О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 1996 года N 949
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 октября 1998 года N 1085. Утратило силу - постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2007 года N 806.
Сноска. Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 октября 1998 года N 1085 утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2007 года  N 806 .
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 1996 года № 949  P960949_  "О Государственной премии Республики Казахстан в области литературы, искусства и архитектуры при Правительстве Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., № 32, ст. 299) следующее изменение:
приложение 1 к указанному постановлению "Состав Комиссии по Государственным премиям Республики Казахстан в области литературы, искусства и архитектуры при Правительстве Республики Казахстан" изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 27 октября 1998 года № 1085
Состав
Комиссии по Государственным премиям Республики Казахстан
в области литературы, искусства и архитектуры
при Правительстве Республики Казахстан:
Президиум:
Кушербаев Крымбек Елеуович  - Министр образования, культуры и
здравоохранения Республики Казахстан,
председатель
Касеинов Дюсен Корабаевич   - Председатель Комитета культуры
Министерства образования, культуры и
здравоохранения Республики Казахстан,
ответственный секретарь
Тажин Марат                 - заместитель Руководителя Администрации
Мухамбетказиевич              Президента Республики Казахстан
(по согласованию)
Тлеубердин Алтай            - Руководитель Канцелярии
Аблаевич                      Премьер-Министра Республики Казахстан
Сарсенбаев Алтынбек         - Министр информации и общественного
Сарсенбаевич                  согласия Республики Казахстан
Кабдулов Зейнулла           - действительный член Академии наук
Кабдулович                    Республики Казахстан
(по согласованию)
Кул-Мухаммед Мухтар         - лауреат Государственной премии
Абрарович                     Республики Казахстан, президент
корпорации "Атамура" (по согласованию)
Оразбаев Сабит              - народный артист Республики Казахстан
Конурбаевич                   (по согласованию)
Оразалин Нурлан             - первый секретарь правления Союза
Мирхасымович                  писателей Казахстана, писатель
(по согласованию)
Щеголихин Иван Павлович     - народный писатель Республики Казахстан
(по согласованию)
Члены секции литературы:
Абдиков Тулен Абдикович     - заместитель заведующего Отделом
внутренней политики Администрации
Президента Республики Казахстан
(по согласованию)
Бельгер Герольд Карлович    - писатель, лауреат премии Президента
Республики Казахстан "Мир и духовное
согласие" (по согласованию)
Кирабаев Серик Смаилович    - действительный член Академии наук
Республики Казахстан (по согласованию)
Кулькенов Мереке Абдешевич  - главный редактор газеты "Ана тілі"
Магауин Мухтар Муханович    - главный редактор журнала "Жулдыз"
Медетбеков Темирхан         - поэт, второй секретарь правления Союза
писателей Казахстана (по согласованию)
Молдагалиев Туманбай        - народный писатель Республики Казахстан
(по согласованию)
Муртаза Шерхан              - народный писатель Республики Казахстан
(по согласованию)
Мурзалиев Кадыр             - народный писатель Республики Казахстан
Гинаятович                    (по согласованию)
Нурпеисов Абдижамиль        - народный писатель Республики Казахстан
Каримович                     (по согласованию)
Сериккалиев Зейнулла        - литературный критик (по согласованию)
Симашко Морис Давыдович     - народный писатель Республики Казахстан
(по согласованию)
Скакбаев Марал              - писатель, председатель Общества авторов
Казахстана (по согласованию)
Унгарсынова Фариза          - депутат Мажилиса Парламента Республики
Казахстан, поэтесса, лауреат Государст-
венной премии Республики Казахстан
(по согласованию)
Шапаев Турсунжан            - литературовед, лауреат премии Союза
Муханович                     Молодежи Казахстана (по согласованию)
Члены секции музыки, театра, кино и телевидения:
Абдрашев Тулепберген        - художественный руководитель
Государственного симфонического
оркестра Республики Казахстан
Абдрахманов Сауытбек        - первый вице-президент Республиканской
Абрахманович                  корпорации "Телевидение и радио
Казахстана"
Андриасян Рубен Суренович   - художественный руководитель
Государственного академического театра
русской драмы имени М.Ю. Лермонтова
Аубакирова Жания            - ректор Алматинской Государственной
Яхияевна                      консерватории имени Курмангазы,
народная артистка Республики Казахстан
Байбосынов Кайрат           - народный артист Республики Казахстан
Аукенович                     (по согласованию)
Вовнянко Игорь              - кинооператор, лауреат Государственной
Александрович                 премии Республики Казахстан
(по согласованию)
Еркимбеков Серик            - председатель правления Союза
Жексембекович                 композиторов Казахстана, композитор
(по согласованию)
Казакбаева Гульжамал        - актриса, лауреат Государственной премии
Республики Казахстан (по согласованию)
Мамбетов Азербайжан         - президент Союза театральных деятелей
Мадиевич                      Казахстана (по согласованию)
Мейрамов Тлектес            - народный артист Республики Казахстан
Уахитович                     (по согласованию)
Мухамеджанов Калтай         - народный писатель Республики Казахстан,
главный редактор газеты "Туркестан"
Райбаев Заурбек Галиевич    - народный артист Республики Казахстан
(по согласованию)
Рахмадиев Еркегали          - народный артист, лауреат Государственной
Рахмадиевич                   премии Республики Казахстан, композитор
(по согласованию)
Рымжанов Ораз               - генеральный директор Национального
Макатович                     продюссерского центра Министерства
образования, культуры и здравоохранения
Республики Казахстан
Сыгаев Аширбек              - театральный критик (по согласованию)
Туребаевич
Токарев Михаил              - актер Государственного академического
Михайлович                    театра русской драмы имени
М.Ю. Лермонтова (по согласованию)
Члены секции изобразительного искусства и архитектуры:
Гурьев Альберт              - художник-график (по согласованию)
Александрович
Досмагамбетов Тулеген       - скульптор (по согласованию)
Сабитович
Валиханов Шота Едрисович    - председатель Центрального совета
Казахского общества охраны памятников
истории и культуры (по согласованию)
Кацев Владимир             -  заслуженный архитектор Республики
Зеликович                     Казахстан (по согласованию)
Ли Камилла                  - искусствовед (по согласованию)
Витальевна
Мамбеев Сабур               - председатель правления Союза художников
Абдрасулович                  Казахстана (по согласованию)
Монтахаев Калдыбай          - президент Союза архитекторов Казахстана
Жумабаевич                    (по согласованию)
Оразалинов Султан           - председатель Агентства по авторским и
Шарипович                     смежным правам Министерства энергетики,
индустрии и торговли Республики Казахстан
Сулейменов Тимур            - президент Союза дизайнеров Казахстана
Бимашевич                     (по согласованию)
Тельжанов Канафия           - народный художник (по согласованию)
Темир-Булатович
Тулепбаев Ербулат           - заслуженный деятель искусств
Тогусбаевич                   Республики Казахстан (по согласованию)
(Оператор: Турсынова А.Е.
Специалист: Жакупова Э.А.)

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 30 шілдедегі N 949 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 1998 жылғы 27 қазандағы N 1085. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.09.14. N 806 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.09.14.  N 806  Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Yкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Әдебиет, өнер және сәулет саласындағы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сыйлығы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 30 шілдедегі N 949  P960949_  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYАЖ-ы,1996 ж. N 32, 299-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
аталған қаулының "Әдебиет, өнер және сәулет саласындағы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сыйлықтары жөніндегі комиссияның құрамы" деген 1-қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1998 жылғы 27 қазандағы N 1085                                            қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы
Әдебиет, өнер және сәулет саласындағы Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік сыйлықтары жөніндегі комиссияның
ҚҰРАМЫ
Төралқа:
Көшербаев Қырымбек   - Қазақстан Республикасы Білім, мәдениет және
Елеуұлы                денсаулық сақтау министрі, төраға
Қасейінов Дүйсен     - Қазақстан Республикасы Білім, мәдениет және
Қорабайұлы             денсаулық сақтау министрлігінің Мәдениет
комитетінің төрағасы, жауапты хатшы
Тәжин Марат          - Қазақстан Республикасы Президентінің
Мұхамбетқазыұлы        Әкімшілігі Басшысының орынбасары
(келісім бойынша)
Тілеубердин Алтай    - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі
Абылайұлы              Кеңсесінің Басшысы
Сәрсенбаев Алтынбек  - Қазақстан Республикасының Ақпарат және
Сәрсенбайұлы           қоғамдық келісім министрі
Қабдолов Зейнолла    - Қазақстан Республикасы Ғылым академиясының
Қабдолұлы              толық мүшесі
(келісім бойынша)
Құл-Мұхаммед Мұхтар  - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
Абрарұлы               сыйлығының лауреаты, "Атамұра"
корпорациясының президенті
(келісім бойынша)
Оразбаев Сәбит       - Қазақстан Республикасының халық артисі
Қоңырбайұлы            (келісім бойынша)
Оразалин Нұрлан      - Қазақстан Жазушылар одағы басқармасының
Мірқасымұлы            бірінші хатшысы, жазушы
(келісім бойынша)
Щеголихин Иван       - Қазақстан Республикасының халық жазушысы
Павлович               (келісім бойынша)
Әдебиет секциясының мүшелері:
Әбдіков Төлен        - Қазақстан Республикасы Президенті
Әбдікұлы               Әкімшілігінің Ішкі саясат бөлімі
меңгерушісінің орынбасары
(келісім бойынша)
Бельгер Герольд      - Жазушы, Қазақстан Республикасы
Карлович               Президентінің "Бейбітшілік және рухани
келісім" сыйлығының лауреаты
(келісім бойынша)
Қирабаев Серік       - Қазақстан Республикасы Ғылым
Смайылұлы              академиясының толық мүшесі
(келісім бойынша)
Құлкенов Мереке      - "Ана тілі" газетінің бас редакторы
Әбдешұлы
Мағауин Мұхтар       - "Жұлдыз" журналының бас редакторы
Мұқанұлы
Медетбеков Темірхан  - ақын, Қазақстан Жазушылар одағы
басқармасының екінші хатшысы
(келісім бойынша)
Молдағалиев Тұманбай - Қазақстан Республикасының халық
жазушысы(келісім бойынша)
Мұртаза Шерхан       - Қазақстан Республикасының халық
жазушысы (келісім бойынша)
Мырзалиев Қадыр      - Қазақстан Республикасының халық
Ғинаятұлы              жазушысы (келісім бойынша)
Нұрпейісов Әбдіжәміл - Қазақстан Республикасының халық
Кәрімұлы               жазушысы (келісім бойынша)
Серікқалиев Зейнолла - Әдебиет сыншысы (келісім бойынша)
Симашко Морис        - Қазақстан Республикасының халық
Давыдович              жазушысы (келісім бойынша)
Ысқақбаев Марал      - Жазушы, Қазақстан авторлар қоғамының
төрағасы (келісім бойынша)
Оңғарсынова Фариза   - Қазақстан Республикасы Парламентінің
депутаты, ақын, Қазақстан Республикасы
мемлекеттік сыйлығының лауреаты
(келісім бойынша)
Шапаев Тұрсынжан     - әдебиет танушы, Қазақстан Жастар одағы
Мұқанұлы               сыйлығының лауреаты (келісім бойынша)
Музыка, театр, кино және теледидар секциясының мүшелері
Әбдірәшев Төлепберген - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
симфониялық оркестрінің көркемдік
жетекшісі
Әбдірахманов          - "Қазақстан теледидары мен радиосы"
Сауытбек                корпорациясының бірінші вице-президенті
Әбдірахманұлы
Андриасян Рубен       - М.Ю.Лермонтов атындағы мемлекеттік орыс
Суренович               драма театрының көркемдік жетекшісі
Жәния Әубәкірова      - Құрманғазы атындағы Алматы Мемлекеттік
Яхияқызы                консерваториясының ректоры, Қазақстан
Республикасының халық артисі
Байбосынов Қайрат     - Қазақстан Республикасының халық артисі
Әукенұлы                (келісім бойынша)
Вовнянко Игорь        - кинооператор, Қазақстан Республикасы
Александрович           Мемлекеттік сыйлығының лауреаты
(келісім бойынша)
Еркімбеков Серік      - Қазақстан Композиторлар одағы
Жексембекұлы            басқармасының төрағасы, композитор
(келісім бойынша)
Қазақбаева Гүлжамал   - актриса, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
сыйлығының лауреаты
(келісім бойынша)
Мәмбетов Әзірбайжан   - Қазақстан Театр қайраткерлері одағының
Мәдиұлы                 президенті(келісім бойынша)
Мейрамов Тілектес     - Қазақстан Республикасының халық артисі
Уахитұлы                (келісім бойынша)
Мұхамеджанов Қалтай   - Қазақстан Республикасының халық
жазушысы, "Түркістан" газетінің бас
редакторы
Райбаев Зәуірбек      - Қазақстан Республикасының халық артисі
Ғалиұлы                 (келісім бойынша)
Рахмадиев Еркеғали    - халық артисі, Қазақстан Республикасы
Рахмадиұлы              Мемлекеттік сыйлығының лауреаты,
композитор (келісім бойынша)
Рымжанов Ораз         - Қазақстан Республикасы Білім, мәдениет және
Мақатұлы                денсаулық сақтау министрлігі Ұлттық
продюсерлік орталығының бас директоры
Сығаев Әшірбек        - театр сыншысы (келісім бойынша)
Төребайұлы
Токарев Михаил        - М.Ю. Лермонтов атындағы мемлекеттік орыс
Михайлович              драма театрының актеры
(келісім бойынша)
Бейнелеу өнері және сәулет секциясының мүшелері
Гурьев Альберт        - график суретші (келісім бойынша)
Александрович
Досмағамбетов Төлеген - мүсінші (келісім бойынша)
Сәбитұлы
Уәлиханов Шота        - Қазақстан тарих және мәдениет
Едрісұлы                ескерткіштерін қорғау Орталық кеңесінің
төрағасы (келісім бойынша)
Кацев Владимир        - Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген
Зеликович               сәулетшісі (келісім бойынша)
Ли Камилла            - өнертанушы (келісім бойынша)
Витальевна
Мәмбеев Сабыр         - Қазақстан Суретшілер одағы басқармасының
Әбдірасулұлы            төрағасы (келісім бойынша)
Монтахаев Қалдыбай    - Қазақстан Суретшілер одағының президенті
Жұмабайұлы              (келісім бойынша)
Оразалинов Сұлтан     - Қазақстан Республикасы Энергетика,
Шәріпұлы                индустрия және сауда министрлігінің
Авторлық және сабақтас құқықтар жөніндегі
агенттігінің төрағасы
Сүлейменов Тимур      - Қазақстан Дизайнерлер  одағының президенті
Бимашұлы                (келісім бойынша)
Телжанов Қанафия      - халық суретшісі(келісім бойынша)
Темір-Болатұлы
Төлепбаев Ерболат     - Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген
Тоғысбайұлы             өнер қайраткері(келісім бойынша)