О внесении изменений и дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459
Указ Президента Республики Казахстан от 25 июня 2008 года N 622
ПОСТАНОВЛЯЮ :
1. Внести в  Указ Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 39, ст. 516; 2006 г., N 18, ст. 168, 2007 г., N 43, ст. 496) следующие изменения и дополнение:
в Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы, утвержденной вышеназванным Указом:
в  разделе 5 . "Основные направления и механизм реализации Программы":
в подразделе "Среднее образование":
в абзаце пятом слова "В 2008-2009 учебном году" заменить словами "В 2010-2011 учебном году";
в подразделе "Техническое и профессиональное образование":
в абзаце втором слово "видам" заменить словом "направлениям";
абзац седьмой после слова "присваиваемой квалификации" дополнить словами "и определяется соответствующим государственным общеобязательным стандартом образования";
в подразделе "Послесреднее образование":
в абзаце втором:
слово "ассоциированных" заменить словом "интегрированных";
слова "бакалавриата высших учебных заведений" заменить словами "высшего образования";
в подразделе "Национальная система оценки качества образования":
в абзаце пятнадцатом слова "аккредитацию вузов и аккредитацию профессиональных образовательных программ" заменить словами "и специализированную аккредитацию";
в  разделе 7 . "Ожидаемые результаты от реализации и индикаторы Программы":
в подразделе "Второй этап (2008-2010 годы)":
в абзаце тринадцатом слова "оценки и аккредитации профессиональных образовательных учебных программ" заменить словами "и специализированной аккредитации".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев

Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459 Жарлығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 25 маусымдағы N 622 Жарлығы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459  Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 39, 516-құжат; 2006 ж., N 18, 168-құжат, 2007 ж., N 43, 496-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасында:
"Бағдарламаны іске асырудың негізгі бағыттары мен тетігі" деген 5-бөлімде:
"Орта білім беру" деген кіші бөлімде:
бесінші абзацтағы "2008 - 2009 оқу жылы" деген сөздер "2010 - 2011 оқу жылы" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Техникалық және кәсіптік білім беру" деген кіші бөлімде:
екінші абзацтағы "түрлері" деген сөз "бағыттары" деген сөзбен ауыстырылсын;
жетінші абзац "деңгейіне байланысты" деген сөздерден кейін "және тиісті мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандартымен айқындалады" деген сөздермен толықтырылсын;
"Орта білімнен кейінгі білім беру" деген кіші бөлімде:
екінші абзацта:
"жоғары оқу орындары бакалавриатының" деген сөздер "жоғары білім берудің" деген сөздермен ауыстырылсын;
"біріктірілген" деген сөз "интеграцияланған" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Білім беру сапасын бағалаудың ұлттық жүйесі" деген кіші бөлімде:
он бесінші абзацтағы "жоғары оқу орындарын институционалдық аккредиттеуді және кәсіптік білім беретін оқу бағдарламаларын" деген сөздер "институционалдық және мамандандырылған" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Бағдарламаны іске асырудан күтілетін нәтижелер және оның индикаторлары" деген 7-бөлімде:
"Екінші кезең (2008-2010 жылдар)" деген кіші бөлімде:
он үшінші абзацтағы "институционалдық бағаны және шетелдік жетекші аккредиттеу агенттіктерінің талаптары деңгейінде кәсіптік білім беретін оқу бағдарламаларын" деген сөздер "шетелдік жетекші аккредиттеу агенттіктерінің талаптары деңгейінде институционалдық және мамандандырылған" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                        Н. НАЗАРБАЕВ