Об утверждении сетевого графика по созданию акционерного общества "Назарбаев Университет"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 1 сентября 2010 года № 123-р
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года № 925 "О мерах по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 29 января 2010 года "Новое десятилетие - новый экономический подъем - новые возможности Казахстана":
1. Утвердить прилагаемый сетевой график по созданию и развитию акционерного общества "Назарбаев Университет" (далее - график).
2. Центральным исполнительным органам, иным государственным органам и заинтересованным организациям обеспечить надлежащее и своевременное исполнение графика.
3. Признать утратившим силу распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 400-р "Об утверждении сетевого графика по созданию научно-образовательного комплекса "Новый университет" в городе Астане".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 1 сентября 2010 года № 123-р
Сетевой график
по созданию акционерного общества "Назарбаев Университет"
п/
п
Мероприятия и этапы
реализации
Форма завершения
Ответственные исполнители
Срок исполнения
1
2
3
4
5
1. Подготовительные мероприятия для открытия Университета
1.
Обеспечение приема
абитуриентов для
подготовительной школы
Информация в КПМ
АО "Назарбаев
Университет"
(по согласованию)
Сентябрь
2010 года
2.
Разработка и утверждение
стратегий создания научных
центров:
а) Международного
междисциплинарного
инструментального центра;
б) Центра науки о жизни;
в) Центра энергетических
исследований
Приказ АО "НУ"
АО "Назарбаев
Университет"
(по согласованию)
Ноябрь
2010 года
2. Подготовительные мероприятия для начала строительства второй очереди
3.
Передача в доверительное
управление в пользу АО "НУ"
1-ой очереди научно-
образовательного комплекса
"Назарбаев Университет"
Договор между АО
"Аstanа Кnоwledqе
city" и АО
"Назарбаев
Университет"
АО "Аstanа Кnоwledqе
city", АО "Назарбаев
Университет"
Август -
декабрь
2010 года
4.
Внесение изменений в
финансово-экономическое
обоснование на строительство
первой очереди АО "Назарбаев
Университет" в части
перераспределения средств в
рамках бюджетной программы
066 "Целевые трансферты на
развитие бюджета города
Астаны на увеличение
уставного капитала АО
"Аstanа Кnоwledqе
city" со строительства на
выкуп земельных участков"
Протокольное
решение
республиканской
бюджетной комиссии
АО "Аstanа Кnоwledqе
city", МОН, МФ
(по согласованию)
Август
2010 года
5.
Мероприятия по отводу
земельного участка в пользу
АО "НУ" для целей
проектирования и
строительства объектов
второй очереди
Постановление
акимата г. Астаны
на проектирование
строительства
АО "Назарбаев
Университет", акимат
г. Астана (по
согласованию)
Август -
сентябрь
2010 года
6.
Мероприятия по изъятию
земельных участков частных
собственников для
строительства объектов
второй очереди "Назарбаев
Университет"
Решение акима
г. Астаны о
предоставлении
земельного участка
АО "Аstanа Кnоwledqе
city", акимат
г. Астаны (по
согласованию), АО
"Назарбаев
Университет" (по
согласованию)
IV квартал
2010 года -
I квартал
2011 года
7.
Разработка нового
генерального плана второй
очереди строительства с
учетом перспективного
расширения
Информация в КПМ
АО "Назарбаев
Университет", акимат
г. Астаны, АО
"Аstanа Кnоwledqе
city" (по
согласованию),
подрядчик
III квартал
2010 года
8.
Разработка ТЭО
ТЭО проекта
"Назарбаев
Университет"
АО "Назарбаев
Университет"
(по согласованию)
III квартал
2010 года
9.
Разработка ФЭО
ФЭО проекта
"Назарбаев
Университет"
АО "Назарбаев
Университет" (по
согласованию)
IV квартал
2010 года
10.
Утверждение
Градостроительным советом
генерального плана второй
очереди строительства
Протокол
положительного
заключения
Градостроительного
совета г. Астана
по второй очереди
строительства
АО "Назарбаев
Университет"
(по согласованию),
акимат г. Астаны,
проектировщик
Сентябрь -
октябрь
2010 года
11.
Разработка рабочего проекта
второй очереди строительства
Информация в КПМ
АО "Назарбаев
Университет"
(по согласованию),
проектировщик
Февраль
2011 года
12.
Проведение государственной
экспертизы рабочего проекта
второй очереди строительства
Заключение
государственной
экспертизы
АДСЖКХ, АО
"Назарбаев
Университет"
(по согласованию),
акимат г. Астаны,
проектировщик
Март
2011 года
13.
Утверждение Агентством по
делам строительства и
жилищно-коммунального
хозяйства рабочего проекта
второй очереди (сводное
заключение)
Приказ АДСЖКХ об
утверждении
рабочего проекта
второй очереди
АДСЖКХ, АО
"Назарбаев
Университет"
(по согласованию),
проектировщик
Апрель
2011 года
14.
Определение подрядчика
строительства в
установленном порядке
Заключение
конкурсной комиссии
Заключение
контракта/договора
АО "Назарбаев
Университет"
(по согласованию)
Апрель
2011 года
15.
Обеспечение начала
строительных работ
Информация в КПМ
АО "Назарбаев
Университет"
(по согласованию),
подрядчик,
проектировщик
Апрель
2011 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
КПМ - Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
АДСЖКХ - Агентство Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства
АО "НУ" - акционерное общество "Назарбаев Университет"
АО "Аstana Knowledqe city" - акционерное общество "Аstana Knowledqe city"

"Назарбаев Университеті" акционерлік қоғамын құру жөніндегі желілік кестені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2010 жылғы 1 қыркүйектегі № 123-ө Өкімі
«Мемлекет басшысының 2010 жылғы 29 қаңтардағы «Жаңа онжылдық-жаңа экономикалық өрлеу - Қазақстанның жаңа мүмкіндіктері» атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі іс-шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 17 ақпандағы № 925 Жарлығын орындау үшін:
1. Қоса беріліп отырған «Назарбаев Университеті» акционерлік қоғамын құру және дамыту жөніндегі желілік кесте (бұдан әрі - кесте) бекітілсін.
2. Орталық атқарушы органдар, өзге де мемлекеттік органдар мен мүдделі ұйымдар кестенің тиісінше және уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін.
3. «Астана қаласында «Жаңа университет» ғылыми-білім беру кешенін құру жөніндегі желілік кестені бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 400-ө өкімінің күші жойылды деп танылсын.
Премьер-Министр                               К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2010 жылғы 1 қыркүйектегі
№ 123-ө өкімімен
бекітілген
«Назарбаев Университеті» акционерлік қоғамын құру
жөніндегі желілік кесте
Р/с
Іс-шаралар және іске асыру кезеңдері
Аяқтау нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1. Университетті ашу үшін дайындық іс-шаралары
1.
Дайындық мектебі үшін талапкерлерді қабылдауды қамтамасыз ету
ПМК-ге ақпарат
«Назарбаев Университеті» АҚ (келісім бойынша)
2010 жылғы қыркүйек
2.
Мынандай ғылыми орталықтарын құру стратегияларын әзірлеу және бекіту:
а) Халықаралық пәнаралыкинструменталдық орталық;
б) Өмір туралы ғылыми орталық;
в) Энергетикалық зерттеу орталығы
«НУ» АҚ-ның бұйрығы
«Назарбаев Университеті» АҚ (келісім бойынша)
2010 жылғы қараша
2. Екінші кезектің құрылысын бастау үшін дайындық іс-шаралары
3.
«Назарбаев Университеті» ғылыми - білім беру кешенінің 1-кезегін «НУ» АҚ-ның пайдасына сенімгерлік басқаруға беру
«Astana Knowledge city» АҚ және «Назарбаев Университеті» АҚ арасындағы шарт
«Astana Knowledge city» АҚ, «Назарбаев Уннверситеті» АҚ
2010 жылғы тамыз-желтоқсан
4.
Құрылыстан жер учаскелерін сатып алуға 066 «Астана қаласының бюджетіне «Astana Knowledge city» АҚ жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері» бюджет бағдарламасы шеңберінде қаражатты қайта бөлу бөлігінде «Назарбаев Университеті» АҚ-ның бірінші кезегінің құрылысына қаржы-экономикалық негіздемеге өзгерістер енгізу
Республикалық бюджет комиссиясының хаттамалық шешімі
«Astana Knowledge city» АҚ, БҒМ, Қаржымині (келісім бойынша)
2010 жылғы тамыз
5.
Екінші кезектің объектілерін жобалау және салу мақсаттары үшін «НУ» АҚ-ның пайдасына жер учаскесін бөлу жөніндегі іс-шаралар
Құрылысты жобалауға Астана қаласы әкімдігінің қаулысы
«Назарбаев Университеті» АҚ, Астана қаласының әкімдігі (келісім бойынша)
2010 жылғы тамыз- қыркүйек
6.
«Назарбаев Университеті» екінші кезегінің объектілерін салу үшін жеке меншік иелерінің жер учаскелерін алып қою жөніндегі іс-шаралар
Жер учаскесін беру туралы Астана қаласы әкімдігінің шешімі
«Astana Knowledge city» АҚ, Астана қаласының әкімдігі (келісім бойынша), «Назарбаев Университеті» АҚ (келісім бойынша)
2010 жылғы IV тоқсан - 2011 жылғы I тоқсан
7.
Перспективалық кеңейтуді ескере отырып, құрылыстың екінші кезегінің жаңа бас жоспарын әзірлеу
ПМК-ге ақпарат
«Назарбаев Университеті» АҚ, Астана қаласының әкімдігі, «Astana Knowledge city» АҚ (келісім бойынша), мердігер
2010 жылғы III тоқсан
8.
ТЭН әзірлеу
«Назарбаев Университеті» жобасының ТЭН-і
«Назарбаев Университеті» АҚ (келісім бойынша)
2010 жылғы III тоқсан
9.
ФЭН әзірлеу
«Назарбаев Университеті» жобасының ФЭН-і
«Назарбаев Университеті» АҚ (келісім бойынша)
2010 жылғы IV тоқсан
10.
Құрылыстың екінші кезегінің бас жоспарын Қала құрылысы кеңесінің бекітуі
Астана қаласы Қала құрылысы кеңесінің құрылыстың екінші кезегі жөніндегі оң қорытындысының хаттамасы
«Назарбаев Университеті» АҚ (келісім бойынша), Астана қаласының әкімдігі, жобалаушы
2010 жылғы қыркүйек - қазан
11.
Құрылыстың екінші кезегінің жұмыс жобасын әзірлеу
ПМК-ге ақпарат
«Назарбаев Университеті» АҚ (келісім бойынша), жобалаушы
2011 жылғы ақпан
12.
Құрылыстың екінші кезегінің жұмыс жобасына мемлекеттік сараптама жүргізу
Мемлекеттік сараптаманың қорытындысы
ҚТКШІА, «Назарбаев Университеті» АҚ (келісім бойынша), Астана қаласының әкімдігі, жобалаушы
2011 жылғы наурыз
13.
Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігінің екінші кезектің жұмыс жобасын бекітуі (жиынтық қорытынды)
Екінші кезектің жұмыс жобасын бекіту туралы ҚТКШІА бұйрығы
ҚТКШІА, «Назарбаев Университеті» АҚ (келісім бойынша), жобалаушы
2011 жылғы сәуір
14.
Белгіленген тәртіппен құрылыстың мердігерін белгілеу
Конкурстық комиссиясының қорытындысы, келісімшарт/шарт жасау
«Назарбаев Университеті» АҚ (келісім бойынша)
2011 жылғы сәуір
15.
Құрылыс жұмыстарының басталуын қамтамасыз ету
ПМК-ге ақпарат
«Назарбаев Университеті» АҚ (келісім бойынша), мердігер, жобалаушы
2011 жылғы сәуір
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ПМК - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
БҒМ - Қазақстан Республикам. Білім және ғылым министрлігі
ҚТКШІА - Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі
«НУ» АҚ - «Назарбаев Университеті» акционерлік қоғамы
«Astana Knowledge city» АҚ - «Аstana Knowledge city» акционерлік қоғамы