О мерах по реализации законодательных актов Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 4 декабря 2002 года N 192-p. Утратило силу - распоряжением Премьер-Министра РК от 30 декабря 2004 года N 383-р (R040383)
1. Утвердить прилагаемый перечень актов Правительства Республики Казахстан, принятие которых необходимо в целях реализации законодательных актов Республики Казахстан (далее - Перечень).
2. Государственным органам разработать и внести на утверждение Правительства Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню.
3. Центральным и местным исполнительным органам, акимам областей, городов Астаны и Алматы в двухмесячный срок принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты в реализацию законодательных актов Республики Казахстан и проинформировать Правительство о принятых мерах.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 4 декабря 2002 года N 192-р
Перечень актов Правительства Республики Казахстан,
принятие которых необходимо в целях реализации
законодательных актов Республики Казахстан <*>
Сноска. Перечень с изменениями - распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 24 июля 2003 года N 153-р ; от 15 октября 2003 г. N 250-р ; от 18 августа 2004 г. N 230-р .
____________________________________________________________________
N !   Наименование      !Отношения,       !Ответственные!  Срок
!  законодательного   !подлежащие урегу-!государствен-!исполнения
!       акта          !лированию актом  !ные органы   !
!                     !Правительства    !             !
!                     !Республики       !             !
!                     !Казахстан        !             !
--------------------------------------------------------------------
1  Закон Республики      1) Положение об       МОН      11 декабря
Казахстан от 9 июля   аттестации научных             2002 года
2001 года "О науке"   организаций;
2) Порядок прове-
дения аккредитации     -
негосударственных
научных организаций
2  Закон Республики      Перечень продукции,   МИТ      11 декабря
Казахстан от 11       соответствие которой            2002 года
июля 2001 года        допускается подтвер-
"О внесении изменений ждать декларацией
и дополнений в Закон  о соответствии
Республики Казахстан
"О сертификации"
3  Закон Республики      Порядок проведения    МФ, МСХ  в течение
Казахстан от 11 июля  аукциона по реали-              месяца
2001 года "О внесении зации конкурсной                после
изменений и дополне-  массы должника                  введения
ний в некоторые       сельскохозяйствен-              в действие
законодательные акты  ной организации                 Земельного
Республики Казахстан                                  кодекса
по вопросам                                           Республики
банкротства"                                          Казахстан
4  Закон Республики      1) Порядок охраны     МКИОС,   11 декабря
Казахстан от 16       и содержания          МООС,    2002 года
июля 2001 года "Об    памятников истории    МИТ, МВД
архитектурной,        и культуры, объектов
градостроительной     государственного
и строительной        природно-заповедного
деятельности в        фонда, отнесенных к
Республике            объектам мирового
Казахстан"            и республиканского
значения;
2) Порядок разра-       МИТ
ботки и согласования
генеральной схемы;

Қазақстан Республикасының заңнамалық кесiмдерiн iске асыру жөнiндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімі 2002 жылғы 4 желтоқсан N 192-ө. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 2004.12.30. N 383 өкімімен.
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасының заңнамалық кесiмдерiн iске асыру мақсатында қабылдануы қажет Қазақстан Республикасының Yкiметi кесiмдерiнiң тiзбесi (бұдан әрi - Tiзбe) бекітілсін.
2. Мемлекеттiк органдар тiзбеге сәйкес нормативтiк құқықтық кесiмдердiң жобаларын әзiрлесiн және Қазақстан Республикасының Yкiметiне бекiтуге енгiзсiн.
3. Орталық және жергiлiкті атқарушы органдар, облыстар, Астана және Алматы қалаларының әкімдерi екi ай мерзiмде Қазақстан Республикасының заңнамалық кесiмдерiн iске асыруға тиiстi ведомстволық нормативтiк құқықтық кесiмдер қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Yкіметке хабарласын.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2002 жылғы 4 желтоқсандағы
N 192 өкiмiмен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының заңнамалық кесімдерін iске асыру мақсатында қабылдануы қажет Қазақстан Республикасының
Үкiметi кесiмдерiнің тізбесi
Ескерту.   Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 2003.07.24. N 153-ө  өкімімен .
Ескерту.   Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 2003.10.15. N 250-ө  өкімімен .
Ескерту.   Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 2004.08.18. N 230-ө  өкімімен .
___________________________________________________________________
Р/с Заңнамалық кесiмнiң  Қазақстан Республикасы  Жауапты  Орындалу
атауы            Yкiметiнiң кесiмiмен    мемле.  мерзімі
реттелуге жататын      кеттік
қатынастар        органдар
___________________________________________________________________
1  "Ғылым туралы"        1) Ғылыми ұйымдарды       БҒМ  2002 жылғы
Қазақстан             аттестаттау туралы             11 желтоқ.
Республикасының 2001  ереже;                         сан
жылғы 9 шiлдедегi
Заңы                   2) Мемлекеттік емес       -//-
ғылыми ұйымдарды
аккредитациядан өткiзу
тәртібi.
2  "Сертификаттау        Сәйкестiгiн сәйкестiк      ИСМ 2002 жылғы
туралы" Қазақстан     туралы декларациямен           11 желтоқ.
Республикасының       растауға рұқсат етілетін       сан
Заңына өзгерiстер     өнімдердің тізбесі.
мен толықтырулар
енгiзу туралы"
Қазақстан Республика.
сының 2001 жылғы 11
шілдедегi  Заңы
3  "Қазақстан Республи.  Ауыл шаруашылығы ұйымы    ҚарМ, Қазақстан
касының кейбiр заң    борышкерiнiң конкурстық   АШМ   Республи.
актiлерiне банкрот.   массасын сату жөнiндегi         касының
тық мәселелерi        аукционды өткiзу тәртібi.       Жер кодексі
бойынша өзгерiстер                                    қолданысқа
мен толықтырулар                                      енгізілген.
енгiзу туралы"                                        нен кейін
Қазақстан Республика.                                 бір ай
сының 2001 жылғы                                      ішінде
11 шiлдедегі  Заңы
4  "Қазақстан Республи.  1) Тарихи және мәдени    МАКМ,  2002
касындағы сәулет,     ескерткiштердi, әлемдiк  ТОҚМ,  жылғы 11
қала құрылысы және    және республикалық       ИСМ,   желтоқсан
құрылыс қызметi       маңызы бар объектiлерге  ІІМ
туралы" Қазақстан     жатқызылған мемлекеттік
Республикасының 2001  табиғат-қорық қоры
жылғы 16 шiлдедегi    объектiлерiн қорғау мен
Заңы                   ұстау тәртібі;
2) Бас схеманы әзiрлеу   ИСМ
және келiсу тәртібi;

3) Порядок разра-        -
ботки и согласования
межрегиональной
схемы территориаль-
ного развития;
4) Порядок разра-        -
ботки и согласования
комплексных схем
градостроительного
планирования терри-
торий регионов и
меры по их реализа-
ции.
5  Закон Республики      1) О внесении          МТК, МВД,11 декабря
Казахстан от 17 июля  изменений и допол-     АУЗР     2002 года
2001 года "Об         нений в постанов-
автомобильных         ление Правительства
дорогах"              Республики
Казахстан от 5
сентября 1998 года
N 845;
2) О внесении              МТК
изменений и допол-
нений в постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 5 декабря 2000
года N 1809;
3) Порядок государст-       -
венного учета автомо-
бильных дорог общего
пользования, хозяй-
ственных автомобиль-
ных дорог, улиц
городов и населенных
пунктов;
4) Перечень платных         -
автомобильных дорог,
платных мостовых
переходов;
5) Порядок и условия        -
эксплуатации платных
автомобильных дорог,
платных мостовых
переходов, а также
ставки сбора за проезд;
6) Нормативы финанси-       -
рования на ремонт и
содержание автомобиль-
ных дорог;
7) Порядок проезда          -
по территории Респуб-
лики Казахстан транс-
портных средств,
перевозящих опасные
грузы.
6  Закон Республики      Порядок содержания        МВД   11 декабря
Казахстан от 10       иностранных граждан,            2002 года
декабря 2001 года     задержанных в целях
"О внесении допол-    выдворения в принуди-
нений в некоторые     тельном порядке в
законодательные акты  спецучреждениях
Республики Казахстан  органов внутренних
по вопросам миграции" дел Республики
Казахстан
7  Закон Республики      Перечень товаров,      МТК, АТК 11 декабря
Казахстан от 6        требующих особых                2002 года
декабря 2001 года     условий хранения
"О внесении изменений (скоропортящихся),
и дополнений в неко-  по которым срок
торые законодательные подачи таможенной
акты Республики       декларации не
Казахстан по вопросам может превышать
железнодорожного      трех дней с даты
транспорта"           их предоставления
таможенному органу
Республики Казахстан
8  Закон Республики      Порядок прекращения    МФ      11 декабря
Казахстан от 6        требований по                  2002 года
декабря 2001 года     кредитам, предостав-
"О внесении изменений ленным из местного
и дополнений в Закон  бюджета
Республики Казахстан
"О бюджетной системе"
9  Закон Республики      1) Порядок взаимо-      МТК    11 декабря
Казахстан от 8        действия Национальной          2002 года
декабря 2001 года     железнодорожной ком-
"О железнодорожном    пании и перевозчиков
транспорте"           с государственными
органами при осуществ-
лении перевозок;

3) Аумақтық дамудың      -//-
аймақаралық cxeмасын
әзiрлеу мен келiсу
тәртібi;
4) Аймақтар аумақтарында -//-
қала құрылысын
жоспарлаудың кешендi
схемаларын әзiрлеу мен
келiсу тәртібi және
оларды iске асыру
жөнiндегi шаралар
5  "Автомобиль жолдары   1) Қазақстан Республикасы   ККМ,  2002
туралы" Қазақстан     Үкіметінің 1998 жылғы 5     ІІМ,  жылғы 11
Республикасының 2001  қыркүйектегi N 845          ЖРА   желтоқсан
жылғы 17 шiлдедегi     қаулысына өзгерiстер
Заңы                   мен толықтырулар енгiзу
туралы;
2) Қазақстан Республикасы   ККМ
Үкiметінiң 2000 жылғы 5
желтоқсандағы N 1809
қаулысына өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу туралы;
3) Жалпыға ортақ            -//-
пайдаланудағы автомобиль
жолдарын, шаруашылық
автомобиль жолдарын,
қалалар мен елді
мекендердің көшелерiн
мемлекеттiк есепке алу
тәртібi;
4) Ақылы автомобиль         -//-
жолдарының, ақылы көпiр
өткелдерінің тiзбесi;
5) автомобиль жолдарын,     -//-
ақылы көпiр өткелдерiн
пайдалану тәртібi мен
шарттары, сондай-ақ жүрiп
өткенi үшiн алым
ставкалары;
6) Автомобиль жолдарын      -//-
жөндеу мен күтіп ұстауға
арналған қаржыландыру
нормативтерi;
7) Қазақстан Республика.    -//-
сының аумағы бойынша
қауiптi жүктерді тасымал.
дайтын көлік құралдарының
жүріп өту тәртібі
6  "Қазақстан Республи.  Мәжбүрлi тәртіппен         ІІМ  2002
касының кейбiр заң    шығарып жiберу                  жылғы 11
актілерiне көшi-қон   мақсатында ұсталған             желтоқсан
мәселелерi бойынша    шетелдiк азаматтарды
толықтырулар енгiзу   Қазақстан Республикасы
туралы" Қазақстан     iшкi iстер органдарының
Республикасының 2001  арнайы мекемелерінде
жылғы 10 желтоқсан.   ұстау тәртібі
дағы  Заңы
7  "Қазақстан Республи.  Кедендік декларация        ККМ, 2002
касының кейбiр заң    тапсырудың мерзiмі         КБА  жылғы 11
актілерiне темiр жол  оларды Қазақстан                желтоқсан
көлiгi мәселелерi     Республикасының кеден
бойынша өзгерiстер    органына табыс еткен
мен толықтырулар      күннен бастап үш күннен
енгiзу туралы"        аспауға тиiс ерекше
Қазақстан Республика. сақтау жағдайларын
сының 2001 жылғы      талап ететiн (тез
6 желтоқсандағы  Заңы   бүлiнетiн) тауарлардың
тiзбесi
8  "Бюджет жүйесi        Жергiлiктi бюджеттен      ҚарМ  2002
туралы" Қазақстан     берiлген кредиттер              жылғы 11
Республикасының       бойынша талап қоюды             желтоқсан
Заңына өзгерiстер     тоқтату тәртібi
мен толықтырулар
енгiзу туралы"
Қазақстан Республика.
сының 2001 жылғы
6 желтоқсандағы  Заңы
9  "Темір жол көлігі     1) Тасымалдауды жүзеге     ККМ  2002
туралы" Қазақстан     асыру кезiнде ұлттық            жылғы 11
Республикасының 2001  темiр жол компаниясы мен        желтоқсан
жылғы 8 желтоқсандағы тасымалдаушылардың
Заңы                   мемлекеттiк органдармен
өзара iс-қимыл жасау
тәртібi;

2) Порядок пользова-      -
ния магистральной
железнодорожной сетью;
3) Порядок проверки       -
соблюдения требований
безопасности движения
на магистральных,
станционных и подъезд-
ных путях;
4) Перечень железно-      -
дорожных путей,
входящих в магистраль-
ную железнодорожную
сеть;
5) Порядок нахождения     -
пассажиров, граждан и
размещения объектов в
зонах повышенной
опасности железно-
дорожного транспорта,
проведения в них работ,
проезда и перехода
через железнодорожные
пути;
6) Порядок осуществ-      МТК, МО
ления воинских и
специальных перевозок;
7) О внесении изме-       МТК, МИТ
нений и дополнений в
постановление Правите-
льства Республики
Казахстан от 29
декабря 2000 года
N 1787 (относительно
определения перечня
продукции, работ
и услуг железно-
дорожного транспорта,
подлежащих
обязательной сертифи-
кации);
8) Порядок обеспечения   МТК, МВД
охраны отдельных
видов груза в силу
особых свойств и утвер-
ждение перечня таких
грузов;
9) Порядок отнесения     МТК, МТСЗН
объектов, связанных с
деятельностью железно-
дорожного транспорта,
к объектам государст-
венной социальной
сферы;
10) Нормативы затрат        МТК
организаций железно-
дорожного транспорта
на содержание таких
объектов;
11) Порядок, размер          -
и режим пользования
землями охранных зон
железнодорожного
транспорта.
10  Закон Республики      1) Направления            МСХ  11 декабря
Казахстан от 14       государственной                2002 года
декабря 2001 года     поддержки племенного
"О внесении изменений животноводства, норма-
и дополнений в Закон  тивы субсидий на
Республики Казахстан  каждый вид племенной
"О племенном живот-   продукции (материала),
новодстве"            мероприятия по сохра-
нению и восстановле-
нию генофонда племен-
ных животных, осуществ-
ляемые за счет средств
республиканского
бюджета.
11  Закон Республики      1) Порядок авиацион-     МТК   12 декабря
Казахстан от 15       ной безопасности;              2002 года
декабря 2001 года     2) Порядок ведения        -
"О государственном    государственного
регулировании         реестра гражданских
гражданской авиации"  воздушных судов
Республики Казахстан;
3) Порядок и перио-       -
дичность проведения
аттестации, а также
требований, предъяв-
ляемых к авиационному
персоналу;
4) Перечень авиаком-      -
паний, осуществляющих
авиационные работы.
12  Закон Республики      1) Перечень страте-   МТК, МО, 12 декабря
Казахстан от 15       гически важных        МВД, МТК, 2002 года
декабря 2001 года     объектов;             МИТ
"О внесении изменений 2) Порядок сертифи-      МТК
и дополнений в        кации гражданских
некоторые законо-     воздушных судов
дательные акты        Республики Казахстан.
Республики Казахстан
по вопросам
гражданской авиации"
13  Закон Республики      Перечень и порядок       МВД   12 декабря
Казахстан от 24       оборотов оружия,               2002 года
декабря 2001 года     боевой техники и
"О внесении изменений боеприпасов к ним,
и дополнений в Закон  специальных средств,
Республики Казахстан  состоящих на воору-
"О внутренних войсках жении внутренних
Министерства внутрен- войск.
них дел Республики
Казахстан"
14  Закон Республики      1) Порядок осущест-      МТК   12 декабря
Казахстан от 17       вления государст-              2002 года
января 2002 года      венного управления
"О торговом           в сфере торгового
мореплавании"         мореплавания;
2) Порядок размещения     -
морских портов для
их строительства;

2) Магистралдық темiр      -//-
жол желiсiн пайдалану
тәртібi;
3) Магистралдық,           -//-
станциялық және кiрме
жолдарда қозғалыс
қауiпсiздiгi талаптарының
сақталуын тексеру
тәртібі;
4) Магистралдық темiр      -//-
жол желiсiне кiретiн
темiр жолдардың тiзбесi;
5) Темiр жол көлігінің     -//-
қауіптілігі жоғары
аймақтарда жолаушылардың,
азаматтардың болуы мен
объектiлерді орналастыру,
оларда жұмыстар жүргiзу,
темiр жолдар арқылы жүру
және өту тәртібi;
6) Әскери және арнаулы      ККМ,
тасымалдарды жүзеге         ҚМ
асыру тәртібі;
7) Қазақстан Республикасы   ККМ,
Үкіметінің 2000 жылғы 29    ИСМ
желтоқсандағы N 1787
қаулысына өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу туралы
(темiр жол көлiгiнiң
мiндетті сертификаттауға
жататын өнімдерінiң,
жұмыстарының және
қызметтер көрсетуінiң
тiзбесiн анықтауға
қатысты);
8) Айрықша қасиеттерiне      ККМ,
қарай жүктердiң жекелеген    ІІМ
түрлерiн күзетудi
қамтамасыз ету тәртібi
және осындай жүктердің
тiзбесiн бекiту;
9) Темiр жол көлiгi          ККМ,
қызметiне байланысты         ЕХҚМ
объектiлерді мемлекеттік
әлеуметтiк сала
объектілерiне жатқызу
тәртібi;
10) Темір жол көлігі         ККМ
ұйымдарының осындай
объектілерді ұстауына
арналған шығындарының
нормативтері
11) Темiр жол көлiгiнің      -//-
қорғалатын аймақтарының
жерлерiн пайдалану
тәртібi, мөлшерi және
режимi.
10 "Асыл тұқымды мал     1) Асыл тұқымды мал        АШМ  2002
шаруашылығы туралы"   шаруашылығын мемлекеттiк        жылғы 11
Қазақстан Республика. қолдаудың бағыттары, асыл       желтоқсан
сының Заңына          тұқымды өнiмнің
өзгерiстер мен        (материалдың) әрбiр
толықтырулар енгiзу   түрiне, республикалық
туралы" Қазақстан     бюджеттiң қаражаты
Республикасының 2001  есебiнен жүзеге асырылатын
жылғы 14 желтоқсан.   асыл тұқымды малдың
дағы  Заңы              тектiк қорын сақтау және
қалпына келтiру жөнiндегi
іс-шараларға арналған
субсидиялардың нормативтерi.
11 "Азаматтық авиацияны  1) Авиациялық қауiпсiздiк   ККМ 2002
мемлекеттiк реттеу    тәртiбi;                        жылғы 12
туралы" Қазақстан                                     желтоқсан
Pecпубликасының 2001  2) Қазақстан Республикасы
жылғы 15 желтоқсан.   азаматтық әуе кемелерінің   -//-
дағы  Заңы              мемлекеттiк тiзiлiм
жүргiзу тәртібi;
3) Аттестация өткiзудiң     -//-
тәртiбi мен мерзiмi,
сондай-ақ авиация
персоналына қойылатын
талаптар;
4) Авиациялық жұмыстарды    -//-
жүзеге асыратын авиаком.
паниялардың тізбесі.
12 "Қазақстан Республи.  1) Стратегиялық маңызды    ККМ,  2002
касының кейбiр заң    объектiлердiң тiзбесi;     ҚМ,   жылғы 12
актiлерiне азаматтық                             ІІМ,  желтоқсан
авиация мәселелерi                               ИСМ
бойынша өзгерiстер
мен толықтырулар      2) Қазақстан Республика.   ККМ
енгiзу туралы"        сының азаматтық әуе
Қазақстан Республика. кемелерiн сертификаттау
сының 2001 жылғы      тәртібі.
15 желтоқсандағы  Заңы
13 "Қазақстан Республи.  Ішкi әскерлердің           ІІМ   2002
касы Iшкi iстер       қару-жарағына кiретiн            жылғы 12
министрлiгiнiң iшкi   қарулардың, жауынгерлiк          желтоқсан
әскерлерi туралы"     техника мен олардың
Қазақстан Республика. оқ-дәрiлерiнің, арнайы
сының Заңына өзгерiс. құралдарының тізбесі
тер мен толықтырулар  мен айналымының тәртібi.
енгiзу туралы"
Қазақстан Республика.
сының 2001 жылғы 24
желтоқсандағы  Заңы
14 "Сауда мақсатында     1) Сауда мақсатында        ККМ  2002
теңізде жүзу туралы"  теңiзде жүзу саласындағы        жылғы 12
Қазақстан Республика. мемлекеттiк басқаруды           желтоқсан
сының 2002 жылғы      жүзеге асыру тәртібi;
17 қаңтардағы  Заңы    2) Теңiз порттарын салу    -//-
үшін оларды орналастыру
тәртібi;

3) Порядок дипломиро-     -
вания членов экипажей
судов;
4) Перечень опасных       -
грузов, предназначен-
ных для перевозки
судами;
5) Перечень должностей    -
(профессий) работников
государственного
контроля на морском
транспорте, которым
выдается форменная
одежда;
6) Образцы формы и        -
знаков различия;
7) Порядок ношения        -
форменной одежды;
8) Нормы обеспечения      -
работников государст-
венного контроля на
морском транспорте
форменной одеждой;
9) Порядок техничес-      -
кого надзора за
морскими судами и
их классификации;
10) Перечень обяза-       -
тельных услуг
морского порта;
11) Порядок лоцман-       -
ской проводки судов;
12) Порядок осущест-      -
вления экспедиторской
деятельности на
транспорте;
13) Порядок и условия     -
страхования риска
ответственности за
ущерб от загрязнения;
14) Плата за регист-      -
рацию ипотеки судна
или строящегося судна
и Порядок представле-
ния информации.
15  Закон Республики      1) Нормы снабжения     МО, МВД 12 декабря
Казахстан от 29       и объем материально-           2002 года
января 2002 года      технических ресурсов,
"О внесении измене-   продовольствия,
ний и дополнений в    вещевого и другого
некоторые законо-     имущества;
дательные акты        2) Порядок ведения        -
Республики Казахстан  воинского учета
по вопросам реформи-  военнообязанных и
рования Вооруженных   призывников;
Сил"                  3) (подпункт исключен -
распоряжением Премьер-
Министра Республики
Казахстан от 15 июля
2003 года N 146-р )
16  Закон Республики      1) Порядок взимания и    МООС  12 декабря
Казахстан от 11 марта утверждение ставки             2002 года
2002 года "Об охране  платы за загрязнение
атмосферного воздуха" атмосферного воздуха;
2) Порядок выдачи         -
лицензии на выбросы
вредных (загрязняющих)
веществ в атмосферный
воздух и на вредные
физические воздействия
на атмосферный воздух;
3) Порядок выдачи         -
лицензий на выбросы
вредных (загрязняющих)
веществ в атмосферный
воздух при эксплуатации
транспортных и иных
передвижных средств;
4) Порядок организации    -
и проведения государст-
венного контроля в
области охраны атмос-
ферного воздуха;
5) Порядок представ-      -
ления информации и
ведения государствен-
ной статистики в
области охраны атмос-
ферного воздуха;
6) Порядок разработки     -
и утверждения нормати-
вов выбросов вредных
(загрязняющих) веществ
в атмосферный воздух
и предельно допустимых
нормативов вредных
физических воздействий
на атмосферный воздух,
методов их определения
и видов источников,
для которых они
устанавливаются;
7) Порядок государст-     -
венной регистрации
вредных (загрязняющих)
веществ, регистрации
выданных разрешений
на допустимое коли-
чество выбросов и
регистрации фактически
произведенных выбросов;

3) Кемелер экипаждарының   -//-
мүшелерiне диплом беру
тәртібі;
4) Кемелермен тасымалдауға -//-
арналған қауіпті жүктердiң
тiзбесi;
5) Нысанды киiм берiлетiн  -//-
теңiз көлiгiндегi
мемлекеттік бақылау
қызметкерлерi лауазымдар.
ының (кәсiптерінің)
тiзбесi;
6) Нысандар мен айырым     -//-
белгiлерiнің үлгiлерi;
7) Нысанды киiм киiп       -//-
жүру тәртiбi;
8) Теңiз көлiгiндегi       -//-
мемлекеттiк бақылау
қызметкерлерiн нысанды
киiммен қамтамасыз ету
нормалары;
9) Теңiз кемелерін         -//-
техникалық қадағалау және
оларды жiктеу тәртібi;
10) Теңiз портының         -//-
мiндеттi түрде
көрсетiлетiн қызметтерiнiң
тiзбесi;
11) Кемелердi лоцмандық    -//-
алып өту тәртібі;
12) Көлiкте экспедиторлық  -//-
қызметті жүзеге асыру
тәртібi;
13) Ластанудан болған      -//-
зиян үшін жауапкершiлiк
тәуекелiн сақтандыру
тәртібi мен шарттары;
14) Кеменiң немесе         -//-
жасалып жатқан кеменiң
ипотекасын тiркегенi
үшiн төлем және Ақпарат
беру тәртібi.
15 "Қазақстан Республи.  1) Жабдықтау нормалары     ҚМ,  2002
касының кейбiр заң    мен материалдық-           ІІМ  жылғы 12
актiлерiне Қарулы     техникалық ресурстардың,        желтоқсан
Күштердi реформалау   азық-түлiктiң, заттай
мәселелерi бойынша    және басқа да
өзгерiстер мен        мүлiктің көлемi;
толықтырулар енгiзу
туралы" Қазақстан     2) Әскери мiндеттiлер      -//-
Республикасының 2002  мен әскерге шақырылушы.
жылғы 29 қаңтардағы   ларды әскери есепке алуды
Заңы                   жүргiзу тәртібi;
3)  (3-тармақша алынып       -//-
тасталды - ҚР Премьер-
Министрінің 2003.07.15.
N 146-ө  өкімімен )
16 "Атмосфералық ауаны   1) Атмосфералық ауаны      ҚОҚМ 2002
қорғау туралы"        ластағаны үшiн төлем            жылғы 12
Қазақстан Республика. өндірiп алу және төлем          желтоқсан
сының 2002 жылғы 11   ставкасын бекiту тәртібi;
наурыздағы  Заңы
2) Атмосфералық ауаға      -//-
зиянды (ластаушы) заттар
шығаруға және атмосфералық
ауаға зиянды физикалық
әсерлерге лицензия беру
тәртiбi;
3) Көлiк және өзге де      -//-
қозғалыс құралдарын
пайдалану кезiнде
атмосфералық ауаға
зиянды (ластаушы)
заттарды шығаруға
лицензия беру тәртібi;
4) Атмосфералық ауаны      -//-
қорғау саласындағы
мемлекеттiк бақылауды
ұйымдастыру мен жүргізу
тәртібі;
5) Атмосфералық ауаны      -//-
қорғау саласында ақпарат
беру мен мемлекеттік
статистика жүргiзу
тәртібi;
6) Атмосфералық ауаға      -//-
зиянды (ластаушы) заттар
шығарудың нормативтерін
және атмосфералық ауаға
зиянды физикалық
әсерлердiң рұқсат
етiлетiн шектi
нормативтерін, оларды
айқындаудың әдістерi мен
белгiленетiн көздер
түрлерiн әзiрлеу мен
бекiту тәртібi;
7) Зиянды (ластаушы)       -//-
заттарды мемлекеттік
тiркеу, рұқсат етілетін
шығарындылар санына
берiлген рұқсаттарды
тіркеу және iс жүзінде
жүргiзілген шығарындыларды
тiркеу тәртібi;