О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2016 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения и таможенного администрирования" и внесении изменений в распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан от 15 декабря 2015 года № 138-р "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 3 декабря 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения и таможенного администрирования" и внесении изменения в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 26-р "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 5 декабря 2013 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения" и от 28 декабря 2015 года № 157-р "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 18 ноября 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам декларирования доходов и имущества физических лиц"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 132-р.
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2016 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения и таможенного администрирования" (далее - перечень).
2. Внести в некоторые распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан следующие изменения:
1) в распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 15 декабря 2015 года № 138-р "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 3 декабря 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения и таможенного администрирования" и внесении изменения в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 26-р "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 5 декабря 2013 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения":
в перечне нормативных правовых и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 3 декабря 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения и таможенного администрирования", утвержденном указанным распоряжением:

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу және кедендік әкімшілендіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2016 жылғы 30 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу және кедендік әкімшілендіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 3 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2013 жылғы 5 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 26-ө өкіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 15 желтоқсандағы № 138-ө және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жеке тұлғалардың кірістері мен мүлкін декларациялау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 18 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 157-ө өкімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 132-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу және кедендік әкімшілендіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2016 жылғы 30 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің кейбір өкімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу және кедендік әкімшілендіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 3 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2013 жылғы 5 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 26-ө өкіміне өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2015 жылғы 15 желтоқсандағы № 138-ө өкіміне:
көрсетілген өкіммен бекітілген "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу және кедендік әкімшілендіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 3 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесінде:

строки, порядковые номера 39 и 40, изложить в следующей редакции:
"
39.
Об утверждении правил оформления, использования, формы и сроков оформления сопроводительных накладных на товары
приказ
Министра финансов
Республики Казахстан
МФ
август 2019 года
Даленов Р. Е.
40.
Об утверждении правил доступа к просмотру данных программного обеспечения и (или) информационной системы налогоплательщика (налогового агента), проверяемого лица, предназначенного для автоматизации бухгалтерского и налогового учетов, а также их копирования
приказ
Министра финансов
Республики Казахстан
МФ
октябрь 2018 года
Даленов Р. Е.
";
2) исключен распоряжением Премьер-Министра РК от 30.01.2018 № 9-р.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным распоряжением Премьер-Министра РК от 30.01.2018 № 9-р.
3. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых и правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые и правовые акты и информировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 132-р
Перечень
нормативных правовых и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2016 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения и таможенного администрирования"
п/п
Наименование нормативного правового и правового акта Форма акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок
исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения нормативных правовых и правовых актов
1 2 3 4 5 6
1.
Об утверждении Правил исполнения обязательства в натуральной форме
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭ
январь 2017 года
Магауов А. М.
2.
Об определении получателя от имени государства доли Республики Казахстан по Соглашению о разделе продукции по Северному Каспию от 18 ноября 1997 года
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭ
январь 2017 года
Магауов А. М.
3.
Об установлении минимальных розничных цен на сигареты с фильтром, без фильтра и папиросы
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ
февраль 2017 года
Даленов Р. Е.
4.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2011 года № 618 "Об утверждении Правил реализации ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента) в счет налоговой задолженности, плательщика - в счет задолженности по таможенным платежам и налогам, пеней"
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ
февраль 2017 года
Даленов Р. Е.
5.

реттік нөмірлері 39 және 40-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
39.
Тауарларға ілеспе жүкқұжаттарын ресімдеу, пайдалану қағидаларын, оларды ресімдеу нысанын және мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2019 жылғы тамыз
Р.Е. Дәленов
40.
Тексерілетін тұлғаның, салық төлеушінің (салық агентінің) бухгалтерлік және салықтық есептерін автоматтандыруға арналған бағдарламалық қамтамасыз етілімнің және (немесе) ақпараттық жүйесінің деректерін көруге қол жеткізу, сондай-ақ оларды көшіру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2018 жылғы қазан
Р.Е. Дәленов
";
2) Алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің 30.01.2018 № 9-ө өкімімен.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің 30.01.2018 № 9-ө өкімімен.
3. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2016 жылғы 26 желтоқсаңдағы
№ 132-ө өкімімен
бекітілген
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу және кедендік әкімшілендіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2016 жылғы 30 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Нормативтік құқықтық және құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің сапасына, әзірлеу мен енгізудің уақтылығына жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.
Заттай нысандағы міндеттемені орындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭМ
2017 жылғы қаңтар
Ә.М. Мағауов
2.
1997 жылғы 18 қарашадағы Солтүстік Каспий бойынша өнімді бөлу туралы келісім бойынша мемлекет атынан Қазақстан Республикасының үлесін алушыны айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭМ
2017 жылғы қаңтар
Ә.М. Мағауов
3.
Фильтрлі, фильтрсіз сигареттерге және папиростарға ең төменгі бөлшек сауда бағаларын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2017 жылғы ақпан
Р.Е. Дәленов
4.
"Салық төлеушінің (салық агентінің) билік етуі шектелген мүлкін салық берешегі есебіне, төлеушінің - кедендік төлемдер және салықтар бойынша берешектің, өсімпұлдардың есебіне өткізу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 2 маусымдағы № 618 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2017 жылғы ақпан
Р.Е. Дәленов
5.

О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2009 года № 240 "Об утверждении перечня юридических лиц, сто процентов голосующих акций которых принадлежат национальному управляющему холдингу, обороты по реализации заемных операций в денежной форме на условиях платности, срочности и возвратности которых освобождаются от налога на добавленную стоимость"
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МНЭ
февраль 2017 года
Кусаинов М. А.
6.
О внесении изменения и дополнения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 мая 2013 года № 137 "Об утверждении Правил формирования банками второго уровня динамического резерва и установлении минимального размера динамического резерва, размера ожидаемых потерь"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ
февраль 2017 года
Смоляков О.А.
7.
Об утверждении Правил получения, учета, хранения, выдачи акцизных и учетно-контрольных марок и представления обязательства, отчета импортеров о целевом использовании учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции в Республику Казахстан, а также порядка учета и размера обеспечения такого обязательства
приказ
Министра
финансов
Республики
Казахстан
МФ
февраль 2017 года
Даленов Р. Е.
8.
Об утверждении опознавательного знака транспортного средства международной перевозки уполномоченного экономического оператора
приказ
Министра
финансов
Республики
Казахстан
МФ
февраль 2017 года
Даленов Р. Е.
9.
Об утверждении Правил присвоения персональных идентификационных номеров-кодов на табачные изделия
приказ
Министра
финансов
Республики
Казахстан
МФ
февраль 2017 года
Даленов Р. Е.
10.
Об утверждении инструкции по проведению таможенного досмотра и осмотра
приказ
Министра
финансов
Республики
Казахстан
МФ
февраль 2017 года
Даленов Р. Е.
11.
О некоторых вопросах предоставления в органы государственных доходов сведений в соответствии с международными договорами
приказ
Министра
финансов
Республики
Казахстан
МФ,
НБ
февраль 2017 года
Даленов Р. Е.
12.
Об утверждении категории налогоплательщиков, в отношении которых составляется предварительный акт налоговой проверки, а также Правил и сроков вручения налогоплательщику предварительного акта налоговой проверки, предоставления письменного возражения к предварительному акту налоговой проверки, а также рассмотрения такого возражения
приказ
Министра
финансов
Республики
Казахстан
МФ
июнь 2017 года
Даленов Р. Е.
13.
О некоторых вопросах апелляционной комиссии
приказ
Министра
финансов
Республики
Казахстан
МФ
июнь 2017 года
Даленов Р. Е.
14.

"Дауыс беретін акцияларының жүз пайызы ұлттық басқарушы холдингке тиесілі, төлемдік, оралымдылық және қайтарымдық жағдайларында жүзеге асыратын ақшалай нысандағы қарыз операцияларын іске асыру жөніндегі айналымдары қосылған құн салығынан босатылатын заңды тұлғалардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 3 наурыздағы № 240 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2017 жылғы ақпан
М.Ә. Құсайынов
6.
"Екінші деңгейдегі банктердің динамикалық резервті қалыптастыру қағидаларын бекіту және динамикалық резервтің ең төмен мөлшерін, күтілетін шығындардың мөлшерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы. Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 27 мамырдағы № 137 қаулысына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі басқармасының қаулысы
ҰБ
2017 жылғы ақпан
О.А. Смоляков
7.
Акциздік және есепке алу-бақылау маркаларын алу, есепке алу, сақтау, беру және импорттаушылардың Қазақстан Республикасына алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысананы пайдалану туралы міндеттемесін, есебін ұсыну қағидаларын, сондай-ақ осындай міндеттемені есепке алу тәртібі мен қамтамасыз ету мөлшерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2017 жылғы ақпан
Р.Е. Дәленов
8.
Уәкілетті экономикалық оператордың халықаралық тасымалдайтын көлік құралының тану белгісін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2017 жылғы ақпан
Р.Е. Дәленов
9.
Темекі өнімдеріне арналған дербес сәйкестендіру нөмір-кодтарын беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2017 жылғы ақпан
Р.Е. Дәленов
10.
Кедендік қарау және кедендік тексеріп-қарау жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2017 жылғы ақпан
Р.Е. Дәленов
11.
Халықаралық шарттарға сәйкес мәліметтерді мемлекеттік кіріс органдарына ұсынудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині, ҰБ
2017 жылғы ақпан
Р.Е. Дәленов
12.
Алдын ала салықтық тексеру актісін жасауға қатысты салық төлеушілер санатын, сондай-ақ салық төлеушіге алдын ала салықтық тексеру актісін табыс ету, алдын ала салықтық тексеру актісіне жазбаша наразылық беру, сондай-ақ осындай наразылықты қарау қағидаларын және мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2017 жылғы маусым
Р.Е. Дәленов
13.
Апелляциялық комиссияның кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2017 жылғы маусым
Р.Е. Дәленов
14.

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 11 июля 2011 года № 360 "Об утверждении Правил проведения радиационного контроля"
приказ
Министра
финансов
Республики
Казахстан
МФ
февраль 2017 года
Даленов Р. Е.
15.
О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 декабря 2014 года № 585 "Об определении уполномоченного юридического лица в сфере реализации ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента), плательщика и (или) товаров, задержанных органами государственных доходов"
приказ
Министра
финансов
Республики
Казахстан
МФ
февраль 2017 года
Даленов Р. Е.
16.
О признании утратившим силу приказа Министра финансов Республики Казахстан от 8 апреля 2015 года № 264 "Об утверждении Правил размещения на интернет-ресурсе уполномоченного органа информации об административно- территориальных единицах Республики Казахстан, на территории которых отсутствуют сети телекоммуникаций общего пользования"
приказ
Министра
финансов
Республики
Казахстан
МФ
февраль 2017 года
Даленов Р. Е.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан;
НБ - Национальный Банк Республики Казахстан;
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МЭ - Министерство энергетики Республики Казахстан.

"Радиациялық бақылауды жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 11 шілдедегі № 360 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2017 жылғы ақпан
Р.Е. Дәленов
15.
"Салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің билік етуі шектелген мүлкін және (немесе) мемлекеттік кірістер органдары ұстаған тауарларды өткізу саласындағы уәкілетті заңды тұлғаны айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 25 желтоқсандағы № 585 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2017 жылғы ақпан
Р.Е. Дәленов
16.
"Аумағында ортақ пайдаланылатын телекоммуникация желісі жоқ Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық бірліктері туралы ақпаратты уәкілетті органның интернет-ресурсына орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 8 сәуірдегі № 264 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2017 жылғы ақпан
Р.Е. Дәленов
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Қаржымині - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі;
ҰБ - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі:
ҰЭМ - Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі;
ЭМ - Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі.