О статусе и полномочиях Государственного секретаря Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 10 июля 2003 года N 1148. Утратил силу указом Президента Республики Казахстан от 13 августа 2007 года N 379
Сноска. Указ Президента РК от 10 июля 2003 г. N 1148 утратил силу указом Президента РК от 13 августа 2007 года N  379 .
Подлежит опубликованию в
"Собрании актов Президента и
Правительства"
В соответствии с подпунктом 19)  статьи 44  Конституции Республики Казахстан постановляю:
1. Государственный секретарь Республики Казахстан (далее - Государственный секретарь) является должностным лицом Республики Казахстан, назначаемым и освобождаемым от должности Президентом Республики Казахстан.
2. Государственный секретарь осуществляет свою деятельность под непосредственным руководством Президента Республики Казахстан и ему подотчетен и подконтролен.
3. Правовую основу деятельности Государственного секретаря составляют  Конституция , законы Республики Казахстан, настоящий Указ и иные акты Президента Республики Казахстан.
4. Государственный секретарь осуществляет следующие полномочия:
1) вырабатывает для Президента Республики Казахстан предложения по:
основным направлениям внутренней политики и регионального развития;
реализации отдельных общественно-значимых мероприятий;
2) по поручению Главы государства представляет его интересы в отношениях с государственными органами, политическими партиями и иными общественными объединениями;
3) координирует деятельность следующих консультативно-совещательных органов при Главе государства: Национального совета, Ассамблеи народов Казахстана, Комиссии по правам человека, Комиссии по вопросам борьбы с коррупцией и соблюдения служебной этики государственными служащими, Комиссии по государственным наградам, Комиссии по присуждению Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан, Республиканской комиссии по государственным символам, Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом, Комиссии по присуждению Почетного диплома Президента Республики Казахстан за благотворительную и спонсорскую деятельность в культурной и гуманитарной сферах;
4) по вопросам, входящим в его компетенцию, осуществляет контроль за исполнением актов и поручений Президента Республики Казахстан;
5) принимает верительные грамоты от послов иностранных государств, аккредитованных в Республике Казахстан по совместительству;
6) осуществляет иные полномочия в соответствии с поручениями Президента Республики Казахстан.  <*>
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - Указом Президента РК от 17 марта 2004 г.  N 1306  .

Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк хатшысының мәртебесi мен өкілеттiгi туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 10 шілдедегі N 1148 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2007.08.13. N 379 Жарлығымен.
Ескерту. Жарлықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 тамыздағы  N 379  Жарлығымен.
"Президент пен Үкімет актілерінің
жинағында" жариялануға тиіс
Қазақстан Республикасы Конституциясының  44-бабының  19) тармақшасына сәйкес қаулы етемін:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк хатшысы (бұдан әрi - Мемлекеттiк хатшы) Қазақстан Республикасының Президентi қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын Қазақстан Республикасының лауазымды тұлғасы болып табылады.
2. Мемлекеттiк хатшы өз қызметiн Қазақстан Республикасы Президентiнiң тiкелей басшылығымен жүзеге асырады және оған есеп бередi әрi бақылауында болады.
3. Мемлекеттiк хатшы қызметiнiң құқықтық негiзiн Қазақстан Республикасының  Конституциясы,  заңдары, осы Жарлық пен Қазақстан Республикасы Президентiнiң өзге де актiлерi құрайды.
4. Мемлекеттiк хатшы мынадай өкiлеттiктердi жүзеге асырады:
1) Қазақстан Республикасының Президентi үшiн:
iшкi саясат пен өңiрлiк дамудың негiзгi бағыттары;
<*>
жекелеген қоғамдық-маңызды iс-шараларды iске асыру жөнiндегi ұсыныстарды талдап жасайды;
2) Мемлекет басшысының тапсыруы бойынша мемлекеттiк органдармен, саяси партиялармен және өзге де қоғамдық бiрлестiктермен қарым-қатынастарда оның мүдделерiн бiлдiредi;
3) Мемлекет басшысының жанындағы мынадай консультативтік-кеңесшi органдардың қызметiн үйлестiредi: Ұлттық кеңес, Қазақстан халықтарының Ассамблеясы, Адам құқықтары жөнiндегi комиссия, Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес және мемлекеттік қызметшілердің қызмет этикасын сақтауы мәселелері жөніндегі комиссия, Мемлекеттiк наградалар жөнiндегi комиссия, Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнiң Мемлекеттiк бейбiтшiлiк және прогресс сыйлығын тапсыру жөнiндегi комиссия, Мемлекеттiк нышандар жөнiндегi республикалық комиссия, Шетелде кадрлар даярлау жөнiндегi республикалық комиссия, мәдени және гуманитарлық салалардағы қайырымдылық және демеушiлiк қызметi үшiн Қазақстан Республикасы Президентiнiң Құрмет дипломын тапсыру жөнiндегi комиссия;
4) өз құзыретiне кiретiн мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Президентiнiң актілерi мен тапсырмаларының орындалуына бақылауды жүзеге асырады;
5) Қазақстан Республикасында қоса атқарушы ретiнде тiркелген шетелдiк мемлекеттердiң елшiлерiнен сенiм грамоталарын қабылдайды;
6) Қазақстан Республикасы Президентiнiң тапсырмаларына сәйкес өзге де өкiлеттiктердi жүзеге асырады.
ЕСКЕРТУ. 4-тармақ өзгерді - Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 17 наурыздағы N 1306  Жарлығымен.

5. В целях реализации установленных настоящим Указом полномочий Государственный секретарь вправе:
1) издавать распоряжения;
2) давать поручения центральным и местным исполнительным органам;
3) присутствовать на заседаниях Парламента и его палат, Правительства Республики Казахстан;
4) запрашивать и получать необходимую информацию, документы и другие материалы от государственных органов и должностных лиц по вопросам, относящимся к своей компетенции;
5) создавать межведомственные рабочие группы для разработки проектов актов Президента Республики Казахстан по вопросам, входящим в компетенцию Государственного секретаря, решения иных задач, поставленных Главой государства.
6. Организационно-правовое, информационно-аналитическое и иное обеспечение деятельности Государственного секретаря осуществляется Администрацией Президента Республики Казахстан.
7. Признать утратившим силу  Указ  Президента Республики Казахстан от 12 марта 2002 года N 824 "О статусе и полномочиях Государственного секретаря Республики Казахстан - Министра иностранных дел Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 9, ст. 64).
8. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан

5. Осы Жарлықпен белгiленген өкiлеттiктердi iске асыру мақсатында Мемлекеттiк хатшы:
1) өкiмдер шығаруға;
2) орталық және жергiлiктi атқарушы органдарға тапсырмалар беруге;
3) Қазақстан Республикасының Парламентi мен оның Палаталарының, Үкiметiнiң отырыстарына қатысуға;
4) өз құзыретiне жататын мәселелер бойынша мемлекеттiк органдар мен лауазымды тұлғалардан қажеттi ақпаратты, құжаттар мен басқа да материалдарды сұратуға және алуға;
5) Мемлекеттiк хатшының құзыретiне кiретiн мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Президентi актiлерiнiң жобаларын әзiрлеу, Мемлекет басшысы алға қойған өзге де мiндеттердi шешу үшiн ведомствоаралық жұмыс топтарын құруға хақылы.
6. Мемлекеттiк хатшының қызметiн ұйымдық-құқықтық, ақпараттық-талдау және өзгедей қамтамасыз етудi Қазақстан Республикасының Әкiмшiлiгi жүзеге асырады.
7. "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк хатшысы - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрiнiң мәртебесi мен өкiлеттiгi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 12 наурыздағы  N 824  Жарлығының күшi жойылды деп танылсын (Қазақстан Республикасының ПYАЖ-ы, 2002 ж., N 9, 64-құжат).
8. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi