О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по обязательным видам страхования"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 11 июня 2007 года N 157-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации  Закона  Республики Казахстан от 7 мая 2007 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по обязательным видам страхования" (далее - перечень).
2. Агентству Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций принять соответствующие нормативные правовые акты согласно перечню и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 11 июня 2007 года N 157-р
Перечень
нормативных правовых актов,
принятие которых необходимо в целях реализации
Закона Республики Казахстан от 7 мая 2007 года
"О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные
акты Республики Казахстан по обязательным видам страхования "
N
п/п
Наименование
Форма акта
Государ-
ственный
орган,
ответ-
ственный
за
исполнение
Срок
испол-
нения
1
2
3
4
5
1.
Об установлении
размера первоначальных
разовых взносов для
уплаты страховыми
организациями -
участниками Фонда
гарантирования
страховых выплат
Постановление
Правления АФН
АФН
июль
2007
года
2.
Об утверждении Правил
аккредитации независимых экспертов
Постановление
Правления АФН
АФН
июль
2007
года
3.
Об утверждении
Инструкции по
формированию и ведению
базы данных по обязательному страхова-
нию гражданско-правовой
ответственности
владельцев транспортных
средств
Постановление
Правления АФН
АФН
июль
2007
года
4.
Об установлении
требований к содержанию
заявления страхователя
для заключения договора
обязательного страхо-
вания гражданско-право-
вой ответственности
владельцев транспортных
средств
Постановление
Правления АФН
АФН
июль
2007
года
5.
Об утверждении Правил
осуществления прямого
урегулирования в
области обязательного
страхования гражданско-
правовой ответствен-
ности владельцев
транспортных средств
Постановление Правления АФН
АФН
июль
2007
года
6.
Об установлении формы
заключения страховой
организации, имеющей
лицензию на право
осуществления аннуитет-
ного страхования,
о страховой премии по
договору аннуитета
Постановление
Правления АФН
АФН
июль
2007
года
7.
О внесении изменений и
дополнений в постанов-
ление Правления Нацио-
нального Банка Респуб-
лики Казахстан от
24 сентября 2003 года
N 345 "Об утверждении
Типового договора
участия в Фонде
гарантирования
страховых выплат"
Постановление
Правления АФН
АФН
июль
2007
года
8.
О внесении изменений и
дополнений в постанов-
ление Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 сентября 2003
года N 346 "Об
утверждении Правил о
методике расчета ставки
обязательных взносов и
условных обязательств,
порядке и сроках уплаты
обязательных и чрезвы-
чайных взносов,
формирования и учета
условных обязательств
страховыми
организациями -
участниками Фонда
гарантирования страховых выплат"
Постановление
Правления АФН
АФН
июль
2007
года
9.
О внесении изменений и
дополнений в постанов-
ление Правления
Агентства Республики
Казахстан по регулиро-
ванию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 25 февраля 2006
года N 55 "Об установ-
лении минимального
рейтинга для юридичес-
ких лиц - нерезидентов
Республики Казахстан,
необходимость наличия
которого требуется в
соответствии с законо-
дательством Республики
Казахстан, регулирую-
щим деятельность
финансовых организа-
ций, перечня рейтинго-
вых агентств, присваи-
вающих данный рейтинг,
а также о внесении
изменения в постанов-
ление Правления
Агентства Республики
Казахстан по регулиро-
ванию и надзору
финансовых организаций
от 25 октября 2004
года N 304"
Постановление
Правления АФН
АФН
10.
О внесении изменений и
дополнений в постанов-
ление Правления
Агентства Республики
Казахстан по регулиро-
ванию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 25 марта 2006 года
N 83 "Об  утверждении
Правил расчета коэффи-
циента убыточности
страховой (перестрахо-
вочной) организации"
Постановление
Правления АФН
АФН
июль
2007
года
11.
О внесении изменений и
дополнений в постанов-
ление Правления
Агентства Республики
Казахстан по регулиро-
ванию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 25 марта 2006 года
N 87 "Об утверждении
Инструкции о норматив-
ных значениях и мето-
дике расчетов пруденци-
альных нормативов
страховой (перестрахо-
вочной) организации,
формах и сроках
представления отчетов
о выполнении пруденци-
альных нормативов"
Постановление
Правления АФН
АФН
июль
2007
года
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
АФН - Агентство Республики Казахстан по регулированию и
надзору финансового рынка и финансовых организаций

"Қазақстан Респуликасының кейбір заңнамалық актілерін міндетті сақтандыру түрлері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасының Премьер-министрінің 2007 жылғы 11 маусымдағы N 157-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының қейбір заңнамалық актілеріне міндетті сақтандыру түрлері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 7 мамырдағы Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттігі тізбеге сәйкес тиісті нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және Қазақстан Республикасының Үкіметін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2007 жылғы 11 маусымдағы
157-ө өкімімен
бекітілген
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне
міндетті сақтандыру түрлері бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының
2007 жылғы 7 мамырдағы Заңын іске асыру мақсатында
қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
N
Атауы
Актінің
нысаны
Орындауға
жауапты
мемлекеттік
орган
Орындау
мерзімі
1
2
3
4
5
1.
Сақтандыру төлемдеріне
кепілдік беру қорына
қатысушы сақтандыру
ұйымдарының төлеуі үшін
бастапқы біржолғы
жарнаның мөлшерін
бекіту туралы
ҚҚА
басқармасының
қаулысы
ҚҚА
2007
жылғы
шілде
2.
Тәуелсіз сарапшыларды
аккредиттеу ережесін
бекіту туралы
ҚҚА
басқармасының
қаулысы
ҚҚА
2007
жылғы
шілде
3.
Көлік құралдары
иелерінің азаматтық-
құқықтық жауапкершілі-
гін міндетті сақтандыру
бойынша дереққорды
қалыптастыру және
жүргізу жөніндегі
нұсқаулықты бекіту
туралы
ҚҚА
басқармасының
қаулысы
ҚҚА
2007
жылғы
шілде
4.
Көлік құралдары
иелерінің азаматтық-
құқықтық жауапкерші-
лігін міндетті сақтандыру шартын
жасасу үшін сақтанушы
өтінішінің мазмұнына
қойылатын талаптарды
белгілеу туралы
ҚҚА
басқармасының
қаулысы
ҚҚА
2007 жылғы
шілде
5.
Көлік құралдары
иелерінің азаматтық-
құқықтық жауапкерші-
лігін міндетті сақтан-
дыру саласындағы
тікелей реттеуді жүзеге
асыру ережесін бекіту
туралы
ҚҚА
басқармасының
қаулысы
ҚҚА
2007
жылғы
шілде
6.
Аннуитеттік сақтандыру-
ды жүзеге асыру
құқығына лицензиясы
бар сақтандыру ұйымының
қорытындысы нысанын
белгілеу туралы,
аннуитет шарты бойынша
сақтандыру сыйлықақысы
туралы
ҚҚА
басқармасының
қаулысы
ҚҚА
2007
жылғы
шілде
7.
"Сақтандыру төлемдеріне
кепілдік беру қорына
қатысудың үлгі шартын
бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі басқарма-
сының 2003 жылғы 24
қыркүйектегі N 345
қаулысына өзгерістер
мен толықтырулар енгізу
туралы
ҚҚА басқармасының
қаулысы
ҚҚА
2007
жылғы
шілде
8.
"Сақтандыру ұйымдарының - Сақтандыру
төлемдеріне кепілдік
беру қоры қатысушыла-
рының міндетті жарналар
мен шартты міндеттеме-
лердің ставкасын
есептеу әдістемесі,
міндетті және төтенше
жарналар төлеу тәртібі
мен мерзімдері,
шартты міндеттемелерді
қалыптастыру және
есебін жүргізу туралы
ережені бекіту туралы" Қазақстан
Республикасы Ұлттық
Банкі басқармасының
2003 жылғы 24 қыркүйек-
тегі N 346 қаулысына
өзгерістер мен толық-
тырулар енгізу туралы
ҚҚА
басқармасының
қаулысы
ҚҚА
2007
жылғы
шілде
9.
"Болу қажеттілігі қаржы
ұйымдарының қызметін
реттейтін Қазақстан
Республикасының
заңнамасына сәйкес
талап етілетін
Қазақстан Республика-
сының резиденті емес -
заңды тұлғалар үшін ең
аз рейтингті, осы
рейтингті беретін
рейтинг агенттіктері-
нің тізбесін белгілеу,
сондай-ақ Қазақстан
Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен
қадағалау агенттігі
Басқармасының 2004
жылғы 25 қазандағы
N 304 қаулысына
өзгеріс енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығы мен қаржы
ұйымдарын реттеу және
қадағалау агенттігі
басқармасының 2006
жылғы 25 ақпандағы
N 55 қаулысына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу
туралы
ҚҚА
басқармасының
қаулысы
ҚҚА
2007
жылғы
шілде
10.
"Сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының
шығындылық коэффициен-
тін есептеу ережесін
бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығы мен қаржы
ұйымдарын реттеу және
қадағалау агенттігі
басқармасының 2006
жылғы 25 наурыздағы
N 83 қаулысына
өзгерістер мен
толықтырулар енгізу
туралы
ҚҚА
басқармасының
қаулысы
ҚҚА
2007 жылғы
шілде
11.
"Сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының
пруденциалдық норматив-
тер есебінің норматив-
тік мәні мен әдістемесі, пруден-
циалдық нормативтер-
дің орындалғандығы
жөніндегі есепті беру
нысандары мен мерзімі
туралы нұсқаулықты
бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығымен қаржы
ұйымдарын реттеу және
қадағалау агенттігі
басқармасының 2006
жылғы 25 наурыздағы
N 87 қаулысына
өзгерістер мен
толықтырулар енгізу
туралы
ҚҚА
басқармасының
қаулысы
ҚҚА
2007
жылғы
шілде
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҚҚА - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттігі