О мерах по дальнейшему упорядочению и повышению эффективности системы государственного управления Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 27 марта 2006 года N 73
Подлежит опубликованию в
"Собрании актов Президента
и Правительства" и
республиканской печати
В соответствии с подпунктом 3) статьи 44 Конституции Республики Казахстан, пунктом 2 статьи 22 Конституционного закона Республики Казахстан от 18 декабря 1995 года "О Правительстве Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Реорганизовать:
1) Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан путем его разделения на Министерство культуры и информации Республики Казахстан и Министерство туризма и спорта Peспублики Казахстан;
2) Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан с передачей его функций по развитию туризма вновь образованному Министерству туризма и спорта Республики Казахстан.
2. Правительству Республики Казахстан:
1) упразднить Комитет по делам спорта Министерства культуры, информации и спорта Республики Казахстан;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего Указа.
3. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года N 6 "О структуре Правительства Республики Казахстан" следующие изменение и дополнение:
в пункте 1:
исключить абзац следующего содержания:
"Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан";
дополнить новыми абзацами следующего содержания:
"Министерство культуры и информации Республики Казахстан;
Министерство туризма и спорта Республики Казахстан".
4. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
5. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі ретке келтіру және оның тиімділігін арттыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 27 наурыздағы N 73 Жарлығы
"Президент пен Үкіметтің актілер
жинағында" және республикалық
баспасөзде жариялануға тиіс
Қазақстан Республикасы Конституциясының 44-бабының 3) тармақшасына, "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" 1995 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 22-бабының 2-тармағына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлігі Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігіне және Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігіне бөліну жолымен; U041449
2) Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі оның туризмді дамыту жөніндегі функциялары жаңадан құрылған Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігіне беріле отырып, қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлігінің Спорт істері комитетін таратсын;
2) осы Жарлықтан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
3. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 22 қаңтардағы N 6 Жарлығына мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
1-тармақта:
мынадай мазмұндағы абзац алып тасталсын:
"Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлігі";
мынадай мазмұндағы жаңа абзацтармен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі;
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі".
4. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
5. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті