ұйымдастыруға;
тарих және мәдениет ескерткіштерінің археологиялық және қайта қалпына келтіру жұмыстарына, сондай-ақ Қазақстан Республикасынан әкетілетін мәдени құндылықтарға сараптама жүргізуге;
кәсіби шығармашылық ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыруға, сондай-ақ мәдениет мәселелері бойынша мемлекеттік органдардың қызметін өз құзыреті шегінде үйлестіруге;
халықтың ұлттық рухани байлығы мен оның мәдени мұрасының бір бөлігі ретінде мәдениет шығармаларының қорын іріктеу, жинақтау және сақтау бойынша мемлекеттік функцияларды жүзеге асыруға;
мәдениетті дамытудың экономикалық және әлеуметтік бағдарламасын әзірлеуге және жүзеге асыруға, республикалық бюджеттен мақсатты бағдарламалар мен жобаларға бөлінетін қаражатты бөлуге, оның тиімді пайдаланылуын бақылауға;
Қазақстан Республикасының тиісті министрліктерімен және ведомстволарымен келісім бойынша мәдениет объектілерін жобалау мен салу жөнінде ұсыныстар енгізуге және оларды қарауға, белгіленген тәртіппен осы объектілердің құрылысына арналған титулдық тізімдерді, жобалар мен сметаларды әзірлеуге және бекітуге, клуб, кітапхана, кинотеатр және басқа да мәдениет объектілерінің үлгілік жобаларын әзірлеу жөнінде ұсыныстар дайындауға және оларды қарауға, республикалық мәдениет ұйымдарының техникалық базасының құрылысын салу және олардың кеңейтілуіне бақылау жасауды жүзеге асыруға;
ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың қызметіне басшылықты жүзеге асыруға;
заңдарда көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқылы.
V. Комитеттің қызметін ұйымдастыру
10. Комитетті Қазақстан Республикасы Білім, мәдениет және денсаулық сақтау министрінің ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасы Yкіметі қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын Төраға басқарады.

11. Председатель имеет двух заместителей, которые назначаются на должность и освобождаются от должности Министром образования, культуры и здравоохранения Республики Казахстан по представлению Председателя Комитета.
12. Председатель:
организует и осуществляет руководство деятельностью Комитета, назначает на должность и освобождает от должности работников Комитета, руководителей подведомственных Комитету организаций;
в пределах своей компетенции издает приказы, дает указания и
распоряжения, обязательные для исполнения всеми подразделениями
Комитета;
утверждает штатное расписание Комитета в пределах утвержденной
численности и фонда оплаты труда, а также положения (уставы)
подведомственных организаций.
13. Комитет реорганизуется и ликвидируется в установленном
законодательством порядке.
VI. Ответственность
14. Комитет несет ответственность за сохранение
историко-культурного наследия Республики Казахстан, а также за
надлежащее исполнение своих функций в области культурно-духовного
развития Казахстана.
15. Персональную ответственность за выполнение возложенных на
Комитет задач и функций несет Председатель Комитета.
Утвержден
постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 июня 1998 г. N 525
ПЕРЕЧЕНЬ
организаций, подведомственных
Комитету культуры Министерства образования, культуры и
здравоохранения Республики Казахстан
Казахский государственный академический театр оперы и балета
им. Абая
Казахский государственный академический театр драмы им.
М.Ауэзова
Государственный академический русский театр драмы им.
М.Лермонтова
Государственный академический казахский театр для детей и
юношества им. Г.Мусрепова
Государственный академический русский театр для детей и
юношества им.Н.Сац
Государственный республиканский уйгурский театр музыкальной
комедии
Государственный республиканский корейский театр музыкальной
комедии
Республиканский немецкий драматический театр
Государственный театр кукол
Казахская государственная филармония им.Жамбыла
Казахское государственное гастрольно-концертное объединение
"Казахконцерт"
Казахский государственный академический оркестр народных
инструментов им. Курмангазы
Государственный ансамбль танца Республики Казахстан "Салтанат"
Государственный ансамбль классической музыки "Камерата
Казахстана"
Дворец Республики
Казенное предприятие "Казахский государственный цирк"
Казахский научно-исследовательский институт культуры и
искусствознания при Комитете культуры Министерства образования,
культуры и здравоохранения Республики Казахстан
Центральный государственный музей Республики Казахстан
Государственный музей искусств Республики Казахстан им.
А.Кастеева
Музей золота и драгоценных металлов
Республиканский музей народных музыкальных инструментов им.
Ыхласа
Национальная библиотека Республики Казахстан
Филиал Национальной библиотеки Республики Казахстан им.
С.Сейфуллина в городе Астане
Государственная республиканская юношеская библиотека им.
Жамбыла
Государственная республиканская детская библиотека им.
С.Бегалина
Республиканская библиотека для незрячих и слабовидящих граждан
Республиканский музей книги
Дирекция выставок и аукционов
Дирекция республиканских и международных культурных программ
Казенное предприятие "Научно-исследовательский и проектный
институт памятников материальной культуры"
Республиканское государственное ремонтно-строительное и
реставрационное управление (на праве хозяйственного ведения)
Фирма звукозаписи "Саз"
Национальный продюсерский центр
Казахская кинофабрика им.Шакена Айманова
Республиканское производственное объединение Казкинопрокат
Казахский государственный фильмофонд
Управление зданиями и сооружениями
Государственный историко-культурный заповедник-музей
"Азрет-Султан"
Отрарский государственный археологический заповедник
Национальный историко-культурный заповедник "Ордабасы"
Государственный историко-культурный и литературно-мемориальный
заповедник-музей им. Абая "Жидебай-Борлы"
Мангистауский государственный историко-культурный заповедник
Национальный историко-культурный и природный заповедник
"Улы-тау"
Государственный историко-культурный заповедник-музей "Памятники
древнего Тараза"
Утверждена
постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 июня 1998 г. N 525
СТРУКТУРА
КОМИТЕТА КУЛЬТУРЫ МИНИСТЕРСТВА ОБРАЗОВАНИЯ,
КУЛЬТУРЫ И ЗДРАВООХРАНЕНИЯ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
Руководство
Отдел экономики и финансов
Отдел организационно-кадровой работы и контроля
Отдел информационно-аналитической работы
Сектор культурно-досуговой работы
Отдел музыкального искусства и зарубежных связей
Отдел инспектирования охраны памятников культуры
Отдел театрального искусства и кинематографии

11. Төрағаның Қазақстан Республикасы Білім, мәдениет және денсаулық сақтау министрінің ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын екі орынбасары болады.
12. Төраға:
Комитеттің қызметін ұйымдастырады және оған басшылық жасайды;
Комитет қызметкерлерін, Комитетке ведомстволық бағыныстағы
ұйымдарының басшыларын қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
өз құзыретінің шегінде Комитеттің барлық бөлімшелері атқаруы міндетті
бұйрықтар шығарады, нұсқаулар мен өкімдер береді;
бекітілген адам саны мен еңбекақы қорнының шегінде Комитеттің штат
кестесін, сондай-ақ ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың ережелерін
(жарғыларын) бекітеді.
13. Комитет заңдарда белгіленген тәртіппен қайта ұйымдастырылады және
таратылады.
VI. Жауапкершілігі
14. Комитет Қазақстан Республикасының тарихи-мәдени мұрасының
сақталуы үшін, сондай-ақ Қазақстанды мәдени-рухани дамыту саласында өзінің
функцияларын лайықты дәрежеде атқаруы үшін жауапкершілікте болады.
15. Комитетке жүктелген міндеттер мен функциялардың орындалуы үшін
Комитеттің төрағасы жеке жауапкершілікте болады.
Қазақстан Республикасы
Yкіметінің 1998 жылғы 9 маусымдағы N 525 қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Білім, мәдениет және денсаулық
сақтау министрлігінің Мәдениет комитетіне
ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың
ТІЗБЕСІ
Абай атындағы қазақ мемлекеттік академиялық опера және балет театры
М. Әуезов атындағы қазақ мемлекеттік академиялық драма театры
М.Ю. Лермонтов атындағы мемлекеттік академиялық орыс драма театры
Ғ. Мүсірепов атындағы қазақ мемлекеттік балалар мен жасөспірімдер
театры
Н.Сац атындағы мемлекетттік академиялық орыс балалар мен
жасөспірімдер
театры
Республикалық мемлекеттік ұйғыр музыкалық комедия театры
Республикалық мемлекеттік корей музыкалық комедия театры
Республикалық неміс драма театры
Мемлекеттік қуыршақ театры
Жамбыл атындағы қазақ мемлекеттік филармониясы
"Қазақконцерт" мемлекеттік гастрольдік-концерттік қазақ бірлестігі
Құрманғазы атындағы қазақ мемлекеттік академиялық халық аспаптар
оркестрі
Қазақстан Республикасының "Салтанат" мемлекеттік би ансамблі
"Қазақстан камератасы" мемлекеттік классикалық музыка ансамблі
Республика Сарайы
"Қазақ мемлекеттік циркі" қазыналық кәсіпорны
Қазақстан Республикасының Білім, мәдениет және денсаулық сақтау
министрлігі Мәдениет комитетінің жанындағы Қазақ мәдениеті мен өнертану
ғылыми-зерттеу институты
Қазақстан Республикасының мемлекеттік орталық музейі
Ә.Қастеев атындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік өнер музейі
Алтын және бағалы металдар музейі
Ықлас атындағы республикалық музыкалық халық аспаптар музейі
Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасы
Қазақстан Республикасы Ұлттық кітапханасының Астана қаласындағы
С.Сейфуллин атындағы филиалы
Жамбыл атындағы республикалық мемлекеттік жасөспірімдер кітапханасы
С. Бегалин атындағы республикалық мемлекеттік балалар кітапханасы
Республикалық зағип және нашар көретін азаматтар кітапханасы
Республикалық кітап музейі
Көрмелер мен аукциондар дирекциясы
Республикалық және халықаралық мәдени бағдарламалар дирекциясы
"Материалдық мәдени ескерткіштерді ғылыми-зерттеу және жобалау
институты" қазыналық кәсіпорны
Республикалық мемлекеттік құрылыс-жөндеу және қайта қалпына келтіру
басқармасы (шаруашылық жүргізу құқығында)
"Саз" үнтаспа фирмасы
Ұлттық продюсерлік орталығы
Ш. Айманов атындағы қазақ кинофабрикасы
"Қазкинопрокат" республикалық өндірістік бірлестігі
Қазақ фильмдері қоры
Ғимараттар мен құрылыстар басқармасы
"Әзірет Сұлтан" мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-музейі
Отырар мемлекеттік археологиялық қорығы
"Ордабасы" ұлттық тарихи-мәдени қорығы
Абай атындағы "Жидебай-Бөрлі" мемлекеттік тарихи-мәдени және әдеби-
мемориалдық қорық-музейі
"Ұлытау" ұлттық тарихи-мәдени және табиғат қорығы
Маңғыстау мемлекеттік тарихи-мәдени қорығы
"Көне Тараз ескерткіштері" мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-музейі
Қазақстан Республикасы
Yкіметінің»1998 жылғы 9 маусымдағы N 525 қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасының Білім, мәдениет және
денсаулық сақтау министрлігі Мәдениет комитетінің
ҚҰРЫЛЫМЫ
Басшылық
Экономика және қаржы бөлімі
Ұйымдастыру-кадр жұмысы және бақылау бөлімі
Ақпараттық-талдау жұмысы бөлімі
Мәдени-демалыс жұмысы секторы
Музыка өнері және шетелдермен байланыс бөлімі
Мәдени ескерткіштерді қорғауды инспекциялау бөлімі
Театр өнері және кинематография бөлімі