Об утверждении текста присяги рядового и начальствующего состава органов Государственной противопожарной службы
Указ Президента Республики Казахстан от 15 сентября 2000 года N 446. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 19 декабря 2022 года № 61.
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 19.12.2022 № 61.
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года "О пожарной безопасности" постановляю:
1. Утвердить прилагаемый текст присяги рядового и начальствующего состава органов Государственной противопожарной службы.
2. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Утверждена
Указом Президента
Республики Казахстан
от 15 сентября 2000 года
N 446
Присяга
рядового и начальствующего состава органов
Государственной противопожарной службы
Я, гражданин Республики Казахстан ___________________________,
(фамилия, имя, отчество) поступая на службу в органы Государственной противопожарной службы, осознавая свою высокую ответственность в деле защиты жизни и здоровья людей, собственности, национального богатства и окружающей среды, принимая присягу, торжественно клянусь:
- быть преданным народу и Президенту Республики Казахстан;
- строго соблюдать Конституцию, законы Республики Казахстан, не допуская малейшего от них отступления;
- добросовестно и профессионально выполнять возложенные на меня обязанности, дорожить высоким званием сотрудника Государственной противопожарной службы, не допускать разглашения государственных секретов;
- не допускать ограничения конституционных прав, свобод, законных интересов граждан и государства в деле обеспечения пожарной безопасности;
- постоянно повышать свое профессиональное мастерство, быть неподкупным, беречь и приумножать лучшие традиции противопожарной службы.
За нарушение этой присяги готов нести самое строгое наказание в соответствии с законами Республики Казахстан.
2000 года (подпись)

Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының қатардағы және басшы құрамы антының мәтінін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы 2000 жылғы 15 қыркүйек N 446. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 19 желтоқсандағы № 61 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Президентінің 19.12.2022 № 61 Жарлығымен.
"Өрт қауіпсіздігі туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 22 қарашадағы Заңын іске асыру мақсатында қаулы етемін:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының қатардағы және басшы құрамы антының мәтіні бекітілсін.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2000 жылғы 15 қыркүйек
N 446 Жарлығымен
бекітілген
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары қатардағы
және басшы құрамының
АНТЫ
Мен, Қазақстан Республикасының азаматы _______________________ _____________________________________________________________________
(есімі, әкесінің есімі, тегі)
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарына қызметке кіре отырып, адамдардың өмірі мен денсаулығын, меншікті, ұлт байлығын және айналадағы ортаны қорғау ісіндегі өзімнің жоғары жауапкершілігімді сезіне отырып:
- Қазақстан Республикасының халқы мен Президентіне адал болуға;
- Қазақстан Республикасының Конституциясын, заңдарын, олардан ешқандай ауытқуға жол бермей қатаң сақтауға;
- өзіме жүктелген міндеттерді адал және білікті атқаруға, Мемлекеттік өртке қарсы қызметтің қызметкері жоғары атағын қадірлеуге, мемлекеттік құпияларды жария етуге жол бермеуге;
- өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету ісінде азаматтардың конституциялық құқықтарының, бостандықтарының, азаматтар мен мемлекеттің заңды мүдделерінің шектелуіне жол бермеуге;
- өзімнің кәсіби шеберлігімді ұдайы арттырып отыруға, пара алмауға, өртке қарсы қызметтің озық дәстүрлерін сақтап, молайтуға салтанатты түрде ант етемін.
Осы антты бұзғаным үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес ең қатаң жазаны өтеуге дайынмын.
2000 жылғы (қолы)
Мамандар: Қасымбеков Б.А.
Багарова Ж.А.