О подписании Протокола о внесении изменений и дополнений в Соглашение между Республикой Казахстан и Российской Федерацией об условиях использования и аренды испытательного полигона Сары-Шаган и обеспечения жизнедеятельности г. Приозерска от 20 января 1995 года
Указ Президента Республики Казахстан от 6 февраля 2015 года № 999
В соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 мая 2005 года «О международных договорах Республики Казахстан» ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Одобрить прилагаемый проект Протокола о внесении изменений и дополнений в Соглашение между Республикой Казахстан и Российской Федерацией об условиях использования и аренды испытательного полигона Сары-Шаган и обеспечения жизнедеятельности г. Приозерска от 20 января 1995 года.
2. Уполномочить Министра обороны Республики Казахстан Тасмагамбетова Имангали Нургалиевича подписать от имени Республики Казахстан Протокол о внесении изменений и дополнений в Соглашение между Республикой Казахстан и Российской Федерацией об условиях использования и аренды испытательного полигона Сары-Шаган и обеспечения жизнедеятельности г. Приозерска от 20 января 1995 года, разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н.Назарбаев
Проект
ОДОБРЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 6 февраля 2015 года № 999
ПРОТОКОЛ
о внесении изменений и дополнений в Соглашение
между Республикой Казахстан и Российской Федерацией об
условиях использования и аренды испытательного полигона
Сары-Шаган и обеспечения жизнедеятельности г. Приозерска
от 20 января 1995 года
Республика Казахстан и Российская Федерация, далее именуемые Сторонами,
руководствуясь статьей 25 Соглашения между Республикой Казахстан и Российской Федерацией об условиях использования и аренды испытательного полигона Сары-Шаган и обеспечения жизнедеятельности г. Приозерска от 20 января 1995 года (далее - Соглашение),
согласились о нижеследующем:
Статья 1
1. Часть третью статьи 10 Соглашения изложить в следующей редакции:
«Командование полигона совместно с местными исполнительными органами Республики Казахстан определяет порядок использования Казахстанской Стороной участков территории полигона при проведении сезонных сельскохозяйственных и геологоразведочных работ, а также оказании помощи в ликвидации стихийных бедствий.».

1995 жылғы 20 қаңтардағы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Сары-Шаған сынақ полигонын пайдалану мен жалға беру шарттары және Приозерск қаласының тіршілік әрекетін қамтамасыз ету туралы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттамаға қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 6 ақпандағы № 999 Жарлығы
«Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы» 2005 жылғы 30 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған 1995 жылғы 20 қаңтардағы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Сары-Шаған сынақ полигонын пайдалану мен жалға беру шарттары және Приозерск қаласының тіршілік әрекетін қамтамасыз ету туралы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттаманың жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрі Иманғали Нұрғалиұлы Тасмағамбетовке 1995 жылғы 20 қаңтардағы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Сары-Шаған сынақ полигонын пайдалану мен жалға беру шарттары және Приозерск қаласының тіршілік әрекетін қамтамасыз ету туралы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттамаға Қазақстан Республикасының атынан қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат бере отырып, қол қоюға өкілеттік берілсін.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                 Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2015 жылғы 6 ақпандағы
№ 999 Жарлығымен
МАҚҰЛДАНҒАН
1995 жылғы 20 қаңтардағы Қазақстан Республикасы мен Ресей
Федерациясы арасындағы Сары-Шаған сынақ полигонын пайдалану мен
жалға беру шарттары және Приозерск қаласының тіршілік әрекетін
қамтамасыз ету туралы келісімге өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы хаттама
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы
1995 жылғы 20 қаңтардағы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Сары-Шаған сынақ полигонын пайдалану мен жалға беру шарттары және Приозерск қаласының тіршілік әрекетін қамтамасыз ету туралы келісімнің (бұдан әрі – Келісім) 25-бабын басшылыққа ала отырып,
төмендегілер туралы келісті:
1-бап
1. Келісімнің 10-бабының үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Полигон қолбасшылығы Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарымен бірлесіп, маусымдық ауыл шаруашылығы және геологиялық барлау жұмыстарын жүргізу кезінде Қазақстан Тарапының  полигон аумағының учаскелерін пайдалану, сондай-ақ дүлей зілзалаларды жоюда көмек көрсету тәртібін айқындайды.».

2. Статью 15 дополнить частями следующего содержания:
«Допускается использование земельных участков полигона по согласованию с Российской Стороной в интересах военного и военно-технического сотрудничества Казахстанской Стороны с третьими странами без ущерба для настоящего Соглашения. При этом Российская Сторона не несет ответственность и затраты, связанные с таким использованием.
Вопросы использования отдельных земельных участков согласовываются министерствами обороны Сторон не позднее 1 декабря года, предшествующего планируемому.»
3. Приложение к Соглашению изложить в следующей редакции согласно приложению к настоящему Протоколу.
Статья 2
Все споры и разногласия, возникающие при толковании и применении положений настоящего Протокола, Стороны решают путем взаимных консультаций и переговоров.
При возникновении у одной из Сторон вопросов, требующих совместного решения, данная Сторона письменно уведомляет об этом другую Сторону не позднее чем за 30 дней до начала переговоров.
Настоящий Протокол вступает в силу с даты получения по дипломатическим каналам последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Настоящий Протокол прекращает свое действие одновременно с прекращением действия Соглашения.
Совершено в городе                             2015 года в двух экземплярах, каждый на казахском и русском языках, причем оба текста имеют одинаковую силу.
За Республику Казахстан
За Российскую Федерацию
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Протоколу о внесении изменений и
дополнений в Соглашение между
Республикой Казахстан и Российской
Федерацией об условиях использования
и аренды испытательного полигона
Сары-Шаган и обеспечения
жизнедеятельности г. Приозерска
от 20 января 1995 года
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Соглашению между Республикой
Казахстан и Российской Федерацией об
условиях использования и аренды
испытательного полигона
Сары-Шаган и обеспечения
жизнедеятельности г. Приозерска
Перечень
координатных точек, определяющих границы
земельных участков полигона Сары-Шаган
Номер точки
Географические координаты
северная широта
(град., мин., сек.)
восточная долгота
(град., мин., сек.)
1
2
3
Участок № 1
1
46о 07' 20"
73о 34' 28"
2
46о 38' 34"
73о 26' 20"
3
46о 46' 45"
73о 25' 40"
4
46о 53' 37"
73о 18' 25"
5
46о 56' 00"
72о 39' 45"
6
47о 00' 43"
72о 01' 50"
7
47о 04' 10"
71о 52' 00"
8
47о 12' 33"
71о 19' 40"
9
47о 13' 00"
71о 02' 00"
10
47о 22' 00"
70о 26' 00"
11
47о 10' 00"
70о 23' 33"
12
47о 23' 45"
69о 32' 31"
13
47о 33' 10"
69о 20' 19"
14
47о 19' 15"
69о 14' 00"
15
47о 16' 27"
69о 12' 40"
16
46о 10' 19"
68о 13' 22"
17
46о 00' 00"
69о 16' 20"
18
45о 28' 00"
70о 31' 50"
19
45о 27' 00"
70о 36' 00"
20
45о 25' 00"
70о 56' 30"
21
45о 25' 30"
71о 27' 20"
22
45о 23' 25"
71о 34' 00"
23
45о 19' 20"
72о 03' 42"
24
45о 20' 12"
72о 17' 20"
25
44о 57' 55"
73о 17' 23"
26
44о 55' 26"
73о 19' 56"
27
44о 57' 23"
73о 30' 30"
28
44о 59' 26"
73о 38' 45"
29
45о 02' 55"
73о 46' 23"
30
45о 10' 41"
73о 42' 57"
31
45о 14' 25"
73о 44' 40"
32
45о 30' 13"
73о 29' 58"
33
45о 39' 21"
73о 21' 15"
34
45о 40' 25"
73о 18' 50"
35
45о 47' 15"
73о 19' 55"
36
46о 07' 20"
73о 34' 28"
Участок № 2
1
47о 14' 45"
68о 22' 55"
2
47о 14' 45"
68о 22' 30"
3
47о 14' 25"
68о 22' 30"
4
47о 14' 25"
68о 22' 55"
Участок № 3
1
47о 23' 48"
67о 32' 46"
2
47о 24' 07"
67о 27' 24"
3
47о 23' 17"
67о 26' 42"
4
47о 21' 06"
67о 25' 51"
5
47о 20' 18"
67о 29' 47"
6
47о 21' 07"
67о 31' 55"
Участок № 4
1
47о 29' 53"
63о 05' 55"
2
47о 54' 30"
63о 13' 26"
3
47о 58' 40"
63о 14' 02"
4
47о 55' 01"
63о 40' 56"
5
47о 53' 40"
63о 42' 56"
6
47о 53' 00"
63о 39' 56"
7
47о 28' 44"
63о 40' 53"
8
47о 29' 53"
63о 05' 55"
Участок № 5
1
47о 23' 17"
61о 27' 04"
2
47о 29' 35"
61о 08' 54"
3
47о 45' 00"
60о 26' 56"
4
48о 08' 45"
60о 34' 46"
5
48о 05' 53"
61о 11' 27"
6
48о 03' 45"
61о 09' 17"
7
48о 00' 28"
61о 08' 09"
8
47о 57' 02"
61о 08' 20"
9
47о 54' 00"
61о 10' 59"
10
47о 50' 50"
61о 14' 11"
11
47о 23' 17"
61о 27' 04"

2. 15-бап мынадай мазмұндағы бөліктермен толықтырылсын:
«Полигонның жер учаскелерін Ресей Тарапымен келісім бойынша,  осы Келісімге залал келтірмей, Қазақстан Тарапының үшінші елдермен әскери және әскери-техникалық ынтымақтастығы мүдделеріне орай пайдалануға жол беріледі. Бұл ретте Ресей Тарапы осындай пайдалануға байланысты жауапты болмайды және шығындарды көтермейді.
Жекелеген жер учаскелерін пайдалану мәселелері жоспарланған жылдың алдындағы жылғы 1 желтоқсаннан кешіктірмей Тараптардың қорғаныс министрліктерімен келісіледі.».
3. Келісімге қосымша осы Хаттаманың қосымшасына сәйкес мынадай редакцияда жазылсын.
2-бап
Осы Хаттаманың ережелерiн түсiндiру және қолдану кезiнде туындайтын барлық даулар мен келiспеушілiктерді Тараптар өзара консультациялар және келiссөздер арқылы шешеді.
Тараптардың бiрiнде бiрлесіп шешудi талап ететін мәселелер туындаған кезде осы Тарап келiссөздер басталғанға дейiн 30 күннен кешiктiрмей бұл туралы екiншi Тарапты жазбаша хабардар етедi.
Осы Хаттама оның күшiне енуi үшін қажеттi мемлекетiшілік рәсiмдердi Тараптардың орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарлама дипломатиялық арналар арқылы алынған күннен бастап күшіне енедi.
Осы Хаттама Келісімнің қолданысының тоқтатылуымен бір мезгілде өз қолданысын тоқтатады.
2015 жылғы             қаласында әрқайсысы қазақ және орыс тілдерінде екі данада жасалды әрі екі мәтіннің күші бірдей.
Қазақстан Республикасы              Ресей Федерациясы
үшiн                                 үшiн
1995 жылғы 20 қаңтардағы
Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы
арасындағы Сары-Шаған сынақ полигонын
пайдалану мен жалға беру шарттары және
Приозерск қаласының тіршілік әрекетін
қамтамасыз ету туралы келісімге
өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы хаттамаға
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы мен Ресей
Федерациясы арасындағы Сары-Шаған сынақ
полигонын пайдалану мен жалға беру шарттары
және Приозерск қаласының тіршілік әрекетін
қамтамасыз ету туралы келісімге
ҚОСЫМША
Сары-Шаған полигоны жер учаскелерінің шекараларын
анықтайтын координаттық нүктелердің тізбесі
Нүкте нөмірі
Географиялық координаттар
солтүстік ендік
(град., мин., сек.)
шығыс бойлық
(град., мин., сек.)
1
2
3
№ 1 учаске
1
460 07' 20"
730 34' 28"
2
460 38' 34"
730 26' 20"
3
460 46' 45"
730 25' 40"
4
460 53' 37"
730 18' 25"
5
460 56' 00"
720 39' 45"
6
470 00' 43"
720 01' 50"
7
470 04' 10"
710 52' 00"
8
470 12' 33"
710 19' 40"
9
470 13' 00"
710 02' 00"
10
470 22' 00"
700 26' 00"
11
470 10' 00"
700 23' 33"
12
470 23' 45"
690 32' 31"
13
470 33' 10"
690 20' 19"
14
470 19' 15"
690 14' 00"
15
470 16' 27"
690 12' 40"
16
460 10' 19"
680 13' 22"
17
460 00' 00"
690 16' 20"
18
450 28' 00"
700 31' 50"
19
450 27' 00"
700 36' 00"
20
450 25' 00"
700 56' 30"
21
450 25' 30"
710 27' 20"
22
450 23' 25"
710 34' 00"
23
450 19' 20"
720 03' 42"
24
450 20' 12"
720 17' 20"
25
440 57' 55"
730 17' 23"
26
440 55' 26"
730 19' 56"
27
440 57' 23"
730 30' 30"
28
440 59' 26"
730 38' 45"
29
450 02' 55"
730 46' 23"
30
450 10' 41"
730 42' 57"
31
450 14' 25"
730 44' 40"
32
450 30' 13"
730 29' 58"
33
450 39' 21"
730 21' 15"
34
450 40' 25"
730 18' 50"
35
450 47' 15"
730 19' 55"
36
460 07' 20"
730 34' 28"
№ 2 учаске
1
470 14' 45"
680 22' 55"
2
470 14' 45"
680 22' 30"
3
470 14' 25"
680 22' 30"
4
470 14' 25"
680 22' 55"
№ 3 учаске
1
470 23' 48"
670 32' 46"
2
470 24' 07"
670 27' 24"
3
470 23' 17"
670 26' 42"
4
470 21' 06"
670 25' 51"
5
470 20' 18"
670 29' 47"
6
470 21' 07"
670 31' 55"
№ 4 учаске
1
470 29' 53"
630 05' 55"
2
470 54' 30"
630 13' 26"
3
470 58' 40"
630 14' 02"
4
470 55' 01"
630 40' 56"
5
470 53' 40"
630 42' 56"
6
470 53' 00"
630 39' 56"
7
470 28' 44"
630 40' 53"
8
470 29' 53"
630 05' 55"
№ 5 учаске
1
470 23' 17"
610 27' 04"
2
470 29' 35"
610 08' 54"
3
470 45' 00"
600 26' 56"
4
480 08' 45"
600 34' 46"
5
480 05' 53"
610 11' 27"
6
480 03' 45"
610 09' 17"
7
480 00' 28"
610 08' 09"
8
470 57' 02"
610 08' 20"
9
470 54' 00"
610 10' 59"
10
470 50' 50"
610 14' 11"
11
470 23' 17"
610 27' 04"