О внесении дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 19 мая 2009 года № 805
Подлежит опубликованию в Собрании актов
Президента и Правительства Республики Казахстан
(выписка)
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 Указа Президента Республики Казахстан от 17 февраля 2009 года № 739 «О мерах по укреплению национальной безопасности Республики Казахстан и дальнейшему совершенствованию разведывательной деятельности» ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в некоторые указы Президента Республики Казахстан следующие дополнения:
1) в Указ Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2000 года № 371 «Об утверждении Перечня должностных лиц государственных органов, наделенных полномочиями по отнесению сведений к государственным секретам Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 18, ст. 186; 2004 г., № 21, ст. 263; 2005 г., № 32, ст. 426):
в Перечне должностных лиц государственных органов, наделенных полномочиями по отнесению сведений к государственным секретам Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в графе 1 таблицы:
в разделе 1 «Сведения в военной области»:
абзацы первый, третий, четвертый, пятый, шестой, седьмой, одиннадцатый, тринадцатый, четырнадцатый, пятнадцатый, шестнадцатый, семнадцатый, девятнадцатый, двадцатый дополнить словами «, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»;
в разделе 2 «Сведения в области экономики, науки и техники»: абзацы первый, третий, четвертый, седьмой, двенадцатый, тринадцатый, четырнадцатый, шестнадцатый, восемнадцатый, двадцать третий, двадцать шестой, двадцать восьмой, двадцать девятый дополнить словами «, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»;
в разделе 3 «Сведения во внешнеполитической и внешнеэкономической области»:
абзацы первый, второй, третий, четвертый, пятый, седьмой дополнить словами «, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»;
в разделе 4 «Сведения в области разведывательной, контрразведывательной, оперативно-розыскной и иной деятельности»:
абзацы первый, второй, третий, четвертый, пятый, шестой, седьмой, восьмой, десятый, одиннадцатый, двенадцатый, тринадцатый дополнить словами «, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»;
2) утратил силу Указом Президента РК от 25.08.2011 № 144;
3) в Указ Президента Республики Казахстан от 6 апреля 2007 года № 310 «О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года» (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 10, ст. 115):

Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 19 мамырдағы N 805 Жарлығы
Қазақстан Республикасы Президенті
мен Үкіметі актілерінің жинағында
жариялануға тиіс (үзінді)
"Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздігін нығайту және барлау қызметін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 17 ақпандағы N 739 Жарлығының 3-тармағы 2) тармақшасына сәйкес Қ АУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір Жарлықтарына мынадай толықтырулар енгізілсін:
1) "Мемлекеттік органдардың мәліметтерді Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларына жатқызу жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды тұлғалардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 13 сәуірдегі N 371 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., N 18, 186-құжат; 2004 ж., N 21, 263-құжат; 2005 ж., N 32, 426-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік органдардың мәліметтерді Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларына жатқызу жөніндегі өкілеттік берілген лауазымды тұлғаларының тізбесінде:
кестенің 1-бағанда:
"Әскери саладағы мәліметтер" деген 1-тарауында:
бірінші, үшінші, төртінші, бесінші, алтыншы, жетінші, он бірінші, он үшінші, он төртінші, он бесінші, он алтыншы, он жетінші, он тоғызыншы, жиырмасыншы абзацтар ", "Сырбар" Сыртқы барлау қызметінің директоры" деген сөздермен толықтырылсын;
"экономика, ғылым және техника саласындағы мәліметтер" деген 2-тарауында:
бірінші, үшінші, төртінші, жетінші, он екінші, он үшінші, он төртінші, он алтыншы, он сегізінші, жиырма үшінші, жиырма алтыншы, жиырма сегізінші, жиырма тоғызыншы абзацтар ", "Сырбар" Сыртқы барлау қызметінің директоры" деген сөздермен толықтырылсын;
"Сыртқы саясат және сыртқы экономика салаларындағы мәліметтер" деген 3-тарауында:
бірінші, екінші, үшінші, төртінші, бесінші, жетінші абзацтар ", "Сырбар" Сыртқы барлау қызметінің директоры" деген сөздермен толықтырылсын;
"Барлау, сыртқы барлау, жедел-іздестіру және өзге де қызметтер саласындағы мәліметтер" деген 4-тарауында:
бірінші, екінші, үшінші, төртінші, бесінші, алтыншы, жетінші, сегізінші, оныншы, он бірінші, он екінші, он үшінші абзацтар ", "Сырбар" Сыртқы барлау қызметінің директоры" деген сөздермен толықтырылсын;
2) Күші жойылды - ҚР Президентінің 2011.08.25 № 144 Жарлығымен;
3) "Қазақстанның 2030 жылға дейінгі Даму стратегиясын одан әрі іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 6 сәуірдегі N 310 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 10, 115-құжат):

в Общенациональном плане основных направлений (мероприятий) по реализации ежегодных 2005-2007 годов посланий Главы государства народу Казахстана, утвержденном вышеназванным Указом:
в графе 4 строк, порядковые номера 164, 165, 167, после аббревиатуры «КНБ,» дополнить словами «СВР «Сырбар»,»;
в примечании:
пункт 4 дополнить словами «СВР «Сырбар» - Служба внешней разведки Республики Казахстан «Сырбар»;
4) в Указ Президента Республики Казахстан от 5 июля 2007 года № 364 «Об утверждении общевоинских уставов Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан»:
пункт 2 после слов «Комитету национальной безопасности Республики Казахстан,» дополнить словами «Службе внешней разведки Республики Казахстан «Сырбар»,»;
в Дисциплинарном уставе Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 28 после слов «Председателя Комитета национальной безопасности,» дополнить словами «Директора Службы внешней разведки «Сырбар»,»;
пункт 29 после слов «Председатель Комитета национальной безопасности,» дополнить словами «Директор Службы внешней разведки «Сырбар»,»;
5) в Указ Президента Республики Казахстан от 14 февраля 2008 года № 535 «О мерах по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 6 февраля 2008 года «Повышение благосостояния граждан Казахстана - главная цель государственной политики» (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 7, ст. 66):
в Общенациональном плане мероприятий по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 6 февраля 2008 года «Повышение благосостояния граждан Казахстана - главная цель государственной политики», утвержденном вышеназванным Указом:
в графе 4 строк, порядковые номера 73, 74, 75, 76, 77, после аббревиатуры «КНБ,» дополнить словами «СВР «Сырбар»,»;
в подпункте 1) строки, порядковый номер 80, после аббревиатуры «МЮ» дополнить словами «СВР «Сырбар»;
в подпункте 2) строки, порядковый номер 80, после аббревиатуры «АБЭКП» дополнить словами «СВР «Сырбар»;
в подпункте 3) строки, порядковый номер 80, после аббревиатуры «КНБ» дополнить словами «СВР «Сырбар»;
в примечании:
пункт 4 дополнить словами «СВР «Сырбар» - Служба внешней разведки Республики Казахстан «Сырбар»;
6) в Указ Президента Республики Казахстан от 11 марта 2008 года № 552 «Об утверждении Положения об Администрации Президента Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 12-13, ст. 116):
в Перечне государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
дополнить строкой десятой следующего содержания: «Служба внешней разведки Республики Казахстан «Сырбар».

жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекет басшысының 2005 - 2007 жылдардағы Қазақстан халқына жыл сайынғы жолдауларын іске асыру жөніндегі негізгі бағыттардың (іс-шаралардың) жалпыұлттық жоспарында:
реттік нөмірі 164, 165, 167-жолдардың 4-бағандары "ҰҚК," аббревиатурасынан кейін "Сырбар" СБҚ," деген сөздермен толықтырылсын;
ескертпелерде:
4-тармақ "Сырбар" СБҚ" - Қазақстан Республикасының "Сырбар" Сыртқы барлау қызметі" деген сөздермен толықтырылсын;
4) "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының жалпыәскери жарғыларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 5 шілдедегі N 364 Жарлығына :
2-тармақ "Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік комитеті," деген сөздерден кейін "Қазақстан Республикасының "Сырбар" Сыртқы барлау қызметі"," деген сөздермен толықтырылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының тәртіптік жарғысында:
28-тармақ "Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының," деген сөздерден кейін "Сырбар" Сыртқы барлау қызметі директорының," деген сөздермен толықтырылсын;
29-тармақ "Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасы," деген сөздерден кейін "Сырбар" Сыртқы барлау қызметінің директоры," деген сөздермен толықтырылсын;
5) "Мемлекет басшысының 2008 жылғы 6 ақпандағы "Қазақстан халқының әл-ауқатын арттыру - мемлекеттік саясаттың басты мақсаты" атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 14 ақпандағы N 535 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., N 7, 66-құжат);
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекет басшысының 2008 жылдың 6 ақпанындағы "Қазақстан халқының әл-ауқатын арттыру - мемлекеттік саясаттың басты мақсаты" атты Қазақстан халқына жолдауын іске асыру жөніндегі іс-шараларының жалпыұлттық жоспарында:
реттік нөмірі 73, 74, 75, 76, 77-жолдардың 4-бағандары "ҰҚК," аббревиатурасынан кейін "Сырбар" СБҚ," деген сөздермен толықтырылсын;
реттік нөмірі 80-жолдағы 1) тармақша "Әділетмині" аббревиатурасынан кейін ", Сырбар" СБҚ" деген сөздермен толықтырылсын;
реттік нөмірі 80-жолдағы 2) тармақша "ЭСЖКА" аббревиатурасынан кейін ", Сырбар" СБҚ" деген сөздермен толықтырылсын;
реттік нөмірі 80-жолдағы 3) тармақша "ҰҚК" аббревиатурасынан кейін ", Сырбар" СБҚ" деген сөздермен толықтырылсын;
ескертпелерде:
4-тармақ "Сырбар" СБҚ - Қазақстан Республикасының "Сырбар" Сыртқы барлау қызметі" деген сөздермен толықтырылсын;
6) "Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 11 наурыздағы N 552 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., N 12-13, 116-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдардың тізбесі:
"Қазақстан Республикасының "Сырбар" Сыртқы барлау қызметі" деген оныншы жолмен толықтырылсын.

Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным Указом Президента РК от 25.08.2011 № 144.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев

Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Президентінің 2011.08.25 № 144 Жарлығымен.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                    Н. Назарбаев