О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О безопасности пищевой продукции"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 10 октября 2007 года N 294-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации  Закона  Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О безопасности пищевой продукции" (далее - перечень).
2. Государственным органам:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение Правительства Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) разработать и принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 10 октября 2007 года N 294-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо
в целях   реализации Закона Республики Казахстан
от 21 июля 2007 года   "О безопасности пищевой продукции"
N
п/п
Наименование нормативного
правового акта
Форма акта
Срок
испол-
нения
Госу-
дарст-
венный
орган,
ответст-
венный
за
испол-
нение
1
2
3
4
5
1
Об утверждении Правил утилизации
и уничтожения пищевой продукции,
представляющей опасность для
жизни и здоровья человека и
животных, окружающей среды
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Октябрь
2007
года
МЗ
2
Об утверждении Правил обогащения
(фортификации) пищевой
продукции, подлежащей санитарно-
эпидемиологическому надзору
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Октябрь
2007
года
МЗ
3
Об утверждении Правил присвоения
учетных номеров объектам
производства
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Октябрь
2007
года
МСХ
(созыв),
МЗ
4
Об утверждении Правил
согласования уполномоченными
органами соответствия процессов
(стадий) разработки (создания),
производства (изготовления),
оборота, утилизации и
уничтожения пищевой продукции,
соответствия машин и
оборудования, материалов и
изделий, используемых при
разработке (создании),
производстве (изготовлении),
обороте, утилизации и
уничтожении, требованиям,
установленным законодательством
Республики Казахстан о
безопасности пищевой продукции
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Октябрь
2007
года
МСХ
(созыв),
МЗ
5
Об утверждении Правил
осуществления контроля за
соответствием пищевой продукции
в процессах (на стадиях) ее
разработки (создания),
производства (изготовления),
оборота, утилизации и
уничтожения, за соответствием
процессов (стадий) разработки
(создания), производства
(изготовления), оборота,
утилизации и уничтожения пищевой
продукции требованиям,
установленным законодательством
Республики Казахстан о
безопасности пищевой продукции
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Октябрь
2007
года
МЗ
(созыв),
МСХ
6
Об утверждении Правил проведения
работ по научно обоснованному
подтверждению безопасности
генетически модифицированных
объектов
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Октябрь
2007
года
МЗ
7
Об утверждении Правил оборота
генетически модифицированных
объектов
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Октябрь
2007
года
МЗ
8
Об утверждении Правил ввоза
(импорта) пищевой продукции,
подлежащей государственной
регистрации
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Октябрь
2007
года
МСХ
(созыв),
МЗ
9
Об утверждении Правил
государственной регистрации
впервые производимых
(изготавливаемых) и впервые
ввозимых (импортируемых) на
территорию Республики Казахстан
кормов и кормовых добавок
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Октябрь
2007
года
МСХ
10
Об утверждении Правил проведения
работ по научно обоснованному
подтверждению безопасности
биологически активных добавок
к пище
Приказ
Октябрь
2007
года
МЗ
11
Об утверждении Правил выдачи
научными центрами курортологии
бальнеологического заключения на
использование природных
минеральных вод
Приказ
Октябрь
2007
года
МЗ
12
Об утверждении Правил оборота
биологически активных добавок к
пище
Приказ
Октябрь
2007
года
МЗ
13
Об утверждении порядка
проведения ветеринарно-
санитарной экспертизы пищевой
продукции по определению ее
безопасности
Приказ
Октябрь
2007
года
МСХ
14
О внесении изменений и
дополнений в приказ Министра
сельского хозяйства Республики
Казахстан от 3 марта 2003 года
N 105 "Об утверждении Инструкции
по согласованию научно-
технической документации,
представляемой физическими и
юридическими лицами на новые,
усовершенствованные ветеринарные
препараты"
Приказ
Октябрь
2007
года
МСХ
15
Об утверждении Правил выдачи,
учета и ведения санитарных
паспортов на объекты
производства и хранения пищевой
продукции, на объекты внутренней
торговли и на транспортные
средства
Приказ
Октябрь
2007
года
МЗ
16
О внесении изменений и
дополнений в приказ Министра
здравоохранения Республики

"Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2007 жылғы 10 қазандағы N 294-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған»"Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі  Заңын  іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі   - тізбе) бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді әзірлеп қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2007 жылғы 10 қазандағы
N 294-ө өкімімен
бекітілген
"Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы"
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі
Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет
нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
N
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Актінің
нысаны
Орындау
мерзімі
Орындалуы үшін
жауапты
мемлекет-
тік орган
1
2
3
4
5
1
Адам өмірі мен денсаулығы-
на және жануарларға,
қоршаған ортаға қауіп
төндіретін қауіпті тамақ
өнімдерін жою және кәдеге
жарату ережесін бекіту
туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметінің
қаулысы
2007
жылғы
қазан
ДСМ
2
Санитарлық-эпидемиология-
лық қадағалануға тиісті
тамақ өнімдерін байыту
(фортификациялау) ережесін
бекіту туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметінің
қаулысы
2007
жылғы
қазан
ДСМ
3
Өндіріс объектілеріне
есептік нөмірлер беру
ережесін бекіту туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметінің
қаулысы
2007
жылғы
қазан
АШМ
(жинақ-
тау), ДСМ
4
Қазақстан Республикасының
тамақ өнімдерінің қауіп-
сіздігі туралы заңнамасын-
да белгіленген талаптарға
тамақ өнімдерін әзірлеу
(жасау), өндіру (дайындау),
айналымы, кәдеге жарату
және жою процестерінің
(сатыларының) сәйкестігін,
әзірлеу (жасау), өндіру
(дайындау), айналымы,
кәдеге жарату және жою
кезінде пайдаланылатын
машиналар мен жабдықтардың,
материалдар мен бұйымдардың
сәйкестігін уәкілетті
органдардың келісуі
ережесін бекіту туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметінің
қаулысы
2007
жылғы
қазан
АШМ
(жинақ-
тау), ДСМ
5
Қазақстан Республикасының
тамақ өнімдерінің
қауіпсіздігі туралы
заңнамасында белгіленген
талаптарға тамақ өнімдерін
әзірлеу (жасау), өндіру
(дайындау), айналымы,
кәдеге жарату және жою
процестеріндегі (сатыларын-
дағы) олардың сәйкестігін,
тамақ өнімдерін әзірлеу
(жасау), өндіру (дайындау),
айналымы, кәдеге жарату
және жою процестерінің
(сатыларының) сәйкестігін
бақылауды жүзеге асыру
ережесін бекіту туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметінің
қаулысы
2007
жылғы
қазан
ДСМ
(жинақ-
тау), АШМ
6
Генетикалық түрлендірілген
объектілердің қауіпсіздігін
ғылыми негізде растау
жөніндегі жұмыстар жүргізу
ережесін бекіту туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметінің
қаулысы
2007
жылғы
қазан
ДСМ
7
Генетикалық түрлендірілген
объектілер айналымы
ережесін бекіту туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметінің
қаулысы
2007
жылғы
қазан
ДСМ
8
Мемлекеттік тіркелуге
тиісті тамақ өнімдерін
әкелу (импорттау) ережесін
бекіту туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметінің
қаулысы
2007
жылғы
қазан
АШМ
(жинақ-
тау), ДСМ
9
Қазақстан Республикасының
аумағында алғаш рет
өндірілетін (дайындалатын)
және алғаш рет әкелінетін
(импортталатын) азықтарды
және азық қоспаларын
мемлекеттік тіркеу ережесін
бекіту туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметінің
қаулысы
2007
жылғы
қазан
АШМ
10
Тамаққа биологиялық активті
қоспалардың қауіпсіздігін
ғылыми негізделген растау
жөнінде жұмыстар жүргізу
ережесін бекіту туралы
Бұйрық
2007
жылғы
қазан
ДСМ
11
Курортология ғылыми орта-
лықтарының табиғи минералды
суларды пайдалануға баль-
неологиялық қорытындылар
беруі ережесін бекіту
туралы
Бұйрық
2007
жылғы
қазан
ДСМ
12
Тамаққа биологиялық активті
қоспалардың айналымы
ережесін бекіту туралы
Бұйрық
2007
жылғы
қазан
ДСМ
13
Тамақ өнімдерінің қауіпсіз-
гін айқындау бойынша оларға
ветеринарлық-санитарлық
сараптама жүргізу тәртібін
бекіту туралы
Бұйрық
2007
жылғы
қазан
АШМ
14
"Жеке және заңды тұлғалар
ұсынған жаңа жетілдірілген
ветеринариялық препараттар-
дың ғылыми-техникалық
құжаттарына келісімі
бойынша нұсқаулықты бекіту
туралы"»Қазақстан
Республикасы Ауыл шаруашы-
лығы министрінің 2003 жылғы
3 наурыздағы N 105 бұйрығы-
на өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы
Бұйрық
2007
жылғы
қазан
АШМ
15
Тамақ өнімдерін өндіру және
сақтау объектілеріне, ішкі
сауда объектілеріне және
көлік құралдарына
санитарлық паспорттар беру,
есепке алу және жүргізу
ережесін бекіту туралы
Бұйрық
2007
жылғы
қазан
ДСМ
16
"Санитарлық-эпидемиология-
лық сараптауды өткізу
ережесін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі-

Казахстан от 14 ноября 2003 года
N 841 "Об утверждении Правил
проведения санитарно-
эпидемиологической экспертизы"
Приказ
Октябрь
2007
года
МЗ
Примечание:
МЗ  - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан

нің 2003 жылғы 14 қарашада-
ғы N 841 бұйрығына
өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы
Бұйрық
2007
жылғы
қазан
ДСМ
Ескертпе :
ДСМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
АШМ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі