О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 июля 1998 года № 697
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 ноября 1998 года № 1173
В целях упорядочения документооборота при налогообложении услуг по транспортировке нефти на экспорт Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 июля 1998 года № 697 "О неотложных мерах по стабилизации финансово-экономического положения в нефтяной промышленности Республики Казахстан" следующее изменение:
абзац пятый пункта 4 изложить в следующей редакции:
"определить, что услуги по транспортировке нефти на экспорт за пределы государств - участников СНГ, а также в государства - участники СНГ, с которыми НДС взимается по принципу "страны назначения", являются услугами в связи с международными перевозками, облагаемыми НДС до 1 января 1998 года по нулевой ставке и с 1 января 1998 года освобожденными от НДС в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан, при наличии:
у организаций, осуществляющих услуги по транспортировке нефти, - контракта на транспортировку нефти, счетов-фактур и/или платежных документов, подтверждающих проведение расчетов по контрактам на транспортировку нефти;
у нефтегазодобывающих организаций - экспортеров нефти:
в 30-дневный срок с момента оказания услуг трубопроводным транспортом - полной грузовой таможенной декларации Республики Казахстан и акта приема-сдачи нефти на приемо-сдаточном пункте границы Республики Казахстан;
в 60-дневный срок с момента оказания услуг по наливу нефти в танкеры в
морском порту Республики Казахстан - полной грузовой таможенной декларации
Республики Казахстан и морского коносамента;
в 60-дневный срок с момента оказания услуг по наливу нефти в
железнодорожные цистерны - полной грузовой таможенной декларации Республики
Казахстан и железнодорожных накладных;".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня  подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Оператор:     А.Е. Турсынова
Специалист:   Э.А. Жакупова

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 24 шілдедегі N 697 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің ҚАУЛЫСЫ 1998 жылғы 17 қараша N 1173
Экспортқа мұнай тасымалдау жөніндегі қызмет көрсетулерге салық салу кезінде құжат айналымын ретке келтіру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасының мұнай өнеркәсібіндегі қаржы-экономикалық жағдайды тұрақтандыру жөніндегі кезек күттірмейтін шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 24 шілдедегі N 697 P980697_ қаулысына мынадай өзгеріс енгізілсін.
4-тармақтың бесінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"ҚҚС "алатын елі" принципі бойынша алынатын, ТМД-ға қатысушы мемлекеттерден тысқары жерлерге, сонымен қатар ТМД-ға қатысушы мемлекеттерге экспортқа мұнай тасымалдау жөніндегі қызмет көрсетулер - халықаралық тасымалдауға байланысты 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін нөлдік ставка бойынша ҚҚС салынған және Қазақстан Республикасының салық заңдарына сәйкес 1998 жылғы 1 қаңтардан бастап ҚҚС-тан босатылған қызмет көрсетулер болып табылады деп белгіленсін, бұл ретте мыналардың болуы тиіс:
мұнай тасымалдау жөніндегі қызмет көрсетулерді жүзеге асыратын ұйымдарда - мұнай тасымалдауға келісім шарт, мұнай тасымалдауға келісім шарттар бойынша есеп айырысулар жүргізілгенін растайтын есеп-фактуралар және/немесе төлем құжаттары;
мұнай экспорттайтын мұнай-газ өндіретін ұйымдарда:
труба құбырлары көлігімен қызмет көрсетілген сәттен бастап 30 күн мерзім ішінде - Қазақстан Республикасының толық кеден жүгі декларациясы және Қазақстан Республикасының шекарасындағы қабылдап алу-өткізу пунктінде мұнайды қабылдау-өткізу актісі;
Қазақстан Республикасының теңіз портында мұнайды танкерге құю жөніндегі қызмет көрсетілген сәттен бастап 60 күн мерзім ішінде - Қазақстан Республикасының толық кеден жүгі декларациясы мен коносаменті;
мұнайды темір жол цистерналарына құю жөнінде қызмет көрсетілген сәттен бастап 60 күн мерзім ішінде - Қазақстан Республикасының толық кеден жүгі декларациясы мен темір жол құжаттары".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі