О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 21 апреля 2008 года № 573 "О вопросах государственных высших учебных заведений, первые руководители которых назначаются на должности и освобождаются от должностей Президентом Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан от 27 января 2012 года № 257. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 17 августа 2019 года № 120
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 17.08.2019 № 120.
Подлежит опубликованию в Собрании
актов Президента и Правительства
Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 21 апреля 2008 года № 573 "О вопросах государственных высших учебных заведений, первые руководители которых назначаются на должности и освобождаются от должностей Президентом Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 19, ст. 166, 2010 г., № 38, ст. 324) следующие изменения:
подпункт 2) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"2) Правила назначения, аттестации и освобождения от должности первых руководителей государственных высших учебных заведений, назначаемых Президентом Республики Казахстан.";
в Правилах назначения на должности, освобождения от должностей первых руководителей государственных высших учебных заведений, назначаемых на должности и освобождаемых от должностей Президентом Республики Казахстан, и прохождения ими аттестации, утвержденных вышеназванным Указом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила назначения, аттестации и освобождения от должности первых руководителей государственных высших учебных заведений, назначаемых Президентом Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила назначения, аттестации и освобождения от должности первых руководителей государственных высших учебных заведений, назначаемых Президентом Республики Казахстан (далее - Правила), разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании".
Правила определяют порядок назначения, аттестации и освобождения от должности первых руководителей государственных высших учебных заведений, назначаемых Президентом Республики Казахстан.".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев

"Бірінші басшыларын Қазақстан Республикасының Президенті қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын мемлекеттік жоғары оқу орындарының мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 21 сәуірдегі № 573 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 27 қаңтардағы № 257 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 17 тамыздағы № 120 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Президентінің 17.08.2019 № 120 Жарлығымен.
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкіметі актілерінің
жинағында жариялануға тиіс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Бірінші басшыларын Қазақстан Республикасының Президенті қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын мемлекеттік жоғары оқу орындарының мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 21 сәуірдегі № 573 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 19, 166-құжат, 2010 ж., № 38, 324-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Қазақстан Республикасының Президенті қызметке тағайындайтын мемлекеттік жоғары оқу орындарының бірінші басшыларын қызметке тағайындау, аттестаттау және қызметтен босату ережелері бекітілсін.";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президенті қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын мемлекеттік жоғары оқу орындарының бірінші басшыларын қызметке тағайындау, қызметтен босату және олардың аттестаттаудан өту ережелерінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Президенті қызметке тағайындайтын мемлекеттік жоғары оқу орындарының бірінші басшыларын қызметке тағайындау, аттестаттау және қызметтен босату ережелері";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қазақстан Республикасының Президенті қызметке тағайындайтын мемлекеттік жоғары оқу орындарының бірінші басшыларын қызметке тағайындау, аттестаттау және қызметтен босату ережелері (бұдан әрі - Ереже) "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңына сәйкес әзірленді.
Ереже Қазақстан Республикасының Президенті қызметке тағайындайтын мемлекеттік жоғары оқу орындарының бірінші басшыларын қызметке тағайындау, аттестаттау және қызметтен босату тәртібін айқындайды.".
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н. Назарбаев