О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2000 года № 371 "Об утверждении Перечня должностных лиц государственных органов, наделенных полномочиями по отнесению сведений к государственным секретам Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан от 28 февраля 2024 года № 488
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики
Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2000 года № 371 "Об утверждении Перечня должностных лиц государственных органов, наделенных полномочиями по отнесению сведений к государственным секретам Республики Казахстан" следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В целях обеспечения единой политики в области защиты государственных секретов в соответствии с подпунктом 4) статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах" ПОСТАНОВЛЯЮ:";
Перечень должностных лиц государственных органов, наделенных полномочиями по отнесению сведений к государственным секретам Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему Указу.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент Республики Казахстан К. Токаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 28 февраля 2024 года
№ 488____
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 13 апреля 2000 года
№ 371
ПЕРЕЧЕНЬ должностных лиц государственных органов, наделенных полномочиями по отнесению сведений к государственным секретам Республики Казахстан
Общие положения
1. Перечень должностных лиц государственных органов, наделенных полномочиями по отнесению сведений к государственным секретам Республики Казахстан (далее – Перечень), разработан в соответствии с подпунктом 4) статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах" и подпунктом 214) пункта 15 Положения о Комитете национальной безопасности Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 1 апреля 1996 года № 2922.
2. Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан и Руководитель Аппарата Правительства Республики Казахстан наделяются полномочиями по отнесению всех сведений, определенных статьями 11, 12, 13 и 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах", к государственным секретам Республики Казахстан.
Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан и Руководитель Аппарата Правительства Республики Казахстан утверждают свои ведомственные перечни сведений, подлежащих засекречиванию, по согласованию с уполномоченным государственным органом по защите государственных секретов Республики Казахстан.

"Мемлекеттік органдардың мәліметтерді Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларына жатқызу жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды тұлғаларының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 13 сәуірдегі № 371 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2024 жылғы 28 ақпандағы № 488 Жарлығы
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкiметі
актiлерiнiң жинағында
жариялануға тиiс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Мемлекеттік органдардың мәліметтерді Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларына жатқызу жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды тұлғаларының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 13 сәуірдегі № 371 Жарлығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік құпияларды қорғау саласында бірыңғай саясатты қамтамасыз ету мақсатында "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 4) тармақшасына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік органдардың мәліметтерді Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларына жатқызу жөніндегі өкілеттік берілген лауазымды тұлғаларының тізбесі осы Жарлыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. Тоқаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2024 жылғы 28 ақпандағы
№ 488 Жарлығына
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2000 жылғы 13 сәуірдегі
№ 371 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Мемлекеттік органдардың мәліметтерді Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларына жатқызу жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды тұлғаларының ТІЗБЕСІ
Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік органдардың мәліметтерді Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларына жатқызу жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды тұлғаларының тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 4) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 1 сәуірдегі № 2922 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті туралы ереженің 15-тармағының 214) тармақшасына сәйкес әзірленген.
2. Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінің Басшысы мен Қазақстан Республикасының Үкіметі Аппаратының Басшысына "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11, 12, 13 және 14-баптарында айқындалған барлық мәліметтерді Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларына жатқызу жөнінде өкілеттіктер беріледі.
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінің Басшысы мен Қазақстан Республикасының Үкіметі Аппаратының Басшысы Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларын қорғау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органмен келісу бойынша өздерінің құпияландыруға жататын мәліметтерінің ведомстволық тізбелерін бекітеді.

3. Первые руководители государственных органов наделяются полномочиями по отнесению сведений к государственным секретам на основании статей 11, 12, 13 и 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах":
1) Председатель Комитета национальной безопасности Республики Казахстан – подпункты 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 9), 11), 13), 14), 15), 16), 17), 18), 19), 20) статьи 11, подпункты 1), 2), 3), 4), 6), 7), 8), 12), 13), 14), 16), 18), 23), 26), 27), 28), 29), 34) статьи 12, подпункты 1), 2), 3), 4), 5), 7) статьи 13, подпункты 1), 1-1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 15), 16), 17), 18), 18-1), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
2) Председатель Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) – подпункты 4), 12) статьи 12, подпункты 1), 1-1), 5), 13), 14), 15), 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
3) Председатель Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу – подпункты 4), 12) статьи 12, подпункты 1), 1-1), 5), 13), 14), 15), 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
4) Председатель Агентства Республики Казахстан по стратегическому планированию и реформам – подпункты 1), 2), 3), 9), 10), 11), 15), 17), 18), 28), 29) статьи 12, подпункты 1), 2), 7), 8) статьи 13, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
5) Председатель Агентства Республики Казахстан по защите и развитию конкуренции – подпункт 5) статьи 11, подпункт 28) статьи 12, подпункт 1) статьи 13, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
6) Председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы – подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
7) Генеральный Прокурор Республики Казахстан – подпункты 15), 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
8) Начальник Службы государственной охраны Республики Казахстан – подпункты 1), 3), 4), 5), 6), 7), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 19), 20) статьи 11, подпункты 1), 2), 3), 4), 6), 7), 8), 12), 13), 14), 16), 21), 23), 25), 26) статьи 12, подпункты 1), 2), 3), 5), 6) статьи 13, подпункты 1), 5), 6), 7), 10), 11), 12), 16), 17), 18), 18-1), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";

3. Мемлекеттік органдардың бірінші басшыларына "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11, 12, 13 және 14-баптары негізінде мәліметтерді мемлекеттік құпияларға жатқызу жөнінде өкілеттіктер беріледі:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 9), 11), 13), 14), 15), 16), 17), 18), 19), 20) тармақшалары, 12-бабының 1), 2), 3), 4), 6), 7), 8), 12), 13), 14), 16), 18), 23), 26), 27), 28), 29), 34) тармақшалары, 13-бабының 1), 2), 3), 4), 5), 7) тармақшалары, 14-бабының 1), 1-1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 15), 16), 17), 18), 18-1), 19) тармақшалары;
2) Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) төрағасы – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 4), 12) тармақшалары, 14-бабының 1), 1-1), 5), 13), 14), 15), 16), 17), 19) тармақшалары;
3) Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің төрағасы – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 4), 12) тармақшалары, 14-бабының 1), 1-1), 5), 13), 14), 15), 16), 17), 19) тармақшалары;
4) Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің төрағасы – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 1), 2), 3), 9), 10), 11), 15), 17), 18), 28), 29) тармақшалары, 13-бабының 1) 2), 7), 8) тармақшалары, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;
5) Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің төрағасы – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 5) тармақшасы, 12-бабының 28) тармақшасы, 13-бабының 1) тармақшасы, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;
6) Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің төрағасы – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;
7) Қазақстан Республикасының Бас Прокуроры – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабының 15), 16), 17), 19) тармақшалары;
8) Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 1), 3), 4), 5), 6), 7), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 19), 20) тармақшалары, 12-бабының 1), 2), 3), 4), 6), 7), 8), 12), 13), 14), 16), 21), 23), 25), 26) тармақшалары, 13-бабының 1), 2), 3), 5), 6) тармақшалары, 14-бабының 1), 5), 6), 7), 10), 11), 12), 16), 17), 18), 18-1), 19) тармақшалары;

9) Председатель Национального Банка Республики Казахстан – подпункты 17), 18), 32) статьи 12, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
10) Управляющий делами Президента Республики Казахстан – подпункты 11), 12), 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
11) Министр обороны Республики Казахстан – подпункты 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 19), 20), 21), 22) статьи 11, подпункты 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 13), 14), 16), 19), 21), 22), 23), 24), 25), 26), 27), 28), 29), 30), 31), 32), 33), 34) статьи 12, подпункты 1), 2), 3), 4), 5), 6) статьи 13, подпункты 1), 1-1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 10), 16), 17), 18-1), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
12) Министр внутренних дел Республики Казахстан – подпункты 1), 3), 4), 5), 6), 7), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 19), 20) статьи 11, подпункты 1), 2), 3), 4), 6), 7), 13), 14), 16), 23), 24), 25), 26), 27), 29), 31), 33), 34), 35) статьи 12, подпункты 1), 2), 3), 4), 6) статьи 13, подпункты 1), 1-1), 5), 6), 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 18), 18-1), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
13) Министр по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан – подпункты 1), 2), 3), 4), 5), 6), 11), 12), 13), 16), 17), 20) статьи 11, подпункты 1), 3), 4), 6), 13), 14), 16), 21), 23), 26), 27), 28), 29), 33) статьи 12, подпункты 10), 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
14) Министр национальной экономики Республики Казахстан – подпункты 5), 13) статьи 11, подпункты 1), 2), 3), 9), 10), 11), 12), 15), 24), 26), 28), 29), 30), 31), 32) статьи 12, подпункты 1), 2), 6) статьи 13, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
15) Министр финансов Республики Казахстан – подпункт 5) статьи 11, подпункты 12), 13), 14), 15), 16), 18), 32) статьи 12, подпункт 5) статьи 13, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
16) Министр науки и высшего образования Республики Казахстан – подпункты 6), 7), 8), 9), 10), 12), 19), 20) статьи 11, подпункты 1), 2), 3), 4), 6), 7), 13), 14), 21), 31), 34), 36) статьи 12, подпункты 1), 2) статьи 13, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";

9) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасы – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 17), 18), 32) тармақшалары, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;
10) Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқарушысы – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабының 11), 12), 16), 17), 19) тармақшалары;
11) Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 19), 20), 21), 22) тармақшалары, 12-бабының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 13), 14), 16), 19), 21), 22), 23), 24), 25), 26), 27), 28), 29), 30), 31), 32), 33), 34) тармақшалары, 13-бабының 1), 2), 3), 4), 5), 6) тармақшалары, 14-бабының 1), 1-1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 10), 16), 17), 18-1), 19) тармақшалары;
12) Қазақстан Республикасының Ішкі Істер министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 1), 3), 4), 5), 6), 7), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 19), 20) тармақшалары, 12-бабының 1), 2), 3), 4), 6), 7), 13), 14), 16), 23), 24), 25), 26), 27), 29), 31), 33), 34), 35) тармақшалары, 13-бабының 1), 2), 3), 4), 6) тармақшалары, 14-бабының 1), 1-1), 5), 6), 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 18), 18-1), 19) тармақшалары;
13) Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 1), 3), 4), 5), 6), 11), 12), 13), 16), 17), 19), 20) тармақшалары, 12-бабының 1), 3), 4), 6), 13), 14), 16), 21), 23), 26), 27), 28), 29), 33) тармақшалары, 14-бабының 10), 16), 17), 19) тармақшалары;
14) Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 5), 13) тармақшалары, 12-бабының 1), 2), 3), 9), 10), 11), 12), 15), 24), 26), 28), 29), 30), 31), 32) тармақшалары, 13-бабының 1), 2), 6) тармақшалары, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;
15) Қазақстан Республикасының Қаржы министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 5) тармақшасы, 12-бабының 12), 13), 14), 15), 16), 18), 32) тармақшалары, 13-бабының 5) тармақшасы, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;
16) Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 6), 7), 8), 9), 10), 12), 19), 20) тармақшалары, 12-бабының 1), 2), 3), 4), 6), 7), 13), 14), 21), 31), 34), 36) тармақшалары, 13-бабының 1), 2) тармақшалары, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;

17) Министр энергетики Республики Казахстан – подпункты 7), 9), 12), 13), 19), 20) статьи 11, подпункты 1), 2), 12), 14), 20), 21), 24), 28), 29), 30), 35) статьи 12, подпункты 1), 2), 3), 4), 6), 7), 8) статьи 13, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
18) Министр здравоохранения Республики Казахстан – подпункт 8) статьи 11, подпункты 2), 28), 29) статьи 12, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
19) Министр экологии и природных ресурсов Республики Казахстан – подпункты 1), 12), 26), 28), 29), 30) статьи 12, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
20) Министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан – подпункты 12), 13), 14), 15), 16), 19), 21) статьи 11, подпункты 3), 13), 22) статьи 12, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
21) Министр культуры и информации Республики Казахстан – подпункт 12) статьи 11, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
22) Министр просвещения Республики Казахстан – подпункт 12) статьи 11, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
23) Министр сельского хозяйства Республики Казахстан – подпункт 13) статьи 11, подпункты 28), 29) статьи 12, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
24) Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан – подпункт 4) статьи 12, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
25) Министр юстиции Республики Казахстан – подпункт 5) статьи 11, подпункт 15) статьи 12, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
26) Министр торговли и интеграции Республики Казахстан – подпункт 28) статьи 12, подпункты 1), 2), 3), 4) статьи 13, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
27) Министр иностранных дел Республики Казахстан – подпункты 1), 3), 4) статьи 13, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
28) Министр водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан – подпункты 1), 2), 3), 4) статьи 13, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";

17) Қазақстан Республикасының Энергетика министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 7), 9), 12), 13), 19), 20) тармақшалары, 12-бабының 1), 2), 12), 14), 20), 21), 24), 28), 29), 30), 35) тармақшалары, 13-бабының 1), 2), 3), 4), 6), 7), 8) тармақшалары, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;
18) Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 8) тармақшасы, 12-бабының 2), 28), 29) тармақшалары, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;
19) Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 1), 12), 26), 28), 29), 30) тармақшалары, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;
20) Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 12), 13), 14), 15), 16), 19), 21) тармақшалары, 12-бабының 3), 13), 22) тармақшалары, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;
21) Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 12) тармақшасы, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;
22) Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 12) тармақшасы, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;
23) Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 13) тармақшасы, 12-бабының 28), 29) тармақшалары, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;
24) Қазақстан Республикасының Eңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 4) тармақшасы, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;
25) Қазақстан Республикасының Әділет министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 5) тармақшасы, 12-бабының 15) тармақшасы, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;
26) Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 28) тармақшасы, 13-бабының 1), 2), 3), 4) тармақшалары, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;
27) Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 1), 3), 4) тармақшалары, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;
28) Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 1), 2), 3), 4) тармақшалары, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;

29) Министр транспорта Республики Казахстан – подпункт 5) статьи 11, подпункты 1), 23), 24), 25), 26), 28) статьи 12, подпункты 1), 2), 3), 4) статьи 13, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
30) Министр промышленности и строительства Республики Казахстан – подпункты 5), 6), 7), 10), 12), 13), 19), 20) статьи 11, подпункты 1), 2), 3), 6), 7), 9), 10), 11), 13), 14), 19), 20), 23), 26), 28), 29), 31) статьи 12, подпункты 3), 5) статьи 13, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
31) Министр туризма и спорта Республики Казахстан – подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах".
4. Первые руководители вновь образованных и (или) реорганизованных государственных органов Республики Казахстан принимают меры по внесению изменений и дополнений в Перечень, а также разработке, переработке и утверждению ведомственных перечней сведений, подлежащих засекречиванию в соответствии с их отраслевой, ведомственной или программно-целевой принадлежностью, по согласованию с уполномоченным государственным органом по защите государственных секретов Республики Казахстан.

29) Қазақстан Республикасының Көлік министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 5) тармақшасы; 12-бабының 1), 23), 24), 25), 26), 28) тармақшалары, 13-бабының 1), 2), 3), 4) тармақшалары, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;
30) Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 5), 6), 7), 10), 12), 13), 19), 20) тармақшалары, 12-бабының 1), 2), 3), 6), 7), 9), 10), 11), 13), 14), 19), 20), 23), 26), 28), 29), 31) тармақшалары, 13-бабының 3), 5) тармақшалары, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;
31) Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары.
4. Қазақстан Республикасының жаңадан құрылған және (немесе) қайта ұйымдастырылған мемлекеттік органдардың бірінші басшылары Тізбеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларын қорғау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органымен келісім бойынша олардың салалық, ведомстволық немесе бағдарламалық-нысаналық тиістілігіне сәйкес құпияландыруға жататын мәліметтердің ведомстволық тізбелерін әзірлеу, қайта өңдеу және бекіту бойынша шаралар қабылдайды.