О подписании Письма-соглашения между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития относительно поправок к Соглашению о займе № 2967-KAZ (Обычные операции) (Инвестиционная программа ЦАРЭС Коридор 2 [участки в Мангистауской области] - Проект 2) между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития
Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2017 года № 491
В соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 мая 2005 года "О международных договорах Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Одобрить прилагаемый проект Письма-соглашения между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития относительно поправок к Соглашению о займе № 2967-KAZ (Обычные операции) (Инвестиционная программа ЦАРЭС Коридор 2 [участки в Мангистауской области] - Проект 2) между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития.
2. Уполномочить Министра финансов Республики Казахстан Султанова Бахыта Турлыхановича подписать от имени Республики Казахстан Письмо-соглашение между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития относительно поправок к Соглашению о займе № 2967-KAZ (Обычные операции) (Инвестиционная программа ЦАРЭС Коридор 2 [участки в Мангистауской области] - Проект 2) между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития, разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан Н.Назарбаев
ОДОБРЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 5 июня 2017 года № 491
Проект
9 февраля 2017 года
Г-ну Бахыту Султанову
Министру финансов
Министерство финансов
Проспект Победы, 11, Астана, 010000
Республика Казахстан
Уважаемый г-н Султанов,
Предмет: Заем № 2967-KAZ: Инвестиционная программа ЦАРЭС Коридор 2 [участки в Мангистауской области] - Проект 2 - Поправки к Соглашению о займе
1. Данное письмо направляется относительно Соглашения о займе (Обычные операции) от 18 июня 2013 года между Республикой Казахстан ("Заемщик") и Азиатским Банком Развития ("АБР") ("Соглашение о займе") для вышеуказанного проекта. Все прописанные обозначения, используемые, но не определенные в данном документе, будут иметь значение, определенное в Соглашении о займе, если содержание не требует другого значения.
2. 10 июля 2015 года, 18 января 2016 года и 9 февраля 2017 года АБР одобрил изменения в проект с целью включения (i) реконструкции участка автодороги Жетыбай — Жанаозен (км 0-73); (ii) финансирования услуг консультанта по управлению проектом с целью оказания содействия в надзоре и мониторинге проекта; и (iii) перераспределения средств займа для финансирования этих изменений. Для введения в действие данных изменений АБР предлагает внести следующие поправки в Соглашение о займе:
(i) подпункты (а) и (b) пункта 3 приложения 1 (Описание проекта) Соглашения о займе доработать в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы мен Азия Даму Банкі арасындағы № 2967-КАZ Қарыз туралы келісімге (Жай операциялар) (ОАӨЭЫ 2 Дәліз инвестициялық бағдарламасы [Маңғыстау облысындағы учаскелер] - 2-жоба) түзетулерге қатысты Қазақстан Республикасы мен Азия Даму Банкі арасындағы келісім-хатқа қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 5 маусымдағы № 492 Жарлығы
"Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы" 2005 жылғы 30 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы мен Азия Даму Банкі арасындағы № 2967-КАZ Қарыз туралы келісімге (Жай операциялар) (ОАӨЭЫ 2 Дәліз инвестициялық бағдарламасы [Маңғыстау облысындағы учаскелер] - 2-жоба) түзетулерге қатысты Қазақстан Республикасы мен Азия Даму Банкі арасындағы келісім-хаттың жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрі Бақыт Тұрлыханұлы Сұлтановқа Қазақстан Республикасы мен Азия Даму Банкі арасындағы № 2967-КАZ Қарыз туралы келісімге (Жай операциялар) (ОАӨЭЫ 2 Дәліз инвестициялық бағдарламасы [Маңғыстау облысындағы учаскелер] - 2-жоба) түзетулерге қатысты Қазақстан Республикасы мен Азия Даму Банкі арасындағы келісім-хатқа қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат бере отырып, Қазақстан Республикасының атынан қол қоюға өкілеттік берілсін.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2017 жылғы 5 маусымдағы
№ 491 Жарлығымен
МАҚҰЛДАНҒАН
Жоба
2017 жылғы 9 ақпан
Қаржы министрі
Бақыт Сұлтанов мырзаға
Қаржы министрлігі
Жеңіс даңғылы 11, Астана 010000
Қазақстан Республикасы
Құрметті Сұлтанов мырза,
Нысанасы: Қарыз № 2967-КАZ: (ОАӨЭЫ 2 Дәліз инвестициялық бағдарламасы [Маңғыстау облысындағы учаскелер] - 2-жоба - Қарыз туралы келісімге түзетулер
1. Осы хат жоғарыда көрсетілген жоба үшін 2013 жылғы 18 маусымдағы Қазақстан Республикасы ("Қарыз алушы") мен Азия Даму Банкі ("АДБ") арасындағы Қарыз туралы келісімге ("Қарыз туралы келісім") (Жай операциялар) қатысты жолданады. Осы құжатта пайдаланылатын, бірақ айқындалмаған барлық жазылған белгілемелер, егер мазмұны басқа мағынаны талап етпесе, Қарыз туралы келісімде айқындалған мағынаға ие болады.
2. 2015 жылғы 10 шілдеде, 2016 жылғы 18 қаңтарда және 2017 жылғы 9 ақпанда АДБ (і) Жетібай - Жаңаөзен автожолы учаскесін (0-73 км) реконструкциялауды; (іі) жобаны қадағалау мен мониторингтеуге жәрдем көрсету мақсатында жобаны басқару жөніндегі консультанттың көрсетілетін қызметтерін қаржыландыруды қосу; және (ііі) осы өзгерістерді қаржыландыру үшін қарыз қаражатын қайта бөлу мақсатында жобаға енгізілетін өзгерістерді мақұлдады. Осы өзгерістерді қолданысқа енгізу үшін АДБ Қарыз туралы келісімге мынадай түзетулер енгізуді ұсынады:
(і) Қарыз туралы келісімнің 1-қосымшасы (Жобаның сипаттамасы)
3-тармағының (а) және (b) тармақшалары мынадай редакцияда пысықталсын:

"(а) реконструкция (i) порядка 170 км участка дороги (от км 632.3 до км 802 между населенным пунктом Шетпе и городом Актау; и (ii) порядка 73 км участка дороги (км 0-73) между Жетыбай и Жанаозеном автомобильной дороги "Жетыбай - Жанаозен - Фетисово - гр. Республики Туркменистан (на Туркменбаши)"; и
(b) надзор за строительством и управление проектом;";
(ii) таблицу, указанную в дополнении к приложению 3 Соглашения о займе, доработать и заменить прилагаемым приложением к данному письму о поправках к Соглашению о займе.
3. За исключением положений, указанных в данном Письме-соглашении, само Соглашение о займе не меняется.
4. Просим указать согласие Заемщика на внесение поправок, указанных в данном Письме-соглашении, и на условия данного Письма-соглашения путем подписания обоих оригиналов Письма-соглашения в месте, указанном внизу. Просьба оставить один экземпляр подписанного Письма-соглашения для своего пользования и вернуть другой в АБР. Поправки, указанные в данном Письме-соглашении, вступят в силу на дату получения АБР скрепленного подписью оригинала Письма-соглашения.
С уважением,
_________________________________________
Шон О’Салливан
Генеральный Директор
Департамент Центральной и Западной Азии
Принимаю и одобряю.
За и от имени Республики Казахстан
Имя: _____________________
Должность: _______________
Дата: ____________________
Копия: Ж.Касымбеку, Министру по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
Р.Скляру, вице-министру по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
Р.Бекетаеву, вице-министру финансов Республики Казахстан;
М.Пшембаеву, председателю Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Письму-соглашению
РАСПРЕДЕЛЕНИЕ И СНЯТИЕ СРЕДСТВ ЗАЙМА

"(а) (і) Шетпе елді мекені мен Ақтау қаласының арасындағы шамамен 170 км (632.3 км-ден 802 км-ге дейін) жол учаскесін; және (іі) "Жетібай - Жаңаөзен - Фетисов - Түрікменстан Республикасының шекарасы (Түрікменбашыға)" автомобиль жолының Жетібай және Жаңаөзен арасындағы шамамен 73 км (0-73 км) жол учаскесін реконструкциялау; және
(b) құрылысты қадағалау және жобаны басқару құрамдастарын қамтиды;"
(іі) Қарыз туралы келісімнің 3-қосымшасына толықтыруда көрсетілген кесте пысықталсын және Қарыз туралы келісімге түзетулер туралы осы хатқа қоса беріліп отырған Қосымшамен ауыстырылсын.
3. Осы Келісім-хатта көрсетілген ережелерді қоспағанда, Қарыз туралы келісімнің өзі өзгертілмейді.
4. Қарыз алушының осы Келісім-хатта көрсетілген түзетулерді енгізуге және осы Келісім-хаттың шарттарына келісімін төменде көрсетілген жерде Келісім-хаттың екі түпнұсқасына қол қою арқылы көрсетуді сұраймыз. Келісім-хаттың қол қойылған бір данасын өзінің пайдалануы үшін өзінде қалдыруды және басқа данасын АДБ-ға қайтаруды өтінеміз. Осы Келісім-хатта көрсетілген түзетулер Келісім-хаттың қол қойылып бекемделген түпнұсқасын АДБ алған күні күшіне енеді.
Құрметпен,
_________________________________
Шон 0’Салливан
Бас Директор
Орталық және Батыс Азия Департаменті
Қабылдаймын және мақұлдаймын.
Қазақстан Республикасы үшін және оның атынан
Аты:____________________________
Лауазымы:_______________________
Күні:____________________________
Көшірмесі: Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрі Ж.Қасымбекке;
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министрі Р.Склярға;
Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі Р.Бекетаевқа;
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің төрағасы М.Пішембаевқа.
Келісім-хатқа
ҚОСЫМША