О дежуpстве ответственных лиц в центpальных аппаpатах в неpабочее вpемя
РАСПОРЯЖЕНИЕ Пpемьеp-министpа Республики Казахстан от 2 февpаля 1994 г . N 44
Во исполнение постановления Президента Республики Казахстан от 8 июня 1993 г. N 1218 K931218_ "О дополнительных мерах по предупреждению и ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 19, ст.234) и с целью обеспечения устойчивого управления республиканской системой по предупреждению и действиям в чрезвычайных ситуациях, вызываемых авариями, катастрофами и стихийными бедствиями:
1. Министерствам и ведомствам республики организовать дежурство ответственных лиц в центральных аппаратах в нерабочее время, выходные и праздничные дни с нахождением дежурного в приемных первых руководителей согласно приложению.
Определить обязанности и ответственность назначаемых дежурных, предусматривающие прием и незамедлительное доведение информации о чрезвычайных ситуациях и распоряжений вышестоящих органов управления до руководителей министерств и ведомств в любое время суток для принятия своевременных мер по предупреждению и ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций.
2. Первым руководителям министерств и ведомств республики обеспечить четкую работу дежурных и дежурно-диспетчерских служб, лично контролировать своевременное и эффективное реагирование подчиненных структур на возникающие чрезвычайные ситуации и принимать активные неотложные меры по предотвращению ущерба от их последствий.
Премьер-министр
Приложение
к распоряжению Премьер-министра Республики Казахстан от 2 февраля 1994 г. N 44-p
Министерства и ведомства Республики Казахстан,
организующие дежурство ответственных лиц в
центральных аппаратах в нерабочее время
в приемных первых руководителей
Министерство здравоохранения
Министерство промышленности
Министерство связи
Министерство сельского хозяйства
Министерство строительства, жилья и застройки территорий
Министерство транспорта
Министерство энергетики и топливных ресурсов
Государственный комитет по водным ресурсам
Комитет по государственным материальным резервам
Государственный комитет по надзору за безопасным ведением работ
в промышленности и горному надзору
Агентство по атомной энергии
Государственная холдинговая компания "Алаугаз"
Государственная холдинговая компания "Мунайгаз"
Государственная холдинговая компания "Казахгаз"
Государственная холдинговая компания "Казэнергостроймонтаж"
Государственная холдинговая компания "Желдiрме"
Национальная акционерная авиакомпания "Казакстан эуе жолы"
Государственная акционерная компания "Казакстан жолдары"
Государственная акционерная компания "Кен дала"
Государственная акционерная компания "Мунай онiмдерi"
Государственная электроэнергетическая компания
"Казахстанэнерго"
Республиканская контрактная корпорация "Казконтракт"

Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және олардың зардаптарын жою жөнiндегi қосымша шаралар туралы
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ПРЕМЬЕР-МИНИСТРIНIҢ ӨКIМI 2 ақпан 1994 ж. N 44-ө
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және олардың зардаптарын жою жөнiндегi қосымша шаралар туралы" 1993 жылғы 8 маусымдағы N 1218 қаулысын орындау үшiн (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 жыл, N 19, 234-бап) және авария, апат және табиғи зiлзаладан болатын төтенше жағдайлардың алдын алу мен iс-қимыл жасау жөнiндегi республикалық тұрақты басқару жүйесiн қамтамасыз ету мақсатында:
1. Республиканың министрлiктерi мен ведомстволары жұмыстан тыс, демалыс және мереке күндерi орталық аппараттардағы бiрiншi басшылардың қабылдау бөлмелерiнде қосымшаға сәйкес жауапты адамдардың кезекшiлiк атқаруын ұйымдастыратын болсын.
Тағайындалған кезекшiлердiң мiндетi мен жауапкершiлiгiне төтенше жағдайлардың алдын алу және олардың зардаптарын жою жәйiнде дер кезiнде шаралар қолдану үшiн тәулiктiң қай уақытында болсын министрлiктер мен ведомстволардың басшыларына төтенше жағдайлар туралы ақпаратты және жоғарғы басқару органдарының өкiмдерiн қабылдап алып дереу жеткiзудi қамтамасыз ету жатқызылатын болсын.
2. Республика министрлiктерi мен ведомстволарының бiрiншi
басшылары кезекшiлiк және кезекшiлiк-диспетчерлiк қызметтiң
тыңғылықты жұмысын қамтамасыз етсiн, қол астындағы құрылымдардың
пайда болған төтенше жағдайларда уақтылы әрi пәрмендi әрекет
жасауын жеке өзi бақылауға алсын және оның зардаптарын болдырмау
үшiн белсендi түрде жедел шаралар қолданатын болсын.
Премьер-министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-министрiнiң
1994 жылғы 2 ақпандағы
N 44 өкiмiне
Қосымша
Бiрiншi басшыларының қабылдау бөлмелерiнде жұмыстан
тыс уақытта орталық аппараттардағы жауапты қызметкерлердiң
кезекшiлiгiн ұйымдастыратын Қазақстан Республикасының
министрлiктерi мен ведомстволарының
Тiзiмi
Денсаулық сақтау министрлiгi
Өнеркәсiп министрлiгi
Байланыс министрлiгi
Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Құрылыс, тұрғын үй және аумақтарда құрылыс салу министрлiгi
Көлiк министрлiгi
Энергетика және отын ресурстары министрлiгi
Су ресурстары жөнiндегi мемлекеттiк комитет
Мемлекеттiк материалдық резервтер жөнiндегi комитет
Өнеркәсiпте жұмысты қауiпсiз жүргiзудi қадағалау және кен
қадағалау жөнiндегi мемлекеттiк комитет
Атом энергиясы жөнiндегi агенттiк
"Алаугаз" мемлекеттiк холдинг компаниясы
"Мұнайгаз" мемлекеттiк холдинг компаниясы
"Қазақгаз" мемлекеттiк холдинг компаниясы
"Қазэнергоқұрылысмонтаж" мемлекеттiк холдинг компаниясы
"Желдiрме" мемлекеттiк холдинг компаниясы
"Қазақстан әуе жолы" ұлттық акционерлiк әуекомпаниясы
"Қазақстан жолдары" мемлекеттiк акционерлiк компаниясы
"Кең дала" мемлекеттiк акционерлiк компаниясы
"Мұнай өнiмдерi" мемлекеттiк акционерлiк компаниясы
"Қазақстанэнерго" мемлекеттiк электроэнергетикалық компаниясы
"Қазконтракт" республикалық контракт корпорациясы