О внесении изменений и дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459
Указ Президента Республики Казахстан от 24 мая 2006 года N 123
Подлежит опубликованию в
"Собрании актов Президента
и Правительства"
В целях совершенствования учебно-воспитательного процесса в организациях образования, а также более качественной подготовки к сравнительному анализу достижений обучающихся в рамках международной программы исследований PISA  ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в  Указ Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 39, ст. 516) следующие изменения и дополнение:
в Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы, утвержденной вышеназванным Указом:
в разделе 7 "Ожидаемые результаты от реализации и индикаторы Программы":
в подразделе "Первый этап (2005-2007 годы)":
абзац двадцать шестой изложить в следующей редакции:
"До 2010 года 6238 организаций образования будут обеспечены лингафонными и мультимедийными кабинетами, что будет способствовать улучшению языковой подготовки учащихся.";
в абзаце сорок третьем последнее предложение изложить в следующей редакции:
"Для обучения по программам высшего и послевузовского профессионального образования в ведущие зарубежные вузы ежегодно будут направляться 3 тысячи граждан Казахстана.";
абзац семидесятый исключить;
в подразделе "Второй этап (2008-2010 годы)" абзац семнадцатый после слова "исследований" дополнить аббревиатурой "PISA,".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459 Жарлығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 24 мамырдағы N 123 Жарлығы
"Президент пен Үкімет актілерінің
жинағында" жариялануға тиіс
Білім беру ұйымдарында оқу-тәрбие процесін жетілдіру, сондай-ақ PISA халықаралық зерттеулер бағдарламасы шеңберінде білім алушылардың жетістіктерін салыстырмалы талдауға неғұрлым сапалы дайындау мақсатында  ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459  Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 39, 516-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасында:
"Бағдарламаны іске асырудан күтілетін нәтижелер және оның индикаторлары" деген 7-бөлімде:
"Бірінші кезең (2005-2007 жылдар)" деген шағын бөлімде:
жиырма алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"2010 жылға дейін 6238 білім беру ұйымы лингафон және мультимедиа кабинеттерімен қамтамасыз етілетін болады, бұл оқушылардың тіл дайындығын жақсартуға ықпал ететін болады.";
қырық үшінші абзацтағы соңғы сөйлем мынадай редакцияда жазылсын:
"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіби білім беру бағдарламалары бойынша оқыту үшін жыл сайын Қазақстанның 3 мың азаматы жетекші шетелдік жоғары оқу орындарына жіберілетін болады.";
жетпісінші абзац алынып тасталсын;
"Екінші кезең (2008-2010 жылдар)" деген шағын бөлімде он жетінші абзац "Қазақстан" деген сөзден кейін "PISA," деген аббревиатурамен толықтырылсын.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті