О внесении изменений в некоторые акты Президента Республики Казахстан по вопросам деятельности консультативно-совещательных и иных органов при Президенте Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 9 июня 2016 года № 275.
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 9 июня 2016 года № 275
ИЗМЕНЕНИЯ,
которые вносятся в некоторые акты
Президента Республики Казахстан
1. В Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года № 470 "О республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 43, ст. 503):
ввести в состав Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом, утвержденный вышеназванным Указом:
Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан.
2. Утратил силу Указом Президента РК от 03.01.2024 № 429 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
3. В Указ Президента Республики Казахстан от 28 сентября 2001 года № 691 "Вопросы Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан - Лидера Нации" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 32, ст. 421):
ввести в персональный состав Комиссии по присуждению Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан - Лидера Нации, утвержденный вышеназванным Указом:
Исимбаеву - заместителя Председателя Мажилиса
Гульмиру Истайбековну Парламента Республики Казахстан
(по согласованию),
Сагадиева - Министра образования и науки Республики
Ерлана Кенжегалиевича Казахстан;
вывести из персонального состава указанной Комиссии: Дьяченко С.А., Саринжипова А.Б.
4. В Указ Президента Республики Казахстан от 2 апреля 2002 года № 839 "Об образовании Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам борьбы с коррупцией" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 10, ст. 92):
в наименовании, пункте 1, подпунктах 1) и 2-1) пункта 2 вышеназванного Указа слова "борьбы с коррупцией" заменить словами "противодействия коррупции";
в наименовании и по всему тексту Положения о Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам борьбы с коррупцией, утвержденного вышеназванным Указом, слова "борьбы с коррупцией", "по борьбе с коррупцией" заменить соответственно словами "противодействия коррупции", "по противодействию коррупции";

Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы консультативтік-кеңесші және өзге де органдардың қызметі мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 9 маусымдағы № 275 Жарлығы.
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкіметі актілерінің
жинағында жариялануға тиіс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер бекітілсін.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2016 жылғы 9 маусымдағы
№ 275 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР
1. "Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 12 қазандағы № 470 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 43, 503-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссияның құрамына:
Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрі енгізілсін.
2. Күші жойылды – ҚР Президентінің 03.01.2024 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
3. "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің - Елбасының Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығының мәселелері" Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 28 қыркүйектегі № 691 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., № 32, 421-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің - Елбасының Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығын беру жөніндегі комиссияның дербес құрамына:
Исимбаева - Қазақстан Республикасы Парламентінің
Гүлмира Истайбекқызы Мәжілісі Төрағасының орынбасары
(келісім бойынша),
Сағадиев - Қазақстан Республикасының Білім және
Ерлан Кенжеғалиұлы ғылым министрі
енгізілсін;
көрсетілген Комиссияның дербес құрамынан С.А. Дьяченко, А.Б. Сәрінжіпов шығарылсын.
4. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес мәселелері жөніндегі комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 2 сәуірдегі № 839 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 10, 92-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықтың атауында, 1-тармағында, 2-тармағының 1) және 2-1) тармақшаларында "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес" деген сөздер "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес мәселелері жөніндегі комиссия туралы ереженің атауында және бүкіл мәтін бойынша "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес", "сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес", "қарсы күресті", "қарсы күрес", "қарсы күрестің" деген сөздер тиісінше "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл", "сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл", "қарсы іс-қимылды", "қарсы іс-қимыл", "қарсы іс-қимылдың" деген сөздермен ауыстырылсын;

подпункт 5) пункта 7 вышеназванного Положения изложить в следующей редакции:
"5) вносить на рассмотрение в соответствующие органы и государственные организации предложения о дисциплинарной ответственности должностных лиц, совершивших коррупционные правонарушения, не обеспечивающих исполнение Закона Республики Казахстан "О противодействии коррупции", а также допустивших нарушения правил служебной этики, вплоть до их освобождения от занимаемой должности;";
в наименовании состава Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам борьбы с коррупцией, утвержденного вышеназванным Указом, слова "борьбы с коррупцией" заменить словами "противодействия коррупции";
вывести из состава вышеназванной Комиссии Сулейменова К.Ш.
5. В Указ Президента Республики Казахстан от 17 мая 2002 года № 873 "Об утверждении Правил согласования с Президентом Республики Казахстан планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан и с Администрацией Президента Республики Казахстан проектов законов, вносимых Правительством в Мажилис Парламента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 15, ст. 157):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В целях повышения качества законопроектной деятельности ПОСТАНОВЛЯЮ:".
6. В Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2003 года № 1042 "О Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 11, ст. 125):
ввести в состав Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Абаева - Министра информации и коммуникаций
Даурена Аскарбековича Республики Казахстан;
Жаилганову - депутата Мажилиса Парламента Республики
Анар Нуралыкызы Казахстан (по согласованию);
строку:
"Соловьева - депутат Мажилиса Парламента Республики
Айгуль Сагадибековна Казахстан (по согласованию)"
изложить в следующей редакции:
"Соловьева - общественный деятель
Айгуль Сагадибековна (по согласованию)".
7. В Указ Президента Республики Казахстан от 1 февраля 2006 года № 56 "О Национальной комиссии по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 5, ст. 39):
в составе Национальной комиссии по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строки:
"Азимова - вице-министр юстиции Республики
Эльвира Абилхасимовна Казахстан",
"Ибрагимова - председатель правления акционерного
Ляззат Еркеновна общества "Фонд развития
предпринимательства "Даму"
(по согласованию)",
"Омарбекова - президент общественного
Жулдыз Кажикеновна благотворительного фонда "Бауыржан"
(по согласованию)",
"Тарасенко - депутат Мажилиса Парламента Республики
Елена Ивановна Казахстан, заместитель председателя
(по согласованию)"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Азимова - заместитель Министра юстиции
Эльвира Абилхасимовна Республики Казахстан",
"Ибрагимова - заместитель председателя правления
Ляззат Еркеновна акционерного общества "Национальный
управляющий холдинг "Байтерек"
(по согласованию)",
"Омарбекова - первый заместитель председателя
Жулдыз Кажикеновна Алматинского городского филиала партии
"Нур Отан" (по согласованию)",
"Тарасенко - общественный деятель, заместитель
Елена Ивановна председателя (по согласованию)".

жоғарыда аталған Ереженің 7-тармағының 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) тиісті органдар мен мемлекеттік ұйымдарға "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңын орындауды қамтамасыз етпеген, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылығын жасаған, сондай-ақ қызмет этикасы ережелерін бұзушылыққа жол берген лауазымды тұлғалардың тәртіптік жауаптылығы туралы, тіпті оларды атқаратын қызметінен босатуға шейін, ұсыныстар енгізуге;";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес мәселелері жөніндегі комиссия құрамының атауында "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес" деген сөздер "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
жоғарыда аталған Комиссияның құрамынан Қ.Ш. Сүлейменов шығарылсын.
5. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалары жұмыстарының жоспарларын Қазақстан Республикасының Президентімен және Қазақстан Республикасы Парламентінің Мәжілісіне Үкімет енгізетін заң жобаларын Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігімен келісу ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 17 мамырдағы № 873 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 15, 157-құжат):
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Заң жобасы қызметінің сапасын арттыру мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:".
6. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 19 наурыздағы № 1042 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., № 11, 125-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссияның құрамына:
Абаев - Қазақстан Республикасының Ақпарат және
Дәурен Әскербекұлы коммуникациялар министрі;
Жаилғанова Анар - Қазақстан Республикасы Парламенті
Нұралықызы Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша)
енгізілсін;
мына:
"Соловьева - Қазақстан Республикасы Парламенті
Айгүл Сағадибекқызы Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша)" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Соловьева - қоғам қайраткері (келісім бойынша)".
Айгүл Сағадибекқызы
7. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі ұлттық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 1 ақпандағы № 56 Жарлығына (Қазақстан Республикасы ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 5, 39-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі ұлттық комиссияның құрамында:
мына:
"Азимова - Қазақстан Республикасының Әділет вице-
Эльвира Әбілқасымқызы министрі",
"Ибрагимова - "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры"
Ләззат Еркінқызы акционерлік қоғамының басқарма төрайымы
(келісім бойынша)",
"Омарбекова - "Бауыржан" қоғамдық қайырымдылық
Жұлдыз Қажыкенқызы қорының президенті (келісім бойынша)",
"Тарасенко - Қазақстан Республикасы Парламенті
Елена Ивановна Мәжілісінің депутаты, төраға орынбасары
(келісім бойынша)"
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Азимова - Қазақстан Республикасы Әділет
Эльвира Әбілқасымқызы министрінің орынбасары",
"Ибрагимова - "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі"
Ләззат Еркінқызы АҚ Басқарма төрағасының орынбасары
(келісім бойынша)",
"Омарбекова - "Нұр Отан" партиясының Алматы қалалық
Жұлдыз Қажыкенқызы филиалы төрағасының бірінші орынбасары
(келісім бойынша)",
"Тарасенко - қоғам қайраткері, төраға орынбасары
Елена Ивановна (келісім бойынша)".

8. В Указ Президента Республики Казахстан от 5 июля 2006 года № 140 "О Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 25, ст. 254):
ввести в состав Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Бусурманова - профессора Евразийского национального
Жумабека Дюсешевича университета имени Л.H. Гумилева
(по согласованию),
Жаилганову - депутата Мажилиса Парламента Республики
Анар Нуралыкызы Казахстан (по согласованию),
Мусина - депутата Мажилиса Парламента Республики
Каната Сергеевича Казахстан (по согласованию);
вывести из состава указанной Комиссии: Жумабекова О.И., Оразалинова С.Ш., Самакову А.Б.
9. Утратил силу Указом Президента РК от 03.01.2024 № 429 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
10. Утратил силу Указом Президента РК от 20.10.2017 № 568.
11. В Указ Президента Республики Казахстан от 27 апреля 2010 года № 976 "Об утверждении Правил подготовки, согласования и представления на рассмотрение Президенту Республики Казахстан проекта послания Президента Республики Казахстан к народу Казахстана, подготовки, согласования и представления на подпись проектов актов и поручений Президента Республики Казахстан, реализации послания Президента Республики Казахстан к народу Казахстана, осуществления контроля за исполнением актов и поручений Президента Республики Казахстан и проведения мониторинга нормативных правовых указов Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 28, ст. 215):
в Правилах подготовки, согласования и представления на рассмотрение Президенту Республики Казахстан проекта послания Президента Республики Казахстан к народу Казахстана, подготовки, согласования, представления на подпись проектов актов и поручений Президента Республики Казахстан, реализации послания Президента Республики Казахстан к народу Казахстана, осуществления контроля за исполнением актов и поручений Президента Республики Казахстан и проведения мониторинга нормативных правовых указов Президента Республики Казахстан, утвержденных вышеназванным Указом:
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Опубликование актов Президента Республики Казахстан осуществляется в соответствии с Конституционным законом Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", Законом Республики Казахстан "О правовых актах".".

8. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Кешірім жасау мәселелері жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 5 шілдедегі № 140 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 25, 254-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Кешірім жасау мәселелері жөніндегі комиссияның құрамына:
Бусурманов - Л.Н. Гумилев атындағы Евразия ұлттық
Жұмабек Дюсешұлы университетінің профессоры (келісім
бойынша),
Жаилғанова - Қазақстан Республикасы Парламенті
Анар Нұралықызы Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша),
Мусин - Қазақстан Республикасы Парламенті
Қанат Сергейұлы Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша)
енгізілсін;
көрсетілген Комиссияның құрамынан О.И. Жұмабеков, С.Ш. Оразалинов, А.Б. Самақова шығарылсын.
9. Күші жойылды – ҚР Президентінің 03.01.2024 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
10. Күші жойылды - ҚР Президентінің 20.10.2017 № 568 Жарлығымен.
11. "Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халқына жолдауының жобасын дайындау, келісу және Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну, Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының жобаларын дайындау, келісу, қол қоюға ұсыну, Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халқына жолдауын іске асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының орындалуын бақылауды жүзеге асыру және Қазақстан Республикасы Президентінің нормативтік құқықтық жарлықтарына мониторинг жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 27 сәуірдегі № 976 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 28, 215-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халқына жолдауының жобасын дайындау, келісу және Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну, Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының жобаларын дайындау, келісу, қол қоюға ұсыну, Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халқына жолдауын іске асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының орындалуын бақылауды жүзеге асыру және Қазақстан Республикасы Президентінің нормативтік құқықтық жарлықтарына мониторинг жүргізу қағидаларында:
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Қазақстан Республикасы Президентінің актілерін жариялау "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.".

12. Утратил силу Указом Президента РК от 20.10.2017 № 568.
13. Утратил силу Указом Президента РК от 05.05.2018 № 681.
14. В Указ Президента Республики Казахстан от 21 января 2015 года № 993 "О государственных премиях Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби, литературы и искусства" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 2, ст. 6):
ввести в состав Комиссии по присуждению Государственной премии Республики Казахстан в области литературы и искусства, утвержденный вышеназванным Указом:
в секцию литературы:
Ергалиева - депутата Сената Парламента Республики
Жабала Ергалиевича Казахстан, журналиста, публициста,
писателя-драматурга, члена Союза
писателей Казахстана, лауреата
международной премии имени Жамбыла и
Союза писателей Казахстана
(по согласованию),
в секцию музыки, театра и кино:
Ногербека - киноведа, кандидата искусствоведения,
Бауыржана Рамазановича профессора, заслуженного деятеля
Казахстана, лауреата премии "Кулагер",
члена Союза кинематографистов
Казахстана (по согласованию);
строки:
"Абдрахманов - президент акционерного общества
Саутбек "Республиканская газета "Егемен
Қазақстан", доктор филологических наук
(по согласованию)",
"Аубакирова - ректор государственного учреждения
Жания Яхияевна "Казахская национальная консерватория
имени Курмангазы" Министерства
образования и науки Республики
Казахстан, профессор, народная артистка
Республики Казахстан, лауреат
Государственной премии Республики
Казахстан (по согласованию)",
"Ахмадиев - народный артист Казахстана, депутат
Мурат Абдуреимович Мажилиса Парламента Республики
Казахстан (по согласованию)",
"Кыдырбек - председатель общественного объединения
Балнур Балгабеккызы "Казахстан композиторлар қауымдастығы",
композитор (по согласованию)",
"Мусаходжаева - ректор государственного учреждения
Айман Кожабековна "Казахский национальный университет
искусств" Министерства образования и
науки Республики Казахстан, профессор,
народная артистка Казахской ССР,
лауреат Государственной премии
Республики Казахстан, Қазақстанның
Еңбек Epi (по согласованию)",
"Нусипжанова - ректор государственного учреждения
Бибигуль Нургалиевна "Казахская национальная академия
искусств имени Т.К. Жургенова"
Министерства образования и науки
Республики Казахстан, заслуженный
деятель Казахстана, кандидат
педагогических наук (по согласованию)",
"Тлеухан - заслуженный артист Республики
Бекболат Канайулы Казахстан, лауреат Государственной
премии Республики Казахстан
(по согласованию)"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Абдрахманов - доктор филологических наук, депутат
Сауытбек Абдрахманулы Мажилиса Парламента Республики
Казахстан (по согласованию)",
"Аубакирова - ректор республиканского
Жания Яхияевна государственного учреждения "Казахская
национальная консерватория имени
Курмангазы", профессор, народная
артистка Республики Казахстан,
лауреат Государственной премии
Республики Казахстан
(по согласованию)",
"Ахмадиев - народный артист Казахстана,
Мурат Абдуреимович заместитель директора по творческим
коллективам некоммерческого
акционерного общества "Государственный
театр оперы и балета "Астана Опера"
(по согласованию)",
"Кыдырбек - председатель общественного
Балнур Балгабеккызы объединения "Казахстан композиторлар
қауымдастығы", композитор
(по согласованию)", лауреат
Государственной премии
Республики Казахстан
(по согласованию)",
"Мусаходжаева - ректор республиканского
Айман Кожабековна государственного учреждения "Казахский
национальный университет искусств",
профессор, народная артистка Казахской
ССР, лауреат Государственной премии
Республики Казахстан, Қазақстанның
Еңбек Epi (по согласованию)",
"Нусипжанова - ректор республиканского
Бибигуль Нургалиевна государственного учреждения "Казахская
национальная академия искусств имени
Т.К. Жургенова", заслуженный деятель
Казахстана, кандидат педагогических
наук (по согласованию)",
"Тлеухан - депутат Мажилиса Парламента Республики
Бекболат Канайулы Казахстан, заслуженный артист
Республики Казахстан, лауреат
Государственной премии Республики
Казахстан (по согласованию)";
вывести из состава указанной Комиссии: Вовнянко И.А., Смайыл А.З.

12. Күші жойылды - ҚР Президентінің 20.10.2017 № 568 Жарлығымен.
13. Күші жойылды - ҚР Президентінің 05.05.2018 № 681 Жарлығымен.
14. "Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы және әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлықтары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 21 ақпандағы № 993 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 2, 6-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлығын беру жөніндегі комиссияның құрамына:
әдебиет секциясына:
"Ерғалиев - Қазақстан Республикасы Парламенті
Жабал Ерғалиұлы Сенатының депутаты, журналист,
публицист, жазушы-драматург, Қазақстан
Жазушылар одағының мүшесі, Жамбыл
атындағы халықаралық сыйлықтың және
Қазақстан Жазушылар одағы сыйлығының
лауреаты (келісім бойынша)",
музыка, театр және кино секциясына:
"Нөгербек - кинотанушы, өнертану кандидаты,
Бауыржан Рамазанұлы профессор, Қазақстанның еңбек сіңірген
қайраткері, "Құлагер" сыйлығының
лауреаты, Қазақстан кинематографистер
одағының мүшесі (келісім бойынша)"
енгізілсін;
мына:
"Әбдірахманов - "Егемен Қазақстан" республикалық
Сауытбек газеті" акционерлік қоғамының
президенті, филология ғылымдарының
докторы (келісім бойынша)",
"Ахмадиев - Қазақстанның халық әртісі, Қазақстан
Мұрат Абдуреимович Республикасы Парламенті Мәжілісінің
депутаты (келісім бойынша)",
"Әубәкірова - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Жәния Яхияқызы министрлігі "Құрманғазы атындағы Қазақ
ұлттық консерваториясы" мемлекеттік
мекемесінің ректоры, профессор,
Қазақстан Республикасының халық әртісі,
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
сыйлығының лауреаты (келісім бойынша)",
"Қыдырбек - "Қазақстан композиторлар қауымдастығы"
Балнұр Балғабекқызы қоғамдық бірлестігінің төрайымы,
композитор (келісім бойынша)",
"Мұсақожаева - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Айман Қожабекқызы министрлігі "Қазақ ұлттық өнер
университеті" мемлекеттік мекемесінің
ректоры, профессор, Қаз КСР-інің халық
әртісі, Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік сыйлығының лауреаты,
Қазақстанның Еңбек Ері (келісім
бойынша)",
"Нүсіпжанова - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Бибігүл Нұрғалиқызы министрлігінің "Т.Қ. Жүргенов атындағы
Қазақ ұлттық өнер академиясы"
мемлекеттік мекемесінің ректоры,
Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері,
педагогика ғылымдарының кандидаты
(келісім бойынша)",
"Тілеухан - Қазақстан Республикасының еңбек
Бекболат Қанайұлы сіңірген әртісі, Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік сыйлығының лауреаты
(келісім бойынша)"
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Абдрахманов - филология ғылымдарының докторы,
Сауытбек Абдрахманұлы Қазақстан Республикасы Парламенті
Мәжілісінің депутаты (келісім
бойынша)",
"Ахмадиев - Қазақстанның халық әртісі, "Астана
Мұрат Абдуреимович Опера" Мемлекеттік опера және балет
театры" коммерциялық емес акционерлік
қоғамы директорының шығармашылық
ұжымдар жөніндегі орынбасары (келісім
бойынша)",
"Әубәкірова - "Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық
Жәния Яхияқызы консерваториясы" республикалық
мемлекеттік мекемесінің ректоры,
профессор, Қазақстан Республикасының
халық әртісі, Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік сыйлығының лауреаты
(келісім бойынша)",
"Қыдырбек - "Қазақстан композиторлар қауымдастығы"
Балнұр Балғабекқызы қоғамдық бірлестігінің төрайымы,
композитор, Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік сыйлығының лауреаты
(келісім бойынша)",
"Мұсақожаева - "Қазақ ұлттық өнер университеті"
Айман Қожабекқызы республикалық мемлекеттік мекемесінің
ректоры, профессор,Қазақ КСР-інің халық
әртісі, Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік сыйлығының лауреаты,
Қазақстанның Еңбек Ері (келісім
бойынша)",
"Нүсіпжанова - "Т.Қ. Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық
Бибігүл Нұрғалиқызы өнер академиясы" республикалық
мемлекеттік мекемесінің ректоры,
Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері,
педагогика ғылымдарының кандидаты
(келісім бойынша)",
"Тілеухан - Қазақстан Республикасы Парламенті
Бекболат Қанайұлы Мәжілісінің депутаты, Қазақстан
Республикасының еңбек сіңірген әртісі,
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
сыйлығының лауреаты (келісім бойынша)";
көрсетілген Комиссияның құрамынан И.А. Вовнянко, А.З. Смайыл
шығарылсын.

15. В распоряжение Президента Республики Казахстан от 19 февраля 2002 года № 303 "Об образовании Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 6, ст. 44):
ввести в персональный состав Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным распоряжением:
Асанова - Генерального Прокурора Республики
Жакипа Кажмановича Казахстан, заместителем Председателя
Совета,
Абдирова - председателя Комитета по
Нурлана Мажитовича законодательству и судебно-правовой
реформе Мажилиса Парламента
Республики Казахстан (по согласованию);
вывести из состава указанного Совета: Даулбаева А.К., Мукашева Р.Ж.
16. В распоряжение Президента Республики Казахстан от 18 апреля 2002 года № 323 "Об утверждении состава Комиссии по высшим воинским и иным званиям, классным чинам" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 51, ст. 671):
ввести в состав Комиссии по высшим воинским и иным званиям, классным чинам, утвержденный вышеназванным распоряжением:
Абдирова - председателя Комитета по
Нурлана Мажитовича законодательству и судебно-правовой
реформе Мажилиса Парламента
Республики Казахстан (по согласованию);
вывести из состава указанной комиссии Мукашева Р.Ж.
17. Утратил силу Указом Президента РК от 03.04.2021 № 544.
18. В распоряжение Президента Республики Казахстан от 18 апреля 2014 года № 281 "О Комиссии по контролю за расходованием средств, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан 2014 г., № 31, ст. 263):
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. В целях осуществления контроля за расходованием средств, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан, образовать Комиссию в следующем составе:
Председатель Национального Банка Республики Казахстан, руководитель
Генеральный Прокурор Республики Казахстан
Председатель Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Председатель Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета
помощник Президента Республики Казахстан
Министр финансов Республики Казахстан
Министр национальной экономики Республики Казахстан
Министр по делам государственной службы Республики Казахстан
председатель Комитета по социально-культурному развитию и науке Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
председатель Комитета по экономической политике, инновационному развитию и предпринимательству Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
председатель Комитета по финансам и бюджету Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
председатель Комитета по вопросам экологии и природопользованию Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
председатель Комитета финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан
председатель Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан
председатель Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
председатель правления Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию)
председатель совета объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана" (по согласованию)
управляющий директор по финансам и операциям акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" (по согласованию).".

15. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанында Құқықтық саясат жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 19 ақпандағы № 303 өкіміне (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 6, 44-құжат):
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы
Президентінің жанындағы Құқықтық саясат жөніндегі кеңестің дербес құрамына:
Асанов - Қазақстан Республикасының Бас
Жақып Қажманұлы Прокуроры, Кеңес төрағасының
орынбасары,
Әбдіров - Қазақстан Республикасы Парламенті
Нұрлан Мәжитұлы Мәжілісі Заңнама және сот-құқықтық
реформа комитетінің төрағасы (келісім
бойынша)
енгізілсін;
аталған Кеңестің құрамынан: А.Қ. Дауылбаев, Р.Ж. Мұқашев
шығарылсын.
16. "Жоғары әскери және өзге де атақтар, сыныптық шендер жөніндегі комиссияның құрамын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 18 сәуірдегі № 323 өкіміне (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 51, 671-құжат):
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Жоғары әскери және өзге де атақтар, сыныптық шендер жөніндегі комиссияның құрамына:
Әбдіров - Қазақстан Республикасы Парламенті
Нұрлан Мәжитұлы Мәжілісі Заңнама және сот-құқықтық
реформа комитетінің төрағасы (келісім
бойынша)
енгізілсін;
аталған комиссияның құрамынан Р.Ж. Мұқашев шығарылсын.
17. Күші жойылды – ҚР Президентінің 03.04.2021 № 544 Жарлығымен.
18. "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінген қаражаттың жұмсалуын бақылау жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 18 сәуірдегі № 281 өкіміне (Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 31, 263-құжат):
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінген қаражаттың жұмсалуын бақылауды жүзеге асыру мақсатында мынадай құрамда Комиссия құрылсын:
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасы, басшы
Қазақстан Республикасының Бас Прокуроры
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің төрағасы
Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері министрі
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының Әлеуметтік-мәдени даму және ғылым комитетінің төрағасы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының Экономикалық саясат, инновациялық даму және кәсіпкерлік комитетінің төрағасы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің Қаржы және бюджет комитетінің төрағасы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің Экология мәселелері және табиғат пайдалану комитетінің төрағасы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау комитетінің төрағасы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қаржы мониторингі комитетінің төрағасы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің төрағасы
"Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы басқармасының төрағасы (келісім бойынша)
"Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігінің кеңес төрағасы (келісім бойынша)
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының қаржы және операциялар жөніндегі басқарушы директоры (келісім бойынша).".