О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 27 сентября 1996 г. N 3120
Указ Президента Республики Казахстан от 11 февраля 2000 года N 335. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 10 октября 2006 года N 198
Сноска. Указ Президента РК от 11 февраля 2000 года N 335 утратил силу Указом Президента РК от 10 октября 2006 года N  198 .
В связи с внесением изменений в Закон Республики Казахстан  Z914800_  "О гражданстве Республики Казахстан" и некоторые другие нормативно-правовые акты постановляю:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 27 сентября 1996 г. N 3120  U963120_  "О порядке рассмотрения вопросов, связанных с гражданством Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в Положение о порядке рассмотрения вопросов, связанных с гражданством Республики Казахстан, утвержденное вышеназванным Указом:
1) подпункт з) пункта 1 - исключить;
2) в пунктах 3 и 4 слова "Иностранный гражданин и лицо без гражданства" заменить словом "Лица";
3) абзац второй пункта 3 дополнить словами:
"- справка об отсутствии или прекращении гражданства другого государства, выданная компетентным органом соответствующего государства";
4) пункт 5 изложить в следующей редакции:
"Согласно пункту 7 статьи 17 Закона ходатайство о приеме в гражданство Республики Казахстан отклоняется, если лицо состоит в гражданстве других государств. Эта норма не применяется в тех случаях, когда законодательство государства, гражданином которого является лицо, предусматривает автоматическую утрату гражданства соответствующего государства в случае добровольного приобретения им иностранного гражданства.";
5) в пунктах 8, 9, 10, 21, 27 и 32 слова "Отдел гражданства" заменить словами "Государственно-правовой отдел";
6) в пункте 12 слова "суда по месту жительства" заменить словами "территориальных органов Комитета по исполнению судебных постановлений Министерства юстиции";
7) в пункте 13 слова "центрах криминальной информации Государственного следственного комитета Республики Казахстан" заменить словами "центре правовой статистики и информации при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан и его территориальных подразделениях";
8) в пункте 18 исключить слова "имеющих иное гражданство или лиц без гражданства".
2. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 27 қыркүйектегі N 3120 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 11 ақпандағы N 335 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 10 қазандағы N 198 Жарлығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 10 қазандағы N 198  Жарлығымен .
"Қазақстан Республикасының азаматтығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және басқа да нормативтік-құқықтық актілеріне өзгерістер енгізілуіне байланысты қаулы етемін:
1. "Қазақстан Республикасының азаматтығына байланысты мәселелерді қарау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 27 қыркүйектегі N 3120  U963120_  Жарлығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының азаматтығына байланысты мәселелерді қарау тәртібі туралы ережеде:
1) 1-тармақтың з) тармақшасы алынып тасталсын;
2) 3 және 4-тармақтардағы "Шетел азаматы немесе азаматтығы жоқ адам" сөздері "адамдар" сөзімен алмастырылсын;
3) 3-тармақтың екінші абзацы:
"- басқа мемлекеттің азаматтығының болмауы немесе тоқтатылғаны туралы тиісті мемлекеттің құзыретті органы берген анықтама" сөздерімен толықтырылсын;
4) 5-тармақ мына редакцияда жазылсын:
"Заңның 17-бабының 7-тармағына сәйкес егер Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау туралы өтініш беруші адам басқа мемлекеттің азаматы болса өтініш қабылданбайды. Бұл норма адам азаматы болып табылатын мемлекеттің заңдарында ол ерікті түрде шетелдің азаматтығын алған жағдайда тиісті мемлекеттің азаматтығынан өзінен-өзі айрылуын көздейтін жағдайларда қолданылмайды";
5) 8, 9, 10, 21, 27 және 32-тармақтарда "Азаматтық бөліміне", "Азаматтық бөлімі" сөздері "Мемлекеттік-құқық бөліміне", "Мемлекеттік-құқық бөлімі" сөздерімен алмастырылсын;
6) 12-тармақта "тұрғылықты жеріндегі соттан" сөздері "Әділет министрлігінің Сот қаулыларын орындау жөніндегі комитетінің аумақтық органдарынан" сөздерімен алмастырылсын;
7) 13-тармақта "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік тергеу комитетінің қылмыстық ақпарат орталығынан" сөздері "Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы жанындағы құқықтық статистика және ақпарат орталығы мен оның аумақтық бөлімшелерінен" сөздерімен алмастырылсын;
8) 18-тармақта "басқа азаматтығы бар немесе азаматтығы жоқ адамдар үшін" сөздері алынып тасталсын.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті