О мерах по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 11 ноября 2014 года "Нұрлы жол - путь в будущее"
Указ Президента Республики Казахстан от 17 ноября 2014 года № 955
В целях реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 11 ноября 2014 года «Нұрлы жол - путь в будущее» ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемый Общенациональный план мероприятий по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 11 ноября 2014 года «Нұрлы жол - путь в будущее» (далее - Общенациональный план).
2. Правительству Республики Казахстан:
1) обеспечить неукоснительное и своевременное исполнение мероприятий Общенационального плана, а также проведение на системной основе информационно-разъяснительной работы по положениям Послания Главы государства народу Казахстана от 11 ноября 2014 года «Нұрлы жол - путь в будущее»;
2) ежегодно, к 25 января и 25 июля, по итогам полугодия и года представлять в Администрацию Президента Республики Казахстан информацию о ходе выполнения Общенационального плана.
3. Первым руководителям государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, центральных и местных исполнительных органов, других государственных органов обеспечить неукоснительное и своевременное исполнение мероприятий Общенационального плана.
4. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
5. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н.Назарбаев
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 17 ноября 2014 года № 955
ОБЩЕНАЦИОНАЛЬНЫЙ ПЛАН МЕРОПРИЯТИЙ
по реализации Послания Главы государства народу Казахстана
от 11 ноября 2014 года
«Нұрлы жол - путь в будущее»
№ п/п
Наименование мероприятия
Форма завершения
Ответственные исполнители
Срок исполнения
1
2
3
4
5
1.
Разработать и внести в Администрацию Президента Республики Казахстан проект решения Совета по управлению Национальным фондом Республики Казахстан и проект Указа Президента Республики Казахстан «О выделении целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на 2015 год» для выделения второго транша из Национального фонда Республики Казахстан в размере 500 млрд. тенге на следующие цели:
1) 100 млрд. тенге на льготное кредитование: субъектов МСБ в обрабатывающей промышленности и сфере услуг, относящихся к обслуживанию обрабатывающей промышленности, а также на пополнение оборотных средств предприятий для загрузки мощностей действующих производств;
субъектов крупного предпринимательства в обрабатывающей промышленности;

Мемлекет басшысының 2014 жылғы 11 қарашадағы "Нұрлы жол - болашаққа бастар жол" атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 17 қарашадағы № 955 Жарлығы
Мемлекет басшысының 2014 жылғы 11 қарашадағы «Нұрлы жол – болашаққа бастар жол» атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекет басшысының 2014 жылғы 11 қарашадағы «Нұрлы жол – болашаққа бастар жол» атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі жалпыұлттық іс-шаралар жоспары (бұдан әрi – Жалпыұлттық жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) Жалпыұлттық жоспар іс-шараларының мүлтіксіз және уақтылы орындалуын, сондай-ақ Мемлекет басшысының 2014 жылғы 11 қарашадағы «Нұрлы жол – болашаққа бастар жол» атты Қазақстан халқына Жолдауының ережелері бойынша ақпараттық-түсiндiру жұмысын жүйелi негiзде жүргiзудi қамтамасыз етсiн;
2) жыл сайын, жартыжылдық және жыл қорытындылары бойынша 25 қаңтарға және 25 шілдеге қарай Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне Жалпыұлттық жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдардың, орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да мемлекеттік органдардың бірінші басшылары Жалпыұлттық жоспар іс-шараларының мүлтіксіз және уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін.
4. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
5. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                            Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2014 жылғы 17 қарашадағы
№ 955 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Мемлекет басшысының 2014 жылғы 11 қарашадағы «Нұрлы жол –
болашаққа бастар жол» атты Қазақстан халқына Жолдауын іске
асыру жөніндегі
ІС-ШАРАЛАРДЫҢ ЖАЛПЫҰЛТТЫҚ ЖОСПАРЫ
Р/с №
Іс-шараның атауы
Аяқталу нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындалу мерзімі
1
2
3
4
5
1.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 500 миллиард теңге мөлшеріндегі екінші траншты мына мақсаттарға:
1) 100 млрд. теңге:
өңдеуші өнеркәсіптегі және өңдеуші өнеркәсіпке қызмет көрсету саласына жататын көрсетілетін қызметтер саласындағы ШОБ субъектілерін жеңілдікпен кредиттеуге, сондай-ақ жұмыс істеп тұрған өндірістердің қуатын жүктеу үшін кәсіпорындардың айналым қаражатын толықтыруға;
өңдеуші өнеркәсіптегі ірі кәсіпкерлік субъектілерін жеңілдікпен кредиттеуге;

2) 250 млрд. тенге - на дополнительную капитализацию Фонда проблемных кредитов;
3) 81 млрд. тенге - на строительство объектов инфраструктуры на территориях специальных экономических зон «Национальный индустриальный нефтехимический технопарк» и «Хоргос - Восточные ворота»;
4) 40 млрд. тенге - на продолжение строительства комплекса ЭКСПО-2017;
5) 29 млрд. тенге - на строительство нового терминала и реконструкцию взлетно-посадочной полосы аэропорта города Астаны
проект протокола Совета по управлению Национальным фондом
Республики Казахстан
Правительство Республики Казахстан, Национальный Банк
17 ноября 2014 года
проект Указа
Президента
Республики
Казахстан
2.
Разработать и внести в Администрацию Президента Республики Казахстан проект решения Совета по управлению Национальным фондом Республики Казахстан и проект Указа Президента Республики Казахстан «О выделении целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на 2015-2016 годы» для выделения из Национального фонда Республики Казахстан до 3 млрд. долларов США ежегодно на следующие цели:
1) развитие транспортно-логистической инфраструктуры;
2) развитие индустриальной инфраструктуры и инфраструктуры для туризма;
3) развитие энергетической инфраструктуры;
4) модернизацию инфраструктуры жилищно-коммунального хозяйства и сетей водо- и теплоснабжения;
5) укрепление жилищной инфраструктуры;
6) развитие социальной инфраструктуры;
7) поддержку предпринимательства и
деловой активности
проект протокола
Совета по
управлению
Национальным
фондом
Республики
Казахстан
Правительство
Республики
Казахстан,
Национальный
Банк
17 ноября 2014 года
проект Указа Президента
Республики Казахстан
3.
Предусмотреть в проекте республиканского бюджета на 2015-2017 годы целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан
Закон Республики Казахстан
МФ, МНЭ, заинтересованные государственные органы
ноябрь 2014 года
4.
Разработать и внести в Администрацию Президента Республики Казахстан проект Государственной программы инфраструктурного развития «Нұрлы жол» на 2015-2019 годы
проект Указа
Президента Республики
Казахстан
МНЭ, МИР, МЭ,
МЗСР, МФ, акимы
городов Астаны и Алматы, областей, АО «ФНБ «Самрук- Казына» (по согласованию), АО «НУХ «Байтерек» (по согласованию), НПП (по согласованию)

2) 250 млрд. теңге – Проблемалық кредиттер қорын қосымша капиталдандыруға;
3) 81 млрд. теңге – «Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі» және «Қорғас – Шығыс қақпасы» арнайы экономикалық аймақтарының аумақтарында инфрақұрылым объектілерін салуға;
4) 40 млрд. теңге – ЭКСПО-2017 кешенінің құрылысын жалғастыруға;
5) 29 млрд. теңге – Астана қаласындағы халықаралық әуежайдың жаңа терминалын салуға және ұшу-қону жолағын жаңартуға бөлу үшін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқару жөніндегі кеңес шешімінің жобасын және «Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2015 жылға арналған нысаналы трансферт бөлу туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасын әзірлеу және Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне енгізу
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқару жөніндегі кеңес хаттамасының жобасы
Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы
Қазақстан Республикасының Үкіметі, Ұлттық банк
2014 жылғы 17 қараша
2.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан мына мақсаттарға:
1) көліктік-логистикалық инфрақұрылымды дамытуға;
2) индустриялық инфрақұрылым мен туризмге арналған инфрақұрылымды дамытуға;
3) энергетикалық инфрақұрылымды дамытуға;
4) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық инфрақұрылымы мен сумен және жылумен жабдықтау желілерін жаңғыртуға;
5) тұрғын үй инфрақұрылымын нығайтуға;
6) әлеуметтік инфрақұрылымды дамытуға;
7) кәсіпкерлікті және іскерлік белсенділікті қолдауға жыл сайын 3 млрд. дейін АҚШ долларын бөлу үшін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқару жөніндегі кеңес шешімінің жобасын және «Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2015-2016 жылдарға арналған нысаналы трансферт бөлу туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасын әзірлеу және Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне енгізу
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқару жөніндегі кеңес хаттамасының жобасы
Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы
Қазақстан Республикасының Үкіметі, Ұлттық Банк
2014 жылғы 17 қараша
3.
2015–2017 жылдарға арналған республикалық бюджет жобасында Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферттерді көздеу
Қазақстан Республикасының Заңы
Қаржымині, ҰЭМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2014 жылғы қараша
4.
2015-2019 жылдарға арналған «Нұрлы жол» Инфрақұрылымдық дамудың мемлекеттік бағдарламасының жобасын әзірлеу және Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне енгізу
Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы
ҰЭМ, ИДМ, ЭМ, ДСӘДМ, Қаржымині, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдері, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша), «Бәйтерек» ҰБХ» АҚ (келісім бойынша), ҰКП (келісім бойынша)

30 декабря 2014 года
5.
Обеспечить льготным кредитованием в размере 100 млрд. тенге ежегодно в 2014-2016 годах:
субъекты МСБ в обрабатывающей промышленности и сфере услуг, относящихся к обслуживанию обрабатывающей промышленности, а также на пополнение оборотных средств предприятий для загрузки мощностей действующих производств;
субъекты крупного предпринимательства в обрабатывающей промышленности
информация в Администрацию Президента Республики
Казахстан
МНЭ, МИР, АО «НУХ «Байтерек» (по согласованию), НПП (по согласованию)
к 10 января и 10 июля ежегодно до 2017 года
6.
Разработать План совместных действий Правительства Республики Казахстан и Национального Банка по обеспечению финансирования субъектов предпринимательства на 2015-2016 годы
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ, МИР, Национальный Банк, АО «НУХ «Байтерек» (по согласованию), НПП (по согласованию)
январь 2015 года
7.
Обеспечить дополнительную капитализацию
Фонда проблемных кредитов в размере 250 млрд. тенге для оздоровления банковского сектора и выкупа «плохих» кредитов
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
Национальный Банк, МФ, МНЭ
май 2015 года
8.
Завершить формирование инфраструктуры в действующих специальных экономических зонах, приняв меры по их наполнению индустриальными проектами
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МИР, МНЭ, МФ, МЭ, акимы городов Астаны и Алматы, Акмолинской, Алматинской, Атырауской, Жамбылской, Карагандинской, Мангистауской, Южно-Казахстанской, Павлодарской областей, АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию), АО «НУХ «Байтерек» (по согласованию), АО «НК «КТЖ» (по согласованию), НПП (по согласованию)
декабрь, ежегодно 2015-2020 годы
9.
Обеспечить строительство объектов недвижимости и торгово-развлекательного центра на территории Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
АО «НУХ «Байтерек» (по согласованию), АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
декабрь, ежегодно 2015-2016 годы
10.
Обеспечить строительство нового терминала и реконструкцию взлетно-посадочной полосы аэропорта города Астаны
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
АО «ФНБ «Самрук- Казына» (по согласованию), АО «НК «КТЖ» (по согласованию), МИР, аким города Астаны
декабрь, ежегодно 2015-2017 годы
11.
Обеспечить строительство участков дорог автодорожных магистралей: Западная Европа - Западный Китай; Астана - Алматы; Астана - Усть-Каменогорск; Астана — Актобе — Атырау; Алматы - Усть-Каменогорск; Караганда - Жезказган - Кызылорда; Атырау - Астрахань
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МИР, МФ, МНЭ, акимы городов Астаны и Алматы, Акмолинской, Актюбинской, Алматинской, Атырауской, Карагандинской, Кызылординской, Мангистауской, Павлодарской, Восточно-
Казахстанской областей, АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию)

2014 жылғы 30 желтоқсан
5.
2014-2016 жылдарда 100 млрд. теңге жыл сайын:
өңдеуші өнеркәсіп пен өңдеуші өнеркәсіпке қызмет көрсетуге жататын қызметтер саласындағы ШОБ субъектілеріне, сондай-ақ қазіргі жұмыс істеп тұрған өндірістердің қуаттарына жүктеу үшін кәсіпорындардың айналым қаражатын толтыруға;
өңдеуші өнеркәсіптегі ірі кәсіпкерлік субъектілерін жеңілдікпен кредиттеуді қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ҰЭМ, ИДМ, «Бәйтерек» ҰБХ» АҚ (келісім бойынша), ҰКП (келісім бойынша)
2017 жылға дейін жыл сайын, 10 қаңтарға және 10 шілдеге қарай
6.
Қазақстан Республикасы Үкіметі мен Ұлттық Банктің 2015-2016 жылдарға арналған Кәсіпкерлік субъектілерін қаржыландыруды қамтамасыз ету жөніндегі өзара іс-қимыл жоспарын әзірлеу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ, ИДМ, Ұлттық Банк, «Бәйтерек» ҰБХ» АҚ (келісім бойынша), ҰКП (келісім бойынша)
2015 жылғы қаңтар
7.
Банк секторын сауықтыру және «нашар» кредиттерді сатып алу үшін Проблемалық кредиттер қорын 250 млрд. теңге мөлшерінде қосымша капиталдандыруды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
Ұлттық Банк, Қаржымині, ҰЭМ
2015 жылғы мамыр
8.
Жұмыс істеп тұрған арнайы экономикалық аймақтарды индустриялық жобалармен толықтыру бойынша шаралар қабылдай отырып, олардың инфрақұрылымын қалыптастыруды аяқтау
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ИДМ, ҰЭМ, Қаржымині, ЭМ, Астана және Алматы қалаларының, Ақмола, Алматы, Атырау, Жамбыл, Қарағанды, Маңғыстау, Оңтүстік Қазақстан, Павлодар облыстарының әкімдері, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша), «Бәйтерек» ҰБХ» АҚ (келісім бойынша), «ҚТЖ» ҰК» АҚ (келісім бойынша), ҰКП (келісім бойынша)
2015-2020 жылдары жыл сайын, желтоқсан
9.
ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрме аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің және сауда-ойын-сауық орталығының құрылысын қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
«Бәйтерек» ҰБХ» АҚ (келісім бойынша), «Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
2015-2016 жылдары жыл сайын, желтоқсан
10.
Астана қаласы әуежайының жаңа терминалының құрылысын және ұшу-қону жолағын реконструкциялауды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша), «ҚТЖ» ҰК» АҚ (келісім бойынша), ИДМ, Астана қаласының әкімі
2015-2017 жылдары жыл сайын, желтоқсан
11.
Батыс Еуропа - Батыс Қытай; Астана -Алматы; Астана - Өскемен; Астана - Ақтөбе - Атырау; Алматы - Өскемен; Қарағанды - Жезқазған - Қызылорда; Атырау - Астрахан автожол магистральдарының жол учаскелерін салуды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ИДМ, Қаржымині, ҰЭМ, Астана және Алматы қалаларының, Ақмола, Ақтөбе, Алматы, Атырау, Қарағанды, Қызылорда, Маңғыстау, Павлодар, Шығыс Қазақстан облыстарының әкімдері, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша)

декабрь, ежегодно 2015-2020 годы
12.
Завершить строительство паромной переправы в порту Курык и железнодорожной линии Боржакты - Ерсай
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
АО «ФНБ «Самрук- Казына» (по согласованию), АО «НК «КТЖ» (по согласованию), МИР
декабрь, ежегодно 2015-2016 годы
13.
Внести предложения по строительству или аренде терминальных мощностей в «сухих» и морских портах Китая, Ирана, России и странах Европейского Союза
предложения в Администрацию Президента Республики Казахстан
АО «ФНБ «Самрук- Казына» (по согласованию), МИР, АО «НК «КТЖ» (по согласованию), НПП (по согласованию)
март 2015 года
14.
Выработать предложения по строительству в регионах новых индустриальных зон, нацеленных на развитие производств МСБ и привлечение дополнительных инвестиций
предложения в Администрацию Президента Республики Казахстан
МИР, МНЭ, МФ, МЭ, АО «ФНБ «Самрук- Казына» (по согласованию), АО «НУХ «Байтерек» (по согласованию), акимы городов Астаны и Алматы, областей, НПП (по согласованию)
1 апреля 2015 года
15.
Разработать план обеспечения транспортной доступности и инженерной инфраструктуры туристских объектов, а также их продвижения на внутреннем и внешнем рынках
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МИР, МФ, МНЭ, акимы городов Астаны и Алматы, областей, АО «ФНБ «Самрук- Казына» (по согласованию), НПП (по согласованию)
июнь 2015 года
16.
Обеспечить строительство высоковольтных воздушных линий электропередачи 500 кВ в направлениях Экибастуз - Семей - Усть-Каменогорск и Семей - Актогай - Талдыкорган — Алматы
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
АО «ФНБ «Самрук- Казына» (по согласованию), АО «KEGOC» (по согласованию), МЭ, акимы Павлодарской, Восточно-Казахстанской, Алматинской областей и города Алматы
декабрь, ежегодно 2015-2018 годы
17.
Ускорить темпы модернизации систем тепло- и водоснабжения, предусмотрев на эти цели до 100 млрд. тенге из Национального фонда Республики Казахстан ежегодно, с привлечением международных финансовых организаций для софинансирования проектов по модернизации сетей тепло- и водоснабжения
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МНЭ, МФ, МЭ, акимы городов Астаны и Алматы, областей
декабрь, ежегодно 2015-2016 годы
18.
Увеличить объемы строительства арендного жилья для различных категорий населения с целью его предоставления без посредников в долгосрочную аренду с правом выкупа и без выкупа под низкие проценты, предусмотрев на эти цели 180 млрд. тенге из Национального фонда Республики Казахстан в течение 2015-2016 годов
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МНЭ, МФ, акимы городов Астаны и Алматы, областей, АО «НУХ «Байтерек» (по согласованию)

2015-2020 жылдары жыл сайын, желтоқсан
12.
Құрық портында паромдық өткелді және Боржақты - Ерсай теміржол желісін салуды аяқтау
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша), «ҚТЖ» ҰК» АҚ (келісім бойынша), ИДМ
2015-2016 жылдары жыл сайын, желтоқсан
13.
Қытайдың, Иранның, Ресейдің және Еуропалық Одақ елдерінің құрғақ және теңіз порттарында терминал қуаттарын салу немесе жалға алу бойынша ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ұсыныстар
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша), ИДМ, «ҚТЖ» ҰК» АҚ (келісім бойынша),  ҰКП (келісім бойынша)
2015 жылғы наурыз
14.
Өңірлерде ШОБ өндірістерін дамытуға және қосымша инвестицияларды тартуға бағытталған жаңа индустриялық аймақтарды салу бойынша ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ұсыныстар
ИДМ, ҰЭМ, Қаржымині, ЭМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша), «Бәйтерек» ҰБХ» АҚ (келісім бойынша), Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдері, ҰКП (келісім бойынша)
2015 жылғы 1 сәуір
15.
Туристік объектілердің көліктік қолжетімділігін және инженерлік инфрақұрылымын қамтамасыз етудің, сондай-ақ оларды ішкі және сыртқы нарықтарда ілгерілету жоспарын әзірлеу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ИДМ, Қаржымині, ҰЭМ, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдері, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша), ҰКП (келісім бойынша)
2015 жылғы маусым
16.
Екібастұз - Семей - Өскемен және Семей - Ақтоғай - Талдықорған - Алматы бағыттарында 500 кВ жоғары вольтты электр беру әуе желілерін салуды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша), «КЕGОС» АҚ (келісім бойынша), ЭМ, Алматы қаласының және Павлодар, Шығыс Қазақстан, Алматы облыстарының әкімдері
2015-2018 жылдары жыл сайын, желтоқсан
17.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан жыл сайын осы мақсаттарға 100 млрд. теңгеге дейін көздей отырып, жылумен және сумен жабдықтау желілерін жаңғырту жөніндегі жобаларды қоса қаржыландыру үшін халықаралық қаржы ұйымдарын тарта отырып, жылумен және сумен жабдықтау желілерін жаңғырту қарқынын жеделдету
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ҰЭМ, Қаржымині, ЭМ, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдері
2015-2016 жылдары жыл сайын, желтоқсан
18.
2015 - 2016 жылдар ішінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан осы мақсаттарға 180 млрд. теңге көздей отырып, халықтың әртүрлі санаттарына төмен пайызбен сатып алу құқығымен және сатып алу құқығынсыз, делдалдарсыз ұзақ мерзімді жалға беру мақсатында жалға берілетін тұрғын үйдің құрылысы көлемін ұлғайту
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ҰЭМ, Қаржымині, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдері, «Бәйтерек» ҰБХ» АҚ (келісім бойынша)

декабрь, ежегодно 2015-2016 годы
19.
Внести изменения и дополнения в Программу развития регионов, предусмотрев новые механизмы строительства арендного жилья, а также модернизации сетей тепло- и водоснабжения с привлечением инвестиций международных финансовых организаций и частных инвесторов
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ, МФ, МЭ, МИР, акимы городов Астаны и Алматы, областей, АО «НУХ «Байтерек» (по согласованию)
февраль 2015 года
20.
Обеспечить до конца 2017 года полную ликвидацию аварийных школ и трехсменного обучения, предусмотрев на эти цели 70 млрд. тенге из Национального фонда Республики Казахстан
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МОН, МФ, МНЭ, акимы городов Астаны и Алматы, областей
декабрь, ежегодно 2015-2017 годы
21.
Обеспечить кардинальное сокращение дефицита мест в дошкольных организациях, предусмотрев на эти цели 20 млрд. тенге из Национального фонда Республики Казахстан, а также путем привлечения частного сектора
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МОН, МФ, МНЭ, акимы городов Астаны и Алматы, областей
декабрь, ежегодно 2015-2017 годы
22.
Обеспечить до конца 2017 года развитие инфраструктуры и материально-технической базы 10 вузов, реализующих связь науки с отраслями экономики и подготовку кадров в рамках Государственной программы индустриально-инновационного развития, предусмотрев на эти цели до 10 млрд. тенге из Национального фонда
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МОН, МИР, МФ, МНЭ, акимы городов Астаны и Алматы, областей
декабрь, ежегодно 2015-2017 годы
23.
Обеспечить привлечение и эффективное использование кредитных линий на общую сумму 155 млрд. тенге в течение 2015-2017 годов от международных финансовых организаций для поддержки МСБ
соглашения с АБР, ЕБРР, Всемирным банком, информация в Администрацию Президента Республики Казахстан о привлечении кредитных линий
МНЭ, МФ, АО «НУХ «Байтерек» (по согласованию), АО «ФРП «Даму» (по согласованию), НПП (по согласованию)
декабрь, ежегодно 2015-2017 годы
24.
Обеспечить вовлечение молодежи в реализацию новой экономической политики «Нұрлы жол»
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МОН, заинтересованные государственные органы, акимы городов Астаны и Алматы, областей
декабрь, ежегодно 2015-2017 годы
25.
Организовать работу по утверждению в общественном сознании идеи «Мәңгілік Ел», изучению национальной истории с использованием возможностей кинематографии, документалистики, публицистики, организации встреч с историками в молодежной среде
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МКС, заинтересованные государственные органы, акимы городов Астаны и Алматы, областей
декабрь, ежегодно 2015-2017 годы
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АБР
- Азиатский Банк Развития
АО «KEGOC»
- акционерное общество «KEGOC»
АО «НК «Астана ЭКСПО-2017»
- акционерное общество «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017»
АО «НК «КТЖ»
— акционерное общество «Национальная компания «Қазақстан темір жолы»
АО «НУХ «Байтерек»
- акционерное общество «Национальный управляющий холдинг «Байтерек»
АО «ФНБ «Самрук-Казына»
- акционерное общество «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына»
АО «ФРП «Даму»
— акционерное общество «Фонд развития предпринимательства «Даму»
ЕБРР
заинтересованные
государственные органы
- Европейский Банк Реконструкции и Развития
- центральные государственные органы, которые привлечены в ходе исполнения мероприятий
МЗСР
- Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
МИР
- Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МКС
- Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МНЭ
- Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МОН
- Министерство образования и науки Республики Казахстан
МСБ
- малый и средний бизнес
МФ
- Министерство финансов Республики Казахстан
МЭ
- Министерство энергетики Республики Казахстан
Национальный Банк
- Национальный Банк Республики Казахстан
НПП
- Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан

2015-2016 жылдары жыл сайын, желтоқсан
19.
Жалға берілетін тұрғын үй құрылысының, сондай-ақ халықаралық қаржы ұйымдары мен жеке инвесторларды тарта отырып, жылумен және сумен жабдықтау желілерін жаңғыртудың жаңа тетіктерін көздей отырып, Өңірлерді дамыту бағдарламасына өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ, Қаржымині, ЭМ, ИДМ, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдері, «Бәйтерек» ҰБХ» АҚ (келісім бойынша)
2015 жылғы ақпан
20.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан осы мақсаттарға 70 млрд. теңге көздей отырып, 2017 жылдың соңына дейін апатты мектептерді және үш ауысымдық оқытуды толық жоюды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
БҒМ, Қаржымині, ҰЭМ, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдері
2015-2017 жылдары жыл сайын, желтоқсан
21.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан осы мақсаттарға 20 млрд. теңге көздей отырып, сондай-ақ жекеше секторды тарту жолымен мектепке дейінгі ұйымдардағы орын тапшылығын түбегейлі қысқартуды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
БҒМ, Қаржымині, ҰЭМ, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдері
2015-2017 жылдары жыл сайын, желтоқсан
22.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан осы мақсаттарға 10 млрд. теңгеге дейін көздей отырып, Мемлекеттік индустриялық-инновациялық дамыту бағдарламасы шеңберінде ғылымның экономика салаларымен байланысы мен кадрлар дайындығын іске асыратын 10 жоғары оқу орнының инфрақұрылымын және материалдық-техникалық базасын дамытуды 2017 жылдың соңына дейін қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
БҒМ, ИДМ, Қаржымині, ҰЭМ, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдері
2015-2017 жылдары жыл сайын, желтоқсан
23.
Шағын және орта бизнесті қолдау үшін халықаралық қаржы ұйымдарынан 2015-2017 жылдар ішінде жалпы сомасы 155 млрд. теңге кредит желілерін тартуды және тиімді пайдалануды қамтамасыз ету
АДБ-мен, ЕҚДБ-мен, Дүниежүзілік Банкпен келісімдер, Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне кредит желілерін тарту туралы ақпарат
ҰЭМ, Қаржымині, «Бәйтерек» ҰБХ» АҚ (келісім бойынша), «ДАМУ» КДҚ» АҚ (келісім бойынша), ҰКП (келісім бойынша)
2015-2017 жылдары жыл сайын, желтоқсан
24.
Жастарды «Нұрлы жол» жаңа экономикалық саясатын іске асыруға тартуды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
БҒМ, мүдделі мемлекеттік органдар, Астана Алматы қалаларының, облыстардың әкімдері
2015-2017 жылдары жыл сайын, желтоқсан
25.
Қоғам санасында «Мәңгілік Ел» идеясын бекіту, кинематография, құжаттану, публицистика мүмкіндіктерін пайдалана отырып, ұлттық тарихты зерделеу, жастардың тарихшылармен кездесулерін ұйымдастыру бойынша жұмысты ұйымдастыру
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
МСМ, мүдделі мемлекеттік органдар, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдері
2015-2017 жылдары жыл сайын, желтоқсан
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АДБ                          - Азия Даму банкі
«Бәйтерек» ҰБХ» АҚ           – «Бәйтерек» ұлттық басқарушы холдингі»
акционерлік қоғамы
БҒМ                          – Қазақстан Республикасы Білiм және
ғылым министрлiгi
«ДАМУ» КДҚ» АҚ               – «Даму» кәсіпкерлікті дамыту қоры»
акционерлік қоғамы
ДСӘДМ                        – Қазақстан Республикасы Денсаулық
сақтау және әлеуметтік даму
министрлігі
ЕҚДБ                         – Еуропа Қайта құру және Даму банкі
ИДМ                          – Қазақстан Республикасы Инвестициялар
және даму министрлігі
«KEGOC» АҚ                   – «KEGOC» акционерлік қоғамы
Қаржымині                    – Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігі
«ҚТЖ» ҰК» АҚ                 – «Қазақстан темір жолы» ұлттық
компаниясы» акционерлiк қоғамы
МСМ                          – Қазақстан Республикасы Мәдениет және
спорт министрлігі
мүдделі мемлекеттік органдар – іс-шараны орындау барысына тартылған
мүдделі мемлекеттік органдар – орталық
мемлекеттік органдар
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ     – «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры»
акционерлік қоғамы
ҰКП                          – Қазақстан Республикасының Ұлттық
кәсіпкерлер палатасы
Ұлттық Банк                  – Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
ҰЭМ                          – Қазақстан Республикасы Ұлттық
экономика министрлігі
«ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ          – «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы»
акционерлiк қоғамы
ЭМ                           – Қазақстан Республикасы Энергетика
министрлігі
ШОБ                          - шағын және орта бизнес