О строительстве метрополитена
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 15 сентября 1995 г. N 352-p
В целях ускорения и завершения строительства первой очереди Алматинского метрополитена за счет привлечения передовой современной технологии и оборудования в соответствии с Протоколом намерений между Алматинской городской администрацией и СНС Лавалин Интернешнл ИНК (Канада), Гюриш Контракшн ИНК (Турция) (далее консорциум СЛИИ/Гюриш) от 5 мая 1995 года;
1. Одобрить протокол намерений между Алматинской городской администрацией и консорциумом СЛИИ/Гюриш от 5 мая 1995 года о совместной работе по завершению строительства пускового комплекса первой очереди Алматинского метрополитена.
2. Отнести проект завершения строительства Алматинского метрополитена к перечню государственных инвестиционных проектов, которые будут поддерживаться государственным бюджетом или правительственными гарантиями.
3. Принять к сведению, что в соответствии с вышеуказанным протоколом намерений консорциум СЛИИ/Гюриш берет на себя обязательства по изысканию внешних источников финансирования проекта (долгосрочных льготных кредитов).
4. Главе Алматинской городской администрации, АО "Алматыметрострой" с привлечением консорциума СЛИИ/Гюриш обеспечить разработку и представление необходимых материалов в государственный Экспортно-импортный банк Республики Казахстан для проведения экспертизы проекта.
5. Государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан:
- произвести экспертизу проекта и представить заключение по нему в Комитет по использованию иностранного капитала при Кабинете Министров Республики Казахстан;
- совместно с главой Алматинской городской администрации и консорциумом СЛИИ/Гюриш принять участие в переговорах с зарубежными финансовыми институтами на предмет получения долгосрочных льготных кредитов.
6. Комитету по использованию иностранного капитала при Кабинете Министров Республики Казахстан совместно с Минэкономики Республики Казахстан по итогам экспертизы внести проект соответствующего решения в Кабинет Министров Республики Казахстан.
7. Главе Алматинской городской администрации обеспечить контроль за выполнением данного распоряжения.
Премьер-министр

Метрополитеннiң құрылысы туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң Өкiмi 1995 жыл 15 қыркүйектегi N 352
Алматы қаласының әкiмшiлiгi мен СНС Лавалин Интернешнл ИНК (Канада), Гюриш Контракшн ИНК (Түркия) (бұдан былай СЛИИ/Гюриш консорциумы) арасындағы 1995 жылғы 5 мамырдағы Ниет хаттамасына сәйкес қазiргi заманғы озық технологияны және жабдықтарды тарту есебiнен Алматы метрополитенiнiң бiрiншi кезеңiнiң құрылысын жеделдету және аяқтау мақсатында:
1. Алматы қалалық әкiмшiлiгi мен СЛИИ/Гюриш консорциумы арасындағы Алматы метрополитенiнiң бiрiншi кезеңiн iске қосу кешенiнiң құрылысын аяқтау жөнiндегi бiрлескен жұмысы туралы 1995 жылғы 5 мамырдағы ниет хаттамасы мақұлдансын.
2. Алматы метрополитенiнiң құрылысын аяқтау жобасы мемлекеттiк бюджеттен немесе үкiмет кепiлдемелерiнен қолдау табатын мемлекеттiк инвестициялық жобалар тiзбесiне енгiзiлсiн.
3. Жоғарыда аталған ниет хаттамасына сәйкес СЛИИ/Гюриш консорциумы жобаны қаржыландырудың сыртқы көздерiн /ұзақ мерзiмдi жеңiлдiк кредиттерiн/ iздестiру жөнiнде өзiне мiндеттеме алатындығы ескерiлсiн.
4. Алматы қаласының әкiмi, "Алматыметроқұрылыс" АҚ-ы СЛИИ/Гюриш консорциумын тарта отырып, Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiне жобаны сараптамадан өткiзу үшiн қажеттi материалдардың әзiрленуiн және ұсынылуын қамтамасыз ететiн болсын.
5. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi:
- жобаны сараптаудан өткiзсiн және оның қорытындысын Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Шет ел капиталын пайдалану жөнiндегi комитетке ұсынсын;
- Алматы қаласының әкiмiмен және СЛИИ/Гюриш консорциумымен бiрлесе отырып, шет елдердiң қаржы институттарымен ұзақ мерзiмдi жеңiлдiк кредитiн алу мәселесiне келiссөздер жүргiзуге қатысатын болсын.
6. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Шет ел капиталын пайдалану жөнiндегi комитет Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiмен бiрлесе отырып, сараптама қорытындысы жөнiндегi тиiстi шешiмнiң жобасын Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне енгiзсiн.
7. Алматы қаласының әкiмi осы өкiмнiң орындалуына бақылауды қамтамасыз етсiн.
Премьер-министр