Об утверждении Плана мероприятий по реализации первой очереди проекта "Новая транспортная система города Астаны"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 июля 2013 года № 116-р
В соответствии с пунктом 3 статьи 10 Конституционного закона Республики Казахстан от 18 декабря 1995 года «О Правительстве Республики Казахстан»:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации первой очереди проекта «Новая транспортная система города Астаны».

"Астана қаласының жаңа көлік жүйесі" жобасының бірінші кезегін іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2013 жылғы 23 шілдедегі № 116-ө өкімі
«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» 1995 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңы 10-бабының 3-тармағына сәйкес:
1. Қоса беріліп отырған «Астана қаласының жаңа көлік жүйесі» жобасының бірінші кезегін іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары бекітілсін.

2. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министерство регионального развития Республики Казахстан.
Премьер-Министр                           С. Ахметов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 23 июля 2013 года № 116-р
План мероприятий по реализации первой очереди
проекта «Новая транспортная система города Астаны»
№ п/п
Основные этапы реализации проекта
Форма завершения
Сроки исполнения
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
1.
Разработка ТЭО проекта
ТЭО проекта

2. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр                            С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2013 жылғы 23 шілдедегі
№ 116-ө өкімімен
бекітілген
«Астана қаласының жаңа көлік жүйесі» жобасының бірінші кезегін іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с
Жобаны іске асырудың негізгі кезеңдері Аяқтау нысаны Орындау мерзімі Жауапты орындаушылар
1 2 3 4 5
1.
Жобаның ТЭН-ін әзірлеу
жобаның ТЭН-і

30.07.2013
акимат города Астаны, ТОО «Астана LRT» (по согласованию)
2.
Проведение экспертиз ТЭО проекта, в том числе: -государственной экспертизы;
-отраслевой экспертизы;
-экономической экспертизы
заключения экспертиз
25.08.2013
26.08.2013
28.08.2013
МРР, РГП
«Госэкспертиза»
(по согласованию)
МТК
акимат города Астаны, МЭБП, ТОО «ЦУРС» (по согласованию)
3.
Утверждение ТЭО проекта
утвержденное ТЭО проекта
28.08.2013
МРР, акимат города Астаны, ТОО «Астана LRT» (по согласованию)
4.
Вынесение вопроса о привлечении займа на рассмотрение РБК
решение РБК
29.08.2013
акимат города Астаны, МЭБП
5.
Внесение бюджетной заявки на дополнительное финансирование проекта на 2013 год в соответствии с утвержденным ТЭО Проекта на рассмотрение РБК
решение РБК
29.08.2013
акимат города Астаны, ТОО «Астана LRT» (по согласованию)
6.
Рассмотрение вопроса о выделении средств на снос и выплату компенсаций на участке маршрута ЛРТ станций 110-116 (Абу-Даби Плаза - новый железнодорожный вокзал) по проекту «Строительство инженерных коммуникаций и дорог нового университета в городе Астане» (улица Ш. Калдаякова)
решение РБК либо заключение МЭБП
29.08.2013
акимат города Астаны, МЭБП
7.
Рассмотрение вопроса о выделении дополнительных средств из республиканского бюджета на 2013 - 2014 годы для выплаты компенсации за снос и выкупа земель на участках маршрута ЛРТ: станции 101-110 (13,6 км), станции 110-116 (7,3 км), в случае, если снос и выплата компенсаций по проекту «Строительство инженерных коммуникации и дорог нового университета в г. Астане» не будут произведены в срок до 15 августа 2013 года (по условиям АБР)
решение РБК либо заключение МЭБП
29.08.2013
акимат города Астаны, МЭБП
8.
Проведение конкурса на услуги инженера (технический надзор)
договор о государственных закупках
10.09.2013
акимат города Астаны, ТОО «Астана LRT (по согласованию)
9.
Рассмотрение в установленном порядке вопроса об изъятии земель и их оценке
постановление акимата города Астаны
04.10.2013
акимат города Астаны
10.
Проведение конкурса на поставку электромеханического оборудования (подвижной состав, системы сигнализации и электроснабжения)
договор о государственных закупках
15.10.2013
акимат города Астаны, ТОО «Астана LRT» (по согласованию)
11.
Разработка ПСД - стадия: проект
ПСД
15.11.2013
акимат города Астаны, ТОО «Астана LRT» (по согласованию)
12.
Проведение экспертизы ПСД - стадия: проект
заключение экспертизы
12.12.2013
МРР, РГП «Госэкспертиза»
13.
Утверждение ПСД - стадия: проект
утвержденная ПСД проекта
15.12.2013
МРР, РГП «Госэкспертиза»
14.
Проработка вопроса о привлечении займа АБР
проект Указа Президента Республики Казахстан о подписании соглашения о займе с АБР

30.07.2013
Астана қаласының әкімдігі, «Астана LRT» ЖШС (келісім бойынша)
2.
Жоба ТЭН-нің сараптамасын жасау, оның ішінде:
сараптамалар қорытындылары
-мемлекеттік сараптама
25.08.2013
ӨДМ, «Мемсараптама» РМК (келісім бойынша)
-салалық сараптама
26.08.2013
ККМ
-экономикалық сараптама
28.08.2013
Астана қаласының әкімдігі, ЭБЖМ, «ЕТДО» ЖШС (келісім бойынша)
3.
Жобаның ТЭН-ін бекіту
жобаның бекітілген ТЭН-і
28.08.2013
ӨДМ,
Астана қаласының әкімдігі,
«Астана LRT» ЖШС
(келісім бойынша)
4.
Қарыз тарту туралы мәселені РБК қарауына шығару
РБК шешімі
29.08.2013
Астана қаласының әкімдігі, ЭБЖМ
5.
Жобаның бекітілген ТЭН-іне сәйкес жобаны 2013 жылы қосымша қаржыландыруға бюджеттік өтінімді РБК қарауына енгізу
РБК шешімі
29.08.2013
Астана қаласының
әкімдігі,
«Астана LRT» ЖШС
(келісім бойынша)
6.
«Астана қаласындағы жаңа университеттің инженерлік коммуникацияларының және жолдарының құрылысы» жобасы бойынша (Ш. Қалдаяқов көш.) ЖРК бағдарының 110-116 станциялары (Абу-Даби Плаза - жаңа теміржол вокзалы) учаскелеріндегі бұзуға немесе өтемақы төлеуге қаражат бөлу туралы мәселені қарау
РБК шешімі
не ЭБЖМ
қорытындысы
29.08.2013
Астана қаласының әкімдігі, ЭБЖМ
7.
«Астана қаласындағы жаңа университеттің инженерлік коммуникацияларының және жолдарының құрылысы» жобасы бойынша бұзуға және өтемақы төлеу 2013 жылғы 15 тамызға дейін жүргізілмеген жағдайда, ЖРК бағдарының 101-110 станциялары (13,6 км), 110-116 станциялары (7,3 км) учаскелеріндегі жер учаскелерін бұзу және сатып алуға өтемақы төлеу үшін 2013-2014 жылдарға арналған республикалық бюджеттен қосымша қаражат бөлу туралы мәселені қарау (АДБ шарттары бойынша)
РБК шешімі не ЭБЖМ
қорытындысы
29.08.2013
Астана қаласының әкімдігі, ЭБЖМ
8.
Инженер қызметтеріне конкурс өткізу (техникалық қадағалау)
мемлекеттік сатып алу туралы шарт
10.09.2013
Астана қаласының
әкімдігі,
«Астана LRT» ЖШС
(келісім бойынша)
9.
Жерді алу және оларды бағалау бойынша мәселені белгіленген тәртіппен қарау
Астана қаласы әкімдігінің қаулысы
04.10.2013
Астана қаласының әкімдігі
10.
Электромеханикалық жабдықтарды (жылжымалы құрам, дабыл және электрмен жабдықтау жүйелері) жеткізуге конкурс жариялау
мемлекеттік сатып алу туралы шарт
15.10.2013
Астана қаласының
әкімдігі,
«Астана LRT» ЖШС
(келісім бойынша)
11.
ЖСҚ әзірлеу — жоба деңгейінде
ЖСҚ
15.11.2013
Астана қаласының
әкімдігі,
«Астана LRT» ЖШС
(келісім бойынша)
12.
ЖСҚ-ға сараптама жүргізу - жоба деңгейінде
сараптама
қорытындысы
12.12.2013
ӨДМ,
«Мемсараптама» РМК
13.
ЖСҚ бекіту - жоба деңгейінде
жобаның бекітілген ЖСҚ
15.12.2013
ӨДМ, «Мемсараптама» РМК
14.
АДБ қарызын тарту туралы мәселені пысықтау
АДБ-мен Қарыз тарту туралы келісімге қол қою туралы Қазақстан Республикасы
Президенті
Жарлығының
жобасы

21.12.2013
МФ, МИД, МЮ МЭБП, МТК, акимат города Астаны
15.
Рассмотрение вопроса о корректировке сумм выплат компенсаций за счет республиканского бюджета на 2013 - 2014 годы согласно оценке АБР
решение РБК либо заключение МЭБП
31.12.2013
акимат города Астаны, МЭБП
16.
Проведение конкурса на строительно-монтажные работы, финансируемые за счет бюджетных средств
договор о государственных закупках
15.02.2014
акимат города Астаны, ТОО «Астана LRT», (по согласованию),
17.
Внесение проекта Закона Республики Казахстан о ратификации Соглашения о займе в Парламент Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
15.03.2014
МФ, МЮ, МЭБП, МИД, акимат города Астаны
18.
Разработка ПСД - стадия: рабочая документация
утвержденная рабочая документация
1.05.2014
акимат города Астаны, ТОО «Астана LRT» (по согласованию)
19.
Проведение международного конкурса на строительно-монтажные работы, финансируемые за счет займа АБР
договор на строительно-
монтажные работы
15.06.2014
акимат города Астаны, ТОО «Астана LRT» (по согласованию)
20.
Поставка электромеханического оборудования (подвижной состав, системы сигнализации и электроснабжения)
акт приема-передачи
30.06.2016
акимат города Астаны, ТОО «Астана LRT» (по согласованию)
21.
21.
Проведение строительно-монтажных работ, финансируемых за счет бюджетных средств
акт выполненных работ
30.12.2016
акимат города Астаны, ТОО «Астана LRT» (по согласованию)
22.
Проведение строительно-монтажных работ, финансируемых за счет займа АБР
акт выполненных
работ
30.12.2016
акимат города Астаны, ТОО «Астана LPT (по согласованию
23.
Тестирование системы
акт тестирования системы

21.12.2013
Қаржымині, СІМ,
Әділетмині, ЭБЖМ, ККМ,
Астана қаласының
әкімдігі
15.
АДБ бағалауына сәйкес 2013—2014 жылдарға арналған республикалық бюджет есебінен өтемақы төлеу сомаларын түзету туралы мәселені қарау
РБК шешімі
не ЭБЖМ
қорытындысы
31.12.2013
Астана қаласының әкімдігі, ЭБЖМ
16.
Бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын құрылыс-монтаждау жұмыстарына арналған конкурс өткізу
мемлекеттік сатып алу туралы шарт
15.02.2014
Астана қаласының
әкімдігі,
«Астана LRT» ЖШС (келісім бойынша)
17.
Қарыз туралы келісімді ратификациялау туралы Қазақстан Республикасы Заңының жобасын Қазақстан Республикасының Парламентіне енгізу
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
15.03.2014
ҚМ, ӘМ, ЭБЖМ, СІМ,
Астана қаласының
әкімдігі
18.
ЖСҚ әзірлеу - жұмыс құжаттамасы деңгейінде
бекітілген жұмыс құжаттамасы
1.05.2014
Астана қаласының
әкімдігі,
«Астана LRT» ЖШС
(келісім бойынша)
19.
АДБ қарызы есебінен қаржыландырылатын құрылыс-монтаждау жұмыстарына арналған халықаралық конкурс өткізу
құрылыс-монтаждау
жұмыстарына
арналған шарт
15.06.2014
«Астана қаласының
әкімдігі,
«Астана LRT» ЖШС
(келісім бойынша)
20.
Электромеханикалық жабдықтарды (жылжымалы құрам, дабыл және электрмен жабдықтау жүйелері) жеткізу
қабылдау-тапсыру актісі
30.06.2016
Астана қаласының
әкімдігі,
«Астана LRT» ЖШС
(келісім бойынша)
21.
Бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүргізу
орындалған
жұмыстардың
актісі
30.12.2016
Астана қаласының
әкімдігі,
«Астана LRT» ЖШС
(келісім бойынша)
22.
АДБ қарызы есебінен қаржыландырылатын құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүргізу
орындалған
жұмыстардың
актісі
30.12.2016
Астана қаласының
әкімдігі,
«Астана LRT» ЖШС
(келісім бойынша)
23.
Жүйені тестілеу
жүйені тестілеу актісі

30.04.2017
акимат города Астаны ТОО «Астана LRT» (по согласованию)
24.
Ввод системы в эксплуатацию
акт ввода в эксплуатацию
30.05.2017
акимат города Астаны, ТОО «Астана LRT» (по согласованию)
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МТК - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МРР - Министерство регионального развития Республики Казахстан
ТОО «Астана LRT» - товарищество с ограниченной ответственностью «Астана LRT»
РГП «Госэкспертиза» — республиканское государственное предприятие «Государственная вневедомственная экспертиза проектов» Комитета строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства регионального развития Республики Казахстан
ТОО «ЦУРС» - товарищество с ограниченной ответственностью «Центр устойчивого развития столицы»
АБР - Азиатский Банк Развития
РБК - республиканская бюджетная комиссия
ТЭО - технико-экономическое обоснование
ПСД - проектно-сметная документация
проект - проект «Новая транспортная система города Астаны»

30.04.2017
Астана қаласының
әкімдігі,
«Астана LRT» ЖШС
(келісім бойынша)
24.
Жүйені пайдалануға беру
пайдалануға беру актісі
30.05.2017
Астана қаласының
әкімдігі,
«Астана LRT» ЖШС
(келісім бойынша)
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Әділетмині- Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
СІМ - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ККМ - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
ӨДМ - Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
«Астана LRT» ЖШС - «Астана LRT» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
«Мемсараптама» РМК - Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитетінің «Жобаларды мемлекеттік ведомстводан тыс сараптау» республикалық мемлекеттік кәсіпорны
«ЕТДО» ЖШС - «Елорданы тұрақты дамыту орталығы» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
АДБ - Азия Даму Банкі
РБК - Республикалық бюджет комиссиясы
ТЭН - техникалық-экономикалық негіздеме
ЖСҚ - жобалау-сметалық құжаттама