О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 18 апреля 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования уголовно-исполнительного законодательства"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 30 мая 2017 года № 63-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 18 апреля 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования уголовно-исполнительного законодательства" (далее - перечень).
2. Центральным государственным органам в установленном законодательством порядке принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты согласно перечню и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 30 мая 2017 года № 63-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 18 апреля 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования уголовно-исполнительного законодательства"
п/п
Наименование нормативного правового акта
Форма
акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок
исполнения
Лицо, ответственное за качественную разработку и своевременное принятие нормативного правового акта
1
2
3
4
5
6
1.
Об утверждении Правил организации выполнения общественных работ лицами, осужденными к данному виду наказания
приказ
МВД
июнь
2017 года
Бисенкулов Б.Б.
2.
Об утверждении Правил перевода осужденного для поддержания социально полезных связей
приказ
МВД
МВД, ГП (по согласованию)
июнь
2017 года
Бисенкулов Б.Б.
3
Об утверждении Правил организации деятельности и внутреннего распорядка Специальных учреждений, осуществляющих исполнение наказания в виде ареста
приказ
МВД
июнь
2017 года
Бисенкулов Б.Б.
4.
О внесении дополнения в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 14 августа 2014 года № 510 "Об утверждении Правил ввода режима особых условий в учреждениях уголовно-исполнительной системы"
приказ
МВД
июнь
2017 года
Бисенкулов Б.Б.
5.
Об утверждении Правил внутреннего распорядка следственных изоляторов Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан
приказ
МВД
июнь
2017 года
Бисенкулов Б.Б.
6.
Об утверждении Правил осуществления охраны и надзора за лицами, находящимися в следственных изоляторах Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан
приказ
МВД
июнь
2017 года
Бисенкулов Б.Б.
7.

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қылмыстық-атқару заңнамасын жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 18 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 30 мамырдағы № 63-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қылмыстық-атқару заңнамасын жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 18 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Орталық мемлекеттік органдар заңнамада белгіленген тәртіппен тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017 жылғы 30 мамырдағы
№ 33-ө өкімімен
бекітілген
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қылмыстық-атқару заңнамасын жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 18 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Нормативтік құқықтық актіні сапалы әзірлеу және уақтылы енгізу үшін жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.
Жазалаудың осы түріне сотталған адамдардың қоғамдық жұмыстарды орындауын ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ІІМ
2017 жылғы маусым
Б.Б. Бисенқұлов
2.
Сотталған адамның әлеуметтік пайдалы байланыстарын қолдау үшін ауыстыру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық ІІМ
ІІМ, БП (келісім бойынша)
2017 жылғы маусым
Б. Б.Бисенқұлов
3.
Қамаққа алу түріндегі жазаны орындауды жүзеге асыратын арнаулы қызметі мен ішкі тәртіптемесін мекемелердің ұйымдастыру қағидалары бекіту туралы
бұйрық
ІІМ
2017 жылғы маусым
Б.Б.Бисенқұлов
4.
"Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінде ерекше жағдайлар режимін енгізу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 14 тамыздағы № 510 бұйрығына толықтыру енгізу туралы
бұйрық
ІІМ
2017 жылғы маусым
Б.Б. Бисенқұлов
5.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті тергеу изоляторларының ішкі тәртіптеме қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ІІМ
2017 жылғы маусым
Б.Б. Бисенқұлов
6.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің тергеу изоляторларындағы адамдарды күзету мен қадағалауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ІІМ
2017 жылғы маусым
Б.Б. Бисенқұлов
7.

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан (приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан № 97 от 11 февраля 2005 года "Об утверждении Правил учета лиц, состоящих под административным надзором";
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 июня 2014 года № 383 "Об утверждении Правил организации и проведения оценки степени рисков эксплуатируемых дорог на территории Республики Казахстан";
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан № 622 от 19 сентября 2014 года "Об утверждении Правил осуществления контроля за поведением лиц, освобожденных условно-досрочно от отбывания наказания";
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан № 89 от 30 января 2016 года "Об утверждении Правил взаимодействия подразделений органов внутренних дел Республики Казахстан по осуществлению учета лиц, освобожденных из мест лишения свободы")
приказ
МВД
июнь
2017 года
Бисенкулов Б.Б.
8.
Об утверждении Правил отбывания военнослужащими административного ареста на гауптвахте органов военной полиции Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
приказ
КНБ
(по согласованию)
июнь
2017 года
Колкобаев М.О.
9.
Об утверждении Правил отбывания военнослужащими административного ареста на гауптвахте органов военной полиции Вооруженных Сил Республики Казахстан
приказ
МО
июнь
2017 года
Мухтаров Т.С.
10
О внесении изменения в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 10 июля 2014 года № 71 "Об утверждении Правил ведения и использования отдельных видов специальных учетов"
приказ
ГП (по согласованию)
июнь
2017 года
Кененбаев Е.А.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ГП - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МО - Министерство обороны Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы ("Әкімшілік қадағалаудағы адамдарды есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2005 жылғы 11 ақпандағы № 97 бұйрығы;
"Қазақстан Республикасының аумағында пайдаланылатын жолдардың тәуекелдер дәрежесін бағалауды ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 26 маусымдағы № 383 бұйрығы;
"Жазасын өтеуден шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамның мінез-құлқын бақылауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 622 бұйрығы;
"Бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды есепке алуды жүзеге асыру бойынша Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары бөлімшелерінің өзара іс-қимыл жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 30 қаңтардағы № 89 бұйрығы)
бұйрық
ІІМ
2017 жылғы маусым
Б.Б. Бисенқұлов
8.
Әскери қызметшілердің Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті әскери полиция органдарының гауптвахтасында әкімшілік қамауды өтеу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2017 жылғы маусым
М.Ө. Қалқабаев
9.
Әскери қызметшілердің Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері әскери полиция органдарының гауптвахтасында әкімшілік қамауды өтеу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
Қорғанысмині
2017 жылғы маусым
Т.С. Мұхтаров
10.
"Арнайы есепке алудың жекелеген түрлерін жүргізу мен пайдаланудың қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 10 шілдедегі № 71 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
бұйрық
БП (келісім бойынша)
2017 жылғы маусым
Е.Ә. Кененбаев
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БП - Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
ҰКҚ - Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті
ІІМ - Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
Қорғанысмині - Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі