О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 18 ноября 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам декларирования доходов и имущества физических лиц"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 157-р.
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 18 ноября 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам декларирования доходов и имущества физических лиц" (далее - перечень).
2. Государственным органам принять соответствующие ведомственные нормативные правовые и правовые акты согласно перечню и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 28 декабря 2015 года №157-р
Перечень
нормативных правовых и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 18 ноября 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам декларирования доходов и имущества физических лиц"
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными распоряжениями Премьер-Министра РК от 26.12.2016 № 132-р; от 30.01.2018 № 9-р; от 29.11.2018 № 151-р.
п/п
Наименование нормативного правового и правового акта
Форма акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок
исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения нормативных правовых и правовых актов
1 2 3 4 5 6
1.
Исключена распоряжением Премьер-Министра РК от 29.11.2018 № 151-р.
2.
Об утверждении формы заявления на применение налоговых вычетов
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
август
2016 года
Тенгебаев А.М.
3.
Об утверждении формы справки о расчетах с физическим лицом
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
август
2016 года
Тенгебаев А.М.
4.
Об утверждении правил определения доходов физического лица, подлежащих налогообложению, косвенными методами
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
август
2016 года
Тенгебаев А.М.
5.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года № 625 "Об утверждении формы сведений о наличии и номерах банковских счетов, об остатках и движении денег на этих счетах"
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ, НБ (по согласованию)
август
2016 года
Тенгебаев А.М.
6.
Об утверждении правил и форм представления сведений о проверяемых физических лицах держателей ценных бумаг, а также сведений по заключенным проверяемыми физическими лицами договорам страхования
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ, НБ (по согласованию)
август
2016 года
Тенгебаев А.М.
7.
Об утверждении формы требования налоговых органов о подтверждении расходов на погашение вознаграждения по ипотечным жилищным займам, полученным физическим лицом на приобретение жилья в Республике Казахстан, и правил ее составления
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ, НБ (по согласованию)
август
2016 года
Тенгебаев А.М.
8.
Об утверждении формы требования налоговых органов о подтверждении сведений о расходах на медицину, произведенных физическим лицом на территории Республики Казахстан, и правил ее составления
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ,
МЗСР
август
2016 года
Тенгебаев А.М.
9.
Об утверждении формы требования налоговых органов о подтверждении сведений о расходах на образование, произведенных физическим лицом на территории Республики Казахстан, и правил ее составления
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ,
МОН
август
2016 года
Тенгебаев А.М.
10.
Об утверждении формы, правил и сроков представления нотариусами информации по сделкам и договорам физических лиц
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ,
МЮ
август
2016 года
Тенгебаев А.М.
11.
Об утверждении правил и формы представления брокерами сведений о сделках проверяемых физических лиц с ценными бумагами или биржевыми товарами, реализованными на товарной бирже
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ,
МНЭ,
НБ (по согласованию)
август
2016 года
Тенгебаев А.М.
12.
Об утверждении формы, сроков и правил представления сведений о физических лицах юридическим лицом, обеспечивающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан о пенсионном обеспечении учет пенсионных взносов, социальных отчислений и социальных выплат
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ,
МЗСР,
МИР
август
2016 года
Тенгебаев А.М.
13.
Исключена распоряжением Премьер-Министра РК от 29.11.2018 № 151-р.
14.
Исключена распоряжением Премьер-Министра РК от 29.11.2018 № 151-р.
15.
Об утверждении форм налоговой отчетности и правил их составления
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
август
2016 года
Тенгебаев А.М.
16.

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жеке тұлғалардың кірістері мен мүлкін декларациялау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 18 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 157-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жеке тұлғалардың кірістері мен мүлкін декларациялау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 18 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Тізбеге сәйкес мемлекеттік органдар тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2015 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 157-ө өкімімен
бекітілген
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жеке тұлғалардың кірістері мен мүлкін декларациялау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 18 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің 26.12.2016 № 132-ө; 30.01.2018 № 9-ө; 29.11.2018 № 151-ө өкімдерімен.
Р/с№
Нормативтік құқықтық және құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік органдар
Орындау мерзімі
Нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің сапасына уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.
Алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің 29.11.2018 № 151-ө өкімімен.
2.
Салық шегерімдерін қолдануға өтініш нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2016 жылғы тамыз
А.М. Теңгебаев
3.
Жеке тұлғалармен есеп айырысулар туралы анықтама нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2016 жылғы тамыз
А.М. Теңгебаев
4.
Жанама әдістермен жеке тұлғаның салық салуға жататын табыстарын айқындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2016 жылғы тамыз
А.М. Теңгебаев
5.
"Банк шоттарының бар-жоғы және олардың нөмірлері туралы, осы шоттардағы ақшаның қалдығы мен қозғалысы туралы мәліметтер нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 29 желтоқсандағы № 625 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині, ҰБ (келісім бойынша)
2016 жылғы тамыз
А.М. Теңгебаев
6.
Бағалы қағаздарды ұстаушылар болып табылатын тексерілетін жеке тұлғалар туралы, сондай-ақ тексерілетін жеке тұлғалармен жасасқан сақтандыру шарттары жөніндегі мәліметтерді ұсыну қағидалары мен нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині, ҰБ (келісім бойынша)
2016 жылғы тамыз
А.М. Теңгебаев
7.
Қазақстан Республикасында тұрғын үй сатып алуға жеке тұлға алған ипотекалық тұрғын үй қарыздары бойынша сыйақыларды өтеуге жұмсалған шығыстарды растау туралы салық органдарының талаптарының нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині, ҰБ (келісім бойынша)
2016 жылғы тамыз
А.М. Теңгебаев
8.
Қазақстан Республикасының аумағында жасалған медицинаға жұмсаған жеке тұлғаның шығыстары туралы мәліметтерді растау туралы салық органдарының талаптарының нысанын және оны толтыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині, ДСӘДМ
2016 жылғы тамыз
А.М. Теңгебаев
9.
Қазақстан Республикасының аумағында жеке тұлғаның білім беруге жұмсаған шығыстары туралы мәліметтерді растау туралы салық органдарының талаптарының нысанын және оны толтыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині, БҒМ
2016 жылғы тамыз
А.М. Теңгебаев
10.
Жеке тұлғалардың мәмілелері мен келісімдері бойынша ақпаратты нотариустардың табыс ету қағидаларын, мерзімдерін және нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині, Әділетмині
2016 жылғы тамыз
А.М. Теңгебаев
11.
Тексерілетін жеке тұлғалардың бағалы қағаздарының немесе тауарлар биржасында өткізілген биржалық тауарларының мәмілелері туралы мәліметтерді брокерлердің ұсыну қағидалары мен нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині, ҰЭМ, ҰБ (келісім бойынша)
2016 жылғы тамыз
А.М. Теңгебаев
12.
Қазақстан Республикасының зейнетақымен қамтамасыз ету туралы заңнамасына сәйкес зейнетақы жарналарын, әлеуметтік аударымдарды және әлеуметтік төлемдерді есепке алуды қамтамасыз ететін заңды тұлғамен жеке тұлғалар туралы ақпаратты табыс ету қағидаларын, мерзімдерін және нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині, ДСӘДМ, ИДМ
2016 жылғы тамыз
А.М. Теңгебаев
13.
Алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің 29.11.2018 № 151-ө өкімімен.
14.
Алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің 29.11.2018 № 151-ө өкімімен.
15.
Салық есептілігі нысандарын және оларды жасау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2016 жылғы тамыз
А.М. Теңгебаев
16.

Исключена распоряжением Премьер-Министра РК от 30.01.2018 № 9-р.
17.
Об утверждении правил приема мобильными группами налоговых органов деклараций физических лиц
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
август
2016 года
Тенгебаев А.М.
18.
Об утверждении особого порядка представления налоговой отчетности и перечня лиц, представляющих такую отчетность (секретно)
совместный
приказ
МФ,
МВД,
МО,
МДГС,
ГП (по согласованию), КНБ (по согласованию), СВР "Сырбар" (по согласованию), СГО (по согласованию)
август
2016 года
Тенгебаев А.М.
19.
Об утверждении особого порядка проведения камерального контроля, налоговой проверки и перечня лиц, в отношении которых проводится такой порядок (секретно)
совместный
приказ
МФ,
МВД,
МО,
МДГС,
ГП (по согласованию), КНБ (по согласованию), СВР "Сырбар" (по согласованию) СГО (по согласованию),
октябрь
2016 года
Тенгебаев А.М.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МЗСР - Министерство здравоохранения и социального развития Республики
Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МО - Министерство обороны Республики Казахстан
МИР - Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
ГП - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
МДГС - Министерство по делам государственной службы Республики Казахстан
НБ - Национальный Банк Республики Казахстан
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
СВР "Сырбар" - Служба внешней разведки Республики Казахстан "Сырбар"
СГО - Служба государственной охраны Республики Казахстан

Алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің 30.01.2018 № 9-ө өкімімен
17.
Жеке тұлғалардың декларацияларын салық органдарының мобильдік топтарымен қабылдау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2016 жылғы тамыз
А.М. Теңгебаев
18.
Салық есептілігін табыс етудің ерекше тәртібін және осындай есептілікті табыс ететін тұлғалардың тізбесін бекіту туралы (құпия)
бірлескен бұйрық
Қаржымині, ІІМ, Қорғанысмині,МҚІМ, БП (келісім бойынша), ҰҚК (келісім бойынша), "Сырбар" СБҚ (келісім бойынша), МКҚ (келісім бойынша)
2016 жылғы тамыз
А.М. Теңгебаев
19.
Камералдық бақылау, салықтық тексеру жүргізудің ерекше тәртібін және өздеріне қатысты осындай тәртіп жүргізілетін тұлғалардың тізбесін бекіту туралы (құпия)
бірлескен бұйрық
Қаржымині, ІІМ, Қорғанысмині, МҚІМ, БП (келісім бойынша), ҰҚК (келісім бойынша), "Сырбар" СБҚ (келісім бойынша), МКҚ (келісім бойынша)
2016 жылғы қазан
А.М. Теңгебаев
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Әділетмині – Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
ҰЭМ– Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
ДСӘДМ – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
БҒМ – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
ІІМ – Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ИДМ – Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
БП – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
МҚІМ – Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрлігі
ҰБ – Қазақстан Республикасы Ұлттық банкі
ҰҚК– Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"Сырбар" СБҚ – Қазақстан Республикасының "Сырбар" сыртқы барлау қызметі
МКҚ – Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі