Об утверждении текста присяги лиц рядового и начальствующего состава органов внутренних дел Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 23 апреля 2005 года N 1559. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 19 декабря 2022 года № 61.
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 19.12.2022 № 61.
Подлежит опубликованию в
"Собрании актов Президента
и Правительства"
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года "Об органах внутренних дел Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемый текст присяги лиц рядового и начальствующего состава органов внутренних дел Республики Казахстан.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕНА
Указом Президента
Республики Казахстан
от 23 апреля 2005 года
N 1559
ПРИСЯГА
лиц рядового и начальствующего состава
органов внутренних дел Республики Казахстан
Я, гражданин Республики Казахстан __________________________,
(фамилия, имя, отчество)
поступая на службу в органы внутренних дел, торжественно клянусь:
строго соблюдать Конституцию и законодательство Республики Казахстан, добросовестно выполнять приказы и указания начальников, командиров и возложенные на меня служебные обязанности;
не допускать ограничения конституционных прав и свобод граждан Республики Казахстан, защищать их от противоправных посягательств;
не щадя своей жизни, охранять установленный Конституцией и законами Республики Казахстан общественный порядок;
достойно переносить связанные со службой трудности, быть честным, мужественным, бдительным сотрудником;
хранить государственную и служебную тайны.
Если я нарушу принятую мною присягу, то готов нести ответственность, установленную законами Республики Казахстан.
"__" ________200_г. ______________
(подпись)

Қазақстан Республикасы iшкi iстер органдарының қатардағы және басшы құрамдағы адамдары антының мәтiнiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 23 сәуірдегі N 1559 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 19 желтоқсандағы № 61 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Президентінің 19.12.2022 № 61 Жарлығымен.
"Президент пен Үкімет
актілері жинағында"
жариялануға тиіс
"Қазақстан Республикасының iшкi iстер органдары туралы" 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы iшкi iстер органдарының қатардағы және басшы құрамдағы адамдары антының мәтiнi бекiтiлсiн.
2. Осы Жарлық алғаш ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2005 жылғы 23 сәуiрдегi
N 1559 Жарлығымен
БЕКIТIЛГЕН
Қазақстан Республикасының iшкi істер органдары
қатардағы және басшы құрамдағы адамдарының
АНТЫ
Мен, Қазақстан Республикасының азаматы ______________________
(тегі, аты, әкесiнiң аты)
iшкi iстер органдарына қызметке қабылдана отырып:
Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын қатаң
сақтауға, бастықтардың, командирлердiң бұйрықтары мен нұсқауларын
және өзiме жүктелген қызметтiк мiндеттердi адал атқаруға;
Қазақстан Республикасы азаматтарының конституциялық құқықтарын
және бостандықтарын шектеуге жол бермеуге, оларды құқыққа қарсы
әрекеттерден қорғауға;
Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарында
белгiленген қоғамдық тәртiптi өз өмiрiмдi аямастан қорғауға;
қызметке байланысты қиындықтарға шыдамдылықпен төзе бiлуге,
адал, батыл, қырағы қызметкер болуға;
мемлекеттiк және қызметтiк құпияны сақтауға салтанатты түрде
ант етемiн.
Егер де мен осы антты бұзсам, Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген жауапкершiлiктi көтеруге әзiрмiн.
200__ жылғы "___" ________ __________
(қолы)