Некоторые вопросы открытого акционерного общества "Казахтелеком"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июля 1998 года N 684
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 23 декабря 1995 года N 2721 " О приватизации ", в целях исполнения Закона Республики Казахстан "О Республиканском бюджете на 1998 год", Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. С учетом заключения Министерства юстиции Республики Казахстан одобрить изменения, внесенные в Соглашение о купле-продаже акций, заключенное между Правительством Республики Казахстан и корпорацией Дэу 31 мая 1997 года (далее - Соглашение), с Поправками в Соглашение о купле-продаже акций от 19 июня 1997 года и Контрактом о поправке к Соглашению о покупке акций от 27 января 1998 года.
2. Министерству финансов и Департаменту государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в целях привлечения стратегического инвестора - международного телекоммуникационного оператора в установленном законодательством порядке:
до 15 декабря 1998 года осуществить продажу на тендерной основе 15,0 процентов из государственного пакета простых именных акций открытого акционерного общества "Казахтелеком" (далее - Общество);
рекомендовать собственнику негосударственных акций Общества выставить на продажу 15,0 процентов плюс одна простых именных акций Общества из принадлежащего ему пакета;
в случае согласия собственника негосударственных акций Общества на продажу своих акций подготовить проект договора о совместной продаже акций и внести его на утверждение в Правительство Республики Казахстан.
3. Департаменту государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить принятие стратегическим инвестором инвестиционных и иных обязательств корпорации Дэу перед Республикой Казахстан, предусмотренных в Соглашении о купле-продаже акций от 31 мая 1997 года.
4. Привлечь в качестве консультанта по продаже акций Общества консорциум в составе "Чейз Манхеттен Банк" и "Казкоммерц Секьюритиз".
Департаменту государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке заключить с консорциумом Соглашение о предоставлении услуг консультанта по продаже акций Общества, предусмотрев, что государство освобождается от оплаты консультационных услуг и расходов, связанных с их предоставлением.
5. Утвердить прилагаемый состав комиссии по организации продажи 15,0 процентов акций Общества из государственного пакета.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Павлова А.С.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан

"Қазақтелеком" ашық акционерлік қоғамының кейбір мәселелері
Қазақстан Республикасы Yкіметінің ҚАУЛЫСЫ »1998 жылғы 22 шілде N 684
"Жекешелендіру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1995 жылғы 23 желтоқсандағы N 2127 Заң күші бар Жарлығына сәйкес, "1998 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын орындау мақсатында Қазақстан Республикасының Yкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің қорытындысы ескеріле отырып, 1997 жылғы 31 мамырда Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Дэу корпорациясының арасында жасалған Акцияларды сатып алу-сату туралы келісімге (бұдан әрі - Келісім) 1997 жылғы 19 маусымдағы Акцияларды сатып алу-сату туралы келісімге түзетулермен және 1998 жылғы 27 қаңтардағы Акцияларды сатып алу туралы келісімге түзету туралы келісім-шартпен енгізілген өзгерістер мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі мен Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаменті стратегиялық инвестор - халықаралық телекоммуникациялық операторды тарту мақсатында заңдарда белгіленген тәртіппен:
1998 жылдың 15 желтоқсанына дейін тендерлік негізде "Қазақтелеком" ашық акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Қоғам қарапайым) атаулы акцияларының мемлекеттік пакетінен 15,0 процентін сатуды жүзеге асырсын;
Қоғамның мемлекеттік емес акциясының меншік иесіне оған тиесілі пакеттен 15,0 процентін және оған қосымша Қоғамның бір қарапайым атаулы акциясын сатуға қою ұсынылсын;
Қоғамның мемлекеттік емес акцияларының меншік иесі өз акцияларын сатуға келіскен жағдайда акцияларды бірлесіп сату туралы шарттың жобасын дайындасын және оны Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаменті заңдарда белгіленген тәртіппен стратегиялық инвестордың 1997 жылғы 31 мамырдағы Акцияларды сатып алу-сату туралы келісімде көзделген Дэу корпорациясының Қазақстан Республикасының алдындағы инвестициялық және өзге де міндеттемелерін қабылдауын қамтамасыз етсін.
4. Қоғамның акцияларын сату жөніндегі консультант ретінде "Чейз Манхеттен Банк" пен "Қазкоммерц Секьюритиздің" құрамында консорциумды тартсын.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаменті заңдарда белгіленген тәртіппен мемлекеттің консультациялық қызмет көрсетулер мен оларды ұсынуға байланысты шығыстарға ақы төлеуден босатылғандығын көздеп, консорциум мен Қоғамның акцияларын сату жөнінде консультанттың қызмет көрсетулерін ұсыну туралы келісім жасассын. 5. Мемлекеттік пакеттен Қоғам акцияларының 15,0 процентін сатуды ұйымдастыру жөніндегі комиссияның қоса беріліп отырған құрамы бекітілсін. 6. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары А.С.Павловқа жүктелсін. Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы

от 22 июля 1998 г. N 684
Состав
комиссии по организации продажи 15,0 процентов акций
открытого акционерного общества "Казахтелеком" из
государственного пакета <*>
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 2 сентября 1998 г. N 826 .
Ержанов О.С. - вице-Министр финансов Республики Казахстан, председатель комиссии
Калиев Е.Ж. - Министр транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Сайденов А. - заместитель Председателя - Исполнительный Директор Государственного комитета Республики Казахстан по инвестициям
Даулбаев А.К. - вице-Министр юстиции Республики Казахстан
Доминов Е.Е. - заместитель Директора Департамента государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан
Буркитбаев С.М. - Президент открытого акционерного общества "Казахтелеком"

Yкіметінің»1998 жылғы 22 шілдедегі N 684 қаулысына қосымша
Мемлекеттік пакеттен "Қазақтелеком" ашық акционерлік қоғамы акцияларының 15,0 процентін сатуды ұйымдастыру жөніндегі комиссияның құрамы Ержанов О.С. - Қазақстан Республикасының Қаржы вице- министрі, комиссияның төрағасы Қалиев Е.Ж. - Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрі Сәйденов А. - Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөніндегі мемлекеттік комитеті төрағасының орынбасары - атқарушы директоры Дауылбаев А.К. - Қазақстан Республикасының Әділет вице-министрі Доминов Е.Е. - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаменті директорының орынбасары Бүркітбаев С.М. - "Қазақтелеком" ашық акционерлік қоғамының президенті Ескерту. Қосымша өзгерді - ҚРY-нің 1998.09.02. N 826 қаулысымен. P980826_