О реорганизации Государственного комитета Республики Казахстан по государственному имуществу
Указ Президента Республики Казахстан от 18 марта 1995 г. N 2137. Утратил силу - Указом Президента РК от 26 мая 1997 г. N 3531 ~U973531.
В целях совершенствования процессов преобразования отношений собственности и обеспечения эффективного управления государственной собственностью постановляю:
1. Реорганизовать Государственный комитет Республики Казахстан по государственному имуществу путем его разделения на Государственный комитет Республики Казахстан по управлению государственным имуществом и Государственный комитет Республики Казахстан по приватизации.
2. Кабинету Министров Республики Казахстан:
в месячный срок подготовить и утвердить положения о Государственном комитете по управлению государственным имуществом Республики Казахстан и о Государственном комитете Республики Казахстан по приватизации;
решить вопросы правопреемственности имущества Государственного комитета Республики Казахстан по государственному имуществу;
внести предложения по внесению изменений и дополнений в действующее законодательство, а также привести в соответствие с настоящим Указом решения Правительства Республики Казахстан;
подготовить предложения по внесению изменений и дополнений в Национальную программу разгосударствления и приватизации в Республике Казахстан на 1993-1995 годы (II этап), утвержденную Указом Президента Республики Казахстан от 5 марта 1993 г. N 1135 "О Национальной программе разгосударствления и приватизации в Республике Казахстан на 1993-1995 годы (II этап)" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 7, ст.83).
3. В перечне центральных органов государственного управления, утвержденном Указом Президента Республики Казахстан от 9 июня 1993 г. N 1220 "О перечне центральных органов государственного управления" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 19, ст. 225) слова "Государственный комитет Республики Казахстан по государственному имуществу" заменить словами:
"Государственный комитет Республики Казахстан по управлению государственным имуществом;
Государственный комитет Республики Казахстан по приватизации".
4. Настоящий Указ вступает в силу со дня опубликования.
Президент Республики Казахстан

Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетiн қайта құру туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1995 жылғы 18 наурыз N 2137. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997.05.26. N 3531 жарлығымен. ~U973531
Меншiк қатынастарын өзгерту процестерiн жетiлдiру және мемлекеттiк мүлiктiң тиiмдi басқарылуын қамтамасыз ету мақсатында қаулы етемiн:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi және Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi етiп бөлу арқылы қайта құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi:
бiр ай мерзiмде Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi туралы және Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi туралы ережелердi әзiрлеп, бекiтетiн болсын;
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң мүлiгiне құқылық мұрагерлiк мәселелерiн шешсiн;
қолданылып жүрген заңдарға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу жөнiнде ұсыныстар енгiзсiн, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмдерiн осы Жарлыққа сәйкес келтiрсiн.
"Қазақстан Республикасында мемлекет иелiгiнен алу мен жекешелендiрудiң 1993-1995 жылдарға (II кезең) арналған Ұлттық бағдарламасы туралы" 1993 жылғы 5 наурыздағы N 1135 U931135_ Жарлығымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы 1993 ж., N 7, 83-бап) бекiтiлген Қазақстан Республикасында мемлекет иелiгiнен алу мен жекешелендiрудiң 1993-1995 жылдарға (II кезең) арналған Ұлттық бағдарламасына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу жөнiнде ұсыныстар әзiрлесiн.
3. "Мемлекеттiк басқару орталық органдарының тiзбесi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1993 жылғы 9 маусымдағы N 1220 U931220_ Жарлығымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 19, 225-бап) бекiтiлген мемлекеттiк басқару орталық органдарының тiзбесiнде "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi" сөздерi:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару
жөнiндегi мемлекеттiк комитетi;
Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi
мемлекеттiк комитетi" сөздерiмен ауыстырылсын.
4. Осы Жарлық жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi