О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 сентября 1996 года № 1173
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 марта 1999 года № 323
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 сентября 1996 года № 1173 P961173_ "О Целевой программе подготовки и издания учебников и учебно-методических комплексов для общеобразовательных школ Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., № 39, ст. 367) следующие изменения и дополнение:
1) в абзаце первом пункта 2 и в абзаце втором пункта 3 слова "Министерству образования Республики Казахстан" заменить словами "Министерству здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан";
2) пункт 3 дополнить абзацем следующего содержания:
"финансирование расходов на подготовку и издание учебников и учебно-методических комплексов для общеобразовательных школ Республики Казахстан осуществлять в пределах ассигнований, предусматриваемых ежегодно в бюджете республики на эти цели.";
3) в пункте 4 слово "г. Алматы" заменить словами "городов Астаны, Алматы";
4) в "Целевой программе подготовки и издания учебников и учебно-методических комплексов для общеобразовательных школ Республики Казахстан", утвержденной указанным постановлением:
в разделе "Создание учебников и учебно-методических комплексов и
внедрение их в систему образования":
названия подразделов "Поисково-созидательная работа" и
"Экспериментально-апробационная работа" исключить;
в строке, порядковый номер 2, в графах 3 и 4 цифры "1996" и "1998"
заменить цифрами "1999";
в строке, порядковый номер 3:
в графе 3 цифры "1996" и "1997" заменить цифрами "1999";
в графе 4 цифры "1997" и "1998" заменить цифрами "1999";
в строке, порядковый номер 4:
в графе 2 слово "пробных" исключить;
в графе 3 цифры "1997" и "1999" заменить цифрами "1999" и "2000";
в графе 4 цифры "1997", "1999" и "2000" заменить цифрами "1999", "2000"
и "2001";
в строке, порядковый номер 5:
в графе 3 цифры "1997" заменить цифрами "1999";
в графе 4 цифры "1998", "1999" и "2000" заменить цифрами "1999", "2000"
и "2001";
в строке, порядковый номер 6:
в графе 2 слово "пробных" исключить;
в графе 2 после слов "русский и уйгурский" дополнить словом "узбекский";

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 26 қыркүйектегі N 1173 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 30 наурыз N 323
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасының жалпы білім беретін мектептері үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерін дайындаудың және басып шығарудың Мақсатты бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 26 қыркүйектегі N 1173 P961173_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 39, 367-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 2-тармақтың бірінші абзацындағы және 3-тармақтың екінші абзацындағы "Қазақстан Республикасының Білім министрлігі", "Қазақстан Республикасының Білім министрлігіне" деген сөздер "Денсаулық сақтау, білім және спорт министрлігі", "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау, білім және спорт министрлігіне" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 3-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының жалпы білім беретін мектептері үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерін дайындау мен басып шығару шығыстарын қаржыландыру жыл сайын республика бюджетінде осы мақсатқа көзделетін қаржының есебінен жүзеге асырылсын.";
3) 4-тармақтағы "Алматы қаласының" деген сөздер "Астана, Алматы қалаларының" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) аталған қаулымен бекітілген "Қазақстан Республикасының жалпы білім
беретін мектептері үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерін дайындау
мен басып шығарудың Мақсатты бағдарламасында":
"Оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерін жасау және оларды білім
беру жүйесіне енгізу" бөлімінде:
"Ізденіс-жасампаздық жұмыстар" және "Эксперименттік сынақ жұмыстары"
деген ішкі бөлімдердің атаулары алынып тасталсын;
реттік нөмірі 2-жолда 3 және 4-бағандардағы "1996" және "1998" деген
сандар "1999" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 3-жолда:
3-бағандағы "1996" және "1997" деген сандар "1999" деген сандармен
ауыстырылсын;
4-бағанындағы "1997" және "1998" деген сандар "1999" деген сандармен
ауыстырылсын;
реттік нөмірі 4-жолда:
2-бағандағы "сынақ-байқау" деген сөз алынып тасталсын;
3 бағандағы "1997" және "1999" деген сандар "1999" және "2000" деген
сандармен ауыстырылсын;
4-бағандағы "1997", "1999" және "2000" деген сандар "1999", "2000"
және "2001" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 5-жолда:
3-бағандағы "1997" деген сандар "1999" деген сандармен ауыстырылсын;
4-бағандағы "1998", "1999" және "2000" деген сандар "1999", "2000"
және "2001" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 6-жолда:
2-бағандағы "сынақ-байқау" деген сөз алынып тасталсын;
2-бағандағы "орыс және ұйғыр" деген сөздерден кейін "өзбек" деген
сөзбен толықтырылсын;

в графе 3 цифры "1997" и "1999" заменить цифрами "1999" и "2000";
в графе 4 цифры "1997" и "1999" и "2000" заменить цифрами "1999", "2000"
и "2001";
строки, порядковые номера 7, 8, 9, 10, 11, исключить;
в разделе "Выпуск и распространение учебников и учебно-методических
комплексов":
в строке, порядковый номер 1, в графе 4 цифру "1997" заменить цифрой
"2000";
строку, порядковый номер 2, исключить;
в строке, порядковый номер 3, в графе 2 слово "стабильных" исключить;
строку, порядковый номер 4, исключить;
в строке, порядковый номер 5:
в графе 2 слово "стабильных" исключить;
в графе 3 цифры "1999" и "2000" заменить цифрами "2000" и "2001";
в графе 4 цифры "2000" и "2001" заменить цифрами "2001" и "2002";
дополнить порядковым номером 5-1 следующего содержания:
"5-1 Внедрение учебников и учебно-методических комплексов в
образовательную систему по ступеням:
начальная            1998 год           1999 год
основная             1999 год           2000 год
старшая              2000 год           2001 год";
строку, порядковый номер 6, исключить;
в строке, порядковый номер 7:
в графе 2 слово "стабильными" исключить;
в графе 3 цифры "1999" и "2000" заменить цифрами "2000" и "2001";
в графе 4 цифры "2000" и "2001" заменить цифрами "2001" и "2002".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Э.Жакупова
И.Сельдемирова)

3-бағандағы "1997" және "1999" деген сандар "1999" және "2000" деген
сандармен ауыстырылсын;
4-бағандағы "1997", "1999" және "2000" деген сандар "1999", "2000"
және "2001" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірлері 7,8,9,10,11-жолдар алынып тасталсын;
"Оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді басып шығару және тарату"
деген бөлімде:
реттік нөмірі 1-жолда 4-бағандағы "1997" деген сандар "2000" деген
сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 3-жолда 2-бағандағы "Тұрақты" деген сөз алынып
тасталсын;
реттік нөмірі 4-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 5-жолда:
2-бағандағы "тұрақты" деген сөз алынып тасталсын;
3-бағандағы "1999" және "2000" деген сандар "2000" және "2001" деген
сандармен ауыстырылсын;
4-бағандағы "2000" және "2001" деген сандар "2001" және "2002" деген
сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 5-1 реттік нөмірмен толықтырылсын:
"5-1 Білім беру жүйесіне оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді мынадай
сатылар бойынша енгізу:
бастапқы         1998 жыл        1999 жыл
негізгі          1999 жыл        2000 жыл
жоғары           2000 жыл        2001 жыл";
реттік нөмірі 6-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 7-жолда:
2-бағандағы "тұрақты" деген сөз алынып тасталсын;
3-бағандағы "1999" және "2000" деген сандар "2000" және "2001" деген
сандармен ауыстырылсын;
4-бағандағы "2000" және 2001" деген сандар "2001" және "2002" деген
сандармен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.