О внесении изменений и дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 11 ноября 1996 года № 3205 "Об утверждении Положения о Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан от 10 июля 2021 года № 620
В соответствии с подпунктом 2) статьи 14 Конституционного закона Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года "О Президенте Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. В Указ Президента Республики Казахстан от 11 ноября 1996 года № 3205 "Об утверждении Положения о Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан" внести следующие изменения и дополнение:
в заголовок внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в Положении о Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 15:
подпункт 28) изложить в следующей редакции:
"28) при организации и проведении выборов депутатов маслихатов, акима города районного значения, села, поселка, сельского округа и членов иных органов местного самоуправления осуществляет контроль за соответствием деятельности территориальных избирательных комиссий требованиям Конституционного закона Республики Казахстан "О выборах в Республике Казахстан" и при выявлении нарушений Конституционного закона Республики Казахстан "О выборах в Республике Казахстан" отменяет их решения;";
дополнить подпунктом 28-1) в следующей редакции:
"28-1) совместно с уполномоченным органом по делам государственной службы устанавливает перечень документов, необходимых для проверки соответствия кандидата в акимы города районного значения, села, поселка, сельского округа требованиям законодательства Республики Казахстан в сфере государственной службы;";
подпункт 31) изложить в следующей редакции:
"31) определяет порядок осуществления предвыборной агитации через средства массовой информации и информационного обеспечения выборов Президента Республики Казахстан, депутатов Парламента, маслихатов Республики Казахстан, акима города районного значения, села, поселка, сельского округа, а также членов иных органов местного самоуправления;";
подпункт 38) изложить в следующей редакции:
"38) устанавливает форму и текст бюллетеня для голосования по выборам Президента и депутатов Мажилиса Парламента Республики Казахстан, форму бюллетеней для голосования по выборам депутатов Сената Парламента Республики Казахстан, маслихатов, акима города районного значения, села, поселка, сельского округа и членов иных органов местного самоуправления Республики Казахстан, порядок их изготовления, а также степень защищенности;";
подпункт 42) изложить в следующей редакции:
"42) устанавливает формы списков избирателей (выборщиков), подписного листа для сбора подписей избирателей в поддержку кандидатов в Президенты Республики Казахстан, сбора подписей выборщиков в поддержку кандидатов в депутаты Сената Парламента Республики Казахстан и для сбора подписей избирателей в поддержку кандидатов в акимы города районного значения, села, поселка, сельского округа, иных избирательных документов;";
подпункт 44) изложить в следующей редакции:
"44) устанавливает образец удостоверения и нагрудного знака для Президента, депутатов маслихатов, а также образец удостоверения акима города районного значения, села, поселка, сельского округа и членов иных органов местного самоуправления;";
подпункт 74) изложить в следующей редакции:

"Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы туралы Ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 11 қарашадағы № 3205 Жарлығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2021 жылғы 10 шiлдедегi № 620 Жарлығы
"Қазақстан Республикасының Президенті туралы" 1995 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңының 14-бабы 2) тармақшасына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы туралы Ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 11 қарашадағы № 3205 Жарлығына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы туралы ережені бекіту туралы";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы туралы ережеде:
15-тармақта:
28) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"28) мәслихаттар депутаттарын, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімін және өзге де жергілікті өзін-өзі басқару органдарының мүшелерін сайлауды ұйымдастыру және өткізу кезінде аумақтық сайлау комиссиялары қызметінің "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының талаптарына сәйкестігін бақылауды жүзеге асырады және "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық заңында бұзылуы анықталған кезде олардың шешімдерінің күшін жояды;";
мынадай редакциядағы 28-1) тармақшамен толықтырылсын:
"28-1) мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органмен бірлесіп, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдігіне кандидаттың Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі саласындағы заңнамасының талаптарына сәйкестігін тексеру үшін қажетті құжаттардың тізбесін белгілейді;";
31) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"31) бұқаралық ақпарат құралдары арқылы сайлау алдындағы үгітті жүзеге асыру және Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Парламенті, мәслихаттары депутаттарының, аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің әкімін, сондай-ақ өзге де жергілікті өзін-өзі басқару органдары мүшелерінің сайлауын ақпараттық қамтамасыз ету тәртібін айқындайды;";
38) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Президенті мен Парламенті Мәжілісі депутаттарын сайлау жөніндегі дауыс беруге арналған бюллетеньдердің нысаны мен мәтінін, Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының, Қазақстан Республикасы мәслихаттарының, аудандық маңызы бар қаласының, ауылының, кентінің, ауылдық округінің әкімін және өзге де жергілікті өзін-өзі басқару органдарының мүшелерін сайлау жөніндегі дауыс беруге арналған бюллетеньдердің нысанын, оларды дайындау тәртібін, сондай-ақ қорғалу дәрежесін белгілейді;";
42) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"42) сайлаушылар (таңдаушылар) тізімдерінің, Қазақстан Республикасы Президенттігіне кандидаттарды қолдайтын сайлаушылардың қолдарын жинауға, Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаттығына кандидаттарды қолдайтын таңдаушылардың қолдарын жинауға және аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің әкімдігіне кандидаттарды қолдайтын сайлаушылардың қолдарын жинауға арналған қол қою парақтарының, өзге де сайлау құжаттарының нысанын белгілейді;";
44) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"44) Президент, мәслихат депутаттары үшін куәліктің және омырауға тағатын белгінің үлгісін, сондай-ақ аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі және өзге жергілікті өзін-өзі басқару органдары мүшелері куәлігінің үлгісін белгілейді;";

"74) руководит избирательными комиссиями по выборам Президента Республики Казахстан, депутатов Парламента Республики Казахстан;".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент Республики Казахстан К. Токаев

74) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Президентін, Қазақстан Республикасы Парламентінің депутаттарын сайлау бойынша сайлау комиссияларына басшылық етеді;".
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. Тоқаев