О мерах по реализации Таможенного кодекса Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 26 мая 2003 года N 105-p. Утратило силу - распоряжением Премьер-Министра РК от 30 декабря 2004 года N 383-р (R040383)
В целях реализации Таможенного кодекса Республики Казахстан:
1. Утвердить прилагаемый Перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Таможенного кодекса Республики Казахстан.
2. Государственным органам Республики Казахстан привести в соответствие с Таможенным кодексом Республики Казахстан ведомственные нормативные правовые акты.
3. Местным исполнительным органам административно-территориальных единиц, на территории которых расположены специальные экономические зоны, в установленном порядке внести в Правительство Республики Казахстан проекты указов Президента Республики Казахстан, предусматривающие приведение положений о специальных экономических зонах в соответствие с Таможенным кодексом Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Павлова А.С.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 26 мая 2003 года N 105
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо
в целях реализации Таможенного кодекса Республики Казахстан
-------------------------------------------------------------------
N  !     Наименование нормативного       !   Срок   !Ответственный
п/п!          правового акта             !исполнения!исполнитель
-------------------------------------------------------------------
Постановления Правительства Республики Казахстан
-------------------------------------------------------------------
1.  О внесении изменений и дополнений в   июнь        АТК, МФ
некоторые решения Правительства       2003 года
Республики Казахстан:
в постановление Правительства
Республики Казахстан от 6 июня
1997 года N 932 "Об утверждении
описания и порядка применения
опознавательного знака и
опознавательного флага таможенных
органов Республики Казахстан";
в постановление Правительства
Республики Казахстан от 21 августа
2001 года N 1092 "Об утверждении
перечня предметов лизинга, к которым
применяется таможенный режим
временного ввоза и временного вывоза
товаров";
в постановление Правительства
Республики Казахстан от 31 мая 2001
года N 741 "Об утверждении Правил
перемещения товаров физическими
лицами через таможенную границу
Республики Казахстан в упрощенном,
льготном порядке";
признать утратившим силу
постановление Правительства
Республики Казахстан от 12 августа
2000 года N 1238 "Об утверждении
Положения о прохождении службы
должностными лицами в таможенных
органах Республики Казахстан"

Қазақстан Республикасының Кеден кодексiн iске асыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2003 жылғы 26 мамырдағы N 105-ө өкімі. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 2004.12.30. N 383 өкімімен.
Қазақстан Республикасының Кеден кодексiн iске асыру мақсатында:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасының Кеден кодексiн iске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтiк құқықтық кесiмдердiң тiзбесi бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдары ведомстволық нормативтiк құқықтық кесiмдердi Қазақстан Республикасының Кеден кодексiне сәйкес келтiрсiн.
3. Аумағында арнайы экономикалық аймақтар орналасқан әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктердiң жергiлiктi атқарушы органдары белгiленген тәртiппен арнайы экономикалық аймақтар туралы ережелердi Қазақстан Республикасының Кеден кодексiне сәйкес келтiрудi көздейтiн Қазақстан Республикасы Президентiнiң жарлықтарының жобаларын Қазақстан Республикасының Үкiметiне      енгiзсiн.
4. Осы өкiмнiң орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң бiрiншi орынбасары А.С.Павловқа жүктелсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2003 жылғы 26 мамырдағы
N 105 өкіммен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Кеден кодексін іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық кесімдердің тізбесі
__________________________________________________________________
Р/с    Нормативтік құқықтық       Орындалу          Жауапты
N      кесімнің атауы             мерзімі         орындаушы
__________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулылары
__________________________________________________________________
1.  Қазақстан Республикасы       2003 жылғы        КБА, ҚарМ
Үкiметiнiң мынадай кейбiр      маусым
шешiмдерiне өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу туралы:
"Қазақстан Республикасы
кеден органдарының айырым
белгiсi мен айырым жалауының
сипаттамасын және оны қолдану.
дың тәртiбiн бекiту туралы"
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 1997 жылғы
6 маусымдағы N 932  қаулысы ;
"Тауарларды уақытша әкелу
және уақытша әкету кеден
режимi қолданылатын лизинг
заттарының тiзбесiн бекiту
туралы" Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 2001 жылғы 21
тамыздағы N 1092  қаулысы ;
"Жеке тұлғалардың тауарлар.
ды Қазақстан Республикасының
кеден шекарасы арқылы оңай.
латылған, жеңiлдетiлген тәр.
тiппен өткiзу ережесiн бекiту
туралы" Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 2001 жылғы 31 мамыр.
дағы N 741  қаулысы ;
"Лауазымды адамдардың
Қазақстан Республикасының
кеден органдарында қызмет
өткеруi туралы ереженi бекiту
туралы" Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 2000 жылғы 12 тамыз.
дағы N 1238  қаулысының күшi
жойылды деп танылсын.
__________________________________________________________________

2.  Об утверждении критериев достаточной  июнь        АТК, МФ,
переработки выполняемых               2003 года   МЭМР, МИТ
производственных или технологических
операций, для того, чтобы страной
происхождения считалась страна,
где эти операции имели место
3.  Об утверждении Перечня товаров,       июнь        АТК, МФ, МИТ
временно ввозимых с полным            2003 года
освобождением от уплаты таможенных
пошлин и налогов и временно вывозимых
с полным освобождением от уплаты
таможенных пошлин
4.  Об утверждении запретов на ввоз в     июнь        АТК, МФ, МТК,
Республику Казахстан и вывоз из       2003 года   МЭМР, МВД,
Республики Казахстан товаров и                    МИТ, МСХ
транспортных средств, перечней
товаров, запрещенных к помещению под
некоторые таможенные режимы, а также
запретов и ограничений на проведение
операций с товарами, помещенными под
отдельные таможенные режимы
5.  Об утверждении Правил представления   июнь        АТК, МФ
документов для освобождения от        2003 года
обложения таможенными пошлинами и
таможенными сборами за таможенное
оформление товаров
6.  Об утверждении ставок таможенных      июнь        АТК, МФ
сборов, сборов и платы, взимаемых     2003 года
таможенными органами
7.  Об утверждении образцов форменной     2004 год    АТК
одежды и знаков различия, а также
норм обеспечения ею должностных лиц
таможенных органов Республики
Казахстан
8.  Об утверждении Перечня товаров,       июнь        АТК, МФ
перемещаемых по территории            2003 года
Республики Казахстан с обязательным
обеспечением уплаты таможенных
платежей и налогов
9.  Об утверждении категорий должностных  июнь
лиц таможенных органов, наделенных    2003 года   АТК, МВД, МО
правом ношения, хранения и
пользования огнестрельным оружием, и
перечней видов огнестрельного оружия,
боеприпасов и специальных средств,
используемых в таможенных органах
Республики Казахстан
10. Об утверждении Правил выплаты         июнь        АТК, МТСЗН
единовременной компенсации в случае   2003 года
гибели (смерти) должностного лица
таможенного органа Республики
Казахстан в период исполнения им
служебных обязанностей
11. Об утверждении информационного        август      АТК, МФ
справочника, используемого при        2003 года
применении резервного метода
определения таможенной стоимости
-------------------------------------------------------------------

2.  Осы операциялар орын алған     2003 жылғы    КБА, ҚарМ, ЭМРМ,
ел шыққан елi болып саналуы     маусым       ИСМ
үшiн орындалатын өндiрiстiк
немесе технологиялық опера.
цияларды жеткiлiктi қайта
өңдеудiң өлшемдерiн бекiту
туралы
3.  Кеден баждары мен салықтарды    2003 жылғы   КБА, ҚарМ, ИСМ
төлеуден толық босатыла отырып     маусым
уақытша әкелiнетiн және кеден
баждарын төлеуден толық боса.
тыла отырып уақытша әкетiлетiн
тауарлардың тiзбесiн бекiту
туралы
4.  Тауарлар мен көлiк құралдарын    2003 жылғы  КБА, ҚарМ, ККМ,
Қазақстан Республикасына әкелуге    маусым   ЭМРМ, ІІМ, ИСМ,
және Қазақстан Республикасынан               АШМ
әкетуге тыйым салуларды, кейбiр
кеден режимдерiне орналастыруға
тыйым салынған тауарлардың тiз.
белерiн, сондай-ақ жекелеген
кеден режимдеріне орналастырылған
тауарлармен операциялар жүргiзуге
арналған тыйым салулар мен
шектеулердi бекiту туралы
операциялар жүргізуге арналған
тыйым салулар мен шектеулерді
бекіту туралы
5.  Тауарларды кедендік ресiмдеу    2003 жылғы   КБА, ҚарМ
үшiн кеден баждары мен кеден      маусым
алымдарын салудан босатуға
арналған құжаттар ұсыну
eрежесiн бекiту туралы
6.  Кеден органдары алатын кеден    2003 жылғы   КБА, ҚарМ
алымдарының, алымдар мен төлем.   маусым
дердiң ставкаларын бекiту
туралы
7.  Нысанды киiм мен айырым белгi.   2004 жыл     КБА
лерiнiң үлгiлерiн, сондай-ақ
олармен Қазақстан Республика.
сының кеден органдары лауазымды
адамдарын қамтамасыз ету норма.
ларын бекiту туралы
8.  Кеден төлемдерi мен салықтардың   2003 жылғы    КБА, ҚарМ
төленуi мiндеттi түрде қамтамасыз  маусым
етiле отырып Қазақстан Республи.
касының аумағы бойынша өткiзiлетiн
тауарлардың тiзбесiн бекiту туралы
9.  Оқпен атылатын қаруларды алып     2003 жылғы   КБА, ІІМ, ҚорМ
жүру, сақтау және пайдалану         маусым
құқығы берiлген кеден органдары
лауазымды адамдарының санаттарын
және Қазақстан Республикасының
кеден органдарында пайдаланылатын
оқпен атылатын қарулар, оқ-дәрi.
лер және арнайы құралдар түрлерi.
нiң тiзбелерiн бекiту туралы
10. Қазақстан Республикасы кеден       2003 жылғы  КБА, ЕХҚМ
органының лауазымды адамы өзiнiң     маусым
қызметтiк мiндеттерiн атқаруы
кезеңiнде қаза тапқан (қайтыс
болған) жағдайда бiржолғы
өтемақы төлеу ережесiн бекiту
туралы
11. Кедендік құнды айқындаудың         2003 жылғы   КБА, ҚарМ
резервтік әдiсін қолдану кезiнде    тамыз
пайдаланылатын ақпараттық
анықтамалықты бекiту туралы
__________________________________________________________________